18. Mateusz Szymański
  • Sędzia główny: Waldemar Kupiec, Rafał Noworyta, Paweł Radzik
  • Widzów: 500

Nieudana końcówka

Ponad pół tysiąca osób obejrzało sobotnie spotkanie hokeistów Legii z Polonią. Na Torwarze "wojskowi" przegrali z bytomianami 5-8. Przez cały mecz fani głośno dopingowali legionistów.
Po pierwszej tercji na tablicy widniał wynik 2-2. Goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale gospodarze minutę później zdobyli kontaktowego gola za sprawą Patryka Wąsińskiego, a trzy minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Tomasz Wołkowicz. W drugiej części spotkania zdecydowanie przeważała Polonia, dobrze w bramce spisywał się Michał Strąk, ale i tak dwukrotnie wyjmował krążek z siatki. Mimo to ambitnie grająca Legia równo z syreną końcową doprowadziła do wyrównania. Sędzia miał jednak wątpliwości i postanowił obejrzeć całą sytuację na obrazie zarejestrowanym przez kamerę bramkową - po dwóch minutach oczekiwania hokeiści ponownie krzyknęli z radości - gol został uznany.

W 45. minucie Legia po raz pierwszy objęła prowadzenie w tym spotkaniu (5-4) po ładnym uderzeniu Jakuba Kosobuckiego. To chyba wprowadziło za duże rozprężenie w szeregach gospodarzy, bo już chwilę później rywale dwukrotnie w ciągu kilkudziesięciu sekund pokonali Strąka. Cztery minuty przed końcem zrobiło się 5-7, a kropkę na "i" goście postawili w ostatniej minucie meczu.

Legia otrzymała w tym spotkaniu łącznie 4 minuty kar mniejszych i 10 minut za niesportowe zachowanie (Karol Szniawski), goście na ławce kar spędzili 2 minuty.

4-4 - 40:00 Popielarz (Kosobucki)
5-4 - 44:10 Kosobucki (Popielarz, Szaniawski)
5-5 - 45:18 Urban (Kukulski, Kłaczyński)

Pomeczowe wypowiedzi:

Lubomir Witoszek (trener Legii): Będziemy analizować dzisiejsze spotkanie, bo nie możemy przegrywać takich meczów. Nic nie szło, w zawodnikach nie było woli walki. W Nowym Targu zagraliśmy lepsze mecze niż dzisiaj. Powodów porażki jest wiele. Na pewno nie było widać takiej chęci walki jak w ostatnich meczach, nie było dyscypliny taktycznej, zwłaszcza w pierwszej tercji. Na pewno jutro wyjdziemy na lód lepiej przygotowani. Wszyscy byśmy chcieli, żeby była impreza masowa, ale i tak był wspaniały doping. Chciałbym za to podziękować kibicom i zaprosić na jutrzejszy mecz. Jutro musimy się zrewanżować Polonii. Nie możemy pozwolić, żeby nam uciekło 6 punktów. Damian Kran jest takim zawodnikiem, że potrafi zagrać świetnie, ale niektóre spotkania mu nie wychodzą. Mamy prawie 5 piątek i powinien zostać zastąpiony przez kogoś innego. Pytanie tylko dlaczego reszta zawodników nie zagrała na swoim normalnym poziomie.

Była decyzja, że Zborowski wyjdzie bronić, ale wynik nam na to nie pozwolił. Myślę, że jutro rozpocznie mecz.

Karola Szaniawskiego znam siedem lat. Jest bardzo waleczny i nie można mu się dziwić, bo były na nim trzy faule, a żaden nie był odgwizdany. Żaden zawodnik by tego nie wytrzymał, a on dodatkowo jest młodym zawodnikiem.

Zapowiedź

Akcja pełen Torwar

Po ponad 2 latach ciągłych kłopotów, na Torwarze II został zniesiony limit 299 osób! Usilne starania przyniosły efekt, więc atmosfera jaka panowała kilka lat temu może powrócić. Wszystko teraz zależy od Was. Zapraszajcie znajomych. Niech Torwar wypełni się jak za dawnych lat! Sobotni mecz z Polonią Bytom rozpocznie się o godz. 15:30, natomiast niedzielny o godz. 13:30.
Bilety w cenie 10 zł można nabywać bezpośrednio przed każdym spotkaniem. Kasa Torwaru II zostanie otwarta na 2 godziny przed meczem. Istnieje możliwość rezerwacji biletów dla grup powyżej 10 osób. W takim przypadku prosimy o kontakt na hokej.hukslegia@wp.pl. Do zakupu nie jest wymagana żadna karta.