18. Mateusz Szymański
  • Sędzia główny: Patryk Pyrskała, Jarosław Kosidło, Grzegorz Lipiński
  • Widzów: 300

Wyraźnie lepsi rywale

Nie udał się hokeistom Legii rewanż za sobotnią porażkę z Polonią Bytom. W obecności 300 kibiców na Torwarze II gospodarze ulegli bytomianom aż 1-6. Tylko w pierwszej tercji podopieczni Lubomira Witoszka nawiązali walkę z rywalem. W drugiej części gry Polonia trzy razy pokonała bramkarza Legii, a w trzeciej dorzuciła kolejne trzy bramki. Jedyne trafienie dla "wojskowych" zaliczył Zdunek w 38. minucie.

kary: 12-6

Pomeczowe wypowiedzi:

Lubomir Witoszek (trener Legii): Do sezonu weszliśmy z marszu i może dlatego teraz jest taki tego efekt. Źle zaczęliśmy drugą tercję, to rozbiło nam całą koncepcję, a potem to już w ogóle z hokejem nie miało nic wspólnego. Wyglądało to tak, jakby chłopakom się nie chciało. Nie poznaję drużyny, która walczyła 14 dni temu w Nowym Targu. Dzisiaj grali na stojąco.

Starsi zawodnicy z Bytomia byli dziś dynamiczni, a nasi młodzi chłopcy stali w miejscu, wszystko na stojących nogach. Bardzo dobrze oceniam nowego bramkarza. Nie mogę mu nic zarzucić, bo wszystko co wpadło to było po kontrach 2 na 1 2 na 0.

Zmęczenie sezonem? Raczej nie jesteśmy przygotowani do niego. Teraz czeka nas długa przerwa podczas której musimy poprawić kondycję i dynamikę. Wiemy nad czym mamy pracować i idziemy do przodu.
Autor: Mishka