4. Maciej Gawlik
  • Sędzia główny: Paweł Kobielusz, Wiktor Zień, Mateusz Bucki
  • Widzów: 600

Wyszarpana wygrana

Hokejowa Legia wygrała w pierwszym weekendowym meczu z KH Gdańsk 4-3. Pierwsza tercja meczu nie poszła po myśli legionistów - goście prowadzili 1-3. Podopieczni Lubomira Witoszka zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w kolejnych dwudziestu minutach, doprowadzając do wyrównania. W ostatniej części gry Wołkowicz dał Legii prowadzenie 4-3 i gospodarze już nie wypuścili trzech punktów z rąk. W niedzielę o godzinie 13:30 drugi mecz z KH Gdańsk.

strzały: 39-40,
kary: 22-14

Pomeczowe wypowiedzi:

Lubomir Witoszek (trener Legii): W pierwszej tercji próbowałem tak złożyć piątki, żeby wystawić do gry wszystkich zawodników, ale nie wszyscy spełnili moje oczekiwania, więc wróciliśmy do starych ustawień. Druga i trzecia tercja były lepsze. Mam problem ze składem, dwóch zawodników doznało kontuzji. Nie mam Mateusza Solona i Adriana Maciejki. Bardzo ich nam brakowało, bo to zawodnicy, którzy potrafią grać ofensywnie. Mogło być lepiej, były niepotrzebne kary. Dzisiaj będę jednak bronił swoich zawodników, bo te kary wynikały z gry, a nie z głupoty. Nie mam o nie pretensji. Jutro wrócimy do piątek, w których ostatnio trenowaliśmy. Do gry wraca Karol Szaniawski. Bardziej bałem się tego dzisiejszego meczu niż niedzielnego. Dobrze, że wygraliśmy. Jutro powinno być lepiej, ale w hokeju wszystko jest możliwe.

Mateusz Strużyk (kapitan, drugi trener KH Gdańsk): Jak na rozgrywki pierwszej ligi, było dobre tempo. Mieliśmy przecież półtora miesiąca przerwy w rozgrywkach. Mamy problemy organizacyjne, gramy bez kijów, bez pieniędzy. Jest ciężko, ale chłopaki się mobilizują i próbujemy. Legia to dobry zespół, ma doświadczonych zawodników. W pierwszej tercji jeszcze nie weszli w mecz, my przejęliśmy inicjatywę, mecz nam się dobrze układał. W dwóch kolejnych tercjach popełnialiśmy błędy, straciliśmy trzy bramki grając w przewadze. Jutro powalczymy o trzy punkty, bo po to przyjechaliśmy do Warszawy. Było nerwowo, ale każdy walczy o zwycięstwo, w tabeli jest ścisk. My tracimy już 12 czy 13 punktów i będzie nam ciężko awansować do czwórki, ale Legia chce podtrzymać hokej w Warszawie i awansować do play-offów.
Usiądziemy z chłopakami i porozmawiamy na temat dzisiejszego meczu. Nie mamy obrońców - dzisiaj w obronie grali nominalni napastnicy. Jak nie ma pieniędzy, to trzeba kombinować.

Zapowiedź

Pewne 6 punktów?

12 i 13 stycznia hokeiści Legii zmierzą się na Torwarze II z zespołem KH Gdańsk. Najbliższy przeciwnik legionistów zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie tylko 9 punktów. W pierwszych dwóch spotkaniach obydwa zespoły podzieliły się punktami. Teraz hokeiści Legii powinni wywalczyć 6 punktów.

"Ostatnie mecze 2012 roku rozgrywane na Torwarze II przeciwko SMS-owi Sosnowiec były doskonałe pod każdym względem. Trybuny były wypełnione, kibice świetnie dopingowali, a hokeiści wygrali oba spotkania. Mimo że to trudne do wyobrażenia, zapowiada się, że ten dwumecz będzie jeszcze ciekawszy! Herb Legii jest tylko jeden i jest święty. Herb sekcyjny, którego teraz używamy (Legia Warszawa Hockey Team) wzbudza pewne wątpliwości i w związku z tym powstał nowy przygotowany przez grafika Legii Warszawa Bartosza Jabłońskiego. Prezentuje się wyśmienicie, ale jeśli chcecie się sami przekonać, musicie przybyć na Torwar" - informuje sekcja hokeja.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć bezpośrednio przed meczami.