Opole - Sobota, 16 września 2006, godz. 16:15

MUKH Orlik Opole

• Sędzia główny:
  • Widzów:

Znowu wygrana!

Trzecie zwycięstwo w trzecim ligowym meczu odnieśli hokeiści Legii Warszawa. W sobotnim meczu w Opolu podopieczni Mariana Pysza okazali się lepsi od Orlika. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1-1. Dwie kolejne już zdecydowanie wygrywali legioniści 3-1 i 2-0. W niedzielę kolejne spotkanie.

Zapowiedź

Po kolejne punkty?

Już w najbliższy weekend zespół Legii Warszawa czekają kolejne mecze w rozgrywkach I ligi hokeja na lodzie. Tym razem naszej drużynie przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe z zespołem MUKH Orlik Opole. Po pierwszej kolejce spotkań w tym sezonie drużyna oraz kibice podbudowani są dwoma wspaniałymi zwycięstwami nad drużyną MMKS Podhale Nowy Targ. Gra warszawskiej drużyny po przerwie między sezonami wygląda ciekawie, jest bardzo szybka i co najważniejsze skuteczna.

Najbliższy przeciwnik Legii reaktywował drużynę dosyć niedawno - do rozgrywek seniorów zgłoszeni zostali w maju tego roku. Trzon zespołu stanowią juniorzy, ale jak mówi trener opolan: „Zaczniemy dopiero mozolnie odbudowywać to, co zostało zaprzepaszczone, kiedy dwa lata temu zespół spadł z ekstraligi”. Skład zespołu seniorskiego z Opola opiera się głównie na wychowankach Orlika i juniorach, wzmocnionych kilkoma bardziej doświadczonymi zawodnikami, m.in. Krzysztofem Zwierzem (ostatnio grającym w KTH Krynica), Markiem Żurkiem (Polonia Bytom), Czesławem Niedźwiedziem (HC Katowice) oraz Maciejem Resiakiem i Dariuszem Olejnikiem (obaj Legia Warszawa).

Jeżeli Legia w najbliższych spotkaniach będzie tak samo dynamiczna i skuteczna, a obrona nie będzie dopuszczać do swojej bramki przeciwników, to o zachowanie kompletu punktów możemy być spokojni - Orlik Opole w swoich ostatnich meczach stracił 20 bramek nie zdobywając żadnej.
Autor: el.dzi