22. Łagoda
  • Sędzia główny: Leszek Więckowski
  • Widzów: 280

Skuteczniejsi

Sobotnie doświadczenia z trzeciej tercji przyniosły efekt. W niedzielnym meczu z Podhalem Nowy Targ legioniści już w pierwszej tercji strzelili trzy bramki. W 8. minucie trafił Krokosz, w 13. podwyższył Górka, a 46 sekund przed końcem tercji na 3-0 strzelił Wardecki. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry było już praktycznie po meczu. Górka po raz kolejni pokonał Furcę i Legia prowadziła 4-0. Mecz obfitował w wiele kar. Wystarczy napisać, że łącznie zawodnicy gości spędzili w boksie aż 52 minuty, a legioniści połowę mniej.

W ostatniej tercji Krystian Górka po raz trzeci w tym spotkaniu trafił do siatki rywala i Legia prowadziła 5-0. Czystego konta nie udało się utrzymać do końcowej syreny, ale i tak należy wyróżnić bramkarza Legii Wojciecha Rockiego, który był tego dnia bardzo dobrze dysponowany i trybuny często oklaskiwały interwencje legionisty.

W 55. minucie honorową bramkę dla Podhala zdobył Mateusz Leśniowski, ale to było wszystko na co stać było tego dnia gości z Nowego Targu. Niedzielne spotkanie - tradycyjnie już - oglądało zdecydowanie mniej kibiców niż w sobotę. Na trybunach nie było żadnej oprawy (nie licząc kilkunastu zimnych ogni), ale nie zabrakło dopingu dla Legii.

Kolejne spotkania Legia rozegra w Opolu.

Autor: Woytek