Bigos

• Sędzia główny:
  • Widzów:

Rozgromieni

Hokeiści Legii zostali rozgromieni w Opolu przez Orlika 1-9. Nasi zawodnicy byli faworytami tego spotkania, ale zdobyli tylko jedną bramkę - w pierwszej tercji meczu. Druga część spotkania zakończyła się wynikiem 4-0 na korzyść gospodarzy. W trzeciej tercji bramki nie padły. W niedzielę legioniści zagrają na wyjeździe z Polonią Bytom. Początek spotkania o godz. 18:00.

Orlik przez większą część spotkania był stroną dominującą. W 7 minucie meczu ładnym strzałem popisał się Krzysztof Cwykiel. Kolejny gol padł niespełna dwie minuty później, za sprawą Jacka Bąka. Na 3-0 podwyższył Bartłomiej Zdrojewski, a czwartego gola strzelił Marcin Obrał. Zawodnicy z Warszawy długo nie mogli znaleźć recepty na pokonanie dobrze dysponowanego Tomasza Szatkowskiego, jednak w 18. minucie meczu Patryk Wąsiński skierował krążek do siatki, strzelając honorowego gola dla Legii. Goście chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę, ale Orlik mądrze grał w obronie. Na zakończenie pierwszej tercji piątą bramkę dla Orlika zdobył David Kabelac.

W 27. minucie meczu wynik na 6-1 podwyższył Mateusz Pawlak. Na 7-1 strzelił Dawid Kabelac. Kolejną bramkę w tej tercji zdobył kapitan Orlika Rafał Bernacki, a wynik spotkania ustalił w 35. minucie Michał Bigos.

Trzecia tercja meczu, również była ciekawa, ale gole nie padły. Bardzo dobrze w bramce Orlika spisywał się Tomasz Szatkowski, który kilkanaście razy ratował zespół przed stratą gola.

Zapowiedź

Orlik znowu przegra?

W sobotę o godzinie 18:30 hokeiści zagrają w Opolu. W tym sezonie legioniści już trzy razy okazali się lepsi od Orlika - wygrali dwa mecze u siebie (5-4 i 9-7) oraz jeden na wyjeździe (6-4). Orlik zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 13 punktów (4 zwycięstwa, 11 porażek), a Legia jest druga. Drugim weekendowym przeciwnikiem drużyny Zbigniewa Stajaka będzie Polonia Bytom. Mecz odbędzie się w niedzielę o 18 w Bytomiu.