81. Jakub Szal
  • Sędzia główny: Michał Baca - Wiktor Zień, Dariusz Pobozniak
  • Widzów: 700

Lider nie dał szans

W sobotnim meczu hokeja rozegranym na Torwarze II Legia Warszawa nie była w stanie ani przez moment zagrozić liderowi ligowej tabeli. Podhale Nowy Targ wygrało 7-1, a jedyną bramkę legioniści zdobyli w 55. minucie spotkania. Mecz obejrzał komplet fanów, którzy prowadzili głośny i żywiołowy doping.

Zawodnikom Legii nie można było odmówić walki i ambicji. Po stosunkowo szybko straconej bramce, która padła w podwójnej przewadze Podhala, legioniści grali nieco lepiej, nie pozwalając przeciwnikowi na podwyższenie rezultatu. Sztuka ta udała się dopiero na 10 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji.

Początek drugiej części spotkania przyniósł dwie bramki dla Podhala w ciągu zaledwie minuty. Co więcej, goście wykorzystali grę w przewadze i ponownie zdobyli gola w ostatniej minucie tercji.

Po 40 minutach trener Legii Lubomir Witoszek zdecydował się na zmianę bramkarza. Krzysztof Zborowski nie zdążył chyba jednak dobrze się rozgrzać, bowiem już 24 sekundy po wznowieniu gry padła kolejna, szósta już bramka dla Podhala. Półtorej minuty później gola zdobył Tomasik. Mimo wszystko występ naszego bramkarza można uznać za przyzwoity, ponieważ w kolejnych minutach wielokrotnie ratował warszawski zespół przed utratą bramki.

Gdy wydawało się, że wynik meczu jest już ustalony, Legia wykorzystała przewagę jednego zawodnika, a honorową bramkę dla warszawskiego zespołu strzelił 5 minut przed końcem spotkania Adrian Maciejko.

Hala Torwaru II wypełniła się po brzegi. Około 400 osób w młynie w asyście dwóch bębnów prowadziło głośny doping przez całe spotkanie. Nie zabrakło także oprawy. Na tę składał się transparent "Stolica ultras" oraz sektorówka z mapą Europy i warszawską syrenką. Całości dopełniło kilka stroboskopów. Kiedy sektorówka została zwinięta, trybunę wypełniły flagi na kiju.

strzały: 32-66;
kary: 14-8

Zapowiedź

Pojedynek mistrzów

W sobotę i niedzielę hokeiści Legii Warszawa podejmą na własnym lodowisku niekwestionowanego lidera tabeli I ligi, 19-krotnego mistrza Polski, Podhale Nowy Targ. Będą to jednocześnie dwa ostatnie mecze sezonu zasadniczego na Torwarze II. Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia i dopingowania naszych zawodników. "Wierzymy, że dzięki mobilizacji na dzielnicach uda nam się osiągnąć taką frekwencję, jaka była na Torwarze za najlepszych lat" - zachęca grupa UZaLeżnieni.

"My jako grupa UZaLeżnieni ze swojej strony gwarantujemy, ze będzie bardzo kolorowo i nie zabraknie niczego co kochają kibole" - dodają kibice.

"Podhale Nowy Targ to 19-krotny Mistrz Polski, Legia natomiast wywalczyła mistrzostwo 13 razy. Dwie najbardziej utytułowane drużyny w historii polskiego hokeja obecnie przeżywają ciężkie czasy i walczą na zapleczu ekstraligi. Warto jednak odnotować, że mecze tych drużyn zawsze toczone były w fantastyczniej atmosferze, więc mamy nadzieję że wysoka ranga spotkania zostanie podtrzymana. Przypominamy, że na meczach hokeja obowiązuje całkowity zakaz używania środków pirotechnicznych. Odpalenie ich może spowodować tragiczne konsekwencje dla naszej sekcji. Mamy nadzieję, że nie zlekceważycie naszej prośby i stworzycie niezapomnianą atmosferę bez ich używania!" - informuje sekcja hokeja Legii.

Na kibiców, którzy zjawią się w weekend na trybunach czeka niespodzianka - spośród posiadaczy całosezonowych karnetów wylosowanych zostanie 5 osób, które będą mogły wziąć udział w profesjonalnym treningu z hokejową Legią. Dodatkowo spośród wszystkich kibiców wyłonionych zostanie 3 szczęśliwców, którzy również zyskają możliwość wzięcia udziału w takim treningu.

Cena biletu na jeden mecz wynosi 10 zł. Do zakupu nie są wymagane żadne karty.