trener: Wojciech Kiełbasiewicz
  • Sędzia główny: M. Wasilewski, P. Brzeziński
  • Widzów:

Nie zdążyli odrobić strat

Pierwszą kwartę legioniści przegrali aż 13 punktami 33-20. W drugiej przewaga gospodarzy wzrosła o kolejne 6 punktów. Stołeczni koszykarze odrobili te 6 punków w trzeciej kwarcie, wygrywając ją 21-15. Ostatnia cześć meczu również należała do Legii, ale ostatecznie rozmiary porażki udało się zniwelować do 9 punktów.
Najwięcej, 27 punktów dla legionistów zdobył Marcin Balicki. Natomiast w ekipie gospodarzy pod tym względem najbardziej się wyróżniał były gracz Legii, Michał Wojtyński.

Najbliższy mecz podopiecznych Wojciecha Kiełbasiewicza już w sobotę 6 marca o 19:00. W hali OSiR Bemowo rywalem Legii będzie OSSM Sopot. Serdecznie zapraszamy!

Pomeczowe wypowiedzi:

Wojciech Kiełbasiewicz: Moi zawodnicy grają tak, jak trenują. Mało trenują i to przekłada się na ich formę w trakcie meczu. W tym meczu niestety grali bardzo nierówno. Pierwsza i ostatnia kwarta były fatalne w naszym wykonaniu. Zbyt mało zawodników brało jednocześnie aktywny udział w grze. Czasem maja przebłyski - zagra jeden, dwóch, ale to za mało. W tym momencie jest to nasz największy mankament.
Od dłuższego czasu wiemy, że musimy to poprawić, ale jest to trudne, ponieważ mamy problem, żeby zebrać się w dziesiątkę w ciągu tygodnia. Z czterema czy pięcioma zawodnikami bardzo trudno jest nam ćwiczyć. Nie chcę nikogo wyróżnić w tym meczu, bo ogólnie jako drużyna zagraliśmy słabo. Każdy miał jakieś lepsze czy gorsze momenty. Na pewno Marcin Balicki w trzeciej kwarcie zagrał bardzo dobrze, dużo wnosił do gry. Niestety, to trochę za mało, by wygrać.

Zapowiedź

Powrót po dłuższej przerwie

Po długiej przerwie koszykarze Legii wracają na parkiet. Legionistów w niedzielę czeka wyjazdowy pojedynek z Asseco Prokomem III w Gdyni. W pierwszym meczu, po wyrównanym pojedynku górą była Legia. Teraz faworytem raczej będzie młoda, ale waleczna trzecia drużyna Asseco, w której występuje nasz były zawodnik, Michał Wojtyński. Już w pierwszym meczu Asseco zagrało nardzo walecznie i było bliskie wygranej na Bemowie. W ostatnich tygodniach zespół z Gdyni w lidze poczyna sobie coraz śmielej i wydaje się, że w niedzielę naszej drużynie nie będzie łatwo przełamać fatalną passę. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 14 w hali Gimnazjum nr4 przy ulicy Okrzei 6 w Gdyni.