21. Andrzej Paszkiewicz -
  • Sędzia główny: Marek Januszonek, Cezary Kurowski, Piotr Kustosz
  • Widzów:

Ostatnia kwarta dla Legii!

Mecz w Bydgoszczy nie rozpoczął się po myśli podopiecznych Piotra Baukna. Przez moment gospodarze wyszli nawet na 10-punktowe prowadzenie, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16-10 dla Astorii. W drugiej części spotkania "Wojskowi" odrobili pięć punktów, choć w pewnym momencie zrobiło się nawet 37-25 dla bydgoszczan, i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 39-38. W trzeciej odsłonie trwała wyrównana walka i przed decydjącą częścią meczu Astoria prowadziła trzema punktami. W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowego meczu na Bemowie, tym razem to legioniści a nie rywale zachowali do końca zimną krew. Dwie minuty przed końcową syreną przewaga Legii wzrosła aż do 14 punktów, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85-72 dla Legii.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w przyszłą niedzielę o godzinie 17:00 z Polonią Leszno w hali na Bemowie.

Autor: Woytek