24. P. Buszta -
  • Sędzia główny:
  • Widzów: 500

Sokół nadal niepokonany

W meczu 8. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa przegrała na własnym parkiecie z Sokołem Łańcut 60-65. W tym sezonie legioniści mają na swoim koncie 5 zwycięstw i 3 porażki. Spotkanie lidera I ligi z Legią było bardzo wyrównane. Przez większość meczu raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16-16. Druga część spotkania zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem gości. Po przerwie Sokół wyszedł nawet na 10-punktowe prowadzenie, ale ambitnie grający legioniści w 2 minuty doprowadzili do remisu 41-41, a w kolejnych minutach odskoczyli rywalom na 5 punktów. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać do końca. Kluczowe okazało się ostatnie 5 minut, podczas których ze stanu 55-54 dla Legii zrobiło się 57-65 dla Sokoła. W ostatnich 60 sekundach legioniści zdobyli jeszcze trzy punkty, ale to było za mało by gracz z Łańcuta przegrali po raz pierwszy w tym sezonie.

Kolejny mecz Legia rozegra w piątek, 11 listopada na Opolszczyźnie z Pogonią Prudnik.