1. M. Kucharski -
  • Sędzia główny:
  • Widzów: 450 (80 fanów Legii)

AWANS JEST NASZ! LEGIA W PLK!

Koszykarze Legii Warszawa awansowali do Polskiej Ligi Koszykówki! W trzecim meczu finałowym play-off Legia Warszawa pokonali na wyjeździe z GTK Gliwice 74-65, a tym samym finał 3-0! Wyniki poszczególnych kwart w sobotnim spotkaniu: 11-18, 21-14, 13-28, 20-14. Dziękujemy i gratulujemy! W Gliwicach legionistów wspierała grupa kibiców ze stolicy. Obecny był także prezes piłkarskiej Legii Dariusz Mioduski.

Trzecie finałowe spotkanie było podobne do dwóch pierwszych. Rywale postawili Legii bardzo ciężkie warunki i nawet prowadzenie "Wojskowych" 18-11 po pierwszej kwarcie na nic się zdało, bo w drugiej odsłonie meczu rywale doprowadzili do remisu 32-32. W drugiej części trzecie kwarty obejrzeliśmy świetną grę podopiecznych Piotra Baukna. Od stanu 42-40 legioniści doprowadzili do 18-punktowego prowadzenia 60-42. W ostatniej części zespół ze stolicy starał się kontrolować przewagę i nie pozwolił gliwiczanom by zbliżyli się zbyt blisko. Po końcowej syrenie na parkiecie zapanowała prawdziwa euforia. Awans jest nasz!

Autor: Woytek

Zapowiedź

Trzeci bój o awans

Legia Warszawa stoi przed szansą wywalczenia awansu do Polskiej Ligi Koszykówki. Po dwóch spotkaniach finałowych w stolicy, podopiecznym trenera Piotra Bakuna do realizacji przedsezonowego celu brakuje tylko jednej wygranej. Mecz nr 3 odbędzie się 20 maja o godz. 18:00 w hali Łabędź przy ul. Partyzantów 25 w Gliwicach.