HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Czwartek, 12 lutego 2004 r. godz. 08:36

Kupią Legię, to zarobią

Redakcja, źródło: Ĺťycie Warszawy

"Życie Warszawy" dowiedziało się, jak ma wyglądać plan zagospodarowania części komercyjnej terenu przy ulicy Łazienkowskiej. Jeżeli Grupa ITI kupi Legię, a Rada Warszawy będzie jej przychylna, to koncern Waltera może na tym zyskać.



Dotarliśmy do planów zagospodarowania terenu przygotowanych przez miasto, z których wynika, że na części działki między starym stadionem Legii a ulicą Myśliwiecką powstanie kompleks sportowo-rekreacyjno-turystyczno-usługowy. Korzyści z jego użytkowania będą ogromne. W miejscu, gdzie są korty, planuje się wybudowanie dużej, wielofunkcyjnej hali sportowej, przy zachowaniu obecnej zabytkowej siedziby klubu tenisowego. Halę można będzie wynajmować, by szybko zwróciły się nakłady na budowę i obiekt zaczął na siebie zarabiać.

Z kolei na terenach, na których dziś znajdują się boiska treningowe oraz bieżnia lekkoatletyczna, mają powstać hotele klasy turystycznej, park wodny, salony odnowy biologicznej i masażu, sklepy sportowe oraz przychodnia specjalistyczna. Wszystko oczywiście z zachowaniem terenów zielonych.

Przypomnijmy, iż prezydent Warszawy Lech Kaczyński obiecał, że wobec braku chętnych do inwestowania wybuduje nowy stadion przy ulicy Łazienkowskiej ze środków pochodzących z miasta. Do końca marca ma zostać ogłoszony przetarg na jego budowę. Obiekt na 35 tys. osób ma być oddany do użytku jesienią 2006 roku.

W pierwszym etapie prac powstanie stadion zlokalizowany między ulicą Czerniakowską, a starym stadionem w miejscu, gdzie kiedyś istniały pływalnie. Zostanie wyburzony słynny sektor "żyleta", a jego miejsce zajmie zachodnia trybuna nowego stadionu. Znikną także obie trybuny na łukach. Na miejscu tej od strony ulicy Łazienkowskiej zostanie wybudowany kilkupoziomowy parking. Z kolei od strony Kanałku Piaseczyńskiego - jednopoziomowy. Jeżeli wystarczy funduszy, powstaną również parkingi pod płytą boiska nowego stadionu.

W związku z nową inwestycją zniknie też z obiektu przy Łazienkowskiej komis, budynki sekcji strzeleckiej, piłkarskiej i przychodnia.

Po wybudowaniu nowego stadionu drugim etapem inwestycji będzie właśnie zagospodarowanie komercyjne terenu przylegającego do Myśliwieckiej. Na nim może zarobić ewentualny nowy właściciel klubu, czyli Grupa ITI, o ile odkupi większościowy pakiet akcji Legii SSA od Pol-Mot Holding. Wstępem do zagospodarowania terenu będzie ogłoszenie przetargu na budowę części komercyjnej. ITI może w nim wystartować.

Koncern Waltera i Wejcherta ma jednak jeszcze dwie inne możliwości odzyskania włożonych w Legię pieniędzy. 16 lutego Rada Warszawy ma bowiem podjąć decyzję, czy Legia SSA zostanie dzierżawcą terenów między Czerniakowską, Łazienkowską, Myśliwiecką i Kanałkiem Piaseczyńskim. Dzierżawca mógłby partycypować w ewentualnych zyskach, które przyniosą nowy stadion i część komercyjna terenu. - W trakcie budowy stadionu jesteśmy gotowi rozmawiać o współudziale innej firmy, na przykład właściciela Legii - powiedział niedawno prezydent Warszawy Lech Kaczyński, otwierając trzecią możliwość współpracy z ITI.

Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!