Białystok - Piątek, 13 września 2019, godz. 20:30
    0 (0)
      0 (0)

Sędzia: Szymon Marciniak
      Widzów: 19308

Kurs na wygraną Legii w Białymstoku - 2,62. Remis 3,4, a wygrana Jagiellonii 2,82.
      Odbierz pierwszy zakład bez ryzyka u głównego sponsora Legii - Fortuna zakłady bukmacherskie.
      19:08 - Witamy ze stadionu w Białymstoku. Nad miastem przeszła niedawno ogromna ulewa. Teraz sytuacja nieco się uspokoiła. Czekamy na wyjście na boisko legionistów
      Aleksandar Vuković nieco przemeblował sklad. Gramy bez typowego drugiego skrzydlowego. Niewykluczone, że na lewej stronie zagra Gwilia a na prawej Luquinhas. Rolę dziesiątki może pełnić Cafu. Wkrótce przekonamy się, czy nasze przypuszczenia są właściwe.
      19:46 - Na boisko wychodzą bramkarze gospodarzy
      19:48 - Są również piłkarze Legii
      19:55 - Trwa rozgrzewka obydwu zespołów
      20:06 - Do rozpoczęcia meczu nieco ponad 20 minut. Deszcz przestał padać i warunki do gry są bardzo dobre.
      20:17 - Piłkarze schodzą już do szatni. Niebawem zaczynamy!
      20:22 - Trwa prezentacja składów
      Ruszyli!
      20:28 - Szymon Marciniak wyprowadza obydwie jedenastki na boisku. Zaczynamy za chwilę!
      20:29 - Zawodnik Jagiellonii Jesus Imaz odebrał przed meczem nagrodę dla najlepszego piłkarza minionego miesiąca
      20:30 - Legia dzisiaj na biało. Gospodarze w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach

1' - Szymon Marciniak rozpoczął mecz
      2' - Legia przerywa akcję Jagiellonii i będzie aut
      3' - Gospodarze na skrzydle i bardzo dobry odbiór Stolarskiego
      4' - Niezgoda do Luquinhasa i ten sfaulowany przez obrońcę. Aut na wysokości pola karnego
      4' - Żółta kartka: Guilherme (Jagiellonia)
      4' - Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej. Oby nie było to nic poważnego
      5' - Wygląda na to, że wszystko w porządku. Do wykonania rzutu wolnego szykuje się do Gwilia
      6' - Ależ blisko! Fantastyczna akcja Gwilii, który ograł dwóch rywali, dograł do Jędrzejczyka, a ten w ostatnim momencie zablokowany
      6' - Wysoki pressing Legii opłaca się. Gospodarze nie mogą wyjść ze swojej połowy
      7' - Kolejny atak sunie na połowę klubu z Białegostoku. Na razie piłkę spokojnie rozgrywającą obrońcy Legii
      7' - Żółta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
      7' - Niestety... Prosty błąd, piłka za plecy Lewczuka, który ratuje się faulem w bocznej strefie boiska. Żółta kartka dla legionisty
      8' - Gwilia szukał prostopadłym podaniem Niezgody, który uprzedzony przez dobrze ustawionego rywala. Szkoda
      9' - Luquinhas zbyt długo holuje piłkę i traci ją na rzecz Pospisila
      11' - Inicjatywę przejęła Jagiellonia, który stara się atakować środkiem pola. To właśnie tam gra najlepszy strzelec tego klubu w tym sezonie - Jezus Imaz
      12' - Wygląda na to, że to Walerian Gwilia pełni rolę drugiego skrzydłowego. Gruzin był próbowany na tej pozycji na jednym z ostatnich przedmeczowych treningów
      12' - Pospisil na lewo, ale strata. Kontratak Legii również niedokładny. Sporo nerwowości w obydwu drużynach
      13' - Prikryl niekryty uderza zza pola karnego, jednak na szczęście niecelnie... Pierwszy strzał na bramkę tego wieczoru
      13' - To z całą pewnością spore ostrzeżenie dla defensywy Legii
      14' - W sektorze kibiców Jagiellonii pojawiła się kartoniada
      15' - Rocha nie dał się ograć na lewej stronie i zatrzymał atak rywali
      15' - Znakomita okazja Bidy, który minął Lewczuka, ale zabrakło mu zdecydowania, co zrobić z piłką
      17' - Rocha do Cafu, ten na skrzydle utrzymuje się przy piłce, ale ostatecznie nic z tego ataku nie wychodzi
      17' - Kolejny ostry faul na Luquinhasie
      18' - Martins do Stolarskiego, mocne wstrzelenie piłki w pole karne i pierwsza dobra interwencja Damiana Węglarza
      18' - Martins do Niezgody i dobrze podanie przeciął Runje. Legia nadal ma jednak piłkę
      19' - Złe dośrodkowanie Gwilii w pole karne. Legia szybko jednak odzyskuję piłkę
      20' - Rocha płasko w pole karne i dobrze ustawieni obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Portugalczykowi podał Gwilia, który jak dotąd prezentuje się naprawdę dobrze
      21' - Drobne nieporozumienie pomiędzy Imazem i Jędrzejczykiem. Do akcji musiał wkroczyć sędzia, który rozdzielił zawodników
      23' - Luquinhas do Niezgody, ten podał na drugą stronę pola karnego, gdzie trafiła ona najpierw do Cafu, a potem do Gwilii. Gruzin celował w kierunku okienka i zabrakło mu naprawdę niewiele, aby zmieścić tam piłkę!
      24' - Jak na razie cała gra zespołu wygląda przynajmniej przyzwoicie
      25' - Cafu odważnie ruszył lewą stroną, mocno dośrodkował w szesnastkę i znowu zabrakło kogoś do wykończenia
      25' - Prostopadłe podanie do Mudrinskiego i w porę swoją bramkę opuścił Majecki. Bardzo dobra interwencja golkipera na przedpolu
      26' - Żółta kartka: Luis Rocha (Legia)
      26' - Nierozważne zagranie Rochy, który kopnął przeciwnika. Sędzia sięga po żółtą kartkę... Czy słusznie? Można mieć wątpliwości...
      27' - Antolić zmuszony do wycofania piłki do Majeckiego. Legia buduje kolejny atak
      28' - Wrzutka Luquinhasa zablokowana i piłkę pewnie złapał Węglarz
      29' - Znowu faul na Luquinhasie i tym razem rywalom już się nie upiekło
      29' - Żółta kartka: Taras Romańczuk (Jagiellonia)
      29' - Gwilia z wolnego, jednak wprost na głowę przeciwnika. Legia mimo to nadal w posiadaniu piłki
      30' - Ależ blisko!
      30' - Rocha płasko w szesnastkę i w ostatnim momencie piłkę spod nóg Luquinhasa wygarnął jeden z rywali
      30' - Tylko rzut rożny
      31' - Faul w ataku podczas wykonywania rzutu rożnego. Piłka dla gospodarzy
      32' - Teraz atak lewą stroną, gdzie dobrze dysponowany jest Gwilia. Spokojne jednak wycofanie do obrony. Legia chce wciągnąć rywali na swoją połowę
      33' - Prosty błąd Rochy, który nieczysto trafił w piłkę. Kończy się to autem dla przeciwników
      34' - Arsenić uprzedza Cafu
      34' - Znowu nie popisał się Rocha. Tym razem "Jaga" ma już rzut rożny
      35' - Nieporozumienie Majeckiego z Lewczukiem, które omal nie zakończyło się straconym golem. Bramkarz wyskoczył do piłki, lecz zderzył się z obrońcą. Na szczęście wszystko bez konsekwencji
      36' - Koniec meczu dla Rochy!
      36' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      36' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Luis Rocha (Legia)
      36' - To było pięć kompromitujących minut dla Portugalczyka. Dwa proste błędy i druga żółta kartka
      37' - Legia nie grała źle, ale teraz będzie musiała głównie się bronić. Od razu na rozgrzewkę ruszyli Wieteska oraz Karbownik
      37' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      38' - Na razie z konieczności na lewej obronie gra Gwilia
      39' - Jagiellonia bliska gola. Podanie Guilherme bez przyjęcia w kierunku Mudrinskiego, a ten był minimalnie spóźniony, aby zamknąć akcję
      40' - Osamotniony w środku pola Cafu. Na lewej pomocy biega Antolić
      40' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      41' - Atak Jagiellonii oczywiście prawą stronę, gdzie brakuje teraz nominalnego obrońcy
      41' - Strzał Romanczuka zza pola karnego poszybował ponad celem
      42' - Martins fauluje w środku pola
      42' - Legioniści prawdopodobnie wytrzymają w tym ustawieniu do końca pierwszej połowy. W przerwie przyjdzie czas na odpowiednie korekty
      42' - Dośrodkowanie Guilherme zablokowane
      43' - Do wejścia jednak już gotowy Wieteska
      43' - Karbownik, który w ostatnich meczach prezentował się bardzo dobrze, zostaje na ławce rezerwowych
      44' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Mateusz Wieteska
      44' - Wieteska zajął miejsce obok Lewczuka. Na lewą stronę powędrował Artur Jędrzejczyk
      44' - Gwilia sfaulowany. Będzie szansa na dośrodkowanie
      45' - Luquinhas zbyt indywidualnie i został powstrzymany przez obrońcę
      46' - Szkoda, bo to była dobra okazja do kontry
      46' - Faul na Stolarskim w bocznej strefie
      46' - Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty
      47' - Wieteska powalczył o piłkę, jednak na niewiele się to zdało wobec ataku dwóch rywali
      48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Dobry mecz Legii, ale niestety czerwona kartka mocno komplikuje założenia na drugą część gry. Zobaczymy, jak zespół zdecyduje się ustawić Aleksandar Vuković
      Legioniści wracają na murawę
      Wygląda na to, że zespoły zaczną bez zmian

47' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      47' - Gwilia wrócił na lewą stronę pomocy. W środku Maartins oraz Cafu
      48' - Faul na Luquinhasie, który to już zresztą... Rywale ewidentnie chcą go dzisiaj wykluczyć z gry
      49' - Pomocnik często łapie się za stopę i kuluje. Być może niebawem potrzebna będzie zmiana
      49' - Ładna akcja Gwilia, ale nie ma zupełnie do kogo dośrodkować w polu karnym
      49' - Niezgoda w polu karnym zatrzymany przez rywali
      50' - Gwilia! Gruzin przejął piłkę na połowie rywali i z jego mocnym uderzeniem poradził sobie Węglarz. Rzut rożny
      51' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      51' - Za moment jeszcze próba Luquingasa. Jego dokładność pozostawiła jednak sporo do życzenia
      53' - Imaz chciał sprytnie podać za plecy obrońców, ale na szczęście ta sztuka mu się nie powiodła
      54' - Jagiellonia stara się dużo rozgrywać na połowie Legii, chcąc wykorzystać fakt grania w przewadze. Na razie nie udaje im się jednak sforsować obrony
      55' - Bida przegrał starcie ze Stolarskim na skrzydle
      56' - Poza boiskiem rozgrzewają się: Kante, Karbownik oraz Nagy
      56' - Za chwilę na boisko wejdzie Juan Camara
      57' - Pospisil ma teraz bardzo dużo miejsca w środku pola, ostatecznie rozprowadza akcję na skrzydło. Dośrodkowanie do Mudrinskiego, ten przejmuje piłkę i mocno podaje wzdłuż bramki... na szczęście nikt nie zamknął tej akcji
      57' - Zmiana Jagiellonia: Tomas Prikryl Juan Camara
      58' - Znów wrzutka do Mudrinskiego i tym razem Stolarski poza linię końcową
      59' - Uderzenie głową po dośrodkowaniu Zorana Arsenicia mija słupek bramki Majeckiego!
      61' - Jagiellonia buduje swój atak
      61' - Luquinhas powstrzymany przez obrońców. Szybkość pomocnika Legii nie jest im dzisiaj straszna. Przegrywa on z nimi starcia fizyczne
      62' - Camara podał, a właściwie... nabił swojego kolegę stojącego przed bramką Legii. Całe szczęście ten w porę się nie zorientował i nie zdołał opanować tego "dogrania"
      63' - Prostopadłe podanie do Mudrinskiego i ofiarna interwencja Lewczuka ratuje Legię
      63' - Obrońca potrzebuje jednak pomocy medyczne. Źle upadł i wydaje się, że ma problem z barkiem
      64' - Lewczuk podniósł się i powoli opuszcza boisko. Chyba wszystko jest w porządku
      65' - Kolejne niezrozumienie Majeckiego ze swoją obroną! Bramkarz wychodzi do dośrodkowania, a piłkę zagarnia mu Wieteska, wybijając na rzut rożny
      65' - Niestety, po przerwie ofensywna gra Legii niemal nie istnieje
      65' - Sfaulowany w środku pola Cafu
      66' - Na boisko wejdzie Jose Kante
      66' - Niezgoda dostał dobre podanie, ale nieco źle przyjął piłkę i udanie wyszedł z bramki Węglarz
      66' - Legia jednak nadal utrzymuje się przy piłce
      66' - Stolarski ogrywa Camarę i będzie zmiana
      67' - Zmiana Legia: Jarosław Niezgoda Jose Kante
      67' - Jagiellonia podwaja, a momentami nawet potraja krycie. Na razie legioniści mają problemy, aby się temu przeciwstawić
      68' - Pierwsze podanie w kierunku Kante. Napastnik jednak uprzedzony
      69' - Tym uderzeniem Kante mógł postraszyć gołębie na stadionie
      70' - Jędrzejczyk na lewej obronie zatrzymany przez Bidę. Aut dla Legii
      70' - Faul na Luquinhasie bardzo blisko pola karnego. Pół metra dalej i mielibyśmy rzut karny.
      71' - Pozycja jest niewygodna, ponieważ dosyć ostry kąt do bramki Węglarza
      71' - Gwilia bardzo źle - wprost w nogę defensora
      72' - Martins na skrzydło, wrzutka do Wieteski, który uderza obok bramki
      73' - Jak na razie nie da się odczuć tego, że od kilkudziesięciu minut Jagiellonia gra w przewadze
      73' - Problemy ma Martins, który leży na murawie
      73' - Portugalczyk wstał i już jest gotowy do gry
      74' - Faul Wieteski, który chyba łokciem uderzył przeciwnika podczas walki o piłkę
      74' - Za moment na boisku zamelduje się Klimala
      75' - Mudrinski zatrzymany przez Lewczuka
      75' - Gwilia zbyt mocno dośrodkowuje i nic z tego ataku nie wyszło
      76' - Odważny strzał Camary został zablokowany i rzut rożny
      76' - 19 308 widzów
      77' - Gwilia na skrzydle, wrzutka w kierunku Kante i dobrze wyszedł z bramki Węglarz
      78' - Jagiellonia rozgrywa swój atak niczym w hokeju. Piłka krąży po obrębie pola karnego
      78' - Zmiana Jagiellonia: Ognjen Mudrinski Patryk Klimala
      79' - Uderzenie Camary wysoko ponad poprzeczką
      80' - Faul na Kante
      80' - Żółta kartka: Zoran Arsenić (Jagiellonia)
      81' - Akcja Jagiellonii skrzydłem, ale zupełnie bez pomysłu. Strata piłki
      82' - Gwilia na prawej stronie, czeka na kolegów i zmuszony jest wycofać do obrony
      82' - Było blisko prowadzenia!
      82' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      83' - Gwilia znakomicie podał do Luquinhasa, który wpadł w pole karne i chyba niepotrzebnie szukał podania do kolegów
      83' - Ostatecznie futbolówka nie trafiła do nikogo i przeleciała przez całe pole karne
      84' - Zmiana Jagiellonia: Bartosz Bida Martin Kostal
      84' - Zmiana Legia: Luquinhas Dominik Nagy
      85' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      86' - Ładna dwójkowa akcja Kostala i Klimali zakończona minimalnie niecelnym strzałem tego pierwszego!
      87' - Coraz mniej do zakończenia meczu. Zanosi się na bezbramkowy remis
      87' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
      88' - Rożny dla gospodarzy
      89' - Okazja dla Jagi, ale pogubił się napastnik i sytuację zdołał wyjasnić Stolarski
      90' - Kostal wysoko nad bramką
      90' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
      91' - Faul na szarżującym Cafu
      91' - Zagotowało się na środku boiska
      91' - Z całą pewnością posypią się kartki
      92' - Żółta kartka: Ivan Runje (Jagiellonia)
      93' - Żółta kartka: Cafu (Legia)
      94' - Wszystko zaczęło się od faulu na Cafu. Potem w jego obronie stanęli koledzy, którzy starli się z rywalami na środku boiska
      94' - Sędzia doliczył cztery minuty
      94' - Jagiellonia w jednym z ostatnich ataków
      95' - Żółta kartka dla Camary za symulowanie rzutu karnego!
      95' - Żółta kartka: Juan Camara (Jagiellonia)
      95' - Ożywiły się trybuny, kiedy padł na murawę pomocnik Jagiellonii, jednak sędzia nie dał się nabrać
      96' - Sytuacja jest jednak jeszcze sprawdza na Varze...
      96' - Nic z tego! Gramy dalej
      96' - Jeszcze atak Legii. Cafu jednak niedokładnie
      96' - Kante wychodzi z piłką poza linię końcową
      97' - Gwilia zablokowany i będzie aut dla Legii
      98' - Legioniści nie spieszą się z rozegraniem piłki
      98' - Koniec meczu!

Koniec! Legia i Jagiellonia podzieliły się punktami. Bardzo dobra pierwsza połowa "Wojskowych", w drugiej było już nieco mniej akcji w ofensywie, jednak defensywa nadal funkcjonowała bez zarzutu