Płock - Środa, 18 września 2019, godz. 18:00
    0 (0)

Sędzia: Piotr Lasyk
    Widzów: 7419

17:17 - Witamy że stadionu w Płocku
    17:21 - Trwa rozgrzewka obydwu zespołów. Dzisiaj legioniści w takim samym składzie jak w Białymstoku
    17:25 - W drużynie gospodarzy trzech piłkarzy z przeszłością w Legii. W obronie były kapitan stołecznego zespołu Jakub Rzeźniczak. W pomocy natomiast Dominik Furman oraz Mateusz Szwoch
    17:30 - W Płocku wietrznie z możliwymi opadami deszczu. Trybuny powoli zapełniają się kibicami miejscowych
    17:40 - Kibice Legii zapełniają sektor gości
    17:45 - Do początku meczu pozostał tylko kwadrans. Za chwilę legioniści zakończą rozgrzewkę i udadzą się do szatni
    17:57 - Ruszyli!
    17:58 - Trwa przywitanie obydwu drużyn

2' - Pierwsza akcja Wisły przerwana przez Jędrzejczyka
    2' - Antolić środkiem pola, wycofanie do Gwilii, który rozciągnął grę na skrzydło
    3' - Rocha dośrodkowanie w pole karne i złe przyjęcie Luquinhasa! Pomocnik miał szansę znaleźć się sam na sam z bramkarzem
    4' - Bardzo ładna gra na małej przestrzeni, ale piłkę stracił Niezgoda
    5' - Cafu niedokładnie do Luquinhasa, który pada na murawę, ale gwizdek sędziego milczy
    6' - Podanie do Rochy. Obrońca źle przyjął piłkę i będzie aut dla Wisły
    6' - Faul Jędrzejczyka na Kuświku w środku pola
    6' - Jak na razie spokojna gra dwóch zespołów. Wisła buduje akcje od linii obrony
    8' - Rocha źle do Gwilii i piłkę przejmują gospodarze. Rzeźniczak spokojnie do Furmana, ten do Szwocha. Byli legioniści konstruują atak swojego zespołu
    9' - Rocha do Gwilii, ten pobiegł do środka pola i akcja przeniosła się na drugą stronę
    9' - Dośrodkowanie z prawej strony do Niezgody, główka i... Piłka przeleciała obok słupka! Najgroźniejsza akcja legionistów w tym meczu
    10' - Stefańczyk źle do Sahitiego, lecz płocczanie szybko przejmują z powrotem piłkę. Ostatecznie tuż przed polem karnym znalazł się z nią właśnie Sahiti, który został zatrzymany przez obrońców
    11' - Kibice Legii jeszcze wchodzą na sektor i wywieszają flagi.
    11' - Cafu bardzo dobrze do Luquinhasa, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Alanem Urygą
    12' - Szkoda, ponieważ pomocnik Legii gdyby wyprzedził przeciwnika stanąłby oko w oko z Dahne
    12' - Uryga ponownie wygrał pojedynek z Luquinhasem i będzie pierwszy rzut rożny dla Legii
    13' - Dośrodkowanie Gwilii i wszystko wyjaśnił Damian Michalski
    13' - Jak na razie legioniści spokojnie budują swoją przewagę. Mieli już dwie dobre sytuacje do wyjścia na prowadzenie, jednak na razie gospodarze umiejętnie się bronią
    14' - Faul Lewczuka na środku boiska
    14' - Furman brzydko sfaulował Cafu. Sędzia przerywa grę
    15' - Sahiti na prawej stronie, dośrodkowanie, które zdołał przeciąć Lewczuk. Rzut rożny dla Wisły
    16' - Na boisku leży Stolarski. Potrzebna będzie pomoc medyczna
    18' - Wygląda na to, że wszystko w porządku i zawodnik może kontynuować grę. Na rozgrzewkę ruszył jednak Michał Karbownik
    19' - Jędrzejczyk, Lewczuk, Martins i strata. Na razie trudno legionistom przedostać się pod pole karne Wisły
    20' - Gwilia dwukrotnie dośrodkowywał z bocznej strefy, ale czujni byli obrońcy gospodarzy. Za chwilę faul Jędrzejczyka i rzut wolny dla rywali
    21' - Błąd Dahne, który stracił piłkę na rzecz Cafu. Portugalczyk wycofał ją do Antolicia, a ten zablokowany przez obrońców. Szkoda, to była okazja na oddanie strzału
    23' - Furman sfaulował Gwilię i piłka dla w dalszym ciągu dla Legii
    24' - Martins stracił piłkę. Szwoch popędził skrzydłem i dośrodkował przed pole karne, gdzie sytuację wyjaśnił Lewczuk. Kolejny rzut rożny dla Wisły
    26' - Nieładnie potraktowany Cafu i rzut wolny dla Legii. Gwilia dośrodkowuje w pole karne, zgrywa ją Rocha, lecz niestety do nikogo
    28' - Rzeźniczak sfaulował Cafu. Jest już zdecydowanie bliżej do bramki. Do dośrodkowania po raz kolejny szykuje się Gwilia
    29' - Fatalnie rozegrany rzut wolny, który zakończył się stratą piłki
    30' - Stefańczyk dośrodkował wprost w ręce Majeckiego, ale niestety nie udało się wyprowadzić szybkiego ataku
    31' - Na boisku brakuje okazji bramkowych, jak na razie najlepszą cały czas widzieliśmy w 9. minucie
    32' - Faul na prawej stronie i będzie rzut wolny dla gości
    33' - Cafu źle do Martinsa i od bramki bramkarz Wisły
    34' - Jędrzejczyk do Rochy i kolejna strata
    35' - Rzut rożny dla Wisły. Teraz dośrodkowywać będzie Furman...
    36' - Niezgoda ściga się ze Stefańczykiem, ale obrońca Wisły sprytniejszy i wygrał walkę o piłkę
    37' - Powalony w środku pola Stefańczyk i sędzia gwiżdże faul. Vuković mocno protestuje i omal nie wyskoczył na murawę. Legia biegła z dobrą kontrą
    37' - Żółtą kartką został upomniany trener Aleksandar Vuković
    38' - Przypomnijmy, że od tego sezonu członkowie sztabu szkoleniowego również mogą oglądać żółte kartki
    39' - Wisła utrzymuje się przy piłce od kilku minut. Furman na prawo do Sahitiego, ten dośrodkował prost na głowę Jędrzejczyka. Gospodarze utrzymują się jednak przy piłce
    39' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    40' - Faul w dosyć znacznej odległości, to jednak nie znaczy, że na strzał nie zdecyduje się Furman
    40' - GOL! Wisła Płock
    41' - Strzelec gola: Grzegorz Kuświk (Wisła P.)!
    41' - I niestety...
    41' - Strzał Furmana z daleka, ale bardzo zła interwencja Majeckiego, który "wypluł" piłkę prosto pod nogi Kuświka
    41' - Napastnik Wisły spokojnie umieścił ją w siatce i Wisła prowadzi z Legią 1-0
    41' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    43' - Jak na razie legioniści nie pokazali na boisku zupełnie nic. Nie można powiedzieć, że strata przez nich bramki jest jakąś wielką niespodzianką...
    43' - Jędrzejczyk przerwał kolejny atak Wisły. Aut dla gospodarzy
    45' - Kuświk sfaulowany w środku pola, ale sędzia puszcza grę
    46' - Jeszcze nie wszyscy kibice "Wojskowych" weszli na sektor, doping rozpocznie się więc dopiero od 2 połowy.
    46' - Sędzia dolicza do pierwszej połowy dwie minuty
    47' - Jeszcze jeden rzut wolny dla Wisły. Krótkie rozegrania, Wisła stara się szanować piłkę
    48' - Rzut rożny dla gospodarzy
    49' - Kuświk główkuje i... piłka mija słupek! Będzie jednak jeszcze jeden rzut rożny
    50' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Bardzo słaba gra Legii. Miejmy nadzieję, że po przerwie wszystko będzie wyglądało lepiej. Wracamy za kwadrans
    Do wejścia szykują się Novikovas i Nagy

46' - Zmiana Legia: Cafu Arvydas Novikovas
    46' - Zmiana Legia: Luquinhas Dominik Nagy
    47' - Dwie zmian na początku drugiej połowy. Na boisku pojawili się dwaj nowi skrzydłowy
    48' - Aut dla Wisły na wysokości pola karnego
    49' - Złe dośrodkowanie przeciwnika i od bramki zacznie Majecki. Dalekie wybicie bramkarza i strata
    51' - Novikovas łatwo przepchnięty na prawej stronie i od bramki Dahne. Wydaje się, że pomocnik niepotrzebnie wdał się w drybling
    52' - Wrzutka wiślaka zablokowana i rzut rożny. Dośrodkowywać będzie Furman
    53' - Novikovas wrzucił do Niezgody, ale ten główkuje wprost w ręce Dahne. Pierwszy celny strzał Legii w tym meczu
    54' - Wisła buduje swój atak od obrońców. Piłka na prawo do Cabezaliego, który stracił ją
    55' - Stolarski do Novikovasa, Litwin uderza... wysoko ponad poprzeczką. Jak na razie pomocnik po wejściu kilkukrotnie pokazał się na prawej stronie
    55' - Na spalonym Niezgoda
    56' - Faul na Szwochu. Okazja do wrzutki dla Furmana
    57' - Żółta kartka: Mateusz Szwoch (Wisła P.)
    57' - Szwoch utrudniał wybicie piłki piłkarzowi Legii za co otrzymał żółtą kartkę. Doszło do małych przepychanek po tym, jak Stolarski odepchnął Szwocha od piłki
    57' - Niezgoda z prawej strony, wybija Furman i rzut rożny
    58' - Gwilia dośrodkował do Lewczuka, który strzela z powietrza, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Od bramki Thomas Dahne
    60' - Dahne daleki wykop i utrzymują się przy piłce wiślacy
    61' - Nagy w pole karne i pewna interwencja Dahne. Brakuje zdecydowanych ofensywnych akcji ze strony Legii...
    62' - Nagy na skrzydle, do środka do Gwilii, a ten zupełnie nie zrozumiał się z kolegami, oddając piłkę bramkarzowi Wisły
    63' - W sektorze gości rozbłysły race
    64' - Mecz został chwilowo przerwany z powodu zadymienia boiska
    65' - Niestety, jak na razie gra Legii po przerwie nie wygląda lepiej niż w pierwszej połowie
    65' - Gramy dalej
    66' - Rzut rożny dla Wisły. Wrzutka Furmana i piłka przeszła przez całą szerokość pola karnego
    66' - Lewczuk odebrał piłkę Szwochowi, chociaż piłkarz Wisły protestuje, że był faulowany
    67' - Legioniści skutecznie wypychani z połowy przeciwników
    67' - Nagy w polu karnym i dograł piłkę wprost w ręce Dahne
    69' - Antolić! Ależ okazja Chorwata, ale zmarnowana!
    69' - Pomocnik dostał znakomite podanie przed pole karnym, był kompletnie nieatakowany, ale nie trafił chociażby w światło bramki
    71' - Niezgoda urwał się obrońcom, został powalony przez Rzeźniczaka, ale sędzia zastosował przywilej korzyści
    71' - Po chwili sam na sam z bramkarzem znalazł się Dominik Nagy i fatalnie chybił!
    71' - Mamy jeszcze analizę VAR, być może "Rzeźnik" dostanie czerwoną kartkę
    71' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Wisła P.)
    72' - Zmiana Legia: Domagoj Antolić Jose Kante
    72' - Jednak tylko żółta kartka dla Rzeźniczaka
    73' - Novikovas dośrodkowuje do Niezgody, ale niedokładnie. Teraz faul w ataku
    74' - Przed momentem na boisku pojawił się były napastnik Wisły Płock - Jose Kante, co mocno ożywiło trybuny. Zawodnik dostał sporą porcję gwizdów
    75' - Do końca spotkania kwadrans
    76' - Faul na Martinsie w środku boiska. Piłka dla Legii. Atak prawą stroną, Stolarski do Gwilii, ale wszystko zdecydowanie zbyt wolno
    77' - Na boisko wejdzie Merebaszwili
    77' - Zmiana Wisła P.: Suad Sahiti Giorgi Merebaszwili
    78' - Dalekie podanie do Kuświka, ale obrońcy wygrywają z nim walkę o górną piłkę
    78' - Gwilia mija Furmana, ale jego podanie do Kante przecina Stefańczyk. Brakuje pomysłu na rozegranie akcji
    80' - Faul na Kuświku i będzie żółta kartka
    80' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
    80' - Rzut wolny z okolic środka boiska. Wykonywać go będzie Furman, dobre dośrodkowanie i w porę zorientowali się we wszystkim obrońcy
    82' - Zmiana Wisła P.: Mateusz Szwoch Maciej Ambrosiewicz
    82' - Kolejna zmiana w drużynie Wisły
    83' - Stolarski na skrzydle, wycofanie do Gwilii, ten z kolei do Jędrzejczyka. To chyba idealnie podsumowanie pomysłów legionistów ataku w tym meczu
    84' - fot. Legionisci.com fot. Legionisci.com
    84' - Novikovas zakręcił przed polem karnym obrońcami, lecz nic z tego nie wszyło. Za moment wrzutka Stolarskiego z prawej strony - wszystko skutecznie zażegnali obrońcy Wisły
    85' - Żółta kartka: Giorgi Merebaszwili (Wisła P.)
    85' - Rzut rożny dla Legii. Może tym razem...
    86' - Gwilia wrzuca w pole karne i Stolarski był kompletnie zaskoczony tym, że piłka do niego doleciała. Ostatecznie źle ją opanował i spokojnie interweniował Dahne
    86' - Do wejścia gotowy Piotr Tomasik
    86' - Stolarski do Novikovasa i dobrze obrońcy
    87' - Zmiana Wisła P.: Cabezali Piotr Tomasik
    88' - Tomasik sfaulował Novikovasa zaraz po swoim wejściu
    88' - Żółta kartka: Piotr Tomasik (Wisła P.)
    88' - Rzut wolny dla Gwilii
    89' - Dalekie wybicie Dahne
    90' - Atak Legii. Martins do Gwilii, Nagy, Lewczuk. Piłka krąży jak po sznurku, ale legioniści nie przedostają się pod pole karne
    91' - Cztery minuty doliczone
    93' - Faul na Kante i jeszcze będzie okazja na dośrodkowanie
    93' - Tylko rzut rożny...
    94' - Novikovas!!!
    94' - Jak on mógł to zmarnować!
    94' - Litwin z kilku metrów z woleja huknął ponad poprzeczką
    95' - Fatalnie Gwilia - wprost w ręce Dahne
    95' - Koniec meczu!

FOTOREPORTAŻ Z MECZU
    I niestety... to byłoby na tyle. Drugi mecz Legii z rzędu bez strzelonego gola kończy się tym razem porażką stołecznego klubu po trafieniu Grzegorza Kuświka