Belek, Turcja - Czwartek, 16 stycznia 2020, godz. 15:00
  • 68' Dugandzic (k)
1 (0)

Widzów: 50

Boisko na sparing gotowe:
Klikając w ten link możecie odebrać specjalny bonus startowy i zagrać bez ryzyka.
Wynik dzisiejszego sparingu można obstawiać u głównego sponsora Legii - w firmie Fortuna zakłady bukmacherskie. Kurs na zwycięstwo Legii - 1,87, a na wygraną Rumunów 3,35.
Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o naszym rywalu to kliknijcie tutaj.
Na porannym treningu legioniści rywalizowali w następujących składach:
"Szarzy": Majecki - Stolarski, Wieteska, Lewczuk, Luis Rocha - Novikovas, Gwilia, Andre Martins, Luquinhas, Cholewiak - Kostorz.
"Różowi": Cierzniak - Vesović, Astiz, Mosór, Karbownik - Wszołek, Cafu, Antolić, Praszelik (Pyrdoł), Rosołek - Kante
W meczu nie zagrają jeszcze William Remy i Artur Jędrzejczyk, którzy w środę rozpoczęli zajęcia z pełnym obciążeniem. Miejsca na placu może zabraknąć także dla młodych - Radosława Cielemęckiego i Nikodema Niskiego.
14:50 - Witamy z Belek! Za kilka minut początek spotkania. Pogoda dopisuje, na obiekcie pojawiło się kilku kibiców Legii i wywiesili dwie małe flagi.
14:57 - FC Botosani zagra na biało, Legia na zielono-czarno.

1' - Rozpoczęli Rumuni.
2' - Na spalonym Kacper Kostorz.
5' - Wieteska wybija piłkę sprzed własnego pola karnego. Piłka trafiła do Kostorza, ale źle ją przyjął i wyszła na aut.
7' - Niecelny strzał Novikovasa z 18 metrów po podaniu Luquinhasa.
10' - Długa prostopadła piłka w stronę pola karnego Legii - spokojnie piłkę złapał Majecki.
11' - Gwilia próbował prostopadłego górnego zagrania, ale legionista został zablokowany.
15' - Na razie gra dość spokojna - nie zanotowaliśmy żadnych dogodnych sytuacji do zdobycia bramek.
16' - Mateusz Cholewiak bardzo blisko zdobycia bramki! Strzał nowego legionisty podbił bramkarz i piłka wyszła w pole.
17' - Jeszcze dośrodkowanie w pole karne - piłkę złapał bramkarz Botosani.
18' - Rzut wolny dla Legii w okolicach pola karnego.
19' - Piłka ustawiona z prawej strony "szesnastki", Walerian Gwilia ustawił piłkę i dośrodkował, ale Cholewiak uderzył nieczysto.
19' - Jeszcze Legia przy piłce. Andre Martins wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale nic z tego nie wyszło.
21' - Bardzo dobry odbiór Mateusza Wieteski, który w tym meczu jest kapitanem drużyny.
23' - Dobrą okazję zmarnował Novikovas.
24' - Błąd popełnili obrońcy Botosani i do piłki dopadł w polu karnym Litwin, ale futbolówka po nodze bramkarza przeleciała obok bramki. Rożny dla Legii wykona Gwilia.
24' - Strzał Novikovasa z okolic 16 metra nad bramką.
27' - Prawą stroną próbował przedrzeć się Novikovas i został sfaulowany przy linii bocznej.
28' - Dośrodkowanie Gwilii wybili na aut obrońcy. Legioniści wznowią grę na wysokości pola karnego rywali.
28' - Dryblujący Novikovas został zablokowany i znowu z autu Legia.
29' - Kostorz nie poradził sobie w polu karnym, a strzał Luquinhasa został zablokowany.
31' - Martins rozpoczął akcję Legii. Podał na lewą stronę do Cholewiaka, który spowolnił akcję, ale legioniści długo utrzymują się przy piłce i wymieniają sporo podań - podobnie jak na treningu.
31' - Stolarski dośrodkował, ale obrońcy wybili, a teraz tuż przed polem karnym sfaulowany został Luquinhas.
32' - Miękkie dośrodkowanie Novikovasa wybili obrońcy.
34' - Groźna akcja Botoszan, zakończona dośrodkowaniem, z którym poradzili sobie legioniści.
35' - Kostorz faulowany gdy wychodził na czystą pozycję.
35' - Żółta kartka: Jonathan Rodriguez (Botosani)
36' - Strzał Gwilii z 25 metrów podbity przez mur i mamy rzut rożny.
36' - Ponownie Gruzin wznowi grę ze stałego fragmentu gry.
38' - Luquinhas wyłożył piłkę na 15 metr Kostorzowi, a ten uderzył technicznie i piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole!
39' - W środku pola nieprzepisowo zatrzymywany Luquinhas.
39' - Żółta kartka: Marian Tarsa (Botosani)
40' - Rywale wznawiają grę po ziemi od własnego bramkarza i nie unikają błędów, z kolei legioniści wymieniają dużo piłek w środku pola przy konstruowaniu ataku.
41' - Druga jedenastka Legii zaczęła intensywnie rozgrzewać.
43' - Znów nieprzepisowo powstrzymywany Luquinhas.
43' - Żółta kartka: George Miron (Botosani)
44' - Dośrodkowanie Kostorza nie trafiło do celu. Z autu Legia.
45' - Dobra piłka do Novikovasa... Litwin przyjął piłkę i próbował lobować, ale wyszło mu to fatalnie...
45' - Trener Botosani wszedł na boisko i gra przerwana.
45' - Szkoleniowiec postanowił odpowiednio zwrócić uwagę podopiecznym ;) Już gramy.
49' - Szybka kontra Legii, Cholewiak wywalczył rzut rożny z którego nic nie wyszło.
49' - Koniec pierwszej połowy

46' - Zmiana Legia: Arvydas Novikovas Paweł Wszołek
46' - Zmiana Legia: Radosław Majecki Radosław Cierzniak
46' - Zmiana Legia: Andre Martins Domagoj Antolić
46' - Zmiana Legia: Paweł Stolarski Marko Vesović
46' - W drużynie Legii nastąpiło 11 zmian.
46' - Zmiana Legia: Mateusz Wieteska Inaki Astiz
46' - Zmiana Legia: Luquinhas Mateusz Praszelik
46' - Zmiana Legia: Mateusz Cholewiak Maciej Rosołek
46' - Zmiana Legia: Igor Lewczuk Ariel Mosór
46' - Zmiana Legia: Luis Rocha Michał Karbownik
46' - Zmiana Legia: Kacper Kostorz Jose Kante
49' - Zmiana Legia: Walerian Gwilia Cafu
50' - Vesović odzyskał piłkę na własnej połowie.
52' - Na początku tej części gry dwie akcje przeprowadzili rywale i dwa razy zakończyły się one na rzutach rożnych.
54' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
55' - Strzelec gola: Jose Kante (Legia)!
55' - Szybka akcja prawą stroną, podanie do Praszelika na środek, który wystawił piłkę do Jose Kante, a ten z ok. 16 metrów wpakował ją do siatki.
57' - Kolejny groźny strzał Kante, ale nie ma tym razem gola.
63' - Rzut wolny na wysokości pola karnego wywalczył Vesović.
63' - Antolić wyłożył piłkę na 18 metr do Cafu, ale jego strzał trafił prosto w nogi obrońców.
68' - Rzut karny dla Botosani
68' - GOL! FC Botosani
68' - Strzelec gola: Marko Dugandzic (Botosani) z karnego!
69' - Rywal pewnie wykorzystał jedenastkę. Cierzniak rzucił się w swój prawy róg, a piłka poleciała w lewy.
69' - Zmiana Legia: Mateusz Praszelik Piotr Pyrdoł
72' -
72' - Faul na Rosołku
73' - Żółta kartka: Eduard Florescu (Botosani)
73' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
73' - Strzał Antolicia z rzutu wolnego nad bramką.
74' - Seria zmian w drużynie z Botoszan.
76' -
76' - Dobre niskie dośrodkowanie Vesovicia na 5 metr, ale Kante nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok bramki.
78' - Groźny strzał Kante, ale dobra interwencja bramkarza i tylko rożny dla Legii.
78' - Rosołek główkował, ale bardzo słabo.
79' - A teraz bardzo niecelny strzał Vesovicia zza pola karnego.
82' - Piotr Pyrdoł oddał niezły strzał i wywalczył rzut rożny.
85' - Rzut rożny dla FC Botosani.
85' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
86' - Strzelec gola: Jose Kante (Legia)!
87' - Karbownik przedarł się lewą stroną, podał do środka, a tam Pyrdoł wyłożył do Vesovicia, który z kolei dobrze na skrzydle zobaczył Wszołka. Wszołek po ziemi zagrał na 5 metr i Kante wślizgiem wpakował ją do siatki.
90' - Aj. niemal dobry przechwyt zanotował teraz w ataku Kante - niemal, bo jednak ostatecznie piłka wyszła na aut.
95' - Jeszcze korner dla Legii.
95' - Koniec meczu!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Kolejny sparing "Wojskowi" rozegrają już w niedzielę, 19 stycznia o godzinie 15:00 czasu polskiego. Rywalem będzie Dynamo Kijów.