Bełchatów - Sobota, 15 lutego 2020, godz. 20:00
  • 74' Kante
2 (0)

Sędzia: Piotr Lasyk
Widzów: 4153

18:43 - Witamy z Bełchatowa! Za nieco ponad godzinę legioniści będą walczyli o kolejne trzy punkty.
18:44 - W wyjściowym składzie Legii nastąpiła jedna zmiana. Arvydasa Novikovasa zastąpił Maciej Rosołek, który zanotował udane wejście w starciu z ŁKS-em.
18:46 - Piłkarze Legii dotarli już na obiekt i sprawdzili stan murawy. Na trybunach jeszcze pustki. Gospodarze przygotowali oprawę z hasłami: "Z tęsknoty za domem moje serce płonie" oraz "Duma świętego miasta". Do tego na krzesełkach leżą chorągiewki w czerwono-niebieskich barwach.
19:28 - Trwa rozgrzewka legionistów. Pierwsi kibice ze stolicy weszli już na sektor.
W sektorze Legii komplet kibiców. Legioniści wywiesili dwie flagi: "Jesteśmy Waszą Stolicą" i "Legia Warszawa". Czekamy na rozpoczęcie spotkania.
Mecz z trybun ogląda prezes Legii Dariusz Mioduski.
Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na biało. Raków na czerwono-niebiesko.
Kapitanem "Wojskowych" jest Artur Jędrzejczyk.
Rozpoczną gospodarze.

2' - Legioniści dziś w ustawieniu 4-4-2. Rolę napastników pełnią Kante i nieco cofnięty Rosołek. Luquinhas gra na lewym skrzydle.
2' - Niedokładne podanie Antolicia i rywale przejęli piłkę, ale legioniści szybko ją odzyskali.
3' - Prawą stroną pędził Wszołek, ale został skutecznie powstrzymany przez Bartla.
3' - Jose Kante właśnie dołączył do "galerii sław" którzy w tej rundzie kopnęli na aut ;)
4' - Dośrodkowanie w pole karne wyłapuje Jakub Szumski.
5' - "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas" - śpiewają fani ze stolicy.
6' - Uderzenie Andre Martinsa po rykoszecie wyszło na rzut rożny.
7' - Dośrodkowuje Domagoj Antolić ale obrońca wybił piłkę poza pole karne. Następnie szybko odzyskali ją legioniści i kolejne dośrodkowanie zakończyło się nieudanym strzałem z główki Pawła Wszołka.
10' - Świetne dośrodkowanie Antolicia prosto na głowę Luquinhasa, ale Brazylijczykowi zabrakło centymetrów by dobrze uderzyć...
13' - Legioniści osiągnęli bardzo dużą przewagę. Niemal cały czas przebywają na połowie rywali i szukają luki w obronie Rakowa.
13' - Na spalonym Marko Vesović.
13' - fot. Woytek / Legionisci.com
15' - Fani gospodarzy prezentują dużą sektorówkę z napisem Raków.
17' - Aj... ale fatalny błąd Majeckiego, który postanowił kiwać się z napastnikiem i stracił piłkę, na szczęście legioniści zdołali ją odzyskać, choć też z problemami i na pograniczu faulu.
18' - Teraz strata w środku pola Antolicia. Gospodarze wyszli z kontrą, ale pogubili się i Lewczuk odzyskał piłkę.
21' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
22' - Faul Wszołka na środku boiska.
23' - GOL! Raków Częstochowa
23' - Raków nieco otrząsnął się z przewagi... i nie dokończyliśmy tego wpisu, bo padła bramka.
23' - Strzelec gola: Sebastian Musiolik (Raków)!
25' - Bardzo dobry strzał zza pola karnego Jose Kante - Szumski piąstkuje przed siebie!
26' - Teraz mocne uderzenie Luquinhasa znów odbija Szumski!
27' - Legia znów napiera. Znów raz po raz piłki są dośrodkowywane w pole karne, ale Raków broni się w dziesięciu we własnym polu karnym.
30' - Dośrodkowanie Wszołka na głowę Kante, ten uderzył z trudnej pozycji, ale futbolówkę spokojnie złapał bramkarz Rakowa.
30' - Kontra Rakowa... ogromne zamieszanie w polu karnym na szczęście zawodnik gospodarzy nie trafił w piłkę!
31' - Indywidualnie Karbownik... nie miał jednak do kogo podać. Próbował prostopadłego zagrania, ale za mocno.
32' - Nastąpiła korekta w ustawieniu. Rosołek przeszedł na skrzydło, a na środek wrócił Luquinhas.
33' - Potężny strzał Frana Turoda - Majecki wypiąstkował na rzut rożny.
34' - Seria główek po stały fragmencie gry... piłka wybita i strzał z dalszej odległości odbity od jednego z legionistów i ponownie korner.
34' - Teraz mogło być 2-0. Kami Kościelny idealnie wyskoczył do główki, ale strzelił obok słupka.
35' - Faul Karbownika na środku boiska.
35' - Żółta kartka: Michał Karbownik (Legia)
37' - Strata Karbownika w ataku.
37' - Kąśliwy strzał Vesovicia z ostrego kąta, piłka jeszcze lekko się od kogoś odbiła i mamy rzut rożny.
39' - Po podaniu Luquinhasa na spalonym Kante
39' - "Nie poddawaj się ukochana ma" - śpiewa 384 kibiców gości.
41' - Vesović faulowany przy linii bocznej pola karnego. Rzut wolny wykona Domagoj Antolić.
42' - Z rzutu wolnego nic nie wyszło, ale powinno wyjść kilka sekund później po tym jak Karbownik wypatrzył niepilnowanego Rosołka. Dograł mu idealnie, ten przyjął piłkę i z ostrego kąta próbował strzelać/podawać i nikt nie wbił piłki do siatki.
45' - Faul Luquinhasa po stracie piłki na środku boiska.
46' - Dobry rajd prawą stroną Vesovicia zakończony dośrodkowaniem, które Szumski musiał wybijać na rzut rożny.
46' - Sędzia dolicza 1 minutę.
47' - Legioniści próbowali przedrzeć się środkiem boiska, ale obrona Rakowa szczelna.
47' - Koniec pierwszej połowy

Legia bez zmian.

46' - Zmiana Raków: Piotr Malinowski Miłosz Szczepański
47' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
47' - TAK!!! Piękne rozpoczęcie drugiej połowy.
47' - Strzelec gola: Luquinhas (Legia)!
48' - Faul Jędrzejczyka na Musioliku.
48' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... karny dla Rakowa!
49' - Musiolik został faulowany przez jednego z graczy Legii. Jeszcze zapewne będzie konsultacja VAR.
49' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
51' - Haha! Bartl przestrzelił nad poprzeczką!
51' - Znakomita seria niewykorzystanych karnych w tej kolejce. Już 4 na 4 próby.
52' - Szybka kontra Legii. Wszołek wpadł w pole karne i uderzył nieczysto zahaczając o murawę i nic z tego nie wyszło.
55' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Walerian Gwilia
56' - Rzut wolny dla Rakowa na połowie Legii.
57' - Strzał Kościelnego sprawił duże kłopoty Majeckiemu. Rożny dla Rakowa.
58' - GENIALNA interwencja Majeckiego po strzale z główki Jarosława Jacha!
59' - Mecz może się kibicom podobać. Nie brakuje szybkich i groźnych akcji z obu stron.
59' - Vesović walczył w narożniku boiska i wywalczył rzut rożny.
60' - Antolić wycofał do Vesovicia, który wstrzelił piłkę w pole karne, a tam Jędza nie zdołał jej dobrze opanować.
62' - Legioniści w polu karnym. Karbownik przedarł się do końcowej linii i zagrał na piąty metr do Wszołka, ale ten nie trafił czysto w piłkę.
63' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
65' - Obrońcy Legii dali się przedrzeć Bartlowi przez środek i Majecki obronił sam na sam!!
66' - Dośrodkowanie Wszołka bez problemów łapie Szumski.
66' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
67' - Strzał Gwilii z pola karnego broni Szumski.
69' - Kante dobrze wywalczył sobie piłkę w polu karnym i oddał strzał odwracając się w stronę bramki, ale spokojnie złapał piłkę Szumski.
69' - Rzut rożny dla Rakowa.
70' - Zmiana Raków: Daniel Bartl Patryk Kun
71' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
72' - Do wejścia gotowy Cholewiak.
73' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Mateusz Cholewiak
74' - Strata Karbownika na własnej połowie... groźna akcja gospodarzy zakończona strzałem Schwarza obok bramki
75' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
75' - Strzelec gola: Jose Kante (Legia)!
75' - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! Po dużym zamieszaniu w polu karnym rywali Kante głową wpakował piłkę do siatki!
76' - Napastnik doznał urazu i obecnie jest opatrywany poza boiskiem.
77' - fot. Mishka / Legionisci.com
78' - I... Karny dla Rakowa.
80' - GOL! Raków Częstochowa
80' - Strzelec gola: Petr Schwarz (Raków) z karnego!
81' - Tym razem pewnie wykonana jedenastka. Majecki rzucił się w swoją prawą stronę, a piłka poleciała w lewą.
82' - Zmiana Raków: Petr Schwarz Felicio Brown Forbes
83' - Dobra kontra Rakowa. Mocny i celny strzał wprowadzonego przed chwilą Forbesa broni Majecki!
84' - Strata Luquinhasa w ataku.
85' - Faul Cholewiaka na połowie rywali.
87' - Rzut rożny dla Legii. Kante przejął piłkę w polu karnym ale nic z tego nie wyszło.
88' - Teraz w polu karnym przewracał się Luquinhas ale faulu nie było.
89' - Dośrodkowanie w pole karne Rakowa... rożny dla Legii.
89' - Słaby strzał Jędrzejczyka z główki broni Szumski.
91' - Musiolik rusza z kontrą, ale zatrzymał ją Lewczuk.
91' - Gwilia wybija głową na rzut rożny po dośrodkowaniu w pole karne Legii.
92' - Strzał z główki Jacha spokojnie broni Majecki.
92' - Cholewiak źle podał, ale od razu wrócił i odzyskał piłkę.
92' - Sędzia dolicza 4 minuty.
93' - Strzał Antolicia z trudnej pozycji broni Szumski.
93' - Papszun z trybun instruuje swoich podopiecznych.
94' - Faul na Karbowniku. Będzie dośrodkowanie w pole karne.
94' - Piłkę wstrzeloną przez Gwilię wybili obrońcy.
95' - Jeszcze Legia w ataku.. strzał Kante i kolejny korner!
95' - Dośrodkowanie Gwilii... Cholewiak uderza prosto w obrońcę!