Gdańsk - Środa, 4 marca 2020, godz. 20:30
    2 (0)

Sędzia: Tomasz Musiał
    Widzów: 13055

19:12 - Witamy z Gdańska! Za nieco ponad godzinę początek meczu Lechii z Legią.
    19:23 - Poznaliśmy skład Legii. Od pierwszej minuty zagra Domagoj Antolić, którego występ stał pod znakiem zapytania. Do podstawowego składu wrócił Paweł Wszołek.
    19:35 - Na rozgrzewce pojawili się bramkarze Lechii Gdańsk.
    19:48 - Na boisku pojawili się bramkarze "Wojskowych".
    19:55 - Na rozgrzewkę wybiegli legioniści.
    20:00 - Do meczu pozostało już pół godziny. Na boisku rozgrzewają się obie ekipy, a stadion powoli zapełnia się.
    20:01 - Kibice Legii zajmują miejsca w sektorze:
    20:18 - Do szatni zeszli piłkarze obu drużyn.
    20:26 - Zawodnicy wychodzą z tunelu, już za moment sędzia zagwiżdże po raz pierwszy

2' - Luquinhas do Jędrzejczyka i rozpoczynamy spotkanie w Gdańsku
    4' - Antolić z poświęceniem przerwał kontratak gdańszczan
    7' - Błąd Mladenovicia, po którym piłkę w narożniku stawia Novikovas
    9' - Od pierwszej minuty w natarciu są legioniści, jednak na razie nie oddali strzału
    11' - Luquinhas wszedł z piłką w pole karne, jednak ta nieco mu odskoczyła. Legioniści rozpoczną grę z narożnika boiska
    13' - Luquinhas oddaje pierwszy strzał w tym meczu, jednak uderzył zdecydowanie za lekko, aby zaskoczyć Kuciaka
    14' - Długo piłkę prowadził Karbownik, ostatecznie podał ją do Novikovasa, który był na pozycji spalonej
    17' - Novikovas zagrał prostopadle do Karbownika, który przy dośrodkowaniu potknął się, a futbolówka wylądowała poza linią końcową
    18' - Dużo miejsca przed polem karnym miał Novikovas. Po chwili Litwina sfaulował Fila
    19' - Piłkę przed polem karnym ustawił Gwilia, jednak jego strzał pewnie wyłapał golkiper
    20' - Dobrze ustawiony Gwilia dwukrotnie przerywa ataki Lechii
    23' - Karbownik do Kante ten wystawia piłkę Gwilii, który trafia w rywala
    23' - Fila zatrzymuje rozpędzonego Luquinhasa
    26' - Kante wpada z piłką w pole karne, jednak futbolówkę po jego strzale wślizgiem z łatwością wyłapuje Kuciak
    28' - Wieteska świetnie wślizgiem przerywa rajd Kubickiego
    29' - Luquinhas leży na murawie po struciu z Tobersem. Na boisko wbiega sztab medyczny
    30' - Luquinhas wraca na boisko, a przeciwnicy mają rzut rożny
    33' - Spore zamieszanie w polu karnym gdańszczan. Legioniści dwukrotnie starali się zagrozić bramce Kuciaka, jednak ich strzały były blokowane
    35' - Vesović prostopadłym podaniem znalazł Antolicia, który ostatecznie został nabity piłką
    37' - Lechia gra bardzo defensywie, przez co legionistom ciężko jest się przedostać pod ich bramkę
    39' - Gdańszczanie wyszli z kontrą, jednak w odpowiednim miejscu stał Jędrzejczyk i wybił piłkę
    41' - "Wietes" znalazł podaniem Novikovasa, ale ten stał na pozycji spalonej
    43' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    44' - Gwilia wykonał wślizg w polu karnym i wyciągnął piłkę spod nóg Haydarowi. Bardzo dobra interwencja Gruzina
    44' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    45' - Teraz piłkę w pole karne wprost na głowę Wszołka dośrodkował Vesović. Strzał skrzydłowego był niecelny
    46' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    47' - Sędzia do pierwszej części meczu dolicza co najmniej dwie minuty
    49' - Najgroźniejsza sytuacja legionistów. Piłkę w pole karne do Kante zagrał Novikovas. Gwinejski snajper opanował futbolówkę, po czym trafił w słupek
    49' - Koniec pierwszej połowy

W pierwszej części meczu gdańszczanie zamurowali się na własnej połowie. Legioniści starają się przebić pod bramkę rywala
    Legioniści pojawili się na murawie
    Również gdańszczanie wbiegli na plac gry. Już za moment rozpoczniemy drugą część spotkania

46' - Lechia rozpoczyna od środka
    49' - Dwukrotnie źle do własnego bramkarza podawali gdańszczanie. Ostatecznie Kuciak radził sobie z ciężkimi zagraniami
    50' - Zamieszanie w polu karnym Lechii. Kante uderza, po czym legioniści sygnalizowali zagranie piłki ręką
    51' - Trener Vuković ukarany żółtą kartką
    52' - Wszołek ruszył z akcją lewą flanką, po czym posłał piłkę do Kante. Gwinejczyk uderzył z powietrza, jednak fantastyczną interwencją popisał się Kuciak
    54' - Dobra akcja Gwilii i Luquinhasa, po czym piłka trafiła pod nogi Novikovasa. Litwin uderzył z pierwszej piłki, jednak ta poszybowała nad poprzeczką
    57' - Legioniści wciąż napierają na bramkę rywala, jednak czasami brakuje decyzji o strzale
    58' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    58' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
    60' - Jeeest! Świetna kontra legionistów. Luquinhas zagrał na wolne pole do Wszołka, który wyszedł sam na sam z Kuciakiem. Skrzydłowy ze spokojem wpakował futbolówkę do siatki
    60' - Zmiana Lechia: Jarosław Kubicki Tomasz Makowski
    62' - Kante chciał zabrać piłkę Tobersowi, jednak Gwinejczyk sfaulował Łotysza
    64' - Zmiana Lechia: Rafał Pietrzak Kenny Saief
    64' - Gajos chciał zaskoczyć wysuniętego Majeckiego, jednak nie trafił w bramkę uderzając z dystansu
    66' - Fenomenalnym rajdem popisał się Vesović, po czym wystawił piłkę Kante. Snajper bez przyjęcia trafił tylko w słupek
    68' - Gwilia zagrał prostopadle do Wszołka, który podaniem znalazł Luquinhasa. Strzał Brazylijczyka wślizgiem zablokował rywal
    71' - Zza pola karnego przymierzył Mladenović, jednak piłka po jego technicznym strzale wylądowała na poprzeczce
    72' - Zmiana Legia: Arvydas Novikovas Bartosz Slisz
    74' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    74' - Na boisku pojawił się Slisz dla którego jest do debiut z "eLką" na piersi
    75' - Żółta kartka: Paweł Wszołek (Legia)
    75' - Wszołek ostro zaatakował Mladenovicia, za co sędzia ukarał go żółtym kartonikiem
    75' - Żółta kartka: Radosław Cierzniak (Legia)
    76' - Sędzia za protesty ukarał również siedzącego na ławce rezerwowych Cierzniaka
    76' - Zmiana Lechia: Karol Fila Ze Gomes
    80' - W pole karne wpadł Haydary, na szczęście jego dośrodkowanie wybił Wieteska
    81' - Zmiana Legia: Jose Kante Tomas Pekhart
    83' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
    84' - "Jędza" mocno wślizgiem powstrzymał Gomesa, za co został ukarany żółtą kartką
    85' - Haydary dośrodkował piłkę w pole karne, ta odbiła się od legionisty i trafiła do koszyczka Majeckiego
    86' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    86' - Gwilia taktycznym faulem przerywa atak Saiefa
    87' - Dużo szczęścia mieli teraz legioniści. Majecki wybijając piłkę nabił nią Wieteskę. Futbolówka wylądowała poza linią końcową
    89' - Zmiana Legia: Luquinhas Mateusz Cholewiak
    91' - Groźnie pod bramką "Wojskowych". W ostatniej chwili piłkę rywalowi wyciągnął Slisz
    92' - Sędzia doliczył co najmniej cztery minuty
    95' - Żółta kartka: Marko Vesović (Legia)
    95' - Żółta kartka: Omran Haydary (Lechia)
    96' - Zamieszanie przed polem karnym Legii. Ostatecznie "Veso" i Haydary ukarani żółtymi kartkami
    96' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Lechia)
    96' - W pole karne wpadł Mladenović. Piłkarz chciał wymusić rzut karny za co został ukarany żółtym kartonikiem
    97' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    97' - Strzelec gola: Mateusz Cholewiak (Legia)!
    98' - Taaak! Pekhart wpadł z piłką w pole karne, jednak jego uderzenie obronił Kuciak. Golkiper nie miał szans przy dobitce Cholewiaka