Poznań - Sobota, 4 lipca 2020, godz. 17:30
  • 71' Lewczuk
1 (0)

Sędzia: Paweł Gil
Widzów: 8167

Witamy ze stadionu Lecha przy ul. Bułgarskiej. Do rozpoczęcia spotkania pozostała niecała godzina. Stawka tego meczu jest niemała - legioniści już dziś mogą zdobyć mistrzostwo Polski.
Skład Legii na dzisiejszy mecz bez niespodzianek. W bramce zagra dziś 21-letni Wojciech Muzyk.
Legioniści wybiegli na rozgrzewkę. Przywitały ich przeciągłe gwizdy i tradycyjna okolicznościowa przyśpiewka. Miejscowi kibice zachęcają także swoich piłkarzy, żeby połamali legionistom kości.
Legia zagra dziś w czarnych strojach, Lech w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.
Piłkarze Legii już na murawie
Lechici także wybiegli już na boisko
Kibice Lecha przygotowali oprawę - sektorówkę z Pablo Escobarem i transparent "pelota o plomo" (piłka albo kulka), a całość uzupełnili pirotechniką
Dym zasłonił boisko, więc czekamy na rozpoczęcie meczu

1' - Mecz rozpoczynamy z lekkim opóźnieniem przez zadymienie, które wywołali kibice Lecha
3' - Legioniści mieli już pierwszy rzut rożny, jednak niecelnie dośrodkował Antolić
5' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
5' - Sporo niedokładności u piłkarzy obu ekip
6' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
8' - Mocna piłka w stronę Pekharta, którego uprzedził defensor poznaniaków
11' - Niezła próba prostopadłego podania piłkarza Lecha, jednak dobrze ustawiony był Lewczuk
12' - Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy
13' - Tiba świetnie wślizgiem przerwał rajd Wszołka prawą flanką
14' - Teraz faul warszawiaków. Antolić łokciem uderzył Tibę w środku pola
15' - Lewczuk agresywnie w powietrzu, a na murawę pada Jóźwiak
17' - Z szybką kontrą ruszył "Karbo", jednak ostatecznie piłkę ręką zagrał Pekhart
18' - Pierwsza niezła akcja Lecha, którą mocnym strzałem wykończył Ramirez. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką
19' - Ponownie groźnie poznaniacy. Tym razem strzał oddał Jóźwiak, jednak pomylił się
22' - Gorąco zrobiło się pod bramką Lecha, niestety piłka po główce Gwilli poszybowała nad bramką
24' - Mocno po ziemi uderzył jeden z poznaniaków, jednak dobrze interweniował Muzyk
24' - GOL! Lech Poznań
25' - Strzelec gola: Kamil Jóźwiak (Lech)!
27' - Niestety... Lech wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył Jóźwiak, który czyhał przy krótkim słupku
27' - Moder huknął z dystansu, na szczęście ze strzałem poradził sobie Muzyk
29' - GOL! Lech Poznań
29' - Strzelec gola: Jakub Kamiński (Lech)!
31' - Legioniści przegrywają już 0-2. Z okolicy szesnastego metra uderzył Kamiński. Piłka otarła się o Jędrzejczyka, po czym znalazła się w siatce
35' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
35' - Tiba uderzył z daleka, jednak dobrą interwencją popisał się Muzyk
36' - Legioniści mają problem, aby wyjść z własnej połowy
36' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
37' - Żółta kartka: Dani Ramirez (Lech)
38' - Spięcie pomiędzy Luquinhasem i Ramirezem. Obaj piłkarze otrzymali żółte kartki
41' - Butko fauluje Luquinhasa na środku boiska. Zaraz legioniści rozpoczną grę ze stojącej piłki
44' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
45' - Z kontrą ruszyli gospodarze, jednak skutecznie przerwał ją dobrym wślizgiem Lewczuk
47' - Z rzutu wolnego dośrodkował "Antola", niestety piłka po strzale głową Pekharta wylądowała za bramką
49' - Legioniści w końcówce pierwszej połowy starali się zaskoczyć swojego rywala, jednak Lech skutecznie się bronił
49' - Żółta kartka: Pedro Tiba (Lech)
49' - Trener Vuković oraz Żuraw zobaczyli po żółtym kartoniku
49' - Koniec pierwszej połowy

Bardzo nerwowa pierwsza połowa, sporo fauli oraz niedokładności po stronie "Wojskowych"
Już za moment rozpocznie się druga część meczu. W obu ekipach bez zmian w składach

48' - W Krakowie zobaczyliśmy zupełną przemianę legionistów po przerwie, mamy nadzieję że dzisiaj w Poznaniu będzie podobnie
51' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
51' - Wszołek fauluje Jóźwiaka pod polem karnym poznaniaków
52' - Do wejścia szykuje się Rocha
53' - Zmiana Legia: Paweł Stolarski Luis Rocha
56' - Mecz Legii z Lechem z trybun ogląda 8167 widzów
56' - Zmiana Legia: Luquinhas Mateusz Cholewiak
57' - Ostry i odważny wślizg Rochy, który przerwał akcję poznaniaków
59' - Świetna akcja legionistów! Martins fenomenalnym podaniem znalazł Wszołka, który dograł piłkę do Gwilii. Gruzin nieźle uderzył, ale na torze lotu piłka stanął Cholewiak
61' - Po zmianie stron legioniści grają lepiej i odważniej
62' - Rocha nieźle minął kilku rywali, po czym zagrał piłkę do Gwilii. Gruzin dograł ją do "Karbo", który zagrał zupełnie niecelnie
65' - "Jędza" odważnie przedarł się na połowę rywali, po czym prostopadłym podaniem obsłużył Cholewiaka. Następnie skrzydłowy szukał dośrodkowaniem Pekharta, który nie zdołał dobiec do piłki
66' - Jędrzejczyk bardzo odważnie głową zablokował strzał Modera
68' - Do wejścia na murawę szykuje się Rosołek
68' - Piłka spadła pod nogi Cholewiaka, który zupełnie nie był na to gotowy. Strzał skrzydłowego był bardzo niecelny
69' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
70' - Mocny strzał Tiby, jednak Portugalczyk tylko postraszył gołębie na stadionie
71' - Rosołek chwilę po wejściu uderzył z szesnastego metra, jednak trafił w golkipera
71' - Zmiana Lech: Jakub Kamiński Robert Gumny
71' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
71' - Strzelec gola: Igor Lewczuk (Legia)!
73' - JEEEST! Walczymy! Gwilia dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Piłka idealnie znalazła Jędrzejczyka, który trafił tylko w słupek. Na szczęście futbolówkę w siatce z najbliższej odległości umieścił Lewczuk!
74' - Zmiana Lech: Dani Ramirez Filip Marchwiński
77' - Kwadrans do końca, a legionistom do mistrzostwa brakuje jednej bramki
80' - Legioniści starają się jak najszybciej zdobyć bramkę, co jak na razie skutecznie utrudniają przeciwnicy
83' - Martins groźnie podążał w stronę pola karnego Lecha, jednak faulem zatrzymał go rywal
84' - Zmiana Lech: Timur Żamaletdinow Filip Szymczak
85' - Cholewiak popisał się niezłym rajdem lewą flanką, jednak niecelnie dośrodkował
88' - Kolejny rożny legionistów
89' - Dobra wrzutka Gwilii, po czym głową strzelił Cholewiak, jednak zdecydowanie za lekko, aby zaskoczyć bramkarza
89' - Po chwili akcja z drugiej strony boiska. Na szczęście Szymczyk trafił tylko w boczną siatkę