Szczecin - Sobota, 24 października 2020, godz. 20:00
Herb Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin
    0 (0)
      0 (0)

Sędzia: Szymon Marciniak

18:57 - Witamy w sobotni wieczór! Już za nieco ponad godzinę piłkarze Legii wybiegną walczyć o kolejne trzy ligowe punkty.
      18:58 - W wyjściowym składzie zaszła tylko jedna wymuszona zmiana, w porównaniu z ostatnimi dwoma spotkaniami. Miejsce kontuzjowanego Luquinhasa zajął Joel Valencia.
      18:59 - Jeszcze wczoraj pod znakiem zapytania stał występ Tomasa Pekharta. Czech poleciał z zespołem do Szczecina i zagra od pierwszej minuty.
      19:28 - W oczekiwaniu na początek meczu piłkarzy mamy znakomite wieści z hali na Bemowie. Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze i samotnie prowadzą tabeli PLK! WIĘCEJ INFO
      19:56 - Piłkarze już wychodzą na boisko. Legia zagra dziś na biało. Pogoń na granatowo-borodowo.

2' - Rozpoczęli szczecinianie.
      3' - Strata Mladenovicia na własnej polowie i Gwilia faulował Gorgona.
      4' - Pogoń krótko rozegrała rzut wolny, Kucharczyk posłał ładną piłkę na 3 metr, gdzie dziubnął ją Zahović, ale na szczęście nad poprzeczką!
      6' - Zablokowany strzał Gwilii. Piłka wróciła pod nogi Slisza, który uderzył celnie, ale za słabo, by zaskoczyć Stipicę.
      7' - Szybki atak Legii prawą stroną. Juranović bardzo dobrze zagrał na 10 metr do wbiegającego Gwilię, który przestrzelił obok słupka!
      8' - Lewczuk starł się z Kowalczykiem w polu karnym... gracz Pogoni leży.
      9' - Legia wznawia z rzutu sędziowskiego.
      10' - Wszołek w polu karnym... po raz drugi wykonał zwód do środka, ale znowu zabrakło miejsca do oddania strzału.
      11' - Dobry powrót Wszołka we własne pole karne i zablokowanie Kucharczyka.
      12' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
      14' - Za mocne podanie w kierunku Dawida Steca. Od bramki zaczyna Boruc.
      15' - Josip Juranović wywalczył pierwszy rzut rożny w tym meczu.
      16' - Zablokowany strzał Matyni zza pola karnego.
      17' - Legia w ataku pozycyjnym, ale na razie nie ma miejsca by przedrzeć się w pole karne.
      18' - Za mocne prostopadłe podanie od Karbownika do Pekharta.
      19' - Nieudane dośrodkowanie Juranovicia.
      20' - Próba dośrodkowania Valencii zablokowana, ale mamy rzut rożny.
      21' - Dośrodkowanie Juranovicia prosto na głowę Pekharta. Celne uderzenie Czecha, ale świetnie piłkę odbił Stipica!
      23' - Kowalczyk wpada w pole karne, ale bardzo dobrze Lewczuk go uprzedził i wybił piłkę na aut.
      23' - Rzut rożny dla Pogoni.
      24' - Zagranie po ziemi do Kucharczyka na 16 metr. Zaskoczeni legioniści... ale udało się zablokować strzał pomocnika Pogoni.
      25' - Długa piłka na skrzydło do Karbownika, ale legionista nawet nie wywalczył rożnego.
      26' - Lewczuk faulowany przez Gorgona.
      29' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Pogoni.
      29' - Legioniści wznowili mocno do tyłu i znów trzeba budować cały atak pozycyjny.
      29' - Dośrodkowanie Juranovicia, ale niestety do nikogo.
      29' - Rzut rożny dla Legii po akcji Valencii.
      30' - Kolejny stały fragment gry bez efektu.
      32' - Ładna i szybka akcja Legii w polu karnym. Mladenović wymienił piłkę z Gwilią, następnie podał do Pekharta, który uderzył z pierwszej piłki ale Stipica obronił.
      34' - Pekhart faulowany z lewej strony pola karnego.
      35' - Dośrodkowanie Juranovicia i Stipica mocno wypiąstkował piłkę.
      38' - Dwie straty legionistów na własnej połowie. Pogoń teraz mocniej pressuje "Wojskowych".
      39' - Karbownik ruszył do przodu, ale nie poradził sobie z trzema rywalami na plecach.
      40' - Faul na Valencii przy linii bocznej.
      41' - Prostopadła piłka od Gwilii do Wszołka... mamy rzut rożny.
      43' - Wszołek wpada w pole karne... może uderzać z ostrego kąta... ale jednak podał do tyłu i niestety nikt nie przejął piłki.
      44' - Dośrodkowanie Wszołka przeleciało z prawej na lewą stronę pola karnego i piłka wycofana przez Mladenovicia.
      45' - Gwilia lobem w pole karne do Pehkarta, Czech przewraca się... wysoko uniesiona noga zawodnika Pogoni, ale gra toczy się dalej.
      46' - Strzał Juranovicia z 16 metrów - mocno niecelny.
      46' - Sędzia dolicza 1 minutę.
      47' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze wrócili na boisko

46' - Obie drużyny bez zmian.
      48' - Zahović faulował Jędrzejczyka w polu karnym Legii.
      50' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
      51' - Juranović zagrywał do Pekharta, ale Czech przegrał pozycję.
      52' - Mocne dośrodkowanie po ziemi, ale piłka trafiła w nogę obrońcy.
      54' - Legioniści nie za bardzo radzą sobie na własnej połowie z pressingiem Pogoni.
      54' - Wszołek faulowany na wysokości pola karnego Pogoni z prawej strony.
      55' - Dośrodkowanie Mladenovicia... próbował zamykać Wszołek, ale wszystko wyjaśnili obrońcy Pogoni.
      55' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
      57' - Przechwyt Valencii na połowie Legii. szybkie podanie do Karbownika który popędził do przodu, dograł do Valencii. Ekwadorczyk wypatrzył w polu karnym Pekharta. Czech miał dużo miejsca i czasu, odwrócił się i oddał bardzo mocny strzał z 11 metrów, ale Sipica znakomicie przeniósł piłkę nad poprzeczką.
      57' - Nieudany rzut rożny w wykonaniu Legii.
      58' - Strata Valencii na własnej połowie.
      58' - Jędrzejczyk w ostatniej chwili blokuje Zahovicia w polu karnym. Rożny dla Pogoni.
      59' - Dośrodkowanie Kucharczyka, strzał z główki Gorgona spokojnie broni Boruc.
      60' - Faul Lewczuka na Zahoviciu - daleko od bramki Legii.
      62' - Kucharczyk wpakowuje piłkę do siatki Legii, ale sędzia gwiżdże spalonego!
      64' - Celne uderzenie Mladenovicia z dalszej odległości, ale Stipica bez problemów złapał piłkę
      65' - Zmiana Legia: Joel Valencia Maciej Rosołek
      65' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
      68' - Legia rozgrywa piłkę po ziemi od bramkarza i chce wciągnąć rywali na własną połowę, a następnie przejść do ataku, ale na razie notujemy zbyt wiele strat w tym obszarze. Teraz piłkę stracił Slisz.
      69' - Strzał Kucharczyka trafił w głowę Lewczuka - rożny dla Pogoni.
      69' - Faulowany Karbownik.
      70' - Zmiana Pogoń: Alexander Gorgon Kacper Kozłowski
      70' - Zmiana Pogoń: Michał Kucharczyk Kamil Drygas
      71' - Zmiana Legia: Michał Karbownik Domagoj Antolić
      71' - Seria zmian za nami, gramy dalej.
      72' - Brzydki faul Lewczuka.
      73' - Żółta kartka: Igor Lewczuk (Legia)
      74' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
      75' - Przerwa w grze bo dwóch zawodników opatrywanych po zderzeniu głowami.
      76' - Zmiana Pogoń: Luka Zahović Adrian Benedyczak
      76' - Zmiana Pogoń: Kacper Smoliński Santeri Hostikka
      78' - Dośrodkowanie Mladenovicia... Gwilia zamykał akcję, ale źle przyjął piłkę.
      80' - Dośrodkowanie z lewej strony Macieja Rosołka na głowę Pekharta, ale fatalne uderzenie wysoko nad bramką.
      81' - Faul Mlaedenovicia na Dąbrowskim ok. 25 metrów przed bramką Legii.
      81' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
      82' - Drygas trafił z rzutu wolnego w mur.
      84' - Odbiór Mladenovicia, a następnie pogubili się legioniści...
      84' - Faul taktyczny Rosołka na środku boiska.
      84' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
      86' - Strata Slisza na środku boiska, ale dobry powrót legionisty i odbiór.
      86' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Pogoni. Juranović szybko o Rosołka, ten uderzał podawał z ostrego kąta, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy i Stipica wybił ją na rzut rożny.
      87' - Benedyczak uprzedził Jędrzejczyka po dośrodkowaniu z rożnego.
      88' - Jeszcze Legia w ataku.... Nieudane dośrodkowanie Mladenovicia... następnie nieudana kontra Pogoni.
      88' - Dośrodkowanie Juranovicia wybili obrońcy.
      88' - Znowu próba szybkiego ataku Pogoni zablokowana przez Mladenovicia.
      89' - Tempo meczu w drugiej połowie nie powala...
      90' - Pogoń w ataku pozycyjnym, ale nie potrafi się zbliżyć do pola karnego.
      91' - Strzał/dośrodkowanie Kowalczyka z ostrego kąta - nieudany.
      92' - Sędzia dolicza 6 minut
      92' - Zmiana Pogoń: Sebastian Kowalczyk Tomas Podstawski
      94' - Strzał Antolicia z 16 metrów zablokowany.
      95' - Benedyczak pędzi na bramkę Legii ale ma trzech obrońców i wstrzymuje akcję... jeszcze Pogoń, ale Slisz wyjaśnia sytuację.
      95' - Wszołek wywalczył jeszcze rzut rożny.
      97' - Jeszcze dośrodkowanie Wszołka w kierunku Pekharta... ale Stipica łapie piłkę.
      98' - Drygas jeszcze wywalczył rzut rożny.
      98' - Koniec meczu!

Druga część meczu rozgrywana była w słabym tempie. Na koniec obu drużynom zabrakło sił, by w jakikolwiek sposób zmienić rezultat spotkania.
      Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na legionisci.com na pomeczowe materiały!