Łódź - Środa, 25 listopada 2020, godz. 17:40
    0 (0)
    • 6' Cholewiak
    1 (1)

Sędzia: Jarosław Przybył

16:55 - Za 45 minut początek meczu z Widzewem. Skład mistrzów Polski dzisiaj mocno odmieniony względem ostatniego ligowego spotkania.
    17:05 - Swoje szanse dostali również ci, którzy nie mogli ostatnio liczyć na występy - Mateusz Cholewiak i Luis Rocha
    17:16 - Nieco ponad rok temu Legia zmierzyła się na tym stadionie z Widzewem na tym samym etapie rozgrywek o Puchar Polski. Wówczas górą byli piłkarze ze stolicy, którzy wygrali 3-2.
    17:33 - Dzisiaj stadion świeci pustkami, co jest rzadkim widokiem, jeśli chodzi o mecze Legii z Widzewem
    17:38 - Zawodnicy szykują się już do wyjścia na boisko
    17:39 - I wychodzą. Widzew na biało jako pierwszy, Legia dzisiaj na zielono

1' - Gramy!
    2' - Zaczęła Legia, która spokojnie utrzymuje się przy piłce
    2' - Faul w środku pola. Jędrzejczyk powalił na ziemię Fundambu
    3' - Teraz swoją akcję buduje Widzew. Legioniści nie zamierzają jednak czekać na swoich rywali i atakują ich pressingiem
    4' - Grudniewski zagrał ręką i będzie rzut wolny. Chyba jednak zbyt daleko, aby spróbować strzału na bramkę
    5' - Piłkę ustawił Martins... Strzał... ale nad poprzeczką
    6' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    6' - Gol dla Legii!
    7' - Ofensywne wejście Karbownika, który pobiegł lewą stroną. Piłka trafiła do Cholewiaka, który uderzeniem z półwoleja pokonał bramkarza Widzewa
    7' - Strzelec gola: Mateusz Cholewiak (Legia)!
    8' - Znakomicie otwarte spotkania przez legionistów, którzy będą mogli grać teraz dużo spokojniej.
    9' - Widzew będzie musiał zaatakować zdecydowanie śmielej. Legia natomiast potrafi i lubi grać z kontry, co pokazała już niejednokrotnie
    10' - Dalekie podanie jednego z obrońców, ale dobre zachowanie Jędrzejczyka. Teraz faul w środku pola i od rzutu wolnego legioniści
    11' - Spokojne wycofanie do Miszty. Młody bramkarz wybija jednak niedokładnie
    11' - Możdżeń sprytnie przerzucił piłkę ponad obrońcami Legii, ale nie doszedł do niej Patryk Stępiński
    14' - Fundambu przejął piłkę na środku pola i przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów. Po chwili znalazł się w polu karnym... gwizdek i... Faul w ataku
    16' - Nieco częściej przy piłce jest teraz Widzew. Legioniści nieco cofnęli się na swoją połowę
    16' - Ładna akcja Legii, ale wszystko niecelny uderzeniem zakończył Kapustka
    17' - Żółta kartka: Patryk Mucha (Widzew)
    17' - Karbownik popędził środkiem pola, dograł do Lopesa ten do Slisza, który wypatrzył Kapustkę... Szkoda, bo to była dobra okazja na oddanie celnego strzału
    18' - Legia buduje kolejny atak. Martins do Kapustki. Faul na środku boiska
    19' - Po strzelonym golu tempo gry wyraźnie spadło. Legia szuka okazji, aby zadać kolejny cios swojemu przeciwnikowi
    19' - Valencia zablokował dośrodkowanie jednego z rywali i będzie aut
    19' - Możdżeń zza pola karnego i piłka w dosyć znacznej odległości przeleciała ponad poprzeczką
    20' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    21' - fot. Woytek / Legionisci.com
    21' - Lopes zatrzymany na skrzydle
    23' - Aut dla Legii. Stolarski, Kapustka i wycofanie do środkowych obrońców
    23' - Miszta dalekie wybicie w kierunku Lopesa. Portugalczyk jednak na spalonym
    25' - Valencia pokazał się na prawej stronie. Za chwilę piłka trafiła do Rochy, którego dośrodkowanie było zbyt słabe. Sytuację ratował jeszcze Lopes, ale spokojna interwencji Miłosza Mleczki
    26' - Ładna akcja Legii, ale Widzew zdołał zażegnać niebezpieczeństwo
    26' - Rocha pobiegł lewą stroną, podał do Kapustki, który źle przyjął jednak piłkę
    27' - Prochownik sfaulował Stolarskiego i rzut wolny dla gości
    28' - Jeden z nielicznych ataków Widzewa. Możdżeń podał prostopadle do Kuna. Ten jednak na spalonym
    30' - Bardzo niedokładnie podanie jednego z graczy Widzewa. Piłka przy nodze Miszty
    32' - Nierozważne podanie piątkę Kapustki omal nie zakończyło się groźną kontrą, ale wszystko wyjaśnił Wieteska
    32' - fot. Woytek / Legionisci.com
    33' - Błąd w podaniu popełnił Valencia, który jednak od razu starał się odzyskać piłkę
    33' - Kun pada w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy!
    33' - Będzie ta sytuacja sprawdzana na VARze
    34' - Nic nie było i gramy dalej
    35' - Kapustka szczęśliwie zatrzymany przez Fundambu na tyle, że Legia nie dostała nawet rzutu rożnego
    36' - Kapustka niepotrzebnie wbiegł między trzech rywali i stracił piłkę
    37' - Trzeba przyznać, że jak na razie bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo
    37' - Dalekie podanie do Lopesa i pewne wyjście na przedpole bramkarza Widzewa
    37' - Robak znalazł się w polu karnym i dobrze piłkę spod nóg wygarnął mu Wieteska
    39' - Dużo niedokładności po dwóch stronach. Wszystko zakończyło się autem dla Widzewa na wysokości pola karnego
    42' - Znakomita szansa dla Widzewa
    42' - Robak świetnie podał do Kuna, ten prostopadle podał do Kosakiewicza, który miał przed sobą niemal tylko Misztę i posłał piłkę obok słupka
    42' - Wszystko zaczęło się niestety od kolejnej straty na własnej połowie Joela Valencii
    44' - Miszta złapał dośrodkowanie i chciał od razu uruchomić Lopesa. Podanie było dokładne, ale Portugalczyk miał problemy z opanowaniem piłki
    46' - Ostatnie minuty pierwszej połowy. Od kilkunastu minut częściej na połowie rywala są widzewiacy
    46' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszych 45 minutach, dając zawodnikom sygnał do zejścia do szatni. Legia prowadzi po bramce Cholewiaka, chociaż swoją grą z całą pewnością nie porywa
    Wracamy za kwadrans!

45' - Zmiana Legia: Michał Karbownik Bartosz Slisz
    45' - Zmiana Legia: Joel Valencia Paweł Wszołek
    50' - Prochownik faulował Solarskiego na połowie Legii
    51' - Bardzo spokojny początek drugiej połowy
    52' - Teraz przerzut do Wszołka, ten odegrał do Stolarskiego, ale gospodarze przerwali tę akcję
    54' - Kapustka faulował Możdżenia z prawej strony boiska, ale daleko od bramki
    54' - Słaby i niecelny strzał Prochownika, Miszta łapie piłkę
    55' - Trzeba przyznać, że w dosyć ciężkich warunkach rozgrywane jest dzisiejsze spotkanie - jest 0 stopni, a temperatura odczuwalna o 2-3 stopnie niższa
    56' - Zablokowane dośrodkowanie Cholewiaka z lewej strony, od bramki gospodarze
    57' - Niezłe zagranie widzewiaków przed bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego
    58' - Zmiana Widzew: Robert Prochownik Michael Ameyaw
    59' - Złe zachowanie Martinsa i strata w środku boiska, Robak popędził lewą stroną, ale nic ciekawego z tej akcji nie wyszło
    60' - Legioniści w ataku pozycyjnym
    61' - Na spalonym Lopes
    62' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Tomas Pekhart
    62' - Zmiana Legia: Mateusz Cholewiak Luquinhas
    64' - W wolnym tempie rozgrywane jest to spotkanie i niestety brak jakiś ciekawszych sytuacji
    64' - Robak próbował wyjść z akcją, ale faulował w tej sytuacji Jędrzejczyka
    67' - Faulowany Martins, trzyma się za plecy
    68' - Szybka akcja Kuna, przerwana przez Rochę
    69' - Zmiana Widzew: Merveille Fundambu Daniel Mąka
    71' - Dobry odbiór Luquinhasa, prostopadła piłka do Pekharta, jednak ten nie połapał się w zamiarach kolegi i strata piłki
    75' - Próba dalekiego zagrania, ale Jędrzejczyk był na posterunku
    75' - Strzał Muchy z dystansu - Miszta nie miał żadnych problemów z obroną
    77' - Rzut rożny dla Legii
    78' - Niezbyt dobre wykonanie stałego fragmentu, ale nadal przy piłce goście
    79' - Strzał Luquinhasa nie zaskoczył bramkarza
    80' - Kolejny rzut rożny dla Legii
    82' - Zmiana Widzew: Dominik Kun Henrik Ojamaa
    82' - Zmiana Widzew: Marcin Robak Karol Czubak
    82' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    86' - I kolejny korner, do piłki podchodzi Kapustka
    87' - Ponownie niezbyt dobre wykonanie
    87' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
    87' - Slisz faulował wychodzącego z kontrą widzewiaka, za co został ukarany żółtą kartką
    88' - Daniel Mąka próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Misztę, ale uderzył niecelnie
    90' - Jeszcze jeden rzut rożny dla Legii
    90' - Dobre dośrodkowanie i niezły, choć niecelny strzał Wieteski głową
    91' - Żółta kartka: Krystian Nowak (Widzew)
    92' - Jeszcze 2 minuty potrwa to niezbyt ciekawe spotkanie
    93' - Koniec meczu!

Legia wygrywa z Widzewem 1-0 i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski. Zapraszamy na nasze kolejne relacje