Białystok - Niedziela, 14 lutego 2021, godz. 17:30
1 (1)
  • 18' Pekhart (k)
1 (1)

Sędzia: Szymon Marciniak

16:22 - Dzień dobry w niedzielne popołudnie! Za nieco ponad godzinę legioniści wybiegną na murawę w Białystoku i będą walczyli o trzy punkty z Jagiellonią.
16:24 - W kadrze meczowej niespodziewanie zabrakło Artura Boruca. Jego miejsce między słupkami zajął Cezary Miszta. Ponadto nieobecny jest Mateusz Hołownia, który po spotkaniu z ŁKS-em zachorował. Zamiast niego zagra Josip Juranović. Na pozostałych pozycjach bez żadnych zaskoczeń.
17:18 - Arturowi Borucowi coś mu przeskoczyło w plecach po obiedzie i zgłosił uraz. Nie chcemy ryzykować i dokonaliśmy zmiany. W poniedziałek będziemy wiedzieli więcej - powiedział Czesław Michniewicz. na antenie Canal+.
17:24 - Legioniści zagrają dziś w zielono-czarnych trykotach.
17:26 - Jagiellonia na żółto-czerwono.
17:27 - Murawa w Białymstoku na pierwszy rzut oka prezentuje się dobrze.
Rozpoczną gospodarze

2' - Od razu faul Jędrzejczyka
2' - Cernych długo nie podnosi się z murawy
3' - Rzut wolny dla Jagiellonii z prawej strony, niedaleko linii bocznej
3' - Niezbyt dobra interwencja Miszty, który nie wybił piłki, na szczęście nie ma gola
4' - Puljić przewraca się w polu karnym, sędzia korzysta z pomocy VAR
4' - Żółta kartka: Cezary Miszta (Legia)
5' - Przedziwna sytuacja, bo piłkarz Jagiellonii nie był faulowany
5' - GOL! Jagiellonia Białystok
5' - Strzelec gola: Jesus Imaz (Jagiellonia) z karnego!
6' - Jesus Imaz posłał piłkę w lewy róg, Miszta był bliski obrony, ale niestety gospodarze zdobywają bramkę
9' - Wieteska faulowany we własnym polu karnym przez Olszewskiego
10' - Żółta kartka: Bogdan Tiru (Jagiellonia)
11' - Agresywne wejście Tiru w nogi Luquinhasa
12' - Żółta kartka: Fedor Cernych (Jagiellonia)
12' - Kolejny faul na Luquinhasie
12' - Rzut wolny dla Legii, dosyć daleko od bramki
14' - Dobre zagranie Mladenovicia do Slisza, ten zdecydował się na strzał, ale piłka mu zeszła i uderzenie było niecelne
16' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
18' - Dobre zagranie na prawą stronę do Wszołka, zagranie do środka, Pekhart oddał strzał, jeszcze będzie rzut rożny
19' - Żółta kartka: Błażej Augustyn (Jagiellonia)
19' - Pekhart przewraca się w polu karnym!! Rzut karny dla Legii!!
19' - Pekhart trzymany w pasie przez Augustyna, nie ma wątpliwości
19' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
19' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia) z karnego!
20' - Pewne wykonanie jedenastki, bramkarz zmylony. 1-1
20' - Wieteska faulowany przez Borysiuka
22' - Minęło dopiero 20 minut, a sędzia pokazał już 5 żółtych kartek i podyktował 2 rzuty karne
22' - Rzut rożny dla Legii, Maldenović... legioniści tracą piłkę
23' - Żółta kartka: Josip Juranović (Legia)
24' - Ponownie ostro faulowany Luquinhas, a Juranović zobaczył kartkę za dyskusję z arbitrem
24' - Borysiukowi rzeczywiście należała się kartka, bo już drugi raz agresywnie i nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika
24' - Na spalonym Pekhart
25' - Cernych strzela z 17 metrów, ale Miszta nie dał się zaskoczyć
27' - Rzut rożny dla Legii
27' - Z prawej strony dośrodkowuje Martins
28' - Pekhart próbował strzelać przewrotka, jeszcze zamieszanie przed bramką, przewraca się Jędrzejczyk, który starł się z bramkarzem
28' - Rzut rożny i świetna parada Dziekońskiego
30' - Ciekawa akcja Legii, Kapustka złożył się do strzału głową, ale uderzał niecelnie
31' - Nieporozumienie pomiędzy Wieteską i Misztą - obrońca zbyt lekko podał do własnego bramkarza i niewiele brakowało, by napastnik Jagiellonii przejął piłkę
32' - Faulowany Juranović, akcja szybko przeniosła się do przodu
33' - TO POWINNA BYĆ BRAMKA DLA LEGII!!!
34' - Pekhart doskonale wyszedł zza pleców na 5. metr, znalazł się sam na sam z bramkarzem, trafił jednak tylko w poprzeczkę
35' - Jędrzejczyk starł się z Cernychem, piłkarz Jagiellonii mocniej ucierpiał w tym zderzeniu w powietrzu
36' - Mladenović pognał lewą stroną, dośrodkowanie jednak trafiło do nikogo
37' - Wszołek przedarł się prawą stroną, zagrał na 5. metr, ale nikt nie zamykał tej akcji
40' - Niedokładne dośrodkowanie Wszołka
41' - Pospisil faulował Luquinhasa
43' - Zmiana Jagiellonia: Fedor Cernych Przemysław Mystkowski
44' - Juranović faulowany w środku boiska przez Twardka
45' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Jagiellonia)
45' - Tym razem Borysiuk już zobaczył upomnienie za faul
45' - Ponownie agresywnie potraktowany Luquinhas
46' - Imaz znalazł się sam na sam z Misztą, na szczęście bramkarz Legii wyszedł z tego pojedynku zwycięsko
47' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
47' - Rzut rożny dla Jagiellonii
47' - Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
49' - Koniec pierwszej połowy

Po bardzo ciekawej pierwszej połowie Legia remisuje z Jagiellonią 1-1. Zapraszamy na drugą część spotkania.

46' - Zmiana Jagiellonia: Bojan Nastić Bartłomiej Wdowik
50' - Spokojny początek drugiej połowy spotkania
52' - Dobre, mocne uderzenie Slisza z dystansu, niestety - niecelne
53' - Za mocna wrzutka w pole karne do Pekharta i piłka padła łupem bramkarza
55' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
57' - Mystkowski fauluje Slisza
58' - Świetne uderzenie Mladenovicia i doskonała obrona Dziekońskiego
58' - Rzut rożny dla Legii
59' - Bardzo gęsto w polu karnym i legioniści nie zdołali oddać strzału
63' - Dużo spokojniejsza i mniej ciekawa ta druga część spotkania
68' - Zbyt lekki strzał Martinsa z dystansu nie mógł zaskoczyć Dziekońskiego
69' - Teraz z dystansu próbował Luquinhas, ale i tym razem bramkarz był na posterunku
70' - Kompletnie nieudane dośrodkowanie Mladenovicia
71' - Zmiana Jagiellonia: Kris Twardek Maciej Makuszewski
71' - Zmiana Jagiellonia: Jakov Puljić Maciej Bortniczuk
72' - Jagiellonia mocno cofnęła się do obrony, a Legia cały czas atakuje. Póki co, bez wymiernych efektów
74' - Świetne zagranie do Mladenovicia, ten popędził lewą stroną, dośrodkował piłkę w pole karne, ale Pekhart uderzył niecelnie
76' - Niecelny strzał Kapustki
80' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
81' - Luquinhas popędził lewą stroną i został sfaulowany przez Tiru
82' - Rzut rożny dla Legii
84' - Wygląda na to, że Pekhart nabawił się jakiegoś urazu
85' - Bardzo dobre uderzenie Luqinhasa, szkoda, że piłka uderzyła jedynie w poprzeczkę
86' - Pekhart co i rusz trzyma się za dół pleców i górną część uda. Nie wiadomo, czy dokończy to spotkanie
86' - Jednak konieczna była zmiana
86' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Rafael Lopes
87' - Doskonałe uderzenie Luquinhasa, ale świetną paradą popisał się Dziekoński
88' - Piłka niestety trafiła wyskakującego do główki Jędrzejczyka w rękę
88' - Zmiana Jagiellonia: Martin Pospisil Bartosz Kwiecień
89' - Faulowany Jędrzejczyk w środku boiska
91' - Próba strzału Mystkowskiego, jeszcze piłka skiksowała, ale ostatecznie padła łupem Miszty
91' - Sędzia doliczył 3 minuty
93' - Mimo dużej przewagi optycznej Legia nie jest w stanie zdobyć drugiej bramki.
94' - Wszystko wskazuje na to, że ten mecz zakończy się remisem
94' - Koniec meczu!

Dokładnie tak się stało. Legia kolejny raz nie wygrała w Białymstoku, choć okazji do strzelenia bramki miała sporo. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.