Zabrze - Sobota, 27 lutego 2021, godz. 20:00
  • 4' Kapustka
  • 82' Kostorz
2 (1)

Sędzia: Bartosz Frankowski

19:35 - Witamy i zapraszamy na relację LIVE z sobotniego starcia w Zabrzu. Na tym stadionie bilans ostatnich meczów legionistów nie jest zadowalający. Z sześciu wizyt przy ul. Roosevelta Legia wygrała tylko jeden raz, dwa razy zremisowała i zanotowała trzy porażki.
19:41 - Dzisiaj na rezerwie obydwu klubów zimowe zakupy do linii ataku. W Górniku mowa o Richmondzie Boakye, a w Legii Jasurze Yaxshiboyevie oraz Erneście Mucim.
19:47 - W Legii po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagra Artem Szabanow. Jego występ przeciwko Wiśle Płock był na tyle udany, że trener Czesław Michniewicz postanowił tym razem dać Ukraińcowi szansę pokazania się od początku spotkania.
19:57 - Na początku na boisku pojawiają się piłkarze Górnika. Zaraz za nimi wychodzą legioniści.
Kibice Górnika prowadzą glośny doping przed stadionem.

1' - Gramy!
2' - Luquinhas przedarł się środkiem pola, gdzie został sfaulowany. Będzie okazja z rzutu wolnego
3' - Przy piłce stoi Mladenović... strzał i broni Chudy! Będzie rzut rożny
4' - Bramkarz Górnika końcówkami palców zbił piłkę poza linię końcową
5' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
5' - Strzelec gola: Bartosz Kapustka (Legia)!
5' - No i mamy otwarcie! 1-0 dla Legii
6' - Świetne podanie do Juranovicia, który dograł do wychodzącego na czystą pozycję Kapusti, który w sytuacji sam na sam pokonał Chudego
7' - Golkiper Górnika poślizgnął się wychodząc do piłkarza Legii, co spowodowało, że był minimalnie spóźniony. To przesądziło o golu dla mistrzów Polski
8' - Górnik chce szybko odpowiedzieć, ale piłkarza gospodarzy spokojnie zatrzymuje Szabanow
8' - Pierwsza interwencja Boruca, który wyłapał prosty strzał Wiśniewskiego
9' - Luquinhas faulowany na lewej stronie boiska
10' - Atak Górnika środkiem pola i udany powrót zaliczył Slisz, który odebrał piłkę jednemu z rywali
11' - Jak na razie bardzo aktywny na prawej stronie jest Josip Juranović. Teraz po jego dośrodkowaniu legioniści zyskali kolejny rzut rożny
12' - Legia spokojnie buduje kolejny atak od formacji obronnej
12' - Znów było blisko!
13' - Luquinhas pobiegł środkiem pola, podał do Kapustki, który przełożył sobie z łatwością jednego z rywali i oddał groźny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, co znacząco utrudniło interwencję Chudemu
14' - Na spalonym Alex Sobczyk
15' - Legia zdecydowanie lepiej prezentuje się w środku pola, gdzie wygrywa większość piłek
16' - Dobre podanie do Jimeneza, którego zdołał uprzedzić Mladenović. Będzie korner dla gospodarzy
17' - Mladenović dośrodkowuje w pole karne i niepewne zachowanie obrońcy Górnika. Znów będziemy mieli rzut rożny dla Legii
17' - Martins zbyt mocno wrzuca w pole karne i będzie aut
19' - Błąd Wieteski w wyprowadzeniu piłki, przez co Górnik miał okazję do kontry. Na szczęście złe rozwiązanie Prohazki spowodowało, że gospodarze znów muszą zacząć budowanie akcji
19' - Strzał Nowaka zza pola karnego i brawo Artur Boruc!
19' - Bramkarz Legii pewnie złapał mocne uderzenie przeciwnika
20' - Gospodarze powoli zaczynają dochodzić do głosu. Legia zaczyna oddawać im zbyt dużo pola gry
22' - Fatalne zagranie Kubicy, który zamiast do kolegi z zespołu, podał piłkę do Boruca
22' - Bardzo brzydki faul na Luquinhasie
22' - Żółta kartka: Roman Prochazka (Górnik Z.)
23' - Brazylijczyk wyminął w środku pola dwóch rywali, a Prohazka zdecydował się ratować sytuację faulem
23' - Luquinhasowi musiała zostać udzielona pomoc medyczna...
24' - Na szczęście wszystko jest już ok i możemy grać dalej
25' - Szabanow do Boruca, a ten daleko wybija w kierunku Lopesa. Jak na razie Portugalczyk przegrywa jednak pojedynki z obrońcami
26' - Juranović, Mladenović... Mocne uderzenie Serba trafia w piłkarza Górnika. Szkoda, bo to była dobra okazja na podwyższenie prowadzenia
26' - Żółta kartka: Andre Martins (Legia)
27' - Martins ratował się faulem na Kubicy.
28' - To napomnienie oznacza, że Martinsa zabraknie w kolejnym ligowym spotkaniu
29' - Tempo gry mocno spadło w ostatnich minutach. Po szybko strzelonym golu Legia ograniczyła swoje ataki
30' - Dobry pressing Górnik spowodował stratę Legii w środku pola
31' - Jimenez wyjechał z piłką poza linię końcową i od bramki zacznie Boruc
32' - Mladenović niedokładnie do podwojonego Luquinhasa, który zanotował stratę. Z kontrą ruszył Wiśniewski, ale wszystko zakończył złym podaniem
32' - Wiśniewski sfaulował Luquinhasa
33' - Juranović do Lopesa i ten fatalnie skiksował. Szkoda.
33' - Jak na razie napastnik Legii nie może odnaleźć na boisku swojego miejsca
34' - Faul na Kapustce
34' - Żółta kartka: Adrian Gryszkiewicz (Górnik Z.)
35' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost w ręce Chudego
36' - Fatalne wyprowadzenie piłki przez Wieteskę, który w prostej sytuacji posłał futbolówkę w aut
38' - Mladenović chciał posłać podanie wzdłuż boiska, co zakończyło się stratą. Zła decyzja obrońcy nie skończyła się jednak źle, bo Górnik popełnił za chwilę faul w ataku
39' - Bardzo dobrze prezentuje się natomiast jak na razie Artem Szabanow. Do tej pory Ukrainiec jest w tym meczu bezbłędny
40' - Zamieszanie w polu karnym Legii. Strzał Sobczyka z półwoleja, piłka odbija się od Wieteski i w niewielkiej odległości mija słupek
40' - Żółta kartka: Erik Janża (Górnik Z.)
40' - Janża dostał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem, a tymczasem na boisku znowu leży Luquinhas
41' - Na żółtą kartkę złożyły się nie tylko dyskusje, ale również kolejny brutalny faul na Brazylijczyku
42' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
42' - Teraz Szabanow uderzony w głowę przez rywala
43' - Jak tak dalej pójdzie, to gospodarze nie skończą tego meczu w komplecie
44' - Mladenović dośrodkował do Juranovicia, któremu zabrakło kilku centymetrów, aby sięgnąć ją głową...
44' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
44' - A teraz było o krok od wyrównania. Nowak dostał podanie z lewej strony, oddał mocne uderzenie z półwoleja i piłka przeleciała obok słupka
45' - Gdyby pomocnik był bardziej dokładny, to Boruc nie miałby kompletnie nic do powiedzenia
45' - Rzut karny!
46' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
46' - Jędrzejczyk, zdaniem sędziego, przytrzymał wyskakującego do główki rywala
47' - Żółtą kartką ukarany także Michniewicz
47' - To drugi mecz z rzędu, kiedy Legia gubi się w końcówce pierwszej połowy...
47' - GOL! Górnik Zabrze
47' - Strzelec gola: Jesus Jimenez (Górnik Z.) z karnego!
47' - I niestety mamy wyrównanie
48' - Spokojne uderzenie napastnika i mamy remis
48' - Gospodarze nie grali nic wielkiego, ale do remisu doprowadzili
49' - Żółta kartka: Bartosz Nowak (Górnik Z.)
49' - Znów powalony na murawę Luquinhas
49' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Legia prezentowała się lepiej od Górnika, ale przez błąd w końcówce pierwszej części gry straciła gola
Wracamy za 15 minut
Piłkarze wracają na boisko
W drugiej połowie po raz pierwszy w barwach Legii zobaczymy Ernesta Muciego

44' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Ernest Muci
47' - Górnik odważnie zaczął drugą połowę. Dośrodkowania Janży i dobra interwencja Jędrzejczyka
48' - Kapustka pokazał się na prawej stronie, skąd podał w pole karne Górnika. Tam niespodziewanie znalazł się Jędrzejczyk, który jednak nie opanował piłki
48' - Martins sfaulowany przez Jimeneza
49' - Mladenović wstrzelił piłkę w szesnastkę, ale niestety spóźniony był Muci
50' - Janża nastrzelił Jędrzejczyka i rzut rożny dla Górnika
51' - Zamieszanie po rzucie rożnym. Po chwili przewrotka Kubicy i na szczęście ta próba daleka była od ideału
51' - Slisz sfaulowany w powietrzu i jak na razie pomocnik nie podnosi się z boiska
52' - Strata Mladenovicia na lewej stronie. Legia ma problemy z pressingiem Górnika
53' - Za moment na boisko wejdzie Richmond Boakye
53' - Kapustka poradził sobie na prawej stronie z dwójką obrońców, ale niedokładnie podał do Juranovicia. Zdecydowanie zbyt wiele prostych błędów Legia popełniła na połowie Górnika
55' - Nowak dostał świetne otwierające podanie, wbiegając w pole karne odegrał do Sobczyka, który w ostatniej chwili został zablokowany!
55' - Zmiana Górnik Z.: Alex Sobczyk Richmond Boakye
55' - Dośrodkowanie do Michała Koja. Ten głową odegrał do Gryszkiewicza i na szczęście jego strzał był bardzo niecelny
56' - Zmiana Legia: Andre Martins Kacper Kostorz
57' - Dużo niedokładności w obydwu zespołach, ale przy piłce utrzymuje się Legia
57' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
58' - Faulowany był raz, drugi, trzeci. Teraz Luquinhas zderzył się z Kojem i od razu arbiter ukarał legionistę żółtą kartką
59' - Luquinhasa również zabraknie w kolejnym meczu ligowym
60' - Kapustka tym razem na prawej stronie, piłka ostatecznie trafiła do Luquinhasa, który przebiegł z nią kilkanaście metrów i... został sfaulo... nie! Frankowski nakazał grać dalej
61' - Zablokowane dośrodkowanie Luquinhasa
61' - Na murawie leży jeden z piłkarzy Górnika
63' - Zmiana Górnik Z.: Adrian Gryszkiewicz Aleksander Paluszek
63' - Gryszkiewicz opuścił boisko z powodu kontuzji
64' - Kolejny atak Legii. Może tym razem?
64' - Mladenović dośrodkował do Juranovicia i ten uprzedzony przez rywala
65' - Boakye oddał bardzo słaby strzał z dystansu
66' - Prohazka do Kubicy, ten główkuje, ale na szczęście niecelnie. Górnik po raz kolejny doszedł jednak do sytuacji strzeleckiej
67' - Zły drybling Slisza, co poskutkowało stratą piłki i z kontrą sunie Górnik
68' - Faul Kapustki i rzut wolny dla Górnika...
68' - Paluszek zablokowany i rzut rożny dla gospodarzy
69' - Czas ucieka, a niestety brakuje sytuacji bramkowych dla Legii w drugiej połowie
69' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Walerian Gwilia
69' - Kolejna zmiana w drużynie Legii
70' - Kostorz wyraźnie pociągany za koszulkę, ale gwizdek sędziego milczy. Sędzia dzisiaj w wyjątkowo słabej formie
72' - Szabanow ostre starcie z rywalem i piłkarz gospodarzy na razie nie podnosi się z murawy
73' - Bardzo dużo niedokładności prezentuje Legia pod polem karnym przeciwnika. Po przerwie nie zobaczyliśmy żadnego groźnego strzału na bramkę Martina Chudego
73' - Luquinhas sfaulowany przez Massourasa tuż przed linią pola karnego
74' - Gwilia z wolnego niestety prosto w mur
75' - Zmiana Górnik Z.: Roman Prochazka Daniel Ściślak
75' - Zmiana Górnik Z.: Bartosz Nowak Alasana Manneh
77' - Dobra kontra zainicjowana odbiorem Muciego, który podał do Luquinhasa. Brazylijczyk uruchomił Mladenovicia i ten zblokowany w polu karnym
77' - Będzie jednak jeszcze rzut rożny... Niestety nic z tego nie wyszło
77' - Wrzutka Mladenovicia wprost w ręce bramkarza Górnika
78' - Na murawie leży Massouras, ale pomoc medyczna nie będzie potrzebna
78' - Zagranie ręką Mladenovicia w środku pola i rzut wolny dla Górnika
79' - Do końca meczu nieco ponad 12 minut
80' - Tym razem bardzo złe dośrodkowanie Mladenovicia. Serb nie dał żadnych szans Juranoviciowi na dojście do piłki
82' - Massouras wpadł w pole karne po podaniu od Jimeneza i skutecznie interweniowali obrońcy
82' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
82' - Strzelec gola: Kacper Kostorz (Legia)!
83' - Jeeeest! Mamy to! Kacper Kostorz i 2-1 dla Legii!
83' - Świetne podanie od Luquinhasa, Kostorz ma przed sobą Paluszka, zwiódł do prostym zwodem i w sytuacji sam na sam pokonał Chudego. Brawo!
85' - Interwencja obrońcy Górnika i aut dla Legii
85' - Do wejścia na boisko gotowy z kolei Paweł Wszołek
86' - Szabanow wyjaśnił sytuację daleki wykopem. Od bramki zacznie Chudy
87' - Muci niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił piłkę. Na szczęście jego koledzy szybko ją odzyskują
87' - Zmiana Legia: Luquinhas Paweł Wszołek
88' - Zszedł z boiska Luquinhas. Brazylijczyk zakończył swój udział w spotkaniu z dwiema nogami
89' - Kostorz swojego gola zadedykował zmarłemu tacie
90' - Dalekie podanie do Wszołka, ale piłka zdążyła wyjść poza boisko
91' - Kostorz spróbował tym razem strzału z dystansu, jednak zabrakło mu precyzji
91' - Sędzia doliczył pięć minut
92' - Faul Kapustki na swojej połowie
93' - Górnik bliski wyrównania! Paluszek znalazł się w polu karnym, ale Boruc świetnym wyjściem uratował Legię
93' - Bardzo groźne zderzenie piłkarzy na boisku
94' - Na murawie pojawili się lekarze, którzy są przy Szabanowie i jednym z piłkarzy Górnika
95' - Szabanow i Koj podnoszą się już na szczęście z boiska
96' - Solidny guz na głowie piłkarza Górnika, który nie wróci już na boisko
97' - Wszołek pobiegł prawą stroną, gdzie został zablokowany. Rzut rożny
97' - Szabanow jest już na boisku
98' - Na spalonym Wszołek
99' - Ostatnie chwile meczu, ale to Górnik jest w natarciu
99' - Koniec meczu!

Mamy to! To nie był łatwy mecz dla Legii, ale trzy punkty jadą do Warszawy, dzięki trafieniu Kacpra Kostorza z drugiej połowy
Kolejne spotkanie już w środę, kiedy Legia zagra w Pucharze Polski z Piastem Gliwice
Tymczasem dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów pomeczowych zapraszamy na stronę główną Legionisci.com