Warszawa - Środa, 3 marca 2021, godz. 20:30
  • 78' Alves
2 (1)

Sędzia: Jarosław Przybył

20:20 - Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej 3!
Już za kilka minut początek meczu, którego stawką jest awans do półfinału Pucharu Polski.
Rola środkowego napastnika w Legii przypadła dzisiaj dla Kacpra Kostorza.
"Sen o Warszawie" na wyjście piłkarzy
Losowanie za nami za moment startujemy

1' - Rozpoczęli goście
3' - Bardzo groźna akcja Legii. Szybkie rozprowadzenie piłki od obrony przez środek na skrzydło do Wszołka. Prawo skrzydłowy gospodarzy posłał ją w pole karne i minimalnie minął się z nią Kostorz!
6' - Błąd Maldenovicia, który wyprowadzając piłkę podał wprost pod nogi Chrapka
7' - Tym razem błąd gości i od autu Legia
8' - GOL! Piast Gliwice
9' - Strzelec gola: Jakub Świerczok (Piast)!
10' - Błąd defensywy Legii i Świerczok pokonuje Misztę strzałem z bliskiej odległości, ale ostrego kąta pod poprzeczkę
11' - Żółta kartka: Michał Chrapek (Piast)
12' - Kolejny raz bardzo ostro potraktowany Luquinhas, tym razem napomnienie dla gracza gości
15' - Oskrzydlająca akcja Wszołka, dośrodkowanie w pole karne, tam w powietrzu walczył z obrońcami Luquinhas - bez powodzenia. Do piłki dopadł jeszcze Kapustka, ale daleki od ideału.
19' - Kolejna szansa Legii. Szabanow dośrodkowuje w pole karne, ale strzał Wszołka mija bramkę Placha
20' - Mladenović wypuszcza Kostorza i pozycja spalona
22' - Pierwszy rzut rożny w meczu. Piłkę ustawił Mladenović
24' - Kolejny korner. Obrońcy wybijają piłkę przed pole karne, gdzie czeka Martins. Strzał pomocnika gospodarzy ląduje na górnej siatce bramki Placha
25' - Kolejny raz "Mladen" traci piłkę na rzecz Chrapka
25' - Rzut wolny dla Piasta. Będzie dośrodkowanie
26' - Poradzili sobie legioniści
27' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
28' - Czerwiński lepszy od Kapustki i ostatecznie piłka w rękach Placha
28' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
29' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Kostorzu. Okazja do bezpośredniego strzału
30' - Jednak dośrodkowanie i piłka po strzale Wieteski trafia w słupek!
31' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
32' - Za odepchnięcie rywala w walce o piłkę przy linii końcowej Bartosz Slisz został napomniany kartką
37' - Legia cały czas w ataku tyle, że brakuje wymiernych korzyści
42' - Piast broni się całym zespołem na swojej połowie i ciężko sforsować zasieki
42' - Rzut wolny dla gości
46' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Kapustka do spółki z Szabanowen zatrzymali szarżującego Steczyka
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Przewaga Legii w każdym boiskowym elemencie. Niestety najważniejsza statystka dla gości.
Piłkarze wrócili na murawę

45' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Josip Juranović
46' - Gramy! 45.minut od być albo nie być w półfinale
48' - Kostorz strzela z 18 metrów, piłka przyblokowana przez obrońcę i pewnie łapie Plach
50' - Podwójna strata Kapustki naprawiana przez kolegów
50' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
56' - Szabanow niedokładnie podaje do Maldenovicia i aut dla gości
57' - Zmiana Legia: Andre Martins Walerian Gwilia
57' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Piasta
59' - Gwilia do Wszołka i piłkę przecina Holubek
60' - Szykuje się podwójna zmiana w Legii
61' - Zmiana Legia: Kacper Kostorz Rafael Lopes
61' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Nazarij Rusyn
63' - Sokołowski zatrzymuje piłkę ręką a gwizdek sędziego milczy
64' - Kiks Miszty o mało nie zakończył się golem dla Piasta
64' - Zmiana Piast: Dominik Steczyk Mateusz Winciersz
65' - Zmiana Piast: Michał Chrapek Patryk Lipski
67' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
67' - Strzelec gola: Rafael Lopes (Legia)!
68' - Nareszcie! Milionowe dośrodkowanie w pole karne Mladenovicia dotarło do celu. Kompletnie niepilnowany Lopes z 5 metrów głową umieścił piłkę w bramce.
72' - Goście po straconym golu trochę przesunęli się bliżej linii środkowej
74' - Ajjjjj... "Mladen" w pole karne, Gwilia przyjmuje i zostaje zablokowany przez obrońcę. Tylko rzut rożny
75' - Zmiana Piast: Tomasz Jodłowiec Tiago Alves
75' - Zmiana Piast: Jakub Świerczok Michał Żyro
76' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
78' - GOL! Piast Gliwice
79' - Strzelec gola: Tiago Alves (Piast)!
81' - Zmiana Legia: Luquinhas Ernest Muci
82' - Katastrofalny błąd Szabanowa, który za lekko podał do Wieteski. Piłkę przejął Alves i popędził przez pół boiska sam na sam z Misztą. Spokojnie minął golkipera Legii umieszczając piłkę w pustej bramce.
83' - Kolejny raz Alves, tym razem nad bramką
84' - Prostopadła piłka do Lapesa i spalony
85' - Walka bark w bark a arbiter odgwizduje przewinienie Mladenovicia
86' - Rzut wolny dla Legii
86' - Dośrodkowanie i rzut rożny
89' - Nieduanie przyjęcie piłki przez Muciego i strata
91' - Druga połowa meczu przedłużona o 3 minuty
91' - Rzut rożny dla Piasta
93' - Żółta kartka: Mateusz Winciersz (Piast)
94' - Jak to nie wpadło! Gwilia z 5 metrów niepilnowany strzelił nad poprzeczką
94' - Koniec meczu!

Legia przegrywa z Piastem 1-2 i odpada z rozgrywek Pucharu Polski.
Przewaga gospodarzy była widoczna przez cały mecz lecz brakowało konkretów po bramką Placha.
Piast natomiast wykorzystał do bólu błędy Legii i cieszy się z awansu.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live i zapraszamy po więcej na legionisci.com