Praga - Czwartek, 19 sierpnia 2021, godz. 19:00
2 (2)

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)
Widzów: 14543

18:05 - Witamy z Pragi!
18:06 - W składzie Legii doszło do jednej nieplanowanej zmiany. Kontuzjowanego Bartosza Slisza zastąpił Kacper Skibicki. Legioniści mają wybiec na murawę w ustawieniu 5-4-1.
18:12 - Legia zagra dziś w zielonych koszulkach.
18:48 - Nieoczekiwana zmiana w składzie Legii w ostatniej chwili. Tomasa Pekharta zastąpi Mahir Emreli.
18:57 - Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

1' - Rozpoczęli legioniści!
2' - Nawrocki wybija wślizgiem piłkę na rzut rożny.
3' - Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry przez gospodarzy. Od bramki Artur Boruc.
6' - Josip Juranović dobrze przerwał atak Slavii podając piłkę z główki do Boruca.
6' - Faul na Luquinhasie
7' - Za mocne dogranie Wieteski na skrzydło do Juranovicia.
8' - Dobry odbiór Luquinhasa na połowie rywala.
10' - Znakomita sytuacja dla Slavii. Legioniści nie potrafili wybić piłki sprzed własnego pola karnego i z 7 metrów uderzał Jakub Hromada, ale nad poprzeczką!
11' - Kolejna szansa dla Slavii. Dośrodkowanie Ivana Schranza na głowę Abdallaha Simy, ale ten fatalnie przestrzelił nad poprzeczką!
13' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
15' - Slavia w ataku. Bah przy linii końcowej... ładnie zablokowany przez Mladenovicia. Rożny dla gospodarzy.
15' - Lindsay Rose faulowany we własnym w polu karnym.
16' - Strata Emreliego przy wyprowadzeniu piłki.
17' - Na spalonym Sima.
20' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
20' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
21' - GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Tak! Niespodziewanie długa piłka do przodu i lobem Mahir Emreli pokonuje bramkarza Slavii!
22' - Trzeci rzut rożny dla Slavii.
27' - Żółta kartka: Oscar Dorley (Slavia)
27' - Gracz Slavii ukarany za kopnięcie Kacpra Skibickiego, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.
30' - Dobra interwencja Nawrockiego w polu karnym!
33' - Ns spalonym Masopust.
34' - GOL! Slavia Praga
35' - Strzelec gola: Alexander Bah (Slavia)!
35' - Niestety... legioniści zostali całkowicie zaskoczeni po rzucie rożnym. Bah był niepilnowany i z 15 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę - nie do obrony...
36' - Żółta kartka: Lindsay Rose (Legia)
38' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
38' - Strzelec gola: Josip Juranović (Legia)!
38' - ALEŻ KAPITALNA BRAMKA!!! GOLLL! FENOMENALNE UDERZENIE JURANOVICIA ZZA POLA KARNEGO!!
45' - Artur Boruc spokojnie wyłapuje strzał gracza Slavii.
46' - Ładny rajd Skibickiego. Młody pomocnik wpadł w pole karne i zagrał do Emreliego, ale nie porozumiał się z napastnikiem. Tylko rzut rożny.
48' - Znakomita okazja dla Stanciu, ale przestrzelił. Linię spalonego w Legii złamał Filip Mladenović w tej sytuacji.
48' - Teraz Wieteska bardzo dobrze zablokował napastnika Slavii!
49' - GOL! Slavia Praga
49' - Niestety... całkowicie wymanewrowana obrona Legii tuż przed przerwą.
49' - Strzelec gola: Lukáš Masopust (Slavia)!
49' - Z 6 metrów do pustej bramki. Szkoda...
50' - Koniec pierwszej połowy

47' - Zmiana Legia: Lindsay Rose Mateusz Hołownia
47' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Josue
47' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Maciej Rosołek
48' - Zmiana Slavia: Jakub Hromada Jan Kuchta
52' - Indywidualna akcja Luquinhasa, ale zakończone podaniem, z którego nie skorzystał Rosołek.
52' - Boruc zmuszony do wybicia piłki na aut.
53' - Rzut rożny dla Slavii.
54' - Żółta kartka: Ibrahim Traoré (Slavia)
54' - Gracz Slavii ukarany za kwestionowanie decyzji sędziego.
56' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
57' - Za głębokie dośrodkowanie Josue w pole karne.
61' - Wieteska faulowany przed swoim polem karnym.
62' - Zmiana Slavia: Abdallah Sima Ubong Ekpai
62' - Zmiana Slavia: Ivan Schranz Ondřej Lingr
68' - Boisko opuszcza kontuzjowany kapitan Slavii.
68' - Zmiana Slavia: Lukáš Masopust Daniel Samek
70' - Wieteska fauluje przed polem karnym Legii. Będzie szansa dla Slavii na uderzenie.
71' - Stanciu uderzył prosto w mur, a dobitkę Samka spokojnie obronił Boruc.
73' - Slavia atakuje sporą liczbą zawodników, ale Legia dobrze w obronie.
75' - Emreli ruszył sam w stronę bramki Slavii i został sfaulowany.
75' - Luquinhas faulowany przez Baha.
76' - Dośrodkowanie Mladenovicia... nieco za mocne i nie sięgnął piłki Wieteska.
79' - Lingr przed szansą na gola... piłka odbita od nogi obrońcy i rzut rożny!
79' - Teraz próba kontry Legii. Luquinhas jednak za mocno do Mladenovicia...
81' - Andre Martins faulowany na środku boiska.
83' - Zmiana Slavia: Nicolae Stanciu Stanislav Tecl
84' - Legioniści bronią się skutecznie! Teraz dwa strzały na bramkę Boruca zostały zablokowane
89' - Akcja Legii prawą stroną. Luquinhas do Mladenovicia, który dośrodkował do Emereliego, ale napastnik był osamotniony.
90' - Slavia raz po raz wchodzi w pole karne Legii, ale nie potrafi oddać strzału. Teraz spokojnie piłkę wyłapał Boruc.
92' - Sędzia doliczył 4 minuty.
96' - Ostatnie sekundy...
96' - Koniec meczu!

Biorąc pod uwagę przebieg meczu i przewagę jaką przez większość czasu posiadali gospodarze, wynik końcowy można uznać za dobry. O tym kto awansuje d fazy grupowej Ligi Europy zadecyduje mecz w Warszawie!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na legionisci.com na materiały pomeczowe!