Warszawa - Niedziela, 19 września 2021, godz. 17:30
Ekstraklasa - 8. kolejka
  • 11' Baranowski (sam.)
  • 27' Muci
  • 79' Emreli
3 (2)
Herb Górnik Łęczna Górnik Łęczna
  • 45+1' Śpiączka (k)
1 (1)

Sędzia: Mariusz Złotek
Widzów: 14264

16:10 - Dzień dobry. Witamy Was serdecznie w niedzielne popołudnie. Na dworze chłodno, jakby była pełnia astronomicznej jesieni. Jednak piłkarsko, za nami już kilkanaście spotkań i runda jesienna dla kibiców Legii trwa już pełną gębą. Za nami ogrom radości po meczu ze Spartkiem Moskwa. Czas jednak zejść na ziemię i zacząć odrabiać straty w lidze. Na początek, dobry mecz na przełamanie. Na Łazienkowską przyjeżdża ostatni w tabeli Górnik Łęczna.
16:14 - Znamy wyjściowy skład gospodarzy. Czesław Michniewicz pokazuje, że o rodzime rozgrywki czas zacząć traktować w pełni serio. Josue, Muci, Kastrati czy Luquinhas mają dać kreatywność z przodu. Tomas Pekhart będzie mieć za zadanie wykorzystać pomysły kolegów.
16:16 - Oczywiście Legia plasuje się w strefie spadkowej, ale to pokłosie dwóch zaległych spotkań. Niemniej jednak, stołeczny zespół wygrywając dziś z Górnikiem Łęczna, awansuje do środkowej części tabeli równając się punktami z Jagiellonią Białystok (11. miejsce).
16:30 - Gwoli ścisłości, w roli pierwszego trenera wcieli się Alessio De Petrillo, który zastąpi Czesława Michniewicza. To pokłosie kary dla szkoleniowa Legii za zachowanie w trakcie potyczki ze Śląskiem Wrocław.
16:35 - Poznaliśmy wybrańców Kamila Kieresia. Na boisku zobaczymy m.in. byłych graczy Legii - Macieja Gostomskiego oraz Janusza Gola. Za strzelani bramek będzie odpowiedzialny Bartosz Śpiączka, który jest najlepszym strzelcem gości. Zdobył dotychczas trzy bramki, co stanowi połowę dorobku łęcznian w siedmiu ligowych spotkaniach.
16:48 - Artur Boruc i Kacper Tobiasz już na rozgrzewce przy akompaniamencie Metalliki z głośników.
16:57 - Z głośników niesie się "Hells bells" od AC/DC, a to oznacza, że legioniści pojawili się na rozgrzewce. Ostatni rozruch przed meczem mają także gracze Górnika.
17:10 - "CEEEEEEEEEEEEEEEEE..." ryknął "Juras" na powitanie warszawskiej publiczności.
17:16 - Tomasz Mikulski oraz członek zarządu Legii Tomasz Zahorski wręczają pamiątkową paterę Mariuszowi Złotkowi, którym tym meczem żegna się z piłkarską ekstraklasą.
17:17 - Tymczasem legioniści już udali się do szatni. Za nimi podążają przyjezdni z Łęcznej.
17:18 - Czas na prezentację składów. Najpierw gwizdy pod adresem gości, a za chwilę gromkie "Ole!" na cześć legionistów.
17:21 - "Sen o Warszawie" w wykonaniu kilkunastu tysięcy kibiców.
17:23 - Zapełnienie Żylety jest dalekie od ideału. Jednak nie raz, nie dwa kibice pokazywali, że nie ilość, a jakość się liczy. Bez względu na klasę przeciwnika.
17:24 - Tymczasem na sektor gości wchodzą fani Górnika Łęczna. Na tę okoliczność "Deszcze niespokojne" poniosły się z Żylety.
17:27 - "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..." na wyjście piłkarzy. Gospodarze cali na biało. Goście w zielono-czarnych strojach.
17:29 - Maciej Gostomski i Artur Jędrzejczyk. Losowanie stron. Stołeczny zespół będzie atakować w kierunku południowej trybuny. Zaczną gospodarze.

1' - Tomas Pekhart do Josue. Gramy!
2' - Tymczasem urywa się Krykun lewą stroną. Slisz z Kastratim uporali się z rywalem. Jednak radość z posiadania nie trwała długo.
2' - Górnik stara się podejść wysoko, zmusić Legię do błędu. Oby to nie skończyło się tragicznie dla ekipy Kamila Kieresia.
3' - Jędrzejczyk do Pekharta. Josue w pole karne, gdzie byli obrońcy Górnika. Strącili piłkę pod nogi Luquinhasa, który oddał leciutki strzał. Na dodatek niecelny.
4' - Luquinhas rzucił do wychodzącego Mladenovicia. "Mladen" popędził lewą stroną, próbował zgrać do środka pola karnego, ale rywal przeszkodził mu... Odbicie piłki. Tylko róg.
5' - Kastrati w pole karne. Pekhart zrobił unik. Legia niedokładnie na małej przestrzeni.
6' - Gostomski od bramki. Wybicie w środkową strefę boiska. Był Gąska. Piłka powędrowała na prawe skrzydło, ale szybko legioniści odzyskali posiadanie. Z łatwością.
7' - Jędrzejczyk do nogi Josue. Szybkie rozciągnięcie do Mladenovicia. Teraz Slisz szukał podania do Kastratiego. Daleko, mocno i trochę niedokładnie. Gostomski wznowi grę.
8' - Gąska próbował sprawdzić czujność Artura Boruca. Posłał piłkę z dystansu, ale doświadczenie i umiejętności bramkarza Legii wzięły górę.
9' - Wędrychowski środkiem. Zagrał do Leandro. Oczekiwał zwrotnego podania, ale nic z tego. Łęcznianie przy piłce, ale cofają się, cofają... Gostomski.
9' - Gąska do Krykuna, który wpadł w pole karne i zdołał oddać strzał. Po ziemi, tylko w boczną siatkę. Boruc może mieć trochę pretensji do kolegów za swobodę w obronie.
10' - Jędrzejczyk do środka. Wydawało się, że to Slisz przejmie, ale nic z tego. Nieporozumienie z Mucim. I Górnik próbował to wykorzystać przenosząc się na wysokość pola karnego Legii.
11' - Gąska, Krykun, wymiana podań, ale jedno z nich trafiło do zawodnika Legii. Niemniej jednak łęcznianie znowu zakręcili się w okolicach szesnastki.
11' - Jouse... Faulowany przez Gola w środkowej części boiska. Piłka dla Legii.
12' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
12' - Strzelec gola: Paweł Baranowski (Górnik) trafia do swojej bramki!
12' - GOL! Szybko wychodzimy na prowadzenie. Luquinhas zagrał na skrzydło do Mladenovicia, który dośrodkował w pole karne. Oczywiście czaił się tam Pekhart, ale to Baranowski wpakował piłki do siatki nieudanie interweniując. Legia 1. Górnik 0!
13' - Swoją drogą, całkiem niezłe trafienie. Tak w kierunku dalszego słupka.
14' - Tymczasem rzut wolny dla Górnika Łęczna. Lewa strona boiska. Leandro i Gąska gotowi do wykonania stałego fragmentu gry.
15' - Leandro w pole karne... Byli tam gracze gości. Mocne uderzenie głową, ale piłka poszybowała w kierunku Żylety.
16' - Nieporozumienie wśród legionistów na lewej stronie. Wykorzystali to goście. Piłka powędrowała do Krykuna, który uderzył, ale bardzo niecelnie.
17' - Wymiana podań między legionistami. Muci, Josue, a całość wykończył niedokładnym uderzeniem Luquinhas.
18' - Krykun popędził lewą stroną, ale Slisz idealnie, do samego końca i przede wszystkim czysto odebrał piłkę rywalowi. W polu karnym.
19' - Slisz do Mladenovicia. Rusza Legia z atakiem. Mladenović w pole karne. Pekhart zamknął to zgraniem do środka, a Luquinhas uderzył głową... obok celu.
20' - Kastrati leży na boisku. Na szczęście nie jest potrzebna pomoc lekarzy. Gramy dalej.
20' - Nawrocki, Jędrzejczyk do Boruca pod naciskiem Gąski.
21' - Nawrocki, Josue, Slisz przez Wieteskę. Jędrzejczyk na wahadle, ale legioniści nie przeszli dalej niż na 35 metr.
22' - Josue spieszy się po piłkę, bo Gąska tuż za nim. Faulowany Portugalczyk na własnej połowie.
25' - Śpiączka w polu karnym. Ucierpiał gracz Górnika w akcji ofensywnej swojego zespołu.
25' - Leandro, Pajnowski, Drewniak... Górnik przy piłce.
26' - "Arek! Malarz! AREK! MALARZ!!!" niesie się po stadionie na cześć byłego bramkarza Legii, który kilka dni temu zakończył piłkarską karierę.
26' - Wieteska w kierunku Kastratiego. To miało być na wolną przestrzeń. Nic z tego. Leandro wykona rzut z autu.
27' - Muci zwiódł Gąskę i zagrał do Mladenovicia. Mladenović odegrał w pole karne, gdzie Muci chciał uderzyć głową. Niestety, został zablokowany przez rywala.
28' - Rzut wolny dla Legii. Prawa strona boiska. Mladenović i Muci gotowi do wrzutki.
28' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
28' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
29' - GOL! Krótko rozegrany stały fragment gry. Dotknięcie piłki, podanie w pole karne, gdzie Muci wbiegł... Jeszcze Leandro dotykał piłki ręką, ale Muci do końca. Wykorzystał zamieszanie i uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka. Piłka odbiła się i wpadła do siatki. Legia 2. Górnik 0!
30' - Pekhart! Będzie 3-0? Nie. Kastrati do Czecha, który zwiódł rywala. Skleił piłkę i uderzył po ziemi. Jednak tym nie zaskoczył Gostomskiego.
32' - Luquinhas do Mladenovicia. Chciał szybko zagrać do Pekharta, ale Baranowski stanął na przeszkodzie.
34' - Luquinhas do Mladenovicia. Kolejna akcja lewą stroną. Tym razem Serb zwolnił tempo. Legia próbowała przenieść ciężar gry na prawą stronę. Bez powodzenia.
34' - Drewniak, Wędrychowski w pole karne. I choć Krykun czaił się w szesnastce, to ostatecznie piłka opuściła boisko.
35' - Nawrocki do Josue... Pojawił się Muci, który wywalczył rzut rożny.
35' - Albańczyk z narożnika w pole karne. Gol jako pierwszy dotykał piłki. Zagrożenie oddalone.
36' - Jeszcze raz Legia. Pekhart patrzył, żeby nie spalić. W końcu poszło zagranie w pole karne, ale niestety też prosto w ręce Gostomskiego.
37' - Gol, ale czysto Slisz. I już legioniści ruszają z akcją. Slisz w kierunku Kastratiego, ale za słabo, niedokładnie. Leandro nie miał problemów z przerwaniem akcji.
38' - Baranowski, Gostomski i Pajnowski. Rusza Krykun, Leandro. Piłka w pole karne, gdzie Śpiączka wjeżdża na wślizgu, ale piłka wędruje w bandy okalające boisko.
40' - Orłowski do Gąski. Jest Wędrychowski. Gol rozciąga do Leandro, ale przy Krykunie był Jędrzejczyk. Legia zostawiła trochę miejsc rywalom.
42' - Nawrocki, Wieteska, Jędrzejczyk... Legia już na połowie rywala. Dobrze byłoby zejść do szatni przy trójce.
43' - Legia z poszanowaniem piłki. Slisz, Wieteska do Kastratiego. Lirim próbował urwać się Leandro, ale nic z tego.
45' - Niedokładność w szeregach Legii. Górnik szybko chciał to wykorzystać. Wędrychowski do Śpiączki. Ten uderza od razu zza pola karnego. Boruc rozgrzał się nieco rzucając po piłkę.
45' - Gąska rusza. Akcja goście 3 na 3. Za nimi zaraz Slisz i Gol. Jednak Nawrocki był na posterunku.
46' - Pekhart posłał Kastratiego na pojedynek biegowy z Leandro. Górą lewy obrońca gości.
46' - Wędrychowski rusza przed siebie. Wpada w pole karne, gdzie Wieteska sfaulował rywala, próbując przeszkodzić mu w akcji. Sędzia Złotek nie miał wątpliwości. To jest rzut karny.
47' - Śpiączka czy Boruc?
47' - GOL! Górnik Łęczna
47' - Strzelec gola: Bartosz Śpiączka (Górnik) z karnego!
48' - Śpiączka w prawą stronę. Boruc w przeciwnym kierunku. I to jest 2-1 do przerwy.
48' - Żółta kartka: Bartosz Śpiączka (Górnik)
48' - Koniec pierwszej połowy

Legia zasłużenie prowadzi, bo Górnik razi nieporadnością. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że za postawę w obronie legioniści zostali słusznie skarceni. Może stracona bramka obudzi nieco gospodarzy.
Na drugą połowę wejdą Kacper Skibicki oraz Ihor Charatin.
Potrójna zmiana w zespole Legii.

44' - Zmiana Legia: Lirim Kastrati Kacper Skibicki
44' - Zmiana Legia: Josue Ihor Charatin
45' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Mahir Emreli
47' - Gąska do Drewniaka. Druga połowa rozpoczęta. Gramy!
47' - Rzut wolny dla łęcznian w środkowej strefie boiska. To okazja do zagrania w pole karne.
47' - Dośrodkowanie, ale najpierw Skibicki, a po chwili Mladenović oddalili zagrożenie od własnej bramki.
48' - Drewniak do Śpiączki, który momentalnie zagrał do Wędrychowskiego. Zawodnik Górnika do Śpiączki, który posłał piłkę nad poprzeczką!
49' - Śpiączka ma teraz jechane za zachowanie po strzelonej bramce. Trzy, czte-ry...
50' - Mladenović z lewej strony... Zamykał to Baranowski, ale tym razem nie do własnej bramki, a na róg.
51' - Skibicki! Co za strzał z dystansu. Gostomski popisał się niezłą paradą. I tylko mamy rzut rożny.
52' - Zamieszanie w polu karnym. Wieteska starał się wykorzystać szansę, ale uderzył prosto w blokującego go rywala.
53' - Nawrocki, Mladenović, Charatin do Jędrzejczyka. Legia spokojnie, bez pośpiechu.
53' - Luquinhas do Mladenovicia, ale nieco za mocno. Orłowski nie patyczkował się, tylko wybił wślizgiem na róg. Tak na wszelki.
54' - Muci krótko do Mladenovicia... Luquinhas. Wypychany przez rywala. I to był faul.
55' - Kolejny korner dla legionistów. Skibicki próbował wykończyć akcję strzałem, ale prosto w nogi rywali czekających w szesnastce.
56' - Slisz, Jędrzejczyk, Charatin, Nawrocki...
57' - Legioniści w posiadaniu, ale na razie niewiele z tego wynika.
57' - Slisz z prawej strony w pole karne... Pajnowski wybił poza plac gry. Róg.
58' - Legia próbuje.. Najpierw Charatin, a teraz Skibicki ponownie. Znowu piłka ociera się o rywala i kończy się tylko na rzucie rożnym.
58' - Charatin! Potężne uderzenie i Gostomski stanął na wysokości zadania.
59' - Gąska w odpowiedzi. Próbował strzelać zza pola karnego, ale Charatin zablokował uderzenie. Tylko aut dla łęcznian.
60' - Śpiączka na lewą stronę. Krykun... Wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.
60' - Leandro w pole karne i... Gol! W boczną siatkę zawodnik Górnika.
62' - Będzie zmiana w zespole gości. Mak szykuje się do wejścia na boisko.
62' - Zmiana Legia: Luquinhas Rafael Lopes
62' - Jednak najpierw zmiana w zespole Legii.
63' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
63' - Muci do Jędrzejczka. Legia prawą stroną. Emreli, Muci! Muci! Ależ huknął z dystansu. Gostomski broni!
64' - Skibicki... Dobry powrót. Odzyskał piłkę. Tylko co z tego, jak szybko zaliczamy stratę.
65' - Slisz czysto odebrał piłkę Golowi. W odpowiedzi Gol z faulem na Mahirze.
65' - Zmiana Górnik: Serhij Krykun Michał Mak
66' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
67' - Jędrzejczyk, Emreli, ale szybko tracimy piłkę... Przydałby się trzeci gol, który wyjaśniłby sytuację na boisku.
70' - Skibicki popędził prawą stroną dośrodkował w pole karne, ale nieporozumienie wśród legionistów. Skakał Emreli z Lopesem do główki. W efekcie żaden z nich nie oddał precyzyjnego strzału.
71' - Muci do rywala. Już Śpiączka z Gąską. Wędrychowski postraszył legionistów. Strzelił, ale tylko w boczną siatkę.
72' - Boruc daleko przed siebie... Był Emreli, ale był również Pajnowski. Piłka padła łupem rywali.
73' - Szykuje się podwójna zmiana w zespole Górnika.
73' - Jednak najpierw rzut wolny dla gości.
73' - Dośrodkowanie z wolnego, ale legioniści poradzili sobie z akcją gości.
74' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Jurgen Celhaka
74' - Zmiana Górnik: Marcel Wędrychowski Kryspin Szcześniak
74' - Zmiana Górnik: Maciej Orłowski Jason Lokilo
74' - Jurgen Celhaka na boisku i to jest debiut zawodnika rodem z Albanii.
75' - Gol z faulem na Wietesce centralnie w kole.
76' - Boruc, Nawrocki do Mladenovicia. Górnik stara się zmusić legionistów do błędu.
77' - Skibicki, Emreli do Skibickiego. Niby. Odegrał na puste pole i to okazało się stratą.
77' - Łęcznianie chcą zrobić użytek z posiadania. Legia zamknięta na własnej połowie.
78' - Celhaka do Skibickiego. Rozciągnięcie do Lopesa na lewą flankę. Muci... do Wieteski.
79' - Celhaka, Lopes, Wieteska... Na stojąco gospodarze.
79' - Efekt? Wieteska faulował Śpiączkę walcząc o piłkę.
80' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
80' - Strzelec gola: Mahir Emreli (Legia)!
81' - Zmiana Górnik: Bartosz Śpiączka Paweł Wojciechowski
81' - Zmiana Górnik: Damian Gąska Alex Serrano
81' - GOOOOL !!! Emreli w pojedynku biegowym z Baranowskim. Mahir lepszy od rywala. Emreli uderza na bramkę Gostomskiego. Kanałek! Bramkarz Górnika przepuszcza piłkę i to jest 3-1 dla Legii. Po meczu!
85' - To co, czas pójść za ciosem czy na spokojnie wytrwać do końca?
85' - Piłka po stronie Górnika. Pajnowski, Gostomski... Wybicie do środkowej strefy boiska. Przejmują legioniści. Rafa Lopes...
86' - Lopes, Emreli, Lopes do Charatina, ale jeszcze jakby na pamięć, bo... do nikogo.
87' - Gol... Wysokość pola karnego. Jednak Górnik nie robi użytku z futbolówki. Skibicki zabrał się z piłką. Muci próbował strzelać... Przyblokowany.
88' - Lokilo, Garcia... Piłka na prawą stronę, ale kompletnie do nikogo.
89' - Lokilo, ale przy nim Nawrocki. Zawodnik Górnika nie mógł za wiele zrobić przy defensorze Legii.
91' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
92' - Mladenović dobrze odczytał zamiary rywala. Piętką do Muciego... Nawrocki. I piłka trafia do Boruca.
92' - Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty.
92' - Celhaka do Skibickiego, ale Leandro był blisko skrzydłowego Legii i nie pozwolił na oddanie strzału.
93' - Emreli jeszcze z dystansu. Gostomski był na posterunku.
93' - Ajajajaj. Muci złapał się tylko za głowę. Zagrał w pole karne... Piłka poszybowała tuż obok dalszego słupka.
95' - Emreli jeszcze w poszukiwaniu bramki, ale nic z tego. Takim strzałem z dystansu nie mógł pokonać Gostomskiego.
95' - Koniec meczu!

Koniec. Legia wygrywa 3-1 i tym samym podjeżdża windą o kilka pięter w górę tabeli. To nie był porywający mecz, ale najważniejszy jest efekt. Choć oczekiwania kibiców z pewnością były nieco inne. Liczono na ostre strzelanie, a tymczasem kończy się "tylko" na 3-1.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo ze stadionu przy Łazienkowskiej. Zapraszamy na więcej materiałów na Legionisci.com