Kraków - Niedziela, 5 grudnia 2021, godz. 20:00
1 (1)
    0 (0)

Sędzia: Jarosław Przybył
    Widzów: 10214

Cracovia jest bardzo wygodnym ligowym rywalem dla Legii. Od 2004 roku tylko 2 razy wygrała z Wojskowymi, a ponad to zanotowała 25 porażek i 8 remisów. Kurs na Legię 2,66.
    19:18 - Witamy z Krakowa! Za nieco ponad 40 minut legioniści rozpoczną walkę o ligowe punkty z Cracovią.
    19:19 - Trener Marek Gołębiewski nie zaskoczył nas z wyborem pierwszej jedenastki - jest dokładnie taka, jaką sugerowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi.
    19:20 - Legia zagra dziś w zielonym komplecie strojów. Gospodarze klasycznie w biało-czerwonych pasiastych trykotach.
    Piłkarze wychodzą na boisko

1' - Rozpoczęli legioniści
    2' - Już pierwsza akcja, ale Emreli stracił piłkę w polu karnym
    3' - Faulowany Wieteska
    4' - Strzał z dystansu Luquinhasa, ale bramkarz był na posterunku
    6' - Josue ostro dyskutuje z sędzią po tym, jak był faulowany
    9' - Biegnie Skibicki, osamotniony w ataku, stracił piłkę
    10' - Żółta kartka: Sergiu Hanca (Cracovia)
    11' - W ataku legioniści
    12' - Emreli faulował w ataku
    14' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    14' - Skibicki znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak z bliskiej odległości uderzył prosto w golkipera
    15' - Żółta kartka: Luquinhas (Legia)
    16' - Przerzut do Skibickiego, ten jednak pośliznął się i nie przejął podania
    17' - Strata Mladenovicia w środku pola, Wieteska musiał faulować
    17' - Luquinhas wypuścił Emreliegio, ale ten musiał wycofać piłkę
    18' - Strata Josue, Cracovia wychodzi z kontrą, ale błąd w ofensywie, Wieteska przejął piłkę
    20' - Dośrodkowanie Hanki niemal z linii końcowej i mamy pierwszy rzut rożny
    21' - GOL! Cracovia
    21' - Strzelec gola: Pelle van Amersfoot (Cracovia)!
    22' - Kolejna stracona bramka po stałym fragmencie gry. Krótkie rozegranie z rzutu rożnego, dośrodkowanie, piłka dosłownie spadła na piłkarza Cracovii, który z bliskiej odległości pokonał Boruca
    23' - Strata Josue, jeszcze faul Hołowni
    23' - fot. Woytek / Legionisci.com
    24' - Głębokie dośrodkowanie, Boruc wychodzi, piąstkuje
    25' - Legioniści w ataku pozycyjnym, długo rozgrywają
    27' - Zaskakujący strzał Slisza z dużej odległości, bramkarz wybija piłkę, jeszcze dobitka Skibickiego niecelna
    28' - Na spalonym jeden z zawodników Cracovii
    29' - Przywilej korzyści, jednak tylko niecelny strzał Emreliego
    32' - Nieudane dośrodkowanie Skibickiego
    34' - Ropa fauluje Ribeiro
    35' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Mladenovicia, jego koledzy nie zdołali dojść do piłki
    36' - Żółta kartka: Sylwester Lusiusz (Cracovia)
    36' - Ostry faul na Emrelim
    37' - Naciskany Emreli traci piłkę, ale będzie jeszcze rzut rożny
    37' - Josue...
    37' - Niestety, to gospodarze przejęli piłkę
    38' - Ale zaraz strata, Luquinhas strzela z dystansu, broni Niemczycki
    38' - To była jednak bardzo dobra próba
    40' - Znów faulowany Ribeiro
    40' - Rzut wolny z lewej strony boiska. Przy piłce oczywiście Josue
    41' - Hołownia został uderzony łokciem przez van Amersfoota, ale nie było to celowe zagranie
    42' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
    42' - Cracovia wychodziła z kontrą, Wieteska musiał ratować sytuację i faulował Piszczka
    46' - Rzut rożny dla Legii
    46' - Krótkie rozegranie i zbyt głębokie dośrodkowanie Mladenovicia
    46' - Koniec pierwszej połowy

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy spotkania. Po 45 minutach Legia przegrywa 0-1.

46' - Zmiana Legia: Mateusz Hołownia Tomasz Nawotka
    47' - Zmiana Legia: Kacper Skibicki Rui Gomes
    48' - Legia w araku, sporo chaosu na linii pola karnego
    49' - Strzał Gomesa, bramkarz był na posterunku
    50' - Bardzo nieudany strzał Nawotki
    52' - Dośrodkowanie Josue, Niemczycki broni
    53' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    54' - Oj, było groźnie. Myszor wychodził z kontrą, ale źle stanął i oddał niecelny strzał
    55' - Zmiana Cracovia: Sylwester Lusiusz Mathias Hebo Rasmussen
    56' - Kilka akcji pod bramką Legii, na szczęście bez konsekwencji
    58' - Ostre wejście Josue, ale kartki nie ma
    58' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    59' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Szymon Włodarczyk
    60' - Faulowany Luquinhas, legionista bardzo się zdenerwował
    61' - Rzut rożny dla Legii
    61' - będzie kolejny korner
    62' - Hanca zablokowany przez Nawotkę
    63' - Trzeba przyznać, że to gospodarze są stroną dominującą w tej części gry, a przecież legioniści przegrywają
    63' - Rzut rożny dla Cracovii
    63' - i jeszcze jeden...
    64' - Nieudana kontra Legii, szybka strata piłki
    65' - Strzał z dystansu, słupek!
    65' - Bardzo dobre uderzenie Kakabadze
    66' - Zmiana Cracovia: Filip Piszczek Rivaldinho
    66' - Do wejścia szykowany jest Pekhart
    67' - Dobrze interweniuje Nawrocki
    67' - Wychodzi Włodarczyk, ale nie ma do kogo zagrać
    67' - Legionista był jednak na spalonym
    69' - Strzał Rivaldinho z ostrego kąta, na szczęście dobrze Boruc
    69' - Zmiana Legia: Filip Mladenović Tomas Pekhart
    70' - Strzał Gomesa zablokowany, jeszcze Pekhart próbował dojść do piłki, ale się nie udało
    70' - Leży na boisku Hebo Rasmussen, trzyma się za rękę
    71' - Na trybunach zasiedli dzisiaj m.in. Jan Mucha i Aleksandar Vuković
    73' - Rivaldinho na spalonym
    75' - Niestety, wiele wskazuje na to, że to Cracovia wygra dzisiejszy mecz. Legioniści nie mają pomysłu, jak przełamać defensywę rywala, nie są w drugiej części gry stroną dominującą
    76' - Wrzutka Josue w pole karne, ale piłka padła łupem rywali
    76' - Zbyt mocne prostopadłe zagranie do Luquinhasa
    77' - Josue prosi się o kartkę...
    78' - Faul Myszora, rzut wolny dla Legii, ale daleko od bramki
    78' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Josue
    78' - Legionista ma pretensje do kolegów
    79' - Zablokowany strzał Pekharta, rzut rożny
    80' - Tym razem za lekko i od bramki Niemczycki
    82' - Luquinhas nie opanował piłki i od bramki Cracovia
    83' - Zmiana Cracovia: Jakub Myszor Michał Rakoczy
    84' - Coraz mniej czasu zostało legionistom, żeby wywieźć z Krakowa choćby 1 punkt
    85' - Już nawet Wieteska zapędza się pod pole karne. Będzie rzut rożny
    85' - Zmiana Legia: Luquinhas Bartłomiej Ciepiela
    86' - Niezły strzał Ciepieli, piłka minimalnie minęła słupek
    88' - Wieteska próbował uderzać głową, sporo chaosu, ale sędzia odgwizdał spalonego
    88' - Już tylko 4 minuty + doliczony czas dzielą Legię od skandalu, 11 porażki w tym sezonie
    89' - 2 złe dośrodkowania Josue, raz wybili obrońcy, a przy drugim interweniował bramkarz
    91' - Luquinhas na ławce rezerwowych bliski łez
    92' - Sędzia doliczył 4 minuty
    92' - Nieudany strzał Rui Gomesa
    95' - Jeszcze rzut wolny dla Cracovii
    95' - Żółta kartka: Pelle van Amersfoort (Cracovia)
    95' - Za chwilę sędzia zakończy to spotkanie...
    95' - Żółta kartka: Josue (Legia)
    95' - Legia po raz kolejny rozegrała tylko jedną połowę
    96' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
    96' - Koniec meczu!

Po słabym meczu Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Cracovia 0-1. Dziękujemy za uwagę, zapraszamy na relację z meczu ze Spartakiem.