Poznań - Sobota, 9 kwietnia 2022, godz. 17:30
  • 40' Rafael Lopes
1 (1)

Sędzia: Damian Sylwestrzak
Widzów: 39225

16:30 - Za godzinę pierwszy gwizdek, który rozpocznie mecz Legii z Lechem. Gospodarze w przypadku wygranej przeskoczą w tabeli Pogoń Szczecin, która w piątek niespodziewanie uległa Wiśle Płock.
16:43 - W ataku Legii dzisiaj niespodziewanie Rafael Lopes, który zastąpił Tomasa Pekharta. Czech mecz rozpocznie na ławce rezerwowych
16:57 - W dzisiejszym meczu zagrożeni pauzą w kolejnym ligowym spotkaniu są Artur Jędrzejczyk, Ihor Charatin i Patryk Sokołowski.
17:09 - Lech w tym sezonie przegrał u siebie tylko raz - miało to miejsce 6 marca, kiedy trzy punkty z Bułgarskiej wywiózł Raków Częstochowa.
17:25 - Pozostały minuty do startu świetnie zapowiadającego się starcia. Piłkarze w tunelu już czekają do wyjścia na boisko
17:28 - Ruszyli!
17:29 - Kapitanami dzisiejszego wieczoru są Mikael Ishak i Artur Jędrzejczyk

1' - Gramy. Mecz rozpoczął Lech
2' - Strebinger wybił daleko piłkę, ale lechici szybko przejęli ją w środkowej strefie
2' - Kędziora zderzył się głową z Maciejem Rosołkiem. Na szczęście legioniście nic poważnego się nie stało
3' - Milić naciskany przez Kastratiego i będzie aut dla gości
4' - Faul w środkowej strefie boiska. Piłka dla Legii. Faulowany był Celhaka
5' - Wieteska bardzo źle wymierzył podanie i piłkę spokojnie złapał van der Hart. Gospodarze budują kolejną akcję ofensywną
5' - Pierwszy groźny strzał Lecha. Murawski płasko zza pola karnego i na rzut rożny piłkę odbił Strebinger
6' - Żółta kartka: Mattias Johansson (Legia)
7' - Johansson sfaulował przed polem karnym mijającego go Karlstroma. Rzut wolny dla gospodarzy. Strebinger będzie musiał być wyjątkowo czujny
7' - Do uderzenia szykuje się Joao Amaral....
8' - Amaral i poprzeczka ratuje Legię!
8' - Portugalczyk posłał piłkę ponad murem, wydawało się, że blisko wszystkiego jest Strebinger, jednak ostatecznie mistrzów Polski uratowało obramowanie bramki
9' - Legia ma problem w środku pola. Jak na razie Lech zbudował tam bardzo szczelne zasieki
10' - Dośrodkowanie Rosołka z lewej strony i spokojna interwencja bramkarza Lecha
11' - Kastrati stara się przeszkadzać Rebocho, który jest wyjątkowo aktywny na lewej stronie
12' - Kamiński uciekł na skrzydle Johanssonowi, ale na szczęście wszystko asekurował Rose
14' - Lech nie spieszy się z kolejną akcją. Na razie spokojnie rozgrywa piłkę pomiędzy obrońcami
15' - Daleka piłka od Joue do Kastratiego, ten ograł obrońcę, podał do Rosołka, ale ten fatalnie skiksował
17' - Brzydki faul Kalstroma na Sliszu. Piłka dla Legii
17' - Fatalny błąd Wieteski, który chciał podać do kolegi z zespołu, a wybił piłkę na aut
19' - Leży teraz na boisku Murawski, który starł się z Lopesem
21' - Lech ponownie w posiadaniu piłki. Jeśli chodzi o tę statystykę, to gospodarze wypadają lepiej od swoich przeciwników
22' - Akcja Lecha prawą stroną. W pole karne wpadł jeden z lechitów, dośrodkowanie i dobrze ustawiony był Wieteska. Będzie tylko rzut rożny
23' - Dośrodkowanie z kornera nieco za głębokie. Udane piąstkowanie Strebingera
24' - Za mocne podanie do Rebocho, który nie miał szans do piłki. Od bramki zacznie golkiper Legii
25' - Rosołek sfaulował Kownackiego. Wolny dla Lecha
26' - Legii zupełnie nie wychodzi budowanie akcji od obrońców. Tym razem prosty błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Rose
26' - Płaskie podanie z lewej strony od Rosołka, piłkę przepuścił Lopes, jednak nikogo nie było za Portugalczykiem. Szkoda..
28' - Amaral mijał rywali jak tyczki i na szczęście w porę zdołał go powstrzymać Wieteska. Za moment Lech odzyskał jeszcze piłkę, a w dobrej sytuacji odnalazł się Ishak. Jego próba poszybowała jednak wysoko ponad bramką
29' - Kolejna prosta strata na połowie Lecha
30' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
30' - Nieładne zachowanie Slisza, który od tyłu sfaulował Karlstroma
31' - GOL! Lech Poznań
31' - Strzelec gola: Lubomir Satka (Lech)!
31' - Niestety, Lech objął prowadzenie
32' - Wrzutka z rzutu wolnego, przegrany pojedynek główkowy, przez co za moment piłka trafiła do Satki. Ten uderzeniem z powietrza pokonał Strebingera
34' - Nie ma co ukrywać, że Legia nie pokazał do tej pory nic. Lech natomiast ma olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, co udało mu się udokumentować strzeleniem gola
35' - Akcja Legii na lewej stronie, ale wszystko zdecydowanie zbyt wolno. Już Lechowi udało się wypchnąć legionistów daleko od własnej bramki
36' - Amaral ograł na lewej stronie jednego z graczy Legii. Jego strzał na bramkę Strebingera był na szczęście bardzo niedokładny
38' - Zbyt długie podanie do Kastratiego i spokojna interwencja bramkarza Lecha
38' - fot. Mishka / Legionisci.com
39' - Ostry faul na Murawskim i znowu piłka dla Lecha
41' - Murawski sfaulował teraz z kolei Jędrzejczyka. Zdecydowanie więcej dzisiaj ostrej gry niż dogodnych okazji pod jedną lub drugą bramką
41' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
41' - Strzelec gola: Rafael Lopes (Legia)!
41' - I jak na zaprzeczeniem tych słów... Mamy remis!
42' - Josue idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a van der Harta głową pokonał Rafael Lopes!
42' - Lopes odpłacił się tym samym za zaufanie trenera, który zdecydował się dzisiaj dać mu szansę gry od pierwszej minuty
44' - Lech stara się jeszcze przed przerwą zagrozić Legii, na razie jednak legioniści się dobrze ustawiają
45' - Kastrati sfaulował w środku pola Kamińskiego. Po chwili Kownacki podbiegł do naszego piłkarza, zwracając mu uwagę na nieładne zachowanie
46' - Żółta kartka: Mikael Ishak (Lech)
47' - Ishak sfaulował Josue bez piłki za co słusznie został ukarany żółtą kartką
47' - Widać, że na boisku pomiędzy piłkarzami iskrzy coraz mocniej
47' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Drużyny schodzą z boiska przy remisie 1-1. Wracamy do naszej relacji za 15 minut
Piłkarze wrócili na boisko

47' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Patryk Sokołowski
47' - Jedna zmiana w Legii. Środek pola wzmocnił Sokołowski
48' - Mocny początek ze strony Lecha. Dalekie podanie do Ishaka i z jego strzałem poradził sobie Strebingera. Za moment swojego bramkarza omal nie zaskoczył Rose... Znów jednak Austriak świetnie się zachował na linii i mamy tylko rzut rożny.
49' -
50' - Dalekie podanie do Kastratiego, który nie zdołał opanować piłki. Chorwat wracając się na swoją połowę sfaulował jeszcze Murawskiego
51' - Szybka kontra Lecha, którą zepsuł złym podaniem Kownacki
52' - Podanie do Kamińskiego, ten spróbował uderzenia, które zdołał zablokować Rose
53' - Kolejny rzut rożny dla Lecha
55' - Rosołek poprowadził akcję środkiem pola. Młody napastnik dograł do biegnącego Jędrzejczyka, a jego podanie zostało zablokowane. Rzut rożny dla gości
55' - Sokołowski wyprzedził Amarala i przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę Lecha
58' - Zmiana Legia: Lirim Kastrati Benjamin Verbić
58' - Druga zmiana w Legii. Kilkadziesiąt minut od Vukovicia dostał Benjamin Verbić
59' - Spokojnie upłynął pierwszy kwadrans drugiej połowy
60' - Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne i Rebocho dla bezpieczeństwa wybił piłkę poza linię końcową
60' - Mocne dośrodkowanie od Josue, ale nikomu nie udało się zamknąć akcji na drugim słupku
62' - Na boisku leży Lopes
62' - Niestety, wygląda na to, że Portugalczyk nie będzie mógł już kontynuować swojego udziału w tym meczu
63' - W jego miejsce wejdzie Tomas Pekhart
63' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Tomas Pekhart
64' - Rebocho do środka pola do Kownackiego. Pomocnik gospodarzy w porę został powstrzymany
65' - Wrzutka Murawskiego i skuteczna interwencja Rose`a
68' - Faul na Jędrzejczyku na lewej stronie. Będzie okazja do dośrodkowania
69' - Niebezpieczne zderzenie głowami. Leżą na murawie piłkarze Legii i Lecha
69' - Sokołowski i Murawski najbardziej ucierpieli
70' - W drużynie Lecha na boisku pojawi się za moment Ba Loua
71' - Sokołowskiego zastąpi najprawdopodobniej za moment Charatin
73' - Charatin ponownie usiadł jednak na ławce rezerwowych. Sokołowski kontynuuje grę z opatrunkiem na głowie
74' - Zmiana Lech: Joao Amaral Adriel Ba Loua
74' - Verbić wypchnięty sprzed pola karnego Lecha
76' - Prosta strata Legii. Od bramki zacznie bramkarz gospodarzy
76' - Przed nami ostatni kwadrans meczu. Czy ktoś zdoła jeszcze przyspieszyć grę?
77' - Faul Jędrzejczyka. A za głośne protesty ukarany żółtą kartką został... siedzący na ławce rezerwowych Filip Mladenović
77' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
78' - Niestety ostre starcie Sokołowskiego z Kownackim i znowu krwią zalał się piłkarz Legii
79' - Tym razem nie obejdzie się już jednak bez zmiany. Charatin znowu gotowy do wejścia
79' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Ihor Charatin
80' - Zmiana Lech: Tomasz Kędziora Joel Pereira
80' - Zmiana Lech: Jakub Kamiński Nika Kwekweskiri
81' - Zmiana Lech: Jesper Karlstrom Michał Skóraś
81' - Trzy zmiany w Lechu, a do końca meczu już tylko dziesięć minut
83' - Pekhart chciał dograć na skrzydło do Johanssona, ale uczynił to zbyt mocno i pika wyszła na aut
84' - Żółta kartka dla Vukovicia
85' - Zmiana Lech: Mikael Ishak Filip Marchwiński
88' - Złe podanie do wybiegającego na skrzydle jednego z graczy Legii. Piłkę przejęli obrońcy Lecha
89' - Mecz zbliża się ku końcowi. Od dobrych kilkunastu minut nie zobaczyliśmy ciekawej akcji strzeleckiej
89' - Faul na Josue w środku pola
91' - Błąd w polu karnym popełnił van der Hart, ale niestety Pekhartowi zabrakło szczęścia, aby z tego skorzystać
92' - Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry
92' - Żółta kartka: Ihor Charatin (Legia)
93' - Ostry taktyczny faul Charatin tuż przed polem karnym.
93' - Tak naprawdę Ukrainiec balansował na granicy czerwonej kartki...
93' - Będzie analiza VAR...
94' - Czerwona kartka: Ihor Charatin (Legia)
94' - Zmiana decyzji. Czerwona kartka zamiast żółtej. Charatin wylatuje z boiska!
95' - I teraz będzie okazja dla Lecha z rzutu wolnego
95' - Ależ było blisko!
95' - Kwekweskiri huknął z rzutu wolnego i tym razem słupek uratował Legię!
97' - Koniec meczu!

Koniec spotkania. Legia podzieliła się punktami z Lechem, który w samej końcówce miał sporo dobrych okazji na strzelenie gola
Ostatecznie wynik nie uległ już jednak zmianie, a piłkarzom Legii należą się brawa za oddanie serca na boisku.