Warszawa - Wtorek, 12 kwietnia 2022, godz. 20:30
  • 71' Biesiedin
3 (1)

Sędzia: Paweł Raczkowski
Widzów: 15632

19:45 - Dobry wieczór. Już za trzy kwadranse Legia zagra z Dynamem Kijów w ramach spotkania towarzyskiego. Mecz odbywa się pod hasłem Mecz o Pokój. O pokój na świecie, o pokój przede wszystkim na Ukrainie, która od półtora miesiąca zmaga się z napadem ze strony Rosji.
19:46 - Znamy wyjściowy skład gospodarzy. Dla Aleksandara Vukovicia będzie to dodatkowa okazja, żeby przyjrzeć się zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnych szans na występ.
20:05 - Nim rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego, najpierw widzowie obejrzą występy artystyczne ukraińskich wykonawców.
20:16 - W składzie Dynama Kijów widnieje... Benjamin Verbić, który jest wypożyczony do Legii właśnie z ukraińskiego klubu. Wygląda na to, że zobaczymy tego zawodnika najpierw w barwach naszego klubu, a następnie przywdzieje koszulkę dzisiejszych rywali.
20:26 - Liga, europejskie puchary czy mecz towarzyski, to nie ma znaczenia. Z głośników niesie się "Sen o Warszawie".
20:27 - Trybuna północna pozostaje pusta. Na "Żylecie" pojawił się baner "Stop the war".
20:29 - Ruszyli. Obie jedenastki wychodzą na murawę z flagami Ukrainy.
20:30 - Na trybunie wschodniej publiczność podniosła niebiesko-żółte kartony, a z głośników płynie hymn Ukrainy.
20:32 - Teraz rozbrzmiewa hymn Polski.
20:35 - Jeszcze pamiątkowe zdjęcie obu ekip przy banerze "Mecz o pokój" i można zaczynać. Zawody poprowadzi Paweł Raczkowski.
20:35 - Minuta ciszy dla poległych podczas agresji Rosji na Ukrainę.

2' - Gramy. Dynamo w jednolitych białych strojach. Natomiast Legia w trzecim, czarnym komplecie.
3' - Dynamo na połowie Legii. Syrota do środka, zagranie w kierunku pola karnego, gdzie czaił Cyhankow, ale nie doszedł do zagrania. Kikolski spokojnie przejął futbolówkę.
4' - Kastrati z prawej flanki, nieco z głębi pola, zagrał szukając Włodarczyka. Przerwana akcja. Przecięte podanie.
4' - GOL! Dynamo Kijów
4' - Strzelec gola: Witalij Bujalski (Dynamo)!
5' - Akcja gości.... Cyhankow sprytnie obsłużył Bujalskiego, który znalazł się w polu karnym i spokojnie pokonał Kikolskiego.
5' - W odpowiedzi Kastrati... Wpadł w pole karne i... poślizgnął się tuż przed próbą zagrania do kolegi. Od bramki Buszczan.
8' - Dynamo na połowie Legii. Dubinczak na lewej flance, rozegrał do tyłu. Goście raz jeszcze lewym skrzydłem, ale gospodarze przejmują futbolówkę. Kikolski wybija daleko przed siebie.
9' - Syrota do Dubinczaka, ale zamiast do przodu, piłka wraca do Sydorczuka.
10' - Muci, Celhaka i rusza Legia. Verbić do Mladenovicia, który zagrywa ze skrzydła prosto do bramkarza gości.
11' - Legia zamknięta na własnej połowie, Dynamo posiada inicjatywę.
12' - Prostopadłe podanie w kierunku napastnika Dynama. Interweniował nieco spóźniony Hołownia, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.
13' - Tymczasem lewa flanka, gdzie jest Szparenko.. Zagrał w pole karne, gdzie Kikolski próbował interweniować. Ostatecznie piłka opuściła boisko i gospodarze wznowili od bramki.
14' - Legioniści lewą stroną, ale wystarczyło podanie, jeden moment i już niedokładnie... Od bramki Buszczan.
15' - Ajajajaj! Składna akcja gości, wymiana podań, a całość wykańczał Cyhankow nieznacznie niecelnym strzałem.
16' - Skibicki, Kastrati wpada z piłką w pole karne po zrobieniu kilkunastu metrów, ale za mocno wypuścił futbolówkę. Strata.
17' - Słupek! Verbić pokusił się o strzał z linii pola karnego, ale piłka trafiła w słupek, odbiła się od bramkarza, ale już nie wpadła do siatki...
17' - To była pierwsza, sensowna próba legionistów.
18' - Verbić rozciągnął z lewej do Kastratiego... Wszedł między dwóch rywali, ale zastopowany przez Szaparenko. Szukał rzutu karnego po trafieniu w twarz przez Dubinczaka, ale nie ma mowy o jedenastce.
20' - Dynamo w posiadaniu, Dynamo na połowie Legii. Sydorczuk ze środka do prawej strony. Gospodarze coraz bardziej zamknięci, ale Muci przerywa w końcu tę akcję.
21' - I już Kastrati... Wpadł w pole karne, ale został zablokowany przez przeciwnika. Koniec końców nie utrzymał się na nogach i padł.
21' - Antiukh, Bujalski... Dynamo lewą flanką. Zagranie do środka, gdzie czekał Wanat i to on jako ostatni dotykał piłki. Wznowi Kikolski.
22' - Cyhankow... To do niego była adresowana piłka. Za mocno. Ponownie legioniści wznowią od bramki.
23' - Tymczasem Skibicki... Zszedł do środka, gdzie stracił piłkę.
23' - Kastrati... W pole karne w poszukiwaniu Włodarczyka, ale Buszczan był na posterunku.
24' - Niesie się doping dla gości, którzy są wspierani przez rodaków stanowiących większość na trybunach.
25' - Kastrati... Kolejna akcja, gdzie Kosowianin nie potrafi zrobić użytku z posiadania piłki.
26' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
27' - Tymczasem rzut wolny dla Dynama po przewinieniu na Wanacie.
28' - Zagranie w pole karne. Czaił się tam zawodnik Dynama, ale to Kikolski był pierwszy przy piłce.
29' - Muci faulowany. Sędzia Raczkowski nie miał wątpliwości czy użyć gwizdek po zagraniu Bujalskiego.
30' - Podanie do Mladenovicia, który zagrał w pole karne... Do nikogo. Włodarczyk był w zupełnie innym sektorze szesnastki.
31' - Dubinczak... Miał moment zawahania. Być może przytrafił mu się uraz. Niewykluczone, że niebawem doczekamy się zmiany w zespole z Kijowa.
32' - Verbić znalazł się przy piłce, nieco niespodziewanie. Wpadł Mladenović w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału. Został zastopowany. Czysto zdaniem arbitra.
32' - Antiukh z lewej strony w pole karne... Jednak był Skibicki i szykuje się rzut rożny dla gości.
33' - Szaparenko do Cyhankowa. Dobre zagranie w pole karne. Kikolski interweniuje, ale jeszcze Sydorczuk kropnął zza pola karnego. Wydawało się, że piłka wpadnie do siatki, ale otarła się o plecy kolegi z zespołu i poszybowała w kierunku Żylety.
34' - Mladenović! Dostał podanie z lewej strony i huknął z ostrego kąta. Piłka trafia w poprzeczkę i wraca w obręb pola gry! Ajajajaj!
34' - Najpierw słupek, teraz poprzeczka ratuje zespół z Ukrainy.
34' - Szybka odpowiedź Dynama. Był Abu Hanna, był Wanat i to od niego odbija się piłka i nieco przypadkiem opuszcza plac gry.
35' - Skibicki do Verbicia... Zwlekają legioniści z oddaniem strzału. Nic z tego nie wyszło.
40' - Legia przy piłce. Hołownia, Skibicki do Kikolskiego... Wymiana podań i już Mladenović z lewej flanki w pole karne. Włodarczyk uprzedzony przez rywala.
40' - Verbić ostro potraktowany przez Sydorczuka. Na szczęście obyło się bez przykrych konsekwencji.
42' - Antiukh w polu karnym! Znalazł się sam na sam z Kikolskim, ale tym razem górą bramkarz Legii!
42' - Jeszcze jedna akcja, jeszcze strzał z lewej strony, ale bramkarz Legii był na posterunku.
43' - Legia w posiadaniu. Zagranie z lewej strony w pole karne, po ziemi, ale wybijają rywale.
43' - Kastrati... Kilka sekund z piłką i momentalnie skończyło się to stratą.
44' - Mladenović z lewej strony. Wydawało się, że to świetna okazja do wrzutki ze skrzydła, ale obrońca Legii został zablokowany przez Popowa.
44' - Hołownia środkiem... Zagrywa do Włodarczyka, ale piłka ominęła napastnika Legii. Buszczan.
46' - Szaparenko, Dubinczak... Rozegranie przez Syrotę i do prawej strony. Dynamo bez pośpiechu. Dynamo prowadzi. Dynamo jest stroną przeważającą w meczu o pokój.
46' - Akcja Dynama, ale zakończona wybiciem przez legionistów! Było groźnie...
46' - Koniec pierwszej połowy

Sędzia kończy pierwszą połowę, która była pod dyktando gości z Ukrainy. Kijowianie prowadzą 1-0 w pełni zasłużenie. Natomiast Legia... Trudno oczekiwać składnych akcji grając w takim zestawieniu, ale niektóre nazwiska dają do myślenia. Niestety, w negatywnym kontekście.

44' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Bartłomiej Ciepiela
44' - Zmiana Legia: Lirim Kastrati Ramil Mustafajew
45' - Zmiana Dynamo: Władysław Wanat Artem Biesiedin
45' - Zmiana Dynamo: Ołeksandr Karawajew Serhij Krawczenko
46' - Zmiana Legia: Benjamin Verbić Igor Strzałek
46' - Zmiana Dynamo: Denis Antiukh Benjamin Verbić
46' - Druga połowa rozpoczęta. Przed chwilą doszło do kilku zmian. Na boisku pojawił się również Igor Strzałek.
46' - Zmiana Dynamo: Władysław Dubinczak Konstantin Wiwczarenko
46' - Zmiana Dynamo: Władysław Wanat Artem Biesiedin
50' - Tymczasem Skibicki do Mustafajewa, który próbował zagrać do Włodarczyka. Szykowało się na konkretne zagranie, ale akcję przerwali podopieczni Lucescu. Tylko róg dla Legii.
52' - Legia próbowała wyrównać, szukała swej okazji. Dynamo jakby asekuracyjnie wyszło na drugą połowę.
53' - Tymczasem Biesedin... Dostał podanie od... Charatina! Był blisko Kikolski. Legia ratuje się przed utratą drugiej bramki.
53' - Żółta kartka: Bartłomiej Ciepiela (Legia)
53' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
54' - Strzelec gola: Igor Strzałek (Legia)!
54' - GOL! Mamy remis! Skibicki z prawej strony w pole karne. Piłka odbiła się od nogi obrońcy rywala i Strzałek dopadł do futbolówki. Wyczuł moment i uderzył z kilku metrów pewnym uderzeniem.
56' - GOL! Dynamo Kijów
56' - Strzelec gola: Artem Biesiedin (Dynamo)!
57' - Tymczasem Dynamo... Bujalski przed siebie, podanie do Biesiedina, który wykorzystał prostopadłe zagranie od partnera i pokonał Kikolskiego. Legia 1. Dynamo 2.
58' - Cyhankow w polu karnym. Hołownia asekurował akcję i został nabity. W efekcie jest rzut rożny dla gości.
59' - Verbić, który występuje teraz w barwach Dynama... Bliski zdobycia bramki w ekwilibrystyczny sposób... Obok celu.
60' - Sporo błędów, sporo strat i niedokładności po stronie legionistów.
60' - Tymczasem akcja z prawej strony, ale podanie nie dochodzi do adresata. Kijowianie przerywają atak gospodarzy. Momentalnie.
61' - Cyhankow! Składna akcja gości zakończona strzałem z 16. metra, ale zablokowana szarża Dynama.
62' - Zmiana Dynamo: Heorhij Buszczan Denys Bojko
62' - Zmiana Dynamo: Mykoła Szaparenko Wołodymyr Szepelew
64' - Zmiana Dynamo: Serhij Sydorczuk Ołeksandr Andrijewski
66' - Mircea Lucescu dał szansę kolejnym graczom.
66' - Skibicki... Wywalczył rzut rożny.
67' - Dośrodkowanie z narożnika... Strzał głową, ale Bojko wykazał się nie lada refleksem!
68' - Bujalski przy piłce, wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny.
69' - Żółta kartka: Denys Popow (Dynamo)
70' - Kolejne roszady po stronie Dynama Kijów.
70' - Zmiana Dynamo: Witalij Bujalski Denys Harmasz
70' - Żółta kartka: Mateusz Hołownia (Legia)
70' - GOL! Dynamo Kijów
71' - Strzelec gola: Artem Biesiedin (Dynamo)!
71' - Szepelew podaje do Biesiedina w pole karne, który bez problemu pokonuje bramkarza Legii.
71' - Zmiana Dynamo: Denys Popow Tomasz Kędziora
72' - Zmiana Dynamo: Ołeksandr Syrota Anton Bol
73' - Na murawie pojawiają się rezerwowi gracze Dynama, ale tak na dobrą sprawę, to nie widać większej różnicy w poczynaniach ekipy z Ukrainy.
75' - Kędziora... Kilka dni temu widzieliśmy go w barwach Lecha przeciwko Legii. Dziś w barwach swojego klubu.
75' - Tymczasem Krawczenko w pole karne, strzał głową, ale piłka szybuje nad poprzeczką Kikolskiego.
76' - Dynamo traci piłkę na połowie Legii, ale tylko na moment. Gospodarze zamknięci na swojej części boiska.
78' - Tymczasem Legia. Strzałek, Ciepiela rozciągnął na prawą stronę do Mustafajewa. Akcja Rosjanina, ale sędzia przerywa ją gwizdkiem...
80' - Kikolski opuścił szesnastkę, żeby zażegnać niebezpieczeństwo. Brawo za odwagę. Uprzedził Cyhankowa. Czyściutko!
82' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
82' - Zmiana Dynamo: Wiktor Cyhankow Wołodymyr Brażko
83' - Akcja gości. Legia zepchnięta do defensywy.
84' - Skibicki powalczył o piłkę. Był przy nim Kulasz.
85' - 15-16 metr, ale Harmasz nie miał szans przebić się przez trzech - czterech legionistów.
85' - Gdy Legia ma szansę na wyprowadzenie ataku, to momentalnie gubi się, traci piłkę po czytelnych i niedokładnych podaniach.
86' - Wiadomo, że nie ma co przykładać większej wagi do meczu towarzyskiego. Szczególnie w takim składzie, z takim rywalem, ale Aleksandar Vuković dostał dziś kilka odpowiedzi lub potwierdzeń, odnośnie graczy aspirujących do wyjściowego składu.
87' - Atak gości. Zagranie do przodu, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.
88' - Jeszcze próba Dynama, jeszcze chcieli podwyższyć na 4-1, ale legioniści skutecznie udaremnili atak gości.
89' - Legia w polu karnym, ale nie było tam ułamka szans na oddanie strzału. Goście szybko rozmontowali zapędy gospodarzy.
90' - Koniec meczu!

Koniec. Legia przegrywa w meczu o pokój. Dynamo było zdecydowanie lepsze. Bez względu na to, kto akurat przywdziewał barwy kijowskiego klubu. Legia zagrała w eksperymentalnym zestawieniu, ale ciężko jest powiedzieć coś pozytywnego na temat graczy Aleksandara Vukovicia. Na pewno jest to niezły materiał do analizy dla sztabu szkoleniowego.
Tymczasem za nami zmagania piłkarskie. Dla zebranej publiczności występują jeszcze artystki, które wykonują Imagine - Johna Lennona.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej materiałów z meczu na Legionisci.com