Warszawa - Piątek, 8 lipca 2022, godz. 18:00
Herb Zoria Ługańsk Zoria Ługańsk
  • 27' Nazaryna (k)
1 (1)

Widzów: 2000

17:30 - Witamy ze stadionu Legii! Do rozpoczęcia spotkania z Zorią pozostało 30 minut. Na boisku trwa rozgrzewka obu zespołów
17:32 - Legioniści schodzą z boiska i na razie udają się do szatni
17:36 - Jak na razie na trybunie dosłownie garstka osób zainteresowanych dzisiejszym sparingiem
17:44 - Trwa prezentacja kadry Legii na nowym sezon!
17:45 - Piłkarze Legii po raz pierwszy prezentują się kibicom w nowych strojach - białych koszulkach i czarnych spodenkach
17:49 - Jako ostatni na murawę wychodzi sztab szkoleniowy wraz z nowym trenerem Kostą Runjaiciem na czele
17:53 - Pamiątkowe zdjęcie zostało wykonane i za moment można zaczynać sparing
17:56 - Piłkarze wychodzą na murawę
17:57 - Po raz pierwszy od dłuższego czasu na Łazienkowskiej wybrzmiewa właśnie "Sen o Warszawie"

2' - Ribeiro na lewej stronie, podanie do Picha, który jednak wyjechał z piłką poza linię boczną
2' - Złe rozegranie Zorii i będzie rzut rożny dla Legii
3' - Dobre dośrodkowanie, ale akcji nie udało zamknąć się Wietesce. Po chwili jeszcze jedno dośrodkowanie Josue i niebezpieczeństwo zażegnali defensorzy Zorii
5' - Przy piłce Legia, dobre podanie do Baku, który przegrał pojedynek z jednym z rywali
5' - Dośrodkowanie do Kabajewa, który w powietrzy rywalizował z Ribeiro. Będzie aut dla Ukraińców
6' - Pierwszy strzał z dystansu Zorii, jednak wyjątkowo niecelny
7' - Dobra akcja Muciego. Albańczyk nie poradził sobie jednak z dwójką przeciwników i przy piłce goście
8' - Faul na Josue i będzie rzut wolny dla Legii
8' - Ładne uderzenie Josue. Piłka przeleciała jednak obok słupka
11' - Legioniści lepiej prezentują się w środku pola, gdzie jak na razie Zoria ma niemałe problemy z rozgrywaniem piłki
12' - Pich odebrał piłkę na połowie rywal, po chwili futbolówka znalazła się pod nogami Kramera, który chciał odegrać do kolegi znajdującego się przed polem karnym. Ostatecznie nic z tej akcji nie wyszło
13' - Dośrodkowanie Baku, ale niedokładne
14' - W odpowiedzi akcja Zorii. Kabajew do Danczeki dośrodkowanie... dobrze ustawieni defensorzy
16' - Wieteska do Josue. Trwa spokojne budowanie akcji. Za moment Josue chciał dalekim podaniem uruchomić Ribeiro. Niestety, uczynił to za mocno
17' - Dalekie wybicie Tobiasza do Kramera, który przegrał pojedynek główkowy
18' - fot. Woytek / Legionisci.com
20' - Będzie pierwszy rzut rożny dla gości
21' - Na trybunach znajduje się również kilkunastu kibiców Zorii, którzy momentami głośno dopingują swój zespół
21' - Ribeiro do Picha, ten dośrodkował, jednak niestety żaden z zawodników Legii nie doszedł do tego podania
23' - Wieteska bardzo źle rozegrał piłkę i przejęli ją rywale
24' - fot. Mishka / Legionisci.com
24' - Baku po raz kolejny dośrodkował w miejsce, gdzie nie było żadnego z piłkarzy Legii. Jak na razie nowemu piłkarzowi stołecznego klubu brakuje dokładności
24' - Kapitanem Legii w sparingu z Zorią jest Mateusz Wieteska. To oznacza, że stoper najprawdopodobniej przejmie opaskę od Artura Jędrzejczyka na stałe.
24' - Interwencja Imerkowa skończyła się tym, że piłka wyleciała poza linię boczną. Rożny dla Legii
24' - Dośrodkowanie Josue i...
25' - Z piłką minął się Macapura, jednak odbiła się ona tak niefortunnie od jednego z gospodarzy, że spokojnie od bramki mógł zacząć bramkarz Zorii
26' - Ależ szansa dla Legii! Pich urwał się lewą stroną, płasko dośrodkował w kierunku Kramera, który zdołał jeszcze odegrać ją do Baku. Niemiecki piłkarz huknął prawą nogą, jednak niestety tylko w słupek
26' - Rzut karny dla Zorii
27' - GOL! Zoria Ługańsk
27' - Nierozważne zagranie jednego z obrońców i sędzia bez wahania wskazał na "jedenastkę". Rzut karny spokojnie na gola zamienił gracz gości
28' - Strzelec gola: Jehor Nazarina (Zoria)!
29' - Niestety, wszystko wyglądało obiecująco, ale jako pierwsi gola zdobywają gracze Zorii. Kacper Tobiasz wyczuł intencję strzelca, ale Nazarina kopnął piłkę mocno i dokładnie
31' - Legia rozgrywa piłkę na połowę Zorii
34' - Ribeiro nabił jednego z graczy Zorii. Kolejny rzut rożny
35' - Nic z tego nie wyszło, chociaż gospodarze nadal są w posiadaniu piłki
35' - Mocne zderzenie Muciego i Imerkowa. Na szczęście nic złego się nie stało
36' - Na rozgrzewkę ruszyło czterech legionistów - Rosołek, Nawrocki, Wszołek i Mladenović
37' - Kramer przedzierał się w pole karne, gdzie został zatrzymany przez obrońców. Wywalczył jednak rzut rożny
39' - Rzut karny dla Legii!
40' - Muci sfaulowany w polu karnym i arbiter wskazał po raz drugi na jedenasty metr
40' - Do wykonania rzutu karnego przygotowuje się Josue
41' - Bardzo złe uderzenie Portugalczyka i spokojna interwencja Macapury...
41' - Pomocnik chciał wyczekać bramkarza Zorii, ale ostatecznie wyszło do dosyć komicznie.
41' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
42' - Ładna akcja oskrzydlająca a wykonaniu Sokołowskiego, który podał Kramera, ten kopnął piłkę od razu, bez przyjęcia, ale spokojnie interweniował nie po raz pierwszy bramkarz ukraińskiego klubu
43' - Pich staranowany przez bramkarza i... kolejny rzut karny!
43' - Żółta kartka: Dmytro Macapura (Zoria)
44' - Ponownie uderzać będzie Josue...
45' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
45' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
45' - Tym razem już pewnie i bez żadnych znaków zapytania. Mocne uderzenie w lewy róg i mamy 1-1.
46' - Piłkarze zagotowali się na środku boiska i interweniować musiał sędzia. Będzie jednak rzut wolny dla Legii
47' - Mecz z trybun ogląda Dariusz Mioduski
47' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Legia remisuje z Zorią 1-1. Gole padły jak na razie po dobrze wykonanych rzutach karnych
Będą zmiany w Legii. Wejdą Wszołek, Rosołek, Mladenović i Nawrocki

46' - Zmiana Legia: Mateusz Wieteska Maik Nawrocki
46' - Zmiana Legia: Yuri Ribeiro Filip Mladenović
46' - Zmiana Legia: Makana Baku Paweł Wszołek
46' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Maciej Rosołek
46' - Gramy!
47' - Zmiana Zoria: Matheus Ołeksandr Hładkyj
47' - Zmiana Zoria: Jarosław Kisil Maksym Łuniow
47' - Zmiana Zoria: Dmytro Myszynow Maksym Chłan
48' - Z boiska zszedł nowy napastnik Legii - Blaz Kramer. Nie miał zbyt wielu okazji do pokonania bramkarza, więc trudno o jego jednoznaczną ocenę. W jego miejsce wszedł zawodnik o zupełnie innej charakterystyce
48' - Bardzo dobra szansa dla Picha, który dostał podanie w bocznej strefie pola karnego. Uderzył jednak bardzo słabo
52' - Faul w środku pola na Sokołowski
52' - Muci stracił piłkę, marnując szansę na kontratak
53' - Zbyt mocne podanie do Kabajewa i od bramki zacznie Tobiasz
55' - Mladenović odważnie ruszył lewą stronę, ale dogonili do obrońcy
56' - Słabe uderzenie Picha i od bramki zacznie bramkarz Zorii
60' - Robert Pich ponownie... i ponownie bardzo niecelnie
61' - Mocny strzał z pola karnego Chłana i ofiarnie zablokował to Jędrzejczyk
63' - Zmiana Zoria: Władysław Kabajew Cristian
63' - Zmiana Zoria: Wjaczesław Czurko Maksym Kazakow
63' - Zmiana Zoria: Ołeh Danczenko Danyjił Ałefirenko
63' - Zmiana Legia: Robert Pich Lirim Kastrati
63' - Zmiana Zoria: Arsenij Batahow Ihor Snurnicyn
65' - Zmiana na skrzydle w Legii. Pich zszedł, a w jego miejsce Kastrati
66' - Bardzo ładne uderzenie Wszołka z dystansu, ale Zorię uratowała poprzeczka!
67' - Pomocnik warszawskiego zespołu był o krok od wykorzystania błędu na przedpolu bramkarza Zorii
68' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
68' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
69' - Ładna akcja na skrzydle Mladenovicia, podanie wprost na głowę do Ernesta Muciego, który pewnie pokonał bramkarza
71' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
72' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Patryk Sokołowski
72' - Zmiana Zoria: Dmytro Macapura Anton Żyłkin
72' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Mattias Johansson
72' - Zmiana Legia: Josue Jurgen Celhaka
72' - Zmiana Legia: Ernest Muci Ihor Charatin
72' - Zmiana Legia: Lindsay Rose Joel Abu Hanna
72' - Zmiana Legia: Kacper Tobiasz Cezary Miszta
78' - Zmiana Zoria: Jehor Nazaryna Jurij Tłumak
78' - Zmiana Zoria: Maksym Imerekow Achmed Alibekow
78' - Akcja Zorii prawą stroną, ale zawodnicy złapani na spalonym
78' - Zmiana Zoria: Maksym Smijan Nazar Bajruk
79' - Ostre starcie bramkarza Zorii z Johanssonem. Gwizdek sędziego jednak milczy
83' - Podczas przeprowadzania ataku Jurgen Celhaka cofa się do linii defensywnej. Wówczas Legia gra trójką z tyłu: Nawrocki, Celhaka i Abu Hanna
84' - Zmiana Zoria: Matheus Mota Abdulla Abdullajew
85' - Zmiana Zoria: Jarosław Kysil Danił Skorko
87' - Spotkanie nieco się uspokoiło. Legia jest częściej w posiadaniu piłki aniżeli przeciwnicy
88' - Zmiana Zoria: Maksym Chłań Denys Nahnojnyj
88' - Nieładny faul na Kastratim
89' - Pomocnik leży na boisku i potrzebować będzie pomocy medycznej
91' - Ładne uderzenie sprzed pola karnego gracza Zorii i po raz pierwszy do sporego wysiłku zmuszony został Cezary Miszta
93' - Na ostatnie minuty wzmocnił się doping na Trybunie Wschodniej
94' - Koniec meczu!

Koniec spotkania! Legia wygrała u siebie z Zorią Ługańsk po golach Josue i Muciego
Po zdjęcia i więcej informacji zapraszamy jak zwykle na Legionisci.com.