Łódź - Piątek, 12 sierpnia 2022, godz. 20:30
  • 42' Kapustka
2 (2)

Sędzia: Szymon Marciniak
Widzów: 17045

19:53 - Witamy z Łodzi! Za nieco ponad pół godziny Legia zmierzy się z Widzewem Łódź w ramach 5. kolejki Ekstraklasy. Trwa rozgrzewka obu drużyn.
19:53 - Kibice Legii już w komplecie zajęli miejsca w sektorze gości.
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!" - niesie się po stadionie, a miejscowi gremialnie gwiżdżą i buczą.
Piłkarze wychodzą na boisko.
Rozpoczną legioniści

2' - Legia na biało-czarno, Widzew na czerwono.
6' - Długa piłka Johanssona do Wszołka... nie dał rady pomocnik Legii jej dobrze opanować.
6' - Pierwsza groźna akcja gospodarzy, ale Letnowski na szczęście nie sięgnął piłki w polu karnym.
10' - Josue znalazł się w znakomitej sytuacji ale w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę spod nóg!
10' - Żółta kartka: Lindsay Rose (Legia)
11' - Kontra Widzewa nieprzepisowo zatrzymana przez Lidsaya Rose faulem taktycznym.
12' - fot. Woytek / Legionisci.com
13' - Akcja Legii, Baku do Muciego... ten przekłada sobie na 16 metrze uderza... strzał zablokowany.
15' - fot. Woytek / Legionisci.com
17' - Legioniści prowadzą atak pozycyjny na połowie Widzewa. Gospodarze chyba liczą na kontry.
21' - Kosta Runjaić cały czas nakazuje piłkarzom by przesuwali się wyżej. Widzew pozostawia dużo miejsca, oby wkrótce udało się to wykorzystać i uniknąć błędów indywidualnych
23' - Rzut rożny dla Widzewa. W młynie gospodarze race podświetliły czarną oprawę.
24' - Lindsay Rose wybija piłkę głową po dośrodkowaniu w pole karne.
25' - Daleki wykop Kacpra Tobiasza. Legioniści utrzymali się przy piłce. Teraz Josue przerzucił na lewą stronę do Mladenovicia, który wygrał pojedynek z rywalem, ale przy okazji zagrał ręką, co dostrzegł arbiter spotkania.
26' - Próba ataku Kuna, ale dobrze przerwana przez Rose.
26' - Faul przy linii bocznej na Wszołku.
27' - Ajjj... Baku wpada w pole karne oddaje do Wszołka, ale bardzo zła piłka i strzał głową nie wyszedł legioniście. Futbolówka trafiła do Muciego, którego uderzenie zostało zablokowana. A najpewniej i tak gol nie zostałby uznany, bo sędzia odgwizdał chwile później spalonego.
28' - Wycofanie do Kacpra Tobiasza, a ten wykopnął piłkę na aut.
30' - Mladenović w pole karne... Johansson uderza prosto w nogę obrońcy! Jeszcze strzał Makany Baku ale niecelny.
31' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
31' - Strzelec gola: Mattias Johansson (Legia)!
31' - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!
32' - Wszołek z prawej strony podał w pole karne do Muciego, a ten wycofał do Johanssona, który precyzyjnym strzałem przy słupku jak rasowy snookerzysta wpakował piłkę po ziemi tuż przy słupku!
32' - W odpowiedzi akcja Widzewa - rożny dla gospodarzy.
33' - I jeszcze jeden korner po tym jak piłka odbiła się od Mladenovicia.
34' - Tym razem nieudany stały fragment gry i od bramki zacznie Tobiasz.
35' - Długa piłka do Wszołka w pole karne, ale miał obrońcę na plecach i nie zdołał jej dobrze opanować.
37' - Kun faulował Wszołka pod polem karnym Legii.
38' - Josue dośrodkował z prawej strony lewą nogą dochodzącą piłkę, ale niestety za mocno. Od bramki Widzew.
40' - Faul na Kapustce w środku pola.
41' - Na spalonym Wszołek
42' - Shehu wpadł w pole karne i uderzył wysoko, wysoko nad bramką Tobiasza.
43' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
43' - Strzelec gola: Bartosz Kapustka (Legia)!
43' - Tak!!! Trójkowa akcja legii. Josue podał do Muciego, który zagrał do środka do Kapustki, a ten sprytnie wpakował piłkę do siatki!!!
44' - Jeszcze chyba trwa analiza VAR
45' - Czekamy...
45' - Zaliczony! Pięknie!
48' - Faul Johanssona Letniowskim przy lewym narożniku pola karnego.
48' - Dośrodkowanie w pole karne - za mocno. Od bramki Tobiasz.
49' - Jeszcze jakieś zamieszanie w polu karnym, Szymon Marciniak nakazuje szybsze wznowienie gry.
49' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
50' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze Legii wrócili już na murawę - zmian nie będzie.
W Widzewie dwie zmiany.

45' - Zmiana Widzew: Juljan Shehu Jordi Sanchez
45' - Zmiana Widzew: Juliusz Letniowski Patryk Lipski
48' - Bardzo niecelny strzał Kuna
49' - Nunes wpada w pole karne, uderza... bardzo niecelnie.
50' - Początek drugiej części dla gospodarzy, którzy są zmuszeni do ataku. Legia spokojnie czeka
52' - Kolejny raz groźnie pod bramką Legii. Kun znalazł się w dogodnej pozycji, strzelił ale dobrze zablokował Johansson!
54' - Znów widzewiacy w polu karnym Legii - tym razem jeden z nich się poślizgnął
54' - Tobiasz przy wybiciu nabił widzewiaka, piłka poleciała wysoko do góry i bramkarz Legii musiał wysoko skoczyć i wypiąstkować ją znad głowy rywala!
55' - Niestety coraz groźniej. Pora by opanować tę sytuację...
55' - Akcja legii. Mladenović dośrodkował, ale za mocno - od bramki Ravas.
59' - Dośrodkowanie w pole karne Legii a piąty metr, ale dobrze piłkę głową wybił Makana Baku. Rożny dla Widzewa.
64' - Żółta kartka: Bartłomiej Pawłowski (Widzew)
64' - Brzydki faul Pawłowskiego na Jędrzejczyku i słuszna kartka.
65' - Sytuacja na boisku się uspokoiła.
67' - Mladenović w środku pola źle podał do Charatina.
68' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
69' - Mecz z trybun ogląda 17701 kibiców. Gospodarze skandują "Zdanowska za mały stadion!"
69' - Terpiłowski uderzył z dystansu - obok słupka
72' - Na boisko wejdzie Maciej Rosołek
72' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Maciej Rosołek
73' - Rzut wolny.. .zagranie prostopadłe po ziemi w pole karne Legii i jeden z widzewiaków się przewraca - domagają się karnego, ale chyba potknął się o nogi kolegi z drużyny.
74' - Kibice Legii zdjęli koszulki i prowadzą bezustanny doping.
74' - Mladenović dobrze blokuje uderzenie Terpiłowskiego!
75' - Korner dla łodzian
76' - GOL! Widzew Łódź
76' - i niestety bramka kontaktowa z główki.
76' - Strzelec gola: Patryk Stępiński (Widzew)!
77' - Trwa jeszcze analiza VAR
78' - Zmiana Legia: Ernest Muci Rafał Augustyniak
79' - Cały czas gra nie wznowiona... gol anulowany!!
79' - GOL ANULOWANY!
80' - Jest decyzja, że był spalony
81' - Żółta kartka: Jordi Sanchez (Widzew)
81' - Z trybun cały czas lecą przedmioty w kierunku piłkarzy Legii. Hurtowy ostrzał
82' - Przerwa w grze, piłkarze Legii wyszli z pola karnego, Josue daleko wykopnął piłkę.
84' - Komunikat spikera o tym, żeby przestać rzucać inaczej mecz nie będzie zakończony.
84' - Gramy!
86' - Tobiasz broni uderzenie jednego z rywali!
88' - Zmiana Legia: Ihor Charatin Bartosz Slisz
88' - Zmiana Legia: Makana Baku Robert Pich
88' - Rzut rożny dla Legii, bodajże pierwszy w tym spotkaniu.
88' - Josue ustawił piłkę w narożniku... dośrodkowuje...
89' - ... zdecydowanie za mocno, bo futbolówka przeleciała aż na aut po drugiej stronie boiska.
89' - Zmiana Widzew: Dominik Kun Kristoffer Hansen
89' - Zmiana Widzew: Bartłomiej Pawłowski Serafin Szota
90' - Wszołek w polu karnym... uderza po rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę!
90' - Żółta kartka: Bożidar Czorbadżijski (Widzew)
90' - Josue bardzo powoli zmierza do narożnika boiska. Gwizdy na trybunach
90' - "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się" słychać na stadionie
90' - Tym razem dośrodkowanie na bliższy słupek, ale wybili obrońcy.
91' - Sędzia dolicza 10 minut
94' - Rzut wolny dla Legii przy linii bocznej pola karnego blisko linii końcowej boiska.
96' - Legioniści dobrze przerwali akcję gospodarzy. Augustyniak środkiem, wycofuje do Johanssona.
96' - Zablokowany strzał Augustyniaka.
98' - Josue przytrzymuje dobrze piłkę i jest faulowany.
99' - Dośrodkowanie w pole karne Legii - piłkę łapie Tobiasz!
100' - GOL! Widzew Łódź
101' - Tym razem raczej nie będzie wątpliwości. Z najbliższej odległości głową piłkę do siatki wpakował Patryk Lipski.
101' - Strzelec gola: Patryk Lipski (Widzew)!
101' - Koniec meczu!

Legioniści świętują z kibicami, ustawili się nawet do pamiątkowego zdjęcia na tle sektora gości.
"Koniec wesela" śpiewają fani Legii do widzewiaków. Piłkarze udają się do szatni, a my dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pomeczowe materiały na legionisci.com!