Płock - Piątek, 14 października 2022, godz. 20:30
  • 62' Josue (k)
1 (0)

Sędzia: Krzysztof Jakubik
Widzów: 4300

19;42 - W piątkowy wieczór witamy z Płocka! Za niecałą godzinę rozpocznie się mecz Legii z Wisłą.
Tak aktualnie prezentuje się stadion w Płocku, który już niebawem w całości zostanie oddany do użytku.
20:00 - Trwa rozgrzewka obu drużyn. Legioniści wystąpią dziś w białych koszulkach i czarnych spodenkach.
20:23 - Czekamy na wyjście piłkarzy na boisko.
Z trybun mecz ogląda były trener Legii Aleksandar Vuković.
20:27 - Piłkarze wychodzą na boisko. Gospodarze w niebieskich strojach.
Przywitanie drużyn poprzedził hejnał miasta Płocka.
Kapitanem Legii jest Josue, a Wisły Jakub Rzeźniczak.
Rozpoczną gospodarze

2' - Wiślacy próbowali zaskoczyć Legię w pierwszych sekundach, nawet Rzeźniczak zapędził się pod pole karne, ale nic z tego nie wszyło.
4' - Zagranie w pole karne do linii końcowej do Carlitosa. Ten zgrał do środka, ale obrońca wybił na rzut rożny.
4' - Josue dośrodkowuje...
4' - piłka skierowana na bliższy słupek, próbował do niej dojść Carlitos, ale mamy kolejny korner.
5' - Ponownie kąśliwie wrzucona piłka w pole bramkowe, jednak tym razem prosto na głowę obrońcy, który wybił ją daleko poza pole karne.
6' - Próba prostopadłego zagrania do Wolskiego, ale dobrze interweniował Johansson.
6' - Faul na Josue w kole środkowym.
7' - Przerzut na prawą stronę do Wszołka, który świetnie dograł do Carlitosa, ale ten przyjął piłkę z pomocą ręki i nie umknęło to sędziemu.
8' - Faul Maika Nawrockiego na Mateuszu Lewandowskim.
8' - Carlitos próbował ruszyć z kontrą, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i wyszła ona na aut.
9' - Mladenović ładnie prostopadle zagrał do Carlitosa, ale ponownie Hiszpan nie przyjął idealnie i obrońca zdążył wślizgiem wybić piłkę na aut.
10' - Dobre dośrodkowanie Mladenovicia z trudnej pozycji, ale w polu karnym kolejno Wszołek, Slisz i Carlitos nie potrafili oddać strzału.
10' - Rożny dla Legii
11' - Zablokowane dośrodkowanie Carlitosa. Aut dla Legii
12' - Josue na bok pola karnego do Mladenovicia, który huknął z powietrza, ale kompletnie nie w tym kierunku. Piłkę przejął Paweł Wszołek, dośrodkował na głowę Macieja Rosołka, który oddał pierwszy celny strzał w tym meczu, ale poradził sobie z nim Krzysztof Kamiński.
13' - Josue dośrodkował na pierwszy słupek, ale nie było tam żadnego legionisty...
15' - Mladenović ponowne z lewej strony dośrodkował w pole karne prosto na nogę niekrytego Rosołka, ale jego strzał z powietrza poleciał prosto w trybuny.
15' - Faul na Johanssonie w środkowej strefie.
18' - Rzut wolny dla Legii z ponad 30 metrów. Josue zmyłkowo zagrał na bok do Mladenovicia, choć wszyscy spodziewali się dośrodkowania w pole karne. Mladenović minął rywala i oddał strzał zza pola karnego, ale bardzo niecelny.
19' - Szybka kontra Wisły po tym jak Johansson stracił piłkę w środkowej strefie. Sulek pobiegł prawą stroną i dograł na piąty metr, gdzie kolega z zespołu uderzył niewiele nad poprzeczką bramki Legii.
19' - W odpowiedzi mocny i celny strzał ok. 28 metrów oddał Bartosz Slisz. Kamiński na raty złapał piłkę.
20' - Od pierwszych minut zdecydowana przewaga Legii, która narzuciła swój styl i częściej przebywa od polem karnym rywala.
21' - Piąty rzut rożny bez efektu w wykonaniu legionistów.
21' - Faul Josue w ataku.
23' - Davo podaje na 16 metr do Lewandowskiego, ale piłka trafiła go w rękę. Rzut wolny dla Legii.
23' - Dobry przerzut z prawej na lewą stronę wykonał Wszołek. Następnie Mladenović szukał w polu karnym Rosołka, ale zagrał za mocno.
24' - Tobiasz wybiega poza pole karne i dalekim wykopem zażegnuje groźną sytuację.
25' - Gospodarze ewidentnie czyhają na błąd legionistów w środkowej strefie i wówczas ruszają z kontrą.
25' - Strzał Carlitosa broni Kamiński.
26' - Potężne uderzenie Sulka zza pola karnego tuż nad poprzeczką bramki Legii!
27' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego rywali.
29' - Błąd Rzeźniczaka, który w ciemno zagrał do tyłu do bramkarza, a we wszystko niemal nie wmieszał się Maciej Rosołek - zabrakło centymetrów.
30' - Teraz nieporozumienie między Rzeźniczakiem i Mladenoviciem, ale już wszystko wyjaśniowne.
30' - Żółta kartka: Mateusz Szwoch (Wisła P.)
30' - Żółta kartka: Josue (Legia)
32' - Rzut rożny dla Legii, krótkie rozegreanie.
32' - Dośrodkowanie w pole karne Jędrzejczyk niedokładnie sięgnął piłkę głową i przestrzelił.
34' - Dośrodkowanie Szwocha w pole karne Legii, ale bardzo dobrze Maik Nawrocki zablokował Lewandowskiego.
35' - Brzydki faul Rosołka na Rasaku.
35' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
36' - fot. Mishka / Legionisci.com
37' - Wolski próbował szarżować w pole karne Legii, ale kolejny raz bardzo dobrze zachował się Maik Nawrocki.
37' - Tym razem wycofanie piłki przez Nawrockiego we własnej pole karne zmusiło jednak Tobiasza do sprintu i wybicia piłki na aut.

39' - Pierwszy rzut rożny dla Wisły.
39' - Piłka po dośrodkowaniu Furmana przeleciała nad głowami wszystkich zawodników.
41' - Odbiór Wszołka w środkowej strefie.
42' - Faul Carlitosa na Sulku przy linii bocznej na wysokości pola karnego
43' - Dośrodkowanie Furmana... Nawrocki wybił głową poza pole karne, ale wiślacy nadal przy piłce. Jeszcze jedna wrzutka i niewiele brakowało a byłaby bramka samobójcza. Rożny dla Wisły.
44' - Dośrodkowanie Furmana i Jędrzejczyk głową wyjaśnił sytuację.
46' - Nieporozumienie Mladenovicia z Nawrockim, który zagrywał piętą do stopera, a ten w tym czasie ruszył do przodu. Na szczęście bez konsekwencji.
46' - Rzut wolny dla Wisły... dośrodkowanie Furmana na raty wybija furman i Jędrzejczyk. Na dodatek jeden z rywali był na spalonym
47' - Koniec pierwszej połowy

46' - Obie ekipy bez zmian w składach.
46' - fot. Mishka / Legionisci.com
47' - Carlitos dobrze powalczył w środkowej strefie i zmusił Szwocha do błędu.
49' - Sokołowski dał sobie odebrać piłkę przy konstruowaniu akcji ofensywnej.
50' - Dobry powrót Slisza i przerwanie akcji rywali.
52' - Josue zdecydował się na strzał z ostrego kąta zza pola karnego, ale jakieś 2 metry obok dalszego słupka.
53' - Mecz z trybun ogląda komplet 4300 kibiców, którzy zgromadzili się na jedynej otwartej trybunie.
54' - Tobiasz szybszy od Wolskiego - piłka w rękach legionitsty.
56' - GOL! Wisła Płock
56' - Strzelec gola: Mateusz Lewandowski (Wisła P.)!
57' - No i niestety... jedno z nielicznych dośrodkowań gospodarzy i niekryty Lewandowski głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Tobiasz nawet nie interweniował.
59' - Rozochocona Wisła napiera na Legię... Wolski wywalczył rzut rożny.
59' - Dwie zmiany w drużynie gospodarzy.
59' - Zmiana Wisła P.: Mateusz Lewandowski Łukasz Sekulski
60' - Zmiana Wisła P.: Damian Rasak Łukasz Sekulski
61' - Karny dla Legii! Po podaniu Josue faulowany Mladenović
62' - Josue ustawił piłkę na jedenastym metrze...
62' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
62' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
62' - i strzelił celnie przy słupku! Mamy remis
62' - Dwie zmiany w Legii
63' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Blaz Kramer
63' - Zmiana Legia: Patryk Sokołowski Bartosz Kapustka
64' - Na spalonym Sekulski.
65' - Slisz utyka na środku... a Carlitos sam wpada w pole karne, mija rywali uderza... bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką!
66' - Stały fragment gry bez historii.
66' - Josue na 20 metrze... uderza - w sam środek prosto w ręce bramkarza Wisły.
67' - Josue za mocno do Wszołka na skrzydło.
69' - Dogranie do Sekulskiego w pole karne... Wszołek z Johanssonem zdołali go zablokować.
70' - Wszołek! W ostatniej chwili uprzedził Pawlaka, który składał się do strzału.
70' - Faul na Josue.
71' - Jak to nie wpadło?! Przepiękna wrzutka Szlisza na głowę Kramera, który z 5 metrów uderzył głową prosto w bramkarza i piłka wyszła na rzut rożny!!
72' - Carlitos i Kramer za długo przetrzymują piłkę w polu karnym i zamiast uderzać byli blokowani.
72' - Do wejścia szykują się Lesniak i Warchoł.
73' - Strzał Kapustki z 15 metrów tuż nad ziemią broni Kamiński.
73' - GOL! Wisła Płock
74' - Strzelec gola: Łukasz Sekulski (Wisła P.)!
74' - Koszmarny błąd w przyjęciu Johanssona... Wolski popędził na bramkę podał na prawą stronę do Sekulskiego do którego minimalnie nie zdążył Nawrocki i po ziemi pokonał Tobiasza...
75' - Zmiana Wisła P.: Mateusz Szwoch Filip Lesniak
75' - Zmiana Wisła P.: Davo Damian Warchoł
77' - Fatalne dośrodkowanie Mladenovicia, ale Wszołek jeszcze powalczył o piłkę i... wywalczył rzut rożny.
77' - Josue dośrodkował, a obrońcy tradycyjnie wybili piłkę.
77' - Teraz wrzucał Wszołek i... mamy rzut rożny.
78' - Chwila przerwy w grze bo w polu karnym leży Sulek i wymaga interwencji medyków.
78' - Konieczna będzie zmiana.
80' - Strzał Kramera głową... i znowu rożny.
80' - Zmiana Wisła P.: Martin Sulek Igor Drapiński
80' - Legia w ataku pozycyjnym. Pewnie taki obrazek będziemy oglądali do samego końca, oby udało się pokonać bramkarza Wisły.
82' - Kramer głową po dośrodkowaniu Mladenovicia... nad poprzeczką.
83' - Zmiana Legia: Mattias Johansson Makana Baku
83' - Trener Runjaić pocieszył schodzącego Szweda
83' - Faul Mladenovicia przy linii bocznej.
85' - Dośrodkowanie Furmana.... Tobiasz odbija strzał Chrzanowskiego! Potem jeszcze druga próba i trafiła w nogi jednego z obrońców Legii. Uff.
86' - Rzut rożny dla Wisły po wybiciu Jędrzejczyka.
87' - fot. Mishka / Legionisci.com
88' - Żółta kartka: Filip Lesniak (Wisła P.)
89' - Josue do Nawrockiego, który obrócił się na 18 metrze i uderzył... ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.
89' - W końcówce coraz więcej nerwowości na boisku. Josue ma pretensje do arbitra, że nie zauważa fauli na nim.
90' - Przerwa w grze - leży zawodnik Wisły.
91' - Sędzia dolicza 5 minut.
91' - Na boisko wchodzi Ernest Muci
91' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Ernest Muci
94' - Cały czas przerwa w grze bo leżą zawodnicy Wisły. Rzeźniczak chyba doznał kontuzji
96' - Doliczony czas właśnie minął, ale pewnie mecz potrwa jeszcze ze 2 minuty.
96' - Faul Baku na Warchole
96' - Żółta kartka: Makana Baku (Legia)
97' - Kolejny faul Baku przy linii bocznej na połowie Legii.
97' - Nic już chyba z tego nie będzie...
98' - Faul Mladenovicia w ataku. Z łatwością wyprzedził go gracz Wisły...
98' - Żółta kartka: Filip Mladenović (Legia)
99' - I znowu faul Legii - czy to koszykówka?
100' - Desperacki atak Legii - ostatni...
100' - PIłka w pole karne wybita i kontra Wisły .Wolski na czysto do Pawlaka... który zmarnował sytuację.
100' - Koniec meczu!

Niestety porażka. W tym meczu mieliśmy wiele emocji, ale błędy indywidualne i nieskuteczność pod bramką rywali zdecydowały o tym, że trzy punkty zostają w Płocku.
Szansa na rewanż już we wtorek i można powiedzieć, że zespół Runjaicia musi zagrać dużo lepiej, bo inaczej atmosfera zacznie gęstnieć... jak to w Legii.
Dziękujemy za śledzenie naszej tekstowej relacji i zapraszamy na kolejną! Pomeczowe materiały znajdziecie na stronie głównej legionisci.com.