Wrocław - Niedziela, 13 listopada 2022, godz. 17:30
    0 (0)
      0 (0)

Sędzia: Piotr Lasyk
      Widzów: 21947

17:10 - Witamy z Wrocławia! Dzisiejszy, dość chłodny wieczór, spędzimy na Tarczyński Arena, gdzie legioniści zagrają ostatni mecz rudny jesiennej przeciwko Śląskowi Wrocław.
      17:12 - Na boisku od kilku minut trwa już rozgrzewka obu drużyn. "Wojskowi" aktualnie szlifują swoje strzały i widać, że forma jest.
      17:15 - Obie ekipy udały się już do szatni. Spotkanie rozpocznie się już za 15 minut!
      17:19 - Jeśli chodzi o sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy to wygląda to dość skromnie. Sektor gości natomiast wypełniony po brzegi!
      17:22 - Spiker prezentuje składy, które stworzą dzisiejsze widowisko.
      17:25 - "Jesteśmy zawsze tam..." - wybrzmiało głośno z trybun. Legioniści mogą liczyć dziś na na prawdę olbrzymie wsparcie.
      17:27 - Z trybun drużynę wspierać dziś będzie także bramkarz Legii, Cezary Miszta. Golkiper nabawił się lekkiego urazu i nie mógł wystąpić w dzisiejszym meczu. Dlatego zdecydował wybrać się razem z kibicami.
      17:28 - Ruszyli! Piłkarze opuszczają tunel a z trybun słychać najgłośniej - "Mistrzem Polski jest Legia".
      17:29 - Legioniści zagrają dziś na biało, a gracze Śląska w okolicznościowych czarnych strojach związanych z obchodami 75-lecia klubu.
      17:29 - Piłkarze Legii jeszcze przed pierwszym gwizdkiem podbiegli do sektora gości i przywitali się z kibicami.
      17:30 - Zakończyła się minuta ciszy poświecona śp. Tomaszowi Zajączkowskiemu, byłemu piłkarzowi Śląska Wrocław.

2' - Zaczęli! Od środka Śląsk Wrocław.
      2' - Mamy pierwszą groźną akcję Legii. Piękny strzał z dystansu wybronił Leszczyński.
      4' - Legioniści rozgrywają od linii obrony, a gracze z Wrocławia mocno presują.
      5' - Ojj było blisko. Strzałem z dystansu popisał się jeden z gospodarzy, ale piłka minęła minimalnie słupek.
      7' - Filip Mladenović próbował zamieszać z lewej strony pola karnego, ale świetnie odebrał mu defensor Śląska.
      10' - Artur Jędrzejczyk świetnie zażegnał groźną akcję Śląska, legioniści mogli wyjść z kontratakiem, ale piłki ręką dotknął Ernest Muci.
      10' - Ależ interwencja Tobiasza! Sam na sam z bramkarzem Legii wyszedł Exposito, ale fantastycznie interweniował młody golkiper. Mamy rzut rożny.
      11' - Dośrodkowanie doszło na głowę jednego z zawodników Śląska, ale strzał został zablokowany. Znowu corner.
      12' - Kolejne dośrodkowanie, kolejny zablokowany strzał, kolejny rzut rożny dla Śląska.
      12' - Ta sama sytuacja po raz czwarty. Tym razem corner z drugiej strony.
      13' - Sytuacja opanowana, piłkę w posiadaniu ma Legia.
      14' - Potrzebna będzie pomoc medyczna, po zderzeniu ze sobą dwóch zawodników.
      15' - Zarówno piłkarzowi Śląska, jak i Bartoszowi Sliszowi nic się nie stało i wrócą do gry. Wznawiamy spotkanie.
      17' - Legioniści od dłuższego czasu mają problem z wyprowadzeniem piłki w środku pola. Ciężko przedostać im się pod pole karne.
      18' - Dośrodkowania na pole karne próbował Wszołek, ale z łatwością łapie golkiper gospodarzy.
      19' - Kibice gospodarzy przygotowali oprawę i właśnie ją prezentują.
      21' - Fatalna strata Bartosza Slisza w środku pola, po której gospodarze oddali łatwo wyłapany strzał przez Tobiasza. A i tak była pozycja spalona.
      22' - Mamy rzut karny! Sam na sam z bramkarzem wychodził Muci, ten go faulował i będziemy mieli szansę na otawrcie wyniku.
      23' - Żółta kartka: Rafał Leszczyński (Śląsk)
      23' - Do jedenastki podejdzie Josue!
      25' - I nie ma gola! Portugalczyk trafił w lewy słupek bramki. Od bramki zacznie Śląsk.
      28' - Szybką kombinacyjną akcją próbował popisać się Śląsk, ale dobrze przecina podanie Ribeiro.
      30' - Gra toczy się aktualnie głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie może przesunąć się dalej.
      32' - Rzut wolny z około 30. metra przed bramką Legii będą mieć gospodarze. Wygląda to tak, jakby planowali strzelać.
      33' - Strzał Exposito zablokowany przez mur stworzony przez jego kolegów z drużyny.
      35' - Na murawie przez chwilę leżał Maciej Rosołek, sędzia przerwał grę, ale napastnik szybko się otrząsnął bez pomocy lekarzy.
      36' - fot. Mishka / Legionisci.com
      36' - Lekkie zamieszanie w polu karnym gospodarzy i ostatecznie na aut wybija Leszczyński.
      37' - fot. Woytek / Legionisci.com
      38' - Kibice Legii proszą piłkarzy Legii o strzelenie bramki. Z trybun głośno wybrzmiewa "Legia gol!".
      38' - Kibice Legii proszą piłkarzy o strzelenie bramki. Z trybun głośno wybrzmiewa "Legia gol!".
      40' - Fenomenalnie interweniuje Kacper Tobiasz! Młodzieżowiec po raz kolejny wybronił sytuację oko w oko, tym razem z Yeboahem.
      40' - Legioniści szybko mogli odpowiedzieć na groźną akcję gospodarzy, ale podanie Wszołka w pole karne zostało przecięte.
      41' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
      41' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
      42' - GOL ANULOWANY!
      42' - Ależ bombowe uderzenie Josue i mamy gola dla Legii! Portugalczyk świetnie złożył się do strzału z okolic 25. metra i umieścił piłkę w siatce.
      43' - Ale chwila... nie będzie tej bramki! Któryś z zawodników Legii znajdował się na pozycji spalonej i wychwycono to na wozie VAR.
      44' - Gracze Śląska ruszyli teraz zdecydowanie do przodu i napierają pressingiem "wojskowych".
      47' - Będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla Legii, po wyblokowanym dośrodkowaniu Wszołka.
      48' - Słupek! Świetnie do strzału głową złożył się Riberio, ale piłka ląduję jedynie na metalowym pręcie.
      48' - Pierwsza połowa została wydłużona o trzy minuty.
      49' - Jedna z ostatnich szans w tej części dla Legii. Rzut wolny z okolic 35. metra.
      50' - Nici z tej sytuacji. Ale będziemy mieli powtórkę z drugiej strony
      50' - Ogromne zamieszanie w po dośrodkowaniu na pole karne, ale piłka będzie dla Śląska.
      51' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa! Pierwsza połowa obfitowała w kilka sytuacji dla obu ekip i była dość wyrównana. Szkoda nietrafionego rzutu karnego przez Josue i anulowanej bramki Portugalczyka. Miejmy nadzieje, że druga połowa przyniesie równie dużo emocji i jakieś bramki.

47' - Początek drugiej połowy
      47' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Makana Baku
      47' - Zmiana Legia: Ernest Muci Carlitos
      54' - Przepraszamy za lekkie opóźnienie, ale nastąpiły problemy internetowe we Wrocławiu.
      56' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
      56' - W międzyczasie nastąpiły dwie zmiany w barwach Legii, a żółtą kartką ukarany został Artur Jędrzejczyk.
      57' - Żółta kartka: Diogo Verdasca (Śląsk)
      57' - Trzecia już fenomenalna interwencja Kacpra Tobiasza ratuje Legie. Tym razem po dośrodkowaniu gospodarzy i mocnym strzale.
      59' - Zmiana Śląsk: Diogo Verdasca Patryk Janasik
      60' - Będziemy mieli rzut wolny z około 25. metra dla Śląska. Może być groźnie.
      61' - Strzał ze stałego fragmentu gry poleciał zdecydowanie ponad poprzeczką.
      62' - Maik Nawrocki próbował długiego podania za linie obrony do jednego z napastników, ale zdecydowanie za mocno.
      64' - Dobre podanie Ribeiro do Carlitosa, Hiszpan wbiega w pole karne, ale dobrze odbiera mu obrońca Śląska.
      65' - Kibice Legii pokazują piękny pokaz pirotechniczny!
      67' - Długie podanie do Yeboaha, ale skrzydłowy gospodarzy przyłapany na spalonym.
      68' - Akcja Legii lewą stroną, dośrodkowanie zablokowane i będziemy mieli rzut rożny.
      68' - Zmiana Śląsk: Nahuel Michał Rzuchowski
      69' - Spotkanie zostaje chwilowo wstrzymane z powodu zbyt gęstego zadymienia.
      70' - Powietrze we Wrocławiu jest dziś bardzo gęste i nie zanosi się na to, by dym szybko uleciał ze stadionu.
      74' - Piłkarze podają między sobą piłki, by utrzymać dogrzanie ciała i dalej czekają na wznowienie spotkania.
      74' - fot. Woytek / Legionisci.com
      77' - Wznawiamy spotkanie, mimo iż widok jest dość ograniczony. Zacznie Legia od wrzutu z autu.
      79' - Dobrze interweniuje Tobiasz głową na linii pola karnego. Mamy również zderzenie dwóch graczy i potrzebna jest pomoc medyczna.
      81' - Piłkarz Śląska opuszcza boisko przy pomocy lekarzy, chyba potrzebna będzie zmiana. Wznawiamy gre.
      82' - 21 947 kibiców pojawiło się na dzisiejszym spotkaniu w Tarczyński Arena.
      84' - Blisko dojścia do piłki i wyjścia sam na sam z bramkarzem był Carlitos, ale golkiper zdołał go uprzedzić i wybić piłkę.
      85' - Bardzo dobry indywidualny rajd Carlitosa. Hiszpan oddał piłkę do Josue. Portugalczyk jednak strzela prosto w obrońcę.
      87' - Jak to nie wpadło!? Świetnie w pole karne dośrodkował Mladenović, do strzału głową doszedł Rosołek, ale nie kryty nie trafił w światło bramki. To była 100% szansa.
      89' - Zmiana Śląsk: Erik Exposito Caye Quintana
      90' - Zmiana Śląsk: John Yeboah Dennis Jastrzembski
      90' - Groźna akcja gospodarzy, ale centra dobrze wybita w polu karnym przez Jędrzejczyka.
      92' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
      93' - Ależ drybling Carlitosa. Hiszpan świetnie wszedł w pole karne, ograł kilku obrońców, ale ostateczne podanie nie udało mu się.
      94' - Druga połowa spotkania została przedłużona aż o 14. minut. Czekamy na bramki!
      95' - Lepszej okazji w tym spotkaniu może już nie być. Idealnie dośrodkowana piłka w pole karne doszła na głowę Baku, ale Niemiec spudłował.
      95' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Robert Pich
      95' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Rafał Augustyniak
      96' - Minimalnie za mocna centra i nie dopadł do piłki Carlitos. Będziemy mieli rzut rożny.
      98' - Ale szczęście Legii. Napastnik Śląska wszedł z prawej strony w pole karne, oddał mocny strzał i piłka zatrzepotała o siatkę. Na szczęście jej boczną część.
      99' - Kolejna akcja Legii, wbicie piłki na szesnastkę i idealnie przed nogą Rosołka interweniuje obrońća.
      100' - Goście zdecydowanie napierają. Teraz dośrodkowanie spadło na głowę jednego z nich i piłka po strzale poszybowała minimalnie ponad poprzeczką.
      100' - Zmiana Legia: Maik Nawrocki Lindsay Rose
      101' - Fatalna decyzja obrońcy Śląska i będzie rzut rożny dla LEgii.
      101' - Z tego dośrodkowania nici. Ale będzie szansa z drugiej strony.
      102' - Dwie centry legionistów i obie wybite przez obrońców.
      103' - Mamy kolejną przerwę w grze. Dwóch zawodników leży na boisku po zderzeniu się.
      104' - Wznawiamy spotkanie. Legia ma rzut wolny z około 45. metra.
      105' - Po dośrodkowaniu bramkarz i obrońca Śląska przeszkodzili sobie i golkiper poturbował defensora. Potrzebna pomoc medyczna dla obu panów.
      107' - Defensor gospodarzy wciąż leży na murawie, więc to spotkanie jeszcze chwile potrwa.
      107' - Wznawiamy grę, zacznie Śląsk.
      108' - Świetna akcja skrzydłowego Śląska prawą stroną i w ostatnim momencie interweniuje Augustyniak.
      109' - Fatalna strata Baku i kontra Śląska przecięta zbyt ostro przez Augustyniaka.
      109' - Żółta kartka: Łukasz Bejger (Śląsk)
      110' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Legia)
      110' - Zamieszanie w polu karnym Legii, chyba trwa analiza tej sytuacji.
      111' - Analiza zakończona, nie ma karnego dla Śląska.
      111' - Koniec meczu!

Koniec spotkania! Legia bezbramkowo remisuje w ostatniej kolejce przed przerwą zimową. Spotkanie mogło zakończyć się inaczej, gdyż, szczególnie w końcówce, legioniści mieli dużo sytuacji by strzelić bramkę. Zabrakło znów celności.
      Na murawie trwa pożegnanie piłkarzy z kibicami i wspólnie śpiewanie - "Nie poddawaj się ukochana ma". Zobaczą się oni dopiero pod koniec stycznia, kiedy to Legia podejmie u siebie Koronę Kielce. Dziękujemy za wspólne śledzenie meczu, a po więcej informacji zapraszamy na legionisci.com.