Lubin - Sobota, 4 lutego 2023, godz. 20:00

Sędzia: Jarosław Przybył
Widzów: 8427

Witamy z Lubina! Jest bardzo zimno, ale spotkanie nie jest zagrożone. Murawa w dobrym stanie i nie są zapowiadane obfite opady śniegu.
19:00 Pierwsi kibice Legii już zajęli miejsca w sektorze gości.
Mecz Legii rozpocznie się najprawdopodobniej z kilkuminutowym opóźnieniem z powodu problemów pogodpwych w spotkaniu Górnik - Lechia.
19:59 - Zawodnicy obu drużyn powoli kończą rozgrzewkę. Spotkanie powinno rozpocząć się o godzinie 20:07.
20:01 - Na nieobecności Bartosza Kapustki skorzysta dziś Igor Strzałek, który po raz pierwszy wybiegnie w wyjściowej jedenastce Legii. Zobaczymy na co stać młodego legionistę.
20:04 - Dziś jest 4 luty. Jeśli chodzi o tą datę, to legioniści tego dnia grali jedynie raz. Było to rok temu, a przeciwnikiem "Wojskowych" było... Zagłębie Lubin. Legioniści wygrali wtedy 3-1 i dziś liczymy na powtórkę.
20:07 - Na ławce Legii zasiądzie dziś po raz pierwszy po powrocie Tomas Pekhart, który jest prawdziwym katem drużyny z Lubina. W trzech meczach przeciwko tej drużynie Czech zdobył 7 bramek.
20:08 - Piłkarze już na boisku, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.
20:08 - Legioniści dziś na zielono, a gospodarze na pomarańczowo.

1' - Od środka Legia, zaczynamy!
3' - Świetne prostopadłe podanie od Josue, jednak Burić uprzedził Macieja Rosołka.
4' - Dobre podanie na pole karne do Muciego, Albańczyk przełożył sobie obrońce, ale oddał strzał prosto w golkipera.
4' - Napastnik i tak był na pozycji spalonej.
5' - Strata Legii w środku pola, konsekwencją faul Muciego.
5' - Centra na pole karne Legii łatwo wyłapana przez Tobiasza.
6' - Chodyna przejął wybicie Slisza w polu karnym "Wojskowych", ale strzał blokuje jeden z obrońców.
6' - Będzie pierwszy rzut rożny dla Zagłębia Lubin.
7' - Dośrodkowanie doszło na głowę Adamskiego, a ten strzela minimalnie obok słupka. Było groźnie.
8' - Szybki kontratak legionistów. Muci wybiegł sam na sam z golkiperem, ale oddaje fatalny strzał.
9' - Albańczyk mógł jeszcze podawać na czystą pozycję do Wszołka, ale podjął złą decyzję.
9' - Obie drużyny stosują intensywny pressing po stratach, gra toczy się dość szybko.
10' - Faul Mladenovicia i rzut wolny z prawej strony pola karnego Legii.
10' - Brak zagrożenia, pozycja spalona jednego z gospodarzy.
11' - Dośrodkowanie na pole karne Mladenovicia blisko celu, jednak w ostatnim momencie wybija obrońca.
12' - Tym razem dośrodkowanie z prawej strony Wszołka, ale bardzo niecelnie.
13' - Dobra akcja Legii, Wszołek strzela z pola karnego prosto w Buricia, ale i tak był na spalonym.
14' - Z trybun głośno wybrzmiewa "Legia, Legia Warszawa"! Nasi fani zdecydowanie głośniejsi niż kibice gospodarzy.
14' - Strzał Muciego sprzed pola karnego zablokowany. Rzut rożny dla Legii.
15' - Było groźnie. Dośrodkowanie Josue doszło do Jędrzejczyka, ale obrońca nie trafił dobrze w futbolówkę.
16' - Zablokowany strzał głową Rosołka, kolejny korner dla "Wojskowych".
17' - Dośrodkowanie na skraj pola karnego do Mladenovicia, ale zbyt lekki strzał Serba. Lubinianie mogli wyjść z groźną kontrą, jednak świetnie interweniował Wszołek.
18' - Legioniści próbowali kombinacyjnej akcji, ale od bramki zacznie Zagłębie.
22' - Zbyt mocne podanie Slisza do Wszołka na prawej stronie i strata piłki.
23' - Świetna interwencja Nawrockiego w polu karnym, który wybił niezłą centrę Chodyny.
23' - Ależ interwencja Tobiasza! Dobre podanie za linię obrony Legii przejął Chodyna, oddał bardzo mocny strzał i fenomenalnie broni młody Polak.
24' - Odbiór Slisza w środku pola, ten podaje do Josue, który zdecydował się na strzał z około 25 metra prosto w Buricia.
25' - fot. Woytek / Legionisci.com
25' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
27' - Legioniści rozgrywają piłkę w obronie, a gospodarze mocno naciskają.
29' - Ależ szansa Muciego. Świetne podanie na 8 metr dograł do Albańczyka Josue, ale ten oddaje strzał prosto w bramkarza. Szanse na dobitkę miał jeszcze Rosołek, ale był na spalonym.
30' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
32' - Mocno ofensywnie ustawiony Nawrocki podaje na pole karne do Wszołka, ale uprzedził go obrońca.
33' - Mladenović centruje z lewej strony. Łatwo łapie piłkę Burić.
34' - Dobra interwencja Jędrzejczyka, który wyprzedził Starzyńskiego.
34' - Mocny strzał Łakomego z około 25 metra i z lekkimi problemami łapie piłkę Tobiasz.
36' - "Wojskowi" rozgrywają piłkę w środku pola, ale Josue za mocno podaje na prawą stronę. Wyrzut z autu dla Zagłębia.
36' - Ribeiro dobrze na pole karne do Muciego, ale Albańczyk ma dziś zdecydowane problemy z decyzyjnością i traci piłkę.
37' - Legioniści coraz mocniej prą na pole karne Zagłębia.
38' - Jędrzejczyk faulowany przez pressującego Bohara. Stały fragment gry dla Legii.
38' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
38' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
39' - I mamy bramkę dla Legii. Fenomenalne podanie Josue za linię obrony Zagłębia, Wszołek świetnie radzi sobie z obrońcą i pakuje piłkę do siatki obok bezradnego golkipera.
41' - Sytuacja jest jeszcze analizowana, być może Wszołek faulował rywala.
42' - Bramka zdobyta jak najbardziej prawidłowo. Mamy prowadzenie!
44' - Legioniści spokojnie utrzymują się przy piłce.
44' - Dobra asekuracja Ławniczaka w polu karnym, piłka nadal dla Legii.
45' - Duży błąd Tobiasza, który podaje prosto pod nogi rywala, na szczęście bez konsekwencji.
45' - Zablokowane dośrodkowanie Mladenovicia z lewej strony. Rzut rożny dla "Wojskowych".
46' - Dośrodkowanie wybijają obrońcy. Piłka wróciła do Josue, ale Portugalczyk zbyt mocno. Od bramki Zagłębie.
46' - Pierwsza część przedłużona o 4 minuty.
47' - Za mocne podanie pomocnika Zagłębia, Tobiasz przytrzymuje piłkę i "kradnie" czas.
49' - Legioniści utrzymują się przy piłce i rozgrywają wzdłuż pola karnego rywali.
49' - fot. Woytek / Legionisci.com
50' - Odbiór Slisza w środku pola, ale legioniści spokojnie utrzymują piłkę przy własnym polu karnym.
50' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy legioniści prowadzą 1-0 po bramce Pawła Wszołka. Gracze Legii zdecydowanie dominowali w rozegraniu, mieli więcej sytuacji strzeleckich i widać było ich dominacje. To była bardzo udana połowa w wykonaniu "Wojskowych". Mamy nadzieję, że po przerwie nic się nie zmieni.

45' - Zmiana Zagłębie: Damjan Bohar Sasa Zivec
46' - Zaczynamy drugą część, od środka gospodarze.
47' - Legia bez zmian personalnych. W Zagłębiu jedna, ofensywna zmiana.
47' - Gospodarze rozgrywali piłkę i łatwo ją stracili.
48' - Faul Kłudki w środku pola, mocno poturbowany Mladenović.
49' - Spokojna wymiana podań w obronie Legii. Legioniści szukają możliwości przedostania się wyżej.
49' - Faul Ribeiro na Makowskim. Rzut wolny dla Zagłębia, ale daleko od pola karnego.
50' - Centra Chodyny i strzał Adamskiego bardzo łatwo złapany przez Tobiasza.
51' - Jędrzejczyk dobrze przejmuje podanie "Miedziowych".
51' - Faul Łakomego na Rosołku w kole środkowym.
52' - Kontratak Zagłębia zakończony słabym podaniem Starzyńskiego, piłka odbija się od Slisza prosto w ręce Tobiasza.
53' - Podanie Jędrzejczyka prosto pod nogi Starzyńskiego i interwencja Nawrockiego. Rzut rożny dla Zagłębia.
53' - Fatalna interwencja Tobiasza, który "wypluł" piłkę z rąk, wybija Nawrocki wprost do Josue i faul na Portugalczyku.
54' - Żółta kartka: Bartosz Kopacz (Zagłębie)
54' - Kopacz ukarany kartonikiem za ten faul.
55' - Akcja Legii prawą stroną wyjaśniona wybiciem przez Buricia.
56' - Zbyt mocne podanie piętką Josue. Od bramki gospodarze.
56' - Strzałek dobrze do Josue, Portugalczyk zdecydował się na centrostrzał, ale został on zablokowany.
58' - Akcja prawą stroną Zagłębia. Dośrodkowanie Chodyny z pola karnego zablokowane przez Jędrzejczyka, będzie rzut rożny.
58' - Centra wybita z pola karnego.
58' - Żółta kartka: Filip Starzyński (Zagłębie)
58' - Muci wyruszył z szybkim kontratakiem i nieprzepisowo zatrzymał go Starzyński.
59' - Josue na pole karne do Mladenovicia. Na aut wybija Kłudka.
59' - Faul Starzyńskiego z lewej strony szesnastki na Ribeiro. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.
60' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
61' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
61' - Mamy 2-0! Piękne dośrodkowanie Josue na bliższy słupek do wchodzącego Muciego, Albańczyk trącił lekko piłkę i pokonał golkipera.
62' - Lubinianie próbują odrobić. Dośrodkowanie wybite przez Nawrockiego, do piłki dopada jeden z pomocników, oddaje mocny strzał, ale dobrze blokuje Slisz.
63' - Starcie Jędrzejczyka ze Starzyńskim w polu karnym Legii. Świetnie radzi sobie defensor.
64' - Josue próbuje wyprowadzić piłkę i zostaje sfaulowany.
64' - Dobre podanie Strzałka przed pole karne do Muciego. Napastnik oddaje uderzenie, ale bardzo niecelne.
65' - Ribeiro podaje za linię obrony do Muciego, ale napastnika uprzedza dobra interwencja Buricia.
65' - Zbyt mocne podanie do Zivca, łatwo radzi sobie Tobiasz.
66' - Wszołek centruje na szesnastkę, głową wybija obrońca.
66' - GOL! Zagłębie Lubin
66' - Strzelec gola: Łukasz Łakomy (Zagłębie)!
68' - Zagłębie łapie kontakt. Niepilnowany Łakomy, odpuszczony przez Slisza na 20 metrze oddał techniczny strzał prawą nogą, a zasłaniany Tobiasz nie był w stanie interweniować.
68' - Podanie na lewą stronę dobrze przejęte przez Mladenovicia.
68' - Kolejna interwencja Mladenovicia na lewej stronie, który zagrywa głową do rąk Tobiasza.
69' - Dobry rajd Strzałka w środku pola, podaje do Mladenovicia, a ten fatalnie pudłuje.
69' - Zmiana Legia: Igor Strzałek Rafał Augustyniak
70' - Młody pomocnik opuszcza plac gry. Widać było u niego chęci i często pokazywał się do piłki. Nie wyróżnił się niczym specjalnym, ale widać było pewność w jego grze.
71' - Starzyński nie był w stanie opanować mocnego podania na prawej stornie. Od bramki Legia.
71' - Świetne podanie Josue na pole karne przejęte przez Buricia.
72' - Świetny odbiór Slisza w środku pola, ale traci piłkę Mladenović.
72' - Gospodarze wyszli z kontratakiem, ale jego potencjał marnuje słabe dośrodkowanie Starzyńskiego.
73' - Zmiana Zagłębie: Rafał Adamski Dawid Kurminowski
73' - Łakomy na pole karne do Starzyńsiego, ten odgrywa w głąb pola karnego i wybija w ostatnim momencie Augustyniak.
74' - Świetna interwencja Tobiasza na przedpolu.
74' - Teraz to gospodarze grają zdecydowanie odważniej i ofensywniej. Wygląda to podobnie jak tydzień temu z Koroną Kielce.
75' - Dobra interwencja Jędrzejczyka, która uratowała Legie przed sytuacją sam na sam z golkiperem.
75' - Strzał Augustyniaka sprzed pola karnego zablokowany przez defensora.
76' - Odbiór Slisza przy polu karnym Legii i Chodyna fauluje Mladenovicia.
77' - Na stadionie jest 8427 kibiców.
77' - Zmiana Zagłębie: Filip Starzyński Mateusz Grzybek
78' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
78' - Szybki kontratak Zagłębia, zakończony słabym strzałem Zivca.
78' - Zmiana Legia: Ernest Muci Tomas Pekhart
79' - Zmiana Legia: Filip Mladenović Makana Baku
79' - I mamy powrót Tomasa Pekharta na boiska Ekstraklasy. Po kontuzji wraca także Baku.
80' - Zmiana Zagłębie: Arkadiusz Woźniak Tomasz Pieńko
80' - Legia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.
81' - Baku na lewej stornie pola karnego świetnie zatrzymany przez Kłudkę.
81' - Skuteczna interwencja Wszołka w polu karnym Legii.
82' - Kolejny groźny strzał Łakomego z miejsca, z którego zdobył gola. Tym razem dość niecelnie.
82' - Rajd Baku lewą stroną, zakończony stratą.
83' - Faul Makowskiego na Josue przy klepce.
83' - Ryzykownie Slisz w środku pola, ale ratuje Nawrocki.
84' - Było bardzo niebezpiecznie pod bramką Legii. Łakomy podał na pole karne do Chodyny, ten strzela po ziemi na dalszy słupek minimalnie niecelnie.
85' - Znów groźnie w polu karnym Legii, ale strzał blokuje Wszołek.
86' - Piłkarze Zagłębia zdecydowanie zepchnęli legionistów na własną połowę i próbują za wszelką cenę doprowadzić do remisu.
86' - Pieńko zagrywa przed pole karne do Łakomego, ale legioniści nie pozwolili mu na oddanie strzału.
87' - Z trybun słychać głośnie "Nie poddawaj się...".
87' - Interwencja Ribiero, korner dla Zagłębia.
88' - Niepewna interwencja Jędrzejczyka, ale wybija ostatecznie Baku.
88' - Baku nie dał się przejść Kłudce, rzut rożny dla Zagłebia.
88' - Trwa oblężenie bramki Legii.
88' - Zablokowane dośrodkowanie Chodyny przez Josue, gospodarze muszą się cofnąć na swoją połowę.
89' - Twarda walka Jędrzejczyka z Kurminowskim i napastnik fauluje defensora Legii.
89' - Zmiana Legia: Josue Robert Pich
90' - Pich traci piłkę przez słabe podanie na lewą stronę.
91' - Dobry rajd Wszołka prawą stroną, ale nie udaje mu się celnie dośrodkować.
91' - Niecelna centra Picha z prawej strony, ale Legia nadal przy piłce.
91' - Zmiana Zagłębie: Kacper Chodyna Tornike Gaprindaszwili
92' - Strata Rosołka przy polu karnym Zagłebia, gospodarze wyszli z kontrą i na raty interweniuje Jędrzejczyk.
92' - Pich świetnie odbiera Łakomemu, biegnie z kontrą i jest faulowany.
93' - Druga część również przedłużona o 4 minuty.
93' - Nawrocki bardzo źle podaje za linię obrony i Zagłębie przy piłce.
94' - Złe podanie do Zivca przejmuje Wszołek, podaje do Rosołka, a ten faulowany w środku pola.
95' - Legioniści utrzymywali się przez chwile przy piłce, ale tracą głupim wybiciem.
95' - Gaprindaszwili dobrze zagrywa na pole karne, ale źle odgrywa Kurminowski.
95' - Baku świetnie zastawia się w polu karnym i wybija jak najdalej futbolówkę.
96' - Kolejny świetny odbiór Baku i wybicie.
96' - Koniec meczu!

Ważne zwycięstwo legionistów na Dolnym Śląsku! Po świetnej pierwszej połowie i dobrym początku drugiej "Wojskowi" znów osłabli i drżeli o pozytywne zakończenie do samego końca. Kolejne świetne spotkanie rozegrał Josue, który zaliczył dwie asysty. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na następne spotkania!