Zielona Góra - Wtorek, 28 lutego 2023, godz. 13:00
    3 (2)

Sędzia: Damian Kos
    Widzów: 4999

12:15 - Witamy z Zielonej Góry!
    12:16 - Sporo rotacji w składzie Legii. W ataku zagrają Pekhart z Pichem, a na środku obrony Augustyniak.
    12:28 - Dzisiejszy przeciwnik "Wojskowych" na co dzień występuje w rozgrywkach III ligi grupy 3. Zawodnicy Lechii Zielona Góra zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli z dziesięciopunktową stratą do lidera.
    12:32 - Lechię można wyróżnić w tym sezonie za bardzo dobrą grę na własnym stadionie. Na dziewięć rozegranych u siebie meczów nie przegrała jak na razie ani razu, notując w sumie pięć wygranych i cztery remisy.
    12:33 - Pierwsi kibice Legii już w sektorze gości. Mecz w sumie obejrzy 5 tysięcy kibiców.
    13:35 - Legia zagra dziś w zielonych koszulkach, gospodarze na żółto.
    12:37 - Dotarcie do ćwierćfinału tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski jest jednym z największych sukcesów w historii zielonogórskiego klubu. Na drodze do 1/4 wyeliminowali Podbeskidzie Bielsko-Biała (po dogrywce), Jagiellonie Białystok (w regulaminowym czasie gry) oraz Radomiak Radom (po rzutach karnych), czyli dużo wyżej notowanych przeciwników. To pokazuje, że nie można ich lekceważyć.
    12:45 - Gospodarze długo starali się o to, by mecz był uznany jako impreza masowa i by mogło pojawić się na nim więcej kibiców. Ostatecznie udało się, a w tym celu, na obiekcie lekkoatletycznym przy ulicy Sulechowskiej, zamontowano mobilny monitoring, dodatkowe ogrodzenie stadionu oraz tymczasową trybunę na łuku, która znajduje się bliżej boiska, w porównaniu do trybun już istniejących.
    12:46 - Do rozpoczęcia spotkania pozostało mniej niż 15 minut. Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę.
    13:01 - Ruszyli!
    13:03 - "Mistrzem Polski jest Legia..." głośno słychać z trybun. Około 250 fanów z Warszawy będzie zdzierać dziś gardła, wpierając Legie.
    13:03 - Trwa losowanie i przywitanie kapitanów.
    13:04 - Ostatnie rozmowy przedmeczowe wśród obydwu ekip, zostały już tylko sekundy.

2' - Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Kosa, od środka zaczęli legioniści.
    2' - Dalekie zagranie w kierunku Pekharta, wybija na aut obrońca.
    3' - Nieudane zagrani i od bramki zaczną gospodarze.
    3' - Legioniści znów przy piłce. Dalekie zagranie Hładuna i strata.
    4' - Gospodarze próbowali pójść na przebój prawą stroną i dobrze poradził sobie Ribeiro.
    5' - Jak to nie wpadło!? Kapitalne zagranie między obrońców od Nawrockiego, do piłki dopada Pekhart i pudłuje w sytuacji sam na sam. Od bramki Lechia Zielona Góra.
    7' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
    7' - Legioniści rozgrywają od obrony, źle podaje Nawrocki i musiał faulować.
    7' - Lechia będzie miała szanse z rzutu wolnego około 25 metrów od bramki.
    8' - Strzał Surożyńskiego łatwo broni Hładun.
    8' - Strata Slisza w środku pola, Surożyński mknie na bramkę i oddaje bardzo niecelny strzał zza pola karnego.
    9' - Kolejne zagranie za obrońców do Pekharta, Czech przyjmuje, obraca się, ale strzela zbyt lekko.
    9' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    10' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
    10' - Do trzech razy sztuka! Świetna akcja lewą stroną Strzałka z Mladenoviciem, Serb wbiega w pole karne, wykłada piłkę Pekhartowi, a napastnik piętką wbija ją do bramki. Mamy otwarcie wyniku!
    11' - Lechici próbowali szybkiej akcji, ale mamy pozycje spaloną.
    14' - Wszołek na prawej stornie, ale dobrze radzi sobie z nim Kurowski. Legia jednak momentalnie odzyskuje futbolówkę.
    14' - Wysokie prostopadłe podanie Nawrockiego na prawą stronę, ale bardzo niecelne.
    15' - Legioniści odbierają w środku pola, wydawało się, że wyjdą z szybką akcją, ale wycofują piłkę.
    16' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    16' - Legioniści cierpliwie budują atak, będą mieli wrzut z autu blisko pola karnego.
    16' - Nieporozumienie Wszołka ze Sliszem i prosta strata piłki.
    18' - Prostopadłe podanie Kapustki na lewą stronę do Mladenovicia. Serb centruje, ale dośrodkowanie jest zablokowane. Będzie pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.
    18' - Mladenović potknął się przy wykonywaniu stałego fragmentu gry i od bramki zacznie Fabisiak.
    18' - Murawa nie jest dziś w najlepszym stanie.
    19' - Dośrodkowanie Wszołka z prawej strony na pole karne, ale Pekharta uprzedzają defensorzy.
    20' - Legioniści wygrywają walkę o piłkę w środku pola i spokojnie konstruują akcję.
    21' - Pekhart wbiega z lewej strony w pole karne, ale strzela ponad bramką. Czech i tak był na pozycji spalonej.
    23' - Na ławce "Wojskowych" po raz pierwszy zasiada młody bramkarz rezerw Jakub Trojanowski, a jest to związane z urazem Cezarego Miszty.
    23' - Kiks Mladenovicia i odbiór gospodarzy na lewej stronie. Ziętarski spróbował dośrodkować, ale bardzo niecelnie.
    24' - Slisz odbiera w środku pola, holuje piłkę kilka metrów, podaje na pamięć do Pekharta, lecz bardzo niecelnie.
    25' - Przerzut na pole karne do Mycana, napastnik gospodarzy strzela z bardzo ostrego kąta ponad bramką.
    26' - fot. Woytek / Legionisci.com
    26' - Wysokie zagranie do Pekharta i faul na Czechu około 20 metrów od bramki. Może w końcu "Wojskowi" zdobędą bramkę z rzutu wolnego.
    26' - Do strzału ustawia się Pich i Mladenović.
    27' - Pich trafia w mur, próbuje jeszcze dobijać ale bardzo wysoko ponad bramką.
    28' - Jest jednak krótka przerwa w grze, ponieważ trwa weryfikacja VAR. Mogło być dotknięcie ręką w murze, który stał w polu karnym.
    28' - Gramy dalej, nie było przewinienia. Od bramki gospodarze.
    29' - Ostrowski próbuje dalekiego zagrania do Malca, ale niecelnie. Legia znów przy piłce.
    29' - Mwinyi odbiera piłkę w środku pola, próbuje indywidualnej akcji, ale łatwo traci.
    30' - Faul na Strzałku na połowie Legii.
    31' - Lechici próbowali akcji prawą stroną, na aut wybija Augustyniak.
    31' - Daleki wrzut z autu na pole karne, ale dobrze ustawieni legioniści wybijają.
    31' - Kolejny faul na Strzałku niedaleko koła środkowego.
    32' - Prostopadłe podanie Kapustki na lewo do Mladenovicia przecięte. Legia wrzuca z autu i cofa piłkę do defensywy.
    34' - Akcja Legii z prawej strony, Kapustka schodzi do środka, ale traci. Do piłki dopada jeszcze Strzałek i oddaje zdecydowanie za lekki strzał na bramkę.
    35' - Wszołek próbował wyjść szybko z piłką w środku pola i został nieprzepisowo zatrzymany.
    35' - Legioniści kolejny raz próbują gry na małej przestrzeni, ale cały czas im nie wychodzi.
    36' - Faul w środku pola Augustyniaka i będzie rzut wolny dla Lechi.
    37' - Dośrodkowanie na pole karne wybite przez gości. Próbował jeszcze poprawić Malec, ale również niecelnie. Rozpocznie Hładun.
    38' - Fatalne zagranie Slisza po ziemi na prawą stornie. Piłka wyszła za linie boczną.
    39' - "My chcemy gola, hej Legio my chcemy gola" głośno wybrzmiewa z trybun.
    39' - Żółta kartka: Przemysław Mycan (Lechia)
    40' - Mycanowi odskakuje piłka przy przyjęciu, trafia bardzo mocno i niebezpiecznie w nogi Slisza. Zostaje za to ukarany kartonikiem.
    40' - Legionista lekko kuleje, ale będzie w stanie grać dalej.
    41' - Legioniści pogubili się przy rozegraniu w środku pola i głupio tracą.
    42' - Augustyniak za linie obrony do Wszołka, wybijają gospodarze na aut.
    42' - Podanie do Strzałka na pole karne, młody pomocnik strzela mocno z ostrego kąta i dobrze interweniuje golkiper.
    43' - Nawrocki próbował zagrać "w uliczkę" do Wszołka, ale rozczytali jego intencje gospodarze.
    44' - Wszołek na prawo do Slisza, ten centruje, ale dość nisko i niecelnie.
    44' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    44' - Strzelec gola: Bartosz Kapustka (Legia)!
    45' - I mamy 2-0! Wszołek z prawej strony zgrywa przed pole karne do Kapustki, a ten pakuje piłkę prosto pod poprzeczkę. Świetny strzał pomocnika.
    46' - Legioniści dalej ofensywnie. Akcja Slisza lewą stroną zablokowana i będzie korner.
    47' - Mladenović na głowę Ribeiro, ale strzał niecelny.
    47' - Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.
    47' - Żółta kartka: Mykyta Łoboda (Lechia)
    47' - Łoboda bezpardonowo wpada w Ribeiro i mamy żółtą kartkę.
    48' - Koniec pierwszej połowy

Mamy przerwę! Legioniści pewnie prowadzą dwiema bramkami, a mogło i powinno być ich więcej. Również zdecydowanie dominują w posiadaniu piłki i pewnie rozgrywają, mimo słabego stanu nawierzchni. Mamy nadzieje, że w drugiej połowie nic się nie zmieni, a warszawiacy jedynie przypieczętują awans do półfinału.

47' - Rozpoczynamy drugą część spotkanie. Obie ekipy bez zmian w składach.
    47' - Daleki wrzut z autu w pole karne Legii i dobrze interweniuje Hładun.
    48' - Wyższy pressing zielonogórzan i dobrze odbierają. Mycan w polu karnym odgrywa do Malca, ale jego centra przeszła przez całe boisko.
    49' - Gospodarze zdecydowanie odważniej rozpoczynają tą połowe.
    49' - Próba strzału Mwinyi bardzo niecelna.
    50' - Dalekie podanie Mladenovicia, Fabisiak wychodzi z bramki za pole karne i wybija na aut.
    50' - Legioniści tracą i również podchodzą nieco wyższym pressingiem.
    51' - Ładna akcja Picha z Kapustką na lewej stornie, Polak wbiega w pole karne, ale jego centre po ziemi przecinają obrońcy.
    51' - Lechia próbowała wyjść z szybką akcją i nieprzepisowo przerywa ją Slisz.
    52' - Mwinyia próbował przelobować Mladenovicia na lewej stronie, ale ni udało mu się przejść Serba i fauluje go.
    53' - Slisz bardzo dobrze podaje do Wszołka za obrońców, ale bramkarz wybiega z bramki i wybija piłkę na około 40 metrze.
    54' - Strzał Mwinyi z około 25 metra bardzo niecelny. Zacznie z "piątki" Hładun.
    55' - Pich prostopadle do Wszołka na pole karne, ten szuka w środku Strzałka, ale jego centra jest zablokowana.
    55' - Faul Pekharta przy próbie wzmożonego pressingu.
    57' - Kolejna próba dalekiego wrzutu z autu Lechii, wybita przez Wszołka.
    58' - Drugi raz z rzędu ta sama akcja gospodarzy, wrzutka jest przedłużona, strzela Kurowski, ale lekko i niecelnie.
    58' - Teraz to gospodarze są zdecydowanie częściej przy piłce i próbują stworzyć szanse na odrobienie strat.
    59' - Mycan próbuje centrować na środek pola karnego, piłkę przepuszcza Slisz i łapie golkiper.
    59' - Legioniści próbowali szybkiej wysokiej piłki, ale prosto w ręce bramkarza.
    60' - Pich dostaje piłkę w polu karnym, ale podskakuje mu i nie zdołał jej opanować.
    60' - Zmiana Legia: Robert Pich Carlitos
    60' - To była ostatnia szansa dla Słowaka w tym spotkaniu.
    61' - Pierwszy kontakt z piłką Carlitosa. Slisz wystawia mu piłkę na jedenasty metr, a Hiszpan uderza prosto w golkipera.
    61' - To mogło być "wejście smoka".
    62' - Wysokie podanie Mladenovicia do Carlitosa. Napastnik dobrze opanowuje piłkę, ale jest na spalonym.
    63' - Świetny rajd Wszołka na prawym skrzydle i Malec go fauluje. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.
    64' - Centruje Mladenović, ale wybijają obrońcy. Do piłki dopada jeszcze Kapustka, oddaje atomowe uderzenie i z ogromnymi problemami interweniuje Fabisiak.
    66' - Rzut wolny na około 30 metrze dla Lechii po faulu Kapustki.
    66' - Centra z wolnego bardzo dobrze przecięta przez obrońców.
    67' - Wszołek przerzuca na lewą stronę pola karnego do Mladenovicia, Serb mocno strzela, ale golkiper wybija piłkę na rzut rożny.
    67' - Zmiana Lechia: Kacper Zając Aron Athenstadt
    68' - Kapustka centruje na bliższy słupek, ale wybija obrońca. Jeszcze raz Kapustka, tym razem na dalszy słupek i mamy zderzenie Pekharta z Ribeiro.
    68' - Portugalczyk potrzebuje pomocy medycznej.
    69' - Z obrońcą Legii wszystko dobrze. Wznawiamy spotkanie.
    69' - Carlitos próbował lobem zagrać do Pekharta, ale niecelnie.
    71' - Bardzo ładna drużynowa akcja Legii. Wymiana podań między Wszołkiem, a Carlitosem, Polak wbiega w pole karne i próbuje wyłożyć piłkę do pustej bramki dla Pekharta, ale dobrze interweniuje golkiper.
    72' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    72' - Strzelec gola: Carlitos (Legia)!
    73' - Mamy pierwszą bramkę w drugiej połowie. Prostopadłe podanie do Wszołka na prawe skrzydło, Polak wyprzedza obrońców i wykłada piłkę Carlitosowi, który umieszcza ją w siatce obok bezradnego bramkarza.
    74' - Oj była groźna okazja dla Lechii. Surożyński odbiera piłkę Nawrockiemu przy polu karnym, składa się do strzału, a piłka trafia w poprzeczkę. Od bramki zacznie Hładun.
    75' - Kolejny raz legioniści gubią się w rozegraniu. Będzie aut blisko pola karnego dla Lechii.
    76' - Mwinyi wbiega w pole karne po podaniu prostopadłym, wykłada piłkę do środka i świetnie interweniuje Augustyniak. I tak był spalony.
    76' - Zmiana Lechia: Jakub Malec Łukasz Maćkowiak
    76' - Zmiana Lechia: Mateusz Surożyński Wołodymyr Szwed
    77' - Kwadrans do końca spotkania i podwójna zmiana w ekipie gospodarzy.
    78' - Żółta kartka: Rafał Ostrowski (Lechia)
    78' - Bezpardonowe wejście Ostrowskiego i zostaje upomniany żółtą kartką.
    79' - Zmiana Legia: Igor Strzałek Patryk Sokołowski
    79' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
    80' - Gospodarze teraz próbują przejąć inicjatywę i rozgrywać piłkę, ale łatwo tracą.
    80' - Tracą nie tylko piłkę, ale również siły. Pierwsze skurcze w ekipie gospodarzy.
    81' - Bóle opanowane, wznawiamy mecz.
    82' - Zmiana Lechia: Przemysław Mycan Jakub Kołodenny
    83' - Zmiana Lechia: Yusuf Mwinyi Krzysztof Staśkiewicz
    83' - Dośrodkowanie na pole karne Legii, ale dobrze interpretuje je Hładun.
    84' - Ależ efektowna parda Hładuna. Klepka z lewej strony i bardzo mocny strzał, ale bramkarz Legii wyciągnął się i wybronił go.
    85' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Jurgen Celhaka
    85' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Makana Baku
    86' - Dwie zmiany w Legii. Na boisku pojawia się dawno nie widziany Jurgen Celhaka.
    86' - Baku próbował popędzić lewą stroną, ale łatwo radzi sobie z nim obrońca.
    87' - Znów Baku z prawej i znów dobrze radzi sobie Kurowski. Z autu Legia.
    87' - Piłka wybita z pod nóg jednego z legionistów. Będzie rzut rożny.
    88' - Centra Mladenovicia dobrze wybita. Serb dopada jeszcze raz do piłki, znów centruje, tym razem celnie do Sokołowskiego, ale strzał zablokowany.
    88' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    89' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    90' - Dośrodkowanie na pole karne Legii wybite. Jeszcze próba akcji prawą stroną i Celhaka na rzut rożny.
    90' - Dośrodkowanie celne, ale strzał głową powędrował wysoko ponad bramką.
    91' - Druga połowa przedłużona o trzy minuty.
    92' - Legioniści spokojnie rozgrywają w obronie i zbytnio im się nie spieszy.
    93' - Carlitos na prawej stronie nabija obrońcę, ale sędziowie uważają inaczej i aut dla gospodarzy.
    93' - Nawrocki przeprowadził ładny rajd z obrony, ale jego podanie za obrońców bardzo niecelne.
    94' - Mladenović w akcji ofensywnej lewą stroną, ale dobrze interweniuje Maćkowiak.
    94' - Koniec meczu!

Mamy awans do półfinału tegorocznej edycji Pucharu Polski! Legioniści zdecydowanie pokonali 3-0 trzecioligowca z Zielonej Góry po bramkach Tomasa Pekharta, Bartosza Kapustki i Carlitosa. Gospodarzom nie udało sprawić się niespodzianki, dali się zdominować i "Wojskowi" pewnie meldują się w 1/2.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live, a po więcej materiałów z tego ćwierćfinałowego spotkania zapraszamy na legionisci.com!