Legnica - Poniedziałek, 10 kwietnia 2023, godz. 20:00
  • 90+5' Josue (k)
2 (1)

Sędzia: Damian Kos
Widzów: 5575

19:15 - Witamy z Legnicy! Pora powoli odejść od świątecznych stołów i usadowić się wygodnie przed telewizorami. Do spotkania Legii z Miedzią pozostało zaledwie 45 minut.
19:20 - Miedź Legnica jest w tym sezonie głównym kandydatem do spadku z Ekstraklasy. Dzisiejszy przeciwnik Legii zamyka ligową tabelę z zaledwie 19 punktami na koncie. Do ostatniej bezpiecznej lokaty legniczanie tracą aż jedenaście "oczek".
19:24 - W rundzie wiosennej "Miedzianka" wygrała zaledwie jedno spotkanie, remisowała czterokrotnie i odniosła pięć porażek. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Mokrego ulegli 1-0 jednemu z rywali o utrzymanie, Koronie Kielce. Natomiast legioniści są jedyną niepokonaną drużyną z Ekstraklasy w 2023 roku.
19:28 - Obie drużyny rywalizowały między sobą jedynie pięciokrotnie. W każdym z tych spotkań górą byli legioniści. Zazwyczaj padało w nich również wiele bramek, każdy mecz kończył się z minimum dwoma golami.

19:32 - Pierwsze spotkanie z Miedzią w tym sezonie przysporzyło "Wojskowym" wiele problemów. Po niecałych 15. minutach przybysze z Legnicy prowadzili już 2-0. Strzelili również trzecią bramkę, ale została anulowana po konsultacji VAR. Legionistom jednak udało się odrobić straty jeszcze przed przerwą, za sprawą trafień Pawła Wszołka i Filipa Mladenovicia. W drugiej części wahadłowy z Serbii skompletował dublet i zapewnił Legii zwycięstwo.

19:34 - Dość dobre wieści dochodzą z Radomia. Radomiak bezbramkowo zremisował z Rakowem, a to oznacza, że wygrywając dziś z Miedzią, Legia może zmniejszyć straty do lidera, do zaledwie czterech punktów!
19:36 - Legioniści dowiedzieli się o tym już na murawie, ponieważ od kilku minut trwa intensywna rozgrzewka drużyny.
19:40 - W dzisiejszym składzie "Wojskowych" nastąpiły cztery zmiany podłóg pucharowego spotkania z KKS-em Kalisz. Do pierwszej jedenastki wracają Dominik Hładun i Bartosz Kapustka. Szansę występu po dwóch meczach na ławce dostanie też Maik Nawrocki. Największym zaskoczeniem jest jednak obecność w wyjściowym składzie Makany Baku, który zagra w nim pierwszy raz od 1 października poprzedniego roku.
19:45 - Obie drużyny kończą już rozgrzewkę i udają się do szatni. Do pierwszego gwizdka sędziego Damiana Kosa pozostało 15 minut!
19:58 - Ruszyli! Piłkarze opuszczają tunel i witają się z kibicami. Pozostało losowanie stron przez kapitanów i zaczynamy!
19:59 - Legioniści zagrają dziś na biało, a gospodarze klasycznie w niebieskich strojach.
20:00 - "Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..." - niesie się głośno z trybuny gości, która mimo świątecznego czasu, wypełniona po brzegi.

1' - Zaczynamy! Od środka ekipa Miedzi.
2' - "Miedziowi" rozgrywali piłkę w obronie, Legia naciska mocnym pressingiem. Próba podania z linię obrony i pozycja spalona.
3' - Atak Legii lewą stroną, podaje Muci na pole karne... wybija jeden z defensorów.
4' - Jeszcze w polu karnym leży przez chwilę Kapustka, ale wstaje i pokazuje, że wszystko jest ok.
4' - Josue na prawe skrzydło do Baku... dobra interwencja Caroliny.
5' - Znów Baku na prawym skrzydle, centruje i będzie pierwszy rzut rożny dla legionistów.
6' - Dośrodkowanie przed pole karne do Mladenovicia... Serb nie trafia w piłkę i Legia traci.
7' - Gospodarze próbowali szybkiego ataku lewą stroną, ale świetnie ustawiony jest Augustyniak. Legioniści również próbowali szybko i faulowany zostaje Slisz w kole środkowym.
9' - Legioniści długo rozgrywają piłkę w linii obrony, ale głupio traci Nawrocki. Jeden z gospodarzy podaje prostopadle na pole karne... piłka w rękach Hładuna.
9' - Muci próbował tego samego z drugiej strony... również niecelnie.
11' - Akcja legionistów prawą stroną. Slisz próbuje prostopadle na "szesnastkę", ale nikogo tam nie ma. Jeszcze Kapustka oddaje mocny strzał... ponad bramką.
12' - Gospodarze wyszli wysokim pressingiem i odbierają Legii piłkę. Sam na sam z Hładunem wychodzi Henirquez i świetnie interweniuje golkiper. Napastnik i tak był na pozycji spalonej.
14' - Legioniści cały czas długo utrzymują się przy piłce. Kapustka próbuje rozpędzić akcję szerokim podaniem do Baku, ale zagrywa zbyt szeroko i piłka wychodzi za linie boczną.
16' - Slisz wygrywa walkę o górną piłkę w środku pola i podaje prostopadle do Kapustki. Spóźniony Tront fauluje pomocnika Legii i będzie rzut wolny około 30 metrów od bramki.
16' - Josue centruje do Pekharta... ogromne zamieszanie... piłka wybita.
17' - "Miedzianie" chcieli wyjść z szybką kontrą, ale dobry powrót legionistów i zwalniają akcję.
17' - Mladenović mknie lewym skrzydłem, próbuje wyłożyć piłkę na 16. metr do Muciego... dobrze wybija defensor Miedzi.
19' - Chuca zagrywa wysoką prostopadła piłkę na pole karne do Henriqueza, napastnik przyjmuje piłkę i walczy siłowo z Ribeiro... wygrywa defensor Legii.
20' - Teraz to gospodarze chwilowo przejęli inicjatywę i dłużej utrzymują się przy futbolówce.
20' - Wełkowski centruje na pole karne... znów świetnie interweniuje Ribeiro.
21' - Żółta kartka: Damian Tront (Miedź)
21' - Josue w środku pola przy piłce, ostrym wślizgiem interweniuje Tront i mamy żółtą kartkę.
22' - Podanie na lewą stronę do Mladenovicia i tym razem fauluje Drachal.
23' - Mamy pierwszą dogodną okazję Legii. Josue centruje ze stałego fragmentu gry idealnie na głowę Slisza, ale pomocnik źle trafił w piłkę i ta odbita jeszcze od jego barku ląduje w "koszyczku" Abramowicza.
24' - Podanie legionistów za linię obrony, Pekhart pressingiem podchodzi do Abramowicza i niepewnie interweniuje golkiper.
25' - Ajj było blisko! Świetna szybka akcja Legii lewą stroną, dośrodkowanie Mladenovicia na Pekharta i Czech minimalnie pudłuje.
26' - Henriquez na lewym skrzydle nabija Nawrockiego i będzie pierwszy rzut rożny dla Miedzi.
27' - Wełkowski dośrodkowuje i wybijają defensorzy Legii. Jeszcze Tront... fatalne zagranie.
27' - GOL! Miedź Legnica
27' - Strzelec gola: Maxime Dominguez (Miedź)!
29' - Ależ fatalny błąd obrony Legii i szczęście Miedzi. Nawrocki w światło bramki zagrywa do Hładuna, ten źle przyjmuje i traci. Henriquez odgrywa do lepiej ustawionego Domingueza, ten strzela, jeszcze rykoszet od Ribeiro i piłka wpada do siatki.
30' - Legioniści szybko rzucają się do odrabiania strat, ale fatalnie podaje Josue i tracą piłkę.
31' - Nawrocki odbiera piłkę i wbiega w pole karne... ostatecznie traci.
31' - Josue fenomenalnie przerzuca do ustawionego na lewym skrzydle Mladenovicia, ale Serb nie opanował futbolówki.
32' - Muci zabawił się z Henriquezem w środku pola i Chilijczyk fauluje Albańczyka.
33' - Baku zagrywa na pole karne do Nawrockiego, ale ten nie wiedział co zrobić z piłką i wybija ją za linie bramkową.
35' - Josue wysoko na lewą stronę do Mladenovicia, Serb zagrywa na bliski słupek, a na rzut rożny Niewulis.
36' - Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, piłka na głowie Pekharta... wybija ostatecznie Chuca.
37' - Gospodarze przy piłce. Wysoko na pole karne próbuje Tront, lecz bardzo niecelnie.
37' - Szybko wychodzi Legia. Muci zagrywa na pole karne z prawego skrzydła i świetnie wraca się Drachal.
39' - Kolejna głupia strata Nawrockiego, dobre rozegranie Chuci z Dominguezem... interwencja Ribeiro.
40' - Josue na prawo do Baku, ten świetnie odgrywa z pierwszej piłki do Mladenovcia... Serb w polu karnym ładnie przekłada obrońcę... niestety pogubił się.
40' - Nawrocki źle podaje w środku pola i Miedź rusza z kontrą... Nawrocki naprawia swój błąd.
40' - Żółta kartka: Jurich Carolina (Miedź)
41' - Dobrze na przebój poszedł Muci i faul Caroliny tuż przed polem karnym. Będzie szansa na zagrożenie bramki ze stałego fragmentu gry.
41' - Do piłki ustawia się kapitan Legii, Josue.
42' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
42' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
43' - I mamy wyrównanie! Perfekcyjne, techniczne uderzenie Josue z rzutu wolnego. Jeszcze piłka musnęła po rękawicach golkipera, ale nie miał najmniejszych szans. Legioniści w końcu zdobywają bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.
44' - Miedź próbowała szybko, ale stracili piłkę. Podobnie zrywa się Muci w środku pola i jest faulowany.
44' - Baku centruje z prawego skrzydła, obrońcy wybijają na raty i będzie korner.
45' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
45' - Dobra wrzutka Josue, ale równie dobrze wybijają obrońcy.
46' - Ależ było blisko! Legioniści szybko mogli wyjść na prowadzenie po dobrym technicznym strzale Josue, jednak fenomenalnie interweniuje Abramowicz. Portugalczyk jednak i tak był na saplonym.
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa! Legia po pierwszej połowie remisuje 1-1 z Miedzią. Legioniści od początku dominowali, ale przydarzył im się fatalny błąd we własnym polu karnym i stracili pierwsi bramkę. Końcówka jednak zdecydowanie należała do nich i udało im się doprowadzić do wyrównania. Oby cała druga część w wykonaniu "Wojskowych" wyglądała tak, jak ostatnie 10 minut pierwszej. Legioniści muszą zachować koncentrację i zrobić wszystko, by wyjść na prowadzenie.

46' - Obie ekipy bez zmian w składach. Legioniści zaczynają drugą połowę ze środka boiska.
47' - Muci idzie sam, oddaje mocny strzał z daleka... zablokowany.
47' - Żółta kartka: Maik Nawrocki (Legia)
48' - Nawrocki czekał na piłkę, przejął ją napastnik Miedzi i obrońca fauluje. Jest to jego czwarta żółta kartka w sezonie, więc obrońca nie zagra w meczu z Lechem Poznań.
49' - Miedź ma szanse na groźne dośrodkowanie blisko pola karnego.
49' - Chuca decyduje się na bardzo mocny strzał... Fenomenalna interwencja Hładuna. Będzie jeszcze korner.
50' - Dośrodkowanie wybija Augustyniak. Piłkarze Miedzi utrzymują się jednak przy piłce.
50' - GOL! Miedź Legnica
50' - Strzelec gola: Chuca (Miedź)!
51' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
51' - Miedź parła na bramkę i udało im się w końcu strzelić. Świetne dośrodkowanie Wełkowskiego wykorzystał Chuca, który najpierw oszukał Mladenovicia, a później wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.
53' - Josue pogubił się i traci piłkę w środku pola. Miedź wychodzi z szybką akcją, ale interweniuje Hładun. Jeszcze traci Baku, Wełkowski wbiega w pole karne i upada po kontakcie ze Sliszem. Za próbę wymuszenia karnego dostaje żółty kartonik.
53' - Żółta kartka: Dimityr Wełkowski (Miedź)
54' - Baku przejmuje piłkę w środku pola i wykonuje bardzo dobry rajd, podaje na pole karne do Pekharta... prosta strata Czecha.
55' - Dominguez utrzymuje się przy piłce w środku pola i jest faulowany przez Ribeiro.
56' - Wełkowski centruje ze stałego fragmentu gry, do centry dochodzi Mijusković, ale nie udało mu się celnie jej zgrać i od bramki zacznie Hładun.
57' - Mladenović dośrodkowuje z lewego skrzydła, ale zostaje zablokowany. Jeszcze indywidualnego rajdu próbuje Kapustka... strata.
57' - Mladenović przejmuje piłkę przy polu karnym, strzela... zablokowane uderzenie.
58' - Baku dośrodkowuje na pole karne, ale zbyt łatwo i łapie Abramowicz.
59' - Josue dobrze na pole karne, piłka mija Pekharta... jeszcze zamieszanie... wybija Mijusković.
60' - Głupia strata Slisza w środku pola. Legioniści jednak wychodzą wysokim pressingiem i szybko odbierają.
61' - Kolejna strata legionistów w środku pola, Drachal biegnie lewym skrzydłem... naprawia swój błąd Ribeiro.
62' - Ależ strzał Muciego! Baku odbiera piłkę na prawej stronie, podaje do Pekharta, ten wykłada ją do Albańczyka, który świetnie strzela, ale równie świetnie interweniuje Abramowicz.
62' - Zmiana Legia: Makana Baku Paweł Wszołek
62' - Zmiana Legia: Maik Nawrocki Artur Jędrzejczyk
63' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Carlitos
63' - Potrójna zmiana w barwach Legii. Trener Runjaić liczy na odmianę w grze swojej drużyny.
64' - Akcja Miedzi lewą stroną, zablokowane dośrodkowanie Wełkowskiego, będzie korner.
64' - Dośrodkowanie wybite, jeszcze Drachal z dystansu... strzał zablokowany.
66' - Dobra akcja prawą stroną Wszołka z Jędrzejczykiem, obrońca nabija, by mieć wrzut z autu, ale dotyka jeszcze piłki i będzie ona dla Miedzi.
67' - Mladenović nieźle centruje na pole karne, ale Carlitosa uprzedza obrońca. Jeszcze tego samego próbuje Josue... jedynie wrzut z autu dla Legii.
68' - Kolejna centra Mladenovicia wybita, dopada do piłki Slisz... uderzenie wysoko ponad bramką.
70' - Miedź wychodzi z kontrą, ale świetnie interweniuje Augustyniak. Piłkę przejmuje Carlitos, próbuje prostopadłego podania do Pekharta, ale Czech zdecydowanie za wolno się zbiera i interweniuje Abramowicz.
70' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
70' - Faul Niewulisa na Mucim około 30 metrów przed polem karnym.
71' - Josue miękko w pole karne do Muciego... fatalny strzał Albańczyka.
71' - Zmiana Miedź: Angelo Henríquez Luciano Narsingh
73' - Zderzenie głowami Slisza z Gülenem w środku pola. Piłkarze potrzebują chwili przerwy.
74' - Jędrzejczyk centruje z prawego skrzydła, ale dobrze interweniuje defensor. Jeszcze Josue z Mladenoviciem na lewej stronie... strata.
75' - Josue prostopadle do Carlitosa, ale Hiszpan nie zdołał opanować tego mocnego podania. Piłkę przejmuje golkiper Miedzi.
75' - Zmiana Miedź: Dawid Drachal Giánnis Massoúras
76' - 5797 widzów ogląda dziś spotkanie prosto ze stadionu.
77' - Dobra akcja Ribeiro ze Sliszem w środku pola, Portugalczyk próbuje podać na pole karne, ale nie porozumiał się dobrze z Pekhartem i traci.
78' - Josue dobrze utrzymuje się z piłką na około 30 metrze od bramki i jest faulowany przez Massourasa. Szansa na groźne dośrodkowanie.
79' - Dośrodkowanie wydawało się dobrym, ale mija całe pole karne i wychodzi za linie bramkową.
79' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Jurgen Celhaka
79' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
80' - Carlitos na lewym skrzydle fatalnie podaje do wchodzącego na pole karne Ribeiro. Legia wciąż przy piłce.
81' - Wszołek dobrze na pole karne do Rosołka... napastnik kiksuje. Jeszcze odbiera Carlitos i upada w polu karnym, ale piłka będzie dla Miedzi, a o rzucie karnym nie ma mowy.
81' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
81' - Ribeiro ukarany kartką za dyskusje z arbitrem.
83' - Mecz został przerwany. Kibice Miedzi odpalili fajerwerki i sędzia zarządził przerwę.
86' - Gra zostaje wznowiona.
87' - Wszołek na prawym skrzydle... bardzo prosta strata.
87' - fot. Woytek / Legionisci.com
88' - Narsingh zagrywa do Massourasa na pole karne... dobra interwencja legionistów. Jeszcze odbierają gospodarze, ale źle rozgrywają akcję i od bramki rozpocznie Hładun.
89' - Josue traci piłkę w środku pola. Biegnie prawym skrzydłem Massouras, ale dobrze interweniuje Mladenović.
91' - Gracze Miedzi chwile dłużej utrzymali się przy piłce, ale świetnie interweniuje Celhaka. Legioniści wychodzą z kontrą, dośrodkowuje Jędrzejczyk, ale niecelnie. Jeszcze Mladenović... również źle.
92' - Zmiana Miedź: Dimityr Wełkowski Hubert Matynia
92' - Zmiana Miedź: Chuca Santiago Naveda
93' - Wszołek na polu karnym, blokuje Matynia i będzie rzut rożny. Jeszcze protesty legionistów, mogło być zagranie piłki ręką.
93' - Czekamy na wznowienie gry, ponieważ trwa jeszcze konsultacja sędziego z wozem VAR.
94' - Sędzia Damian Kos biegnie do monitora, by samemu obejrzeć tą sytuacje.
94' - Mamy rzut karny dla Legii!
95' - Josue już czeka z piłką przy sobie, jest rozpraszany przez Niewulisa.
96' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
96' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
96' - Pewny strzał kapitana Legii w prawą górną część siatki. Mamy remis!
97' - Druga część została przedłużona o 10 minut.
97' - Żółta kartka: Nemanja Mijusković (Miedź)
97' - Szybka akcja Miedzi, Narsingh walczy w polu karnym z Ribeiro, będzie rzut rożny dla Miedzi.
98' - Matynia dośrodkowuje celnie, ale strzał jednego z gospodarzy ląduje za linią bramkową. Z "piątki" rozpocznie Hładun.
98' - Żółta kartka: Maxime Dominguez (Miedź)
99' - Carlitos ekwilibrystycznie w polu karnym, ale traci. Jeszcze odbiera Ribiero i jest bardzo niebezpiecznie zaatakowany przez Domingueza.
100' - Portugalczyk nie podnosi się z boiska i potrzebuje pomocy medycznej.
100' - Ribeiro wstaje i będzie w stanie kontynuować grę.
101' - Muci wbiega z lewej strony w pole karne, zagrywa... będzie korner.
101' - Josue centruje, Augustyniak głową zgrywa do Muciego, ten zbyt lekko zagrywa na pole karne i interweniuje Abramowicz.
102' - Szybka akcja lewą stroną Miedzi, ale pięknie przecina ją Wszołek.
102' - Muci próbował prostopadle do Rosołka, ale niecelnie. Odbiera piłkę DOminguez i jest faulowany w środku pola.
103' - GOL! Miedź Legnica
103' - GOL ANULOWANY!
104' - Ależ szczęście Legii! Ogromne zamieszanie w polu karnym Narsingh zagrywa piłkę do Matyni, który pakuje ją do pustej bramki. Na szczęście obrońca był na spalonym.
104' - Trwa jeszcze jednak wideoweryfikacja tej sytuacji.
105' - Był spalony. Bramka nie będzie zaliczona.
105' - Muci oddaje strzał zza pola karnego. Będzie rzut rożny, bo piłka odbiła się od jednego z defensorów.
106' - Josue dośrodkowuje, ale centra jest wybita. Jeszcze ogromne zamieszanie... nic nie będzie z tej sytuacji.
106' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Niestety Legia tylko remisuje 2-2 spotkanie z Miedzią Legnica. Po jego przebiegu można jednak stwierdzić, że legioniści z remisu mogą się cieszyć, ponieważ popełniali wiele błędów oraz byli nieskuteczni i niezgrani w ofensywie. Strata do lidera wynosi więc nadal 6. punktów.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów ze spotkania w Legnicy zapraszamy na legionisci.com.