Gdańsk - Sobota, 20 maja 2023, godz. 20:00
1 (0)
    0 (0)

Sędzia: Szymon Marciniak
    Widzów: 15832

19:15 - Witamy ze słonecznego Pomorza! Zostało już tylko 45 minut do rozpoczęcia ostatniego wyjazdowego spotkania Legii w tym sezonie.
    19:25 - Dzisiejszym przeciwnikiem "Wojskowych" będzie gdańska Lechia, czyli drużyna, która jest już pewna spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdańszczanie zajmują obecnie przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie zaledwie 27 punktów zdobytych w 32 meczach (7 zwycięstw, 6 remisów, 19 porażek).
    19:35 - Na samym początku sezonu chyba nikt nie spodziewał się tak słabej formy Lechii. Lechiści rywalizowali nawet w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy i byli bliscy wyeliminowania faworyzowanego Rapidu Wiedeń. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy mogą być jednak częste zmiany szkoleniowców. Drużynę w obecnych rozgrywkach prowadziło aż trzech trenerów i żaden z nich nie przyczynił się do poprawy gry.
    19:38 - Obie ekipy rywalizowały ze sobą 75 razy. Warszawiacy górą w tych starciach byli 45 razy (60%), a przegrywali 14-krotnie (ok. 19%). Remis padał 16-krotnie. Bilans bramkowy to 135 - 59 na korzyść warszawiaków. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu spotkań legioniści tylko dwukrotnie uznawali wyższość gdańszczan. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w październiku 2021 roku. Wtedy Lechia przed własną publicznością wygrała 3-1.
    19:40 - W tym sezonie drużyny rywalizowały ze sobą dwukrotnie, a mecze odbywały się chwilę po sobie. W pierwszym, ligowym spotkaniu przy Łazienkowskiej legionistom udało się w końcówce odwrócić jego losy i przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 2-1. Drugie spotkanie w ramach pucharu Polski rozgrywane było w Gdańsku. Po regulaminowym czasie gry było 1-1, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej również padł remis, a "Wojskowi" awansowali dalej dzięki lepszej skuteczności w serii rzutów karnych. Te spotkania pokazują, że mimo słabej formy gdańszczan, to legionistom nie było łatwo i pojawiało się wiele emocji.
    19:42 - Od kilku minut na murawie trwa już rozgrzewka obu ekip.
    19:46 - W składzie "Wojskowych", w porównaniu do ostatniego spotkania z Jagiellonią, tylko jedna zmiana. Yuriego Ribeiro w defensywie zastąpi dawno nie widziany w pierwszej jedenastce Lindsay Rose. Do Gdańska z drużyną nie pojechali również Bartosz Kapustka oraz Tomas Pekhart.
    19:46 - Zabraknie również zawieszonych Artura Jędrzejczyka oraz Filipa Mladenovicia.
    19:50 - Piłkarze opuszczają murawę i udają się do szatni. Do pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka zostało już tylko 10 minut!
    19:55 - Kilka minut temu zakończyło się spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Pogonią Szczecin. Drużyna Pogoni przegrała 1-2, a to oznacza, że legioniści są już pewni wicemistrzostwa!
    19:58 - Ruszyli! Gospodarze dziś zagrają w klasycznych biało-zielonych trykotach, a legioniści w trzecim, czarnym komplecie strojów.
    19:59 - Na trybunie gości, wypełnionej po brzegi pojawiła się efektowna oprawa z podpisem - "Ostatnia szansa zobaczyć Gdańska".
    20:02 - Czas jeszcze na minutę ciszy.

1' - Zaczynamy! Od środka legioniści.
    2' - Goście chcieli szybko ruszyć. Dośrodkowanie Baku dobrze przecinają defensorzy.
    2' - Strata Muciego w środku pola, Durmus pomknął lewym skrzydłem, ale zdecydował się na fatalną centrę.
    3' - Strzał Slisza z dystansu trafił w jednego z defensorów. Będzie pierwszy korner dla Legii.
    4' - fot. Woytek / Legionisci.com
    4' - Dośrodkowanie Josue wybite przez Paixao. Jeszcze Muci w polu karnym... piłka w rękach Kuciaka.
    5' - Zagranie Piły przyblokowane, teraz będzie korner dla gospodarzy.
    5' - Krótkie rozegranie, piłka przy nogach Kałuzińskiego i po jego centrze wylądowała na trybunach.
    6' - Wszołek centruje po ziemi ale niecelnie. Piłkę zbiera jednak Muci i wycofuje.
    7' - Josue na prostopadle na pole karne do Wszołka, dobrze interweniuje przed wahadłowym golkiper.
    7' - Kubicki strzela z dystansu, blokuje Celhaka. Lechia utrzymuje się przy piłce, ale kolejne dośrodkowanie wyjaśnia Rose.
    8' - Kubicki zagrywa na pole karne i dobrze ustawiony Wszołek wybija. Piłka trafia w środku pola do Rosołka, który jest faulowany.
    9' - Josue strzela z około 30. metra. Minimalna pomyłka kapitana Legii!
    11' - Augustyniak zagrywa niedokładnie w środku pola i Lechia może wyjść z kontratakiem. Szybko odbiera jednak Slisz.
    11' - Muci znajduje się z piłką w polu karnym, obraca się i oddaje strzał... świetna interwencja Kuciaka!
    12' - Strata Celhaki na lewej stronie i Sezonienko mknie w pole karne. Świetnie asekuruje Augustyniak i będzie tylko rzut rożny.
    12' - Kolejne rozegranie na krótko, bez żadnego zagrożenia.
    13' - Kibice Lechii wywiesili transparent o treści: Ekstraklasę puszczamy z dymem.
    14' - Bartkowski przekłada Baku i centruje, ale wybija Nawrocki. Legia wychodzi z kontrą, Rosołek przyjmuje piłkę po świetnym podaniu Muciego w polu karnym, ale odskakuje mu ona i interweniuje Kuciak.
    15' - Ależ pograli legioniści! Świetna drużynowa gra na klepkę "Wojskowych" zakończona mocnym strzałem Rosołka, zabrakło centymetrów.
    17' - Baku wbiega w pole karne, ciągnie akcje do linii końcowej i próbuje centrować, ale niecelnie. Legioniści są nadal przy piłce.
    18' - Muci zagrywa przed pole karne do Josue, ten oddaje mocny strzał zewnętrzną częścią stopy, lecz mocno niecelnie.
    19' - Wysokie zagranie na pole karne do Wszołka, który nie zdołał opanować piłki.
    20' - Strata Rosa w środku pola, ale naprawia jego błąd Celhaka.
    21' - Josue zagrywa na prawe skrzydło do Wszołka, lecz zbyt mocno i niecelnie.
    22' - Josue gra na klepkę z Mucim, decyduje się na zagranie w "szesnastkę", ale dobrze interweniują defensorzy. Gospodarze wyszli jeszcze z szybką akcją, która nie przyniosła zagrożenia.
    23' - Wrzutka na pole karne do Sezonienko, którego uprzedził dobrym wyjściem Tobiasz.
    24' - Josue po raz kolejny próbował prostopadle na skrzydło i znów traci. W walce fauluje jeszcze jednego z zawodników Lechii.
    25' - Ależ interwencja Augustyniaka! Sezonienko mógł urwać się po stracie Celkaki i wyjść oko w oko z Tobiaszem, ale świetnie interweniuje doświadczony defensor. Od bramki zacznie Legia.
    25' - Muci wbiega z szybkością w pole karne, nie decyduje się jednak na strzał i odgrywa do Wszołka. Ten uderza, ale zbyt lekko.
    26' - Slisz do Josue na 20. metr, Portugalczyk strzela celnie, ale łatwo do obrony dla Kuciaka, który piąstkuje.
    27' - Strzał Pietrzaka z pola karnego broni Tobiasz, piłka trafia jeszcze pod nogi Paixao, który trafia do pustej bramki. Napastnik jest jednak na pozycji spalonej.
    28' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    29' - Lechici z dalekim podaniem, dobrze na przedpole wychodzi Tobiasz i interweniuje.
    30' - Świetna akcja w wykonaniu Lechii. Gospodarze pograli na jeden kontakt, sam na sam z Tobiaszem znalazł się Durmus, ale trafił prosto w golkipera Legii.
    31' - Gra zostaje wstrzymana przez zbyt duże zadymienie z trybuny gospodarzy.
    34' - Dym zasłania prawie połowę boiska, piłkarze stoją przy ławkach rezerwowych, wymieniają się spostrzeżeniami i utrzymują rozgrzanie.
    35' - Zawodnicy powracają na murawę, wznawiamy grę.
    36' - Muci na lewym skrzydle dwukrotnie próbuje centrować i nie udaje mu się dobrze zagrać.
    36' - Paixao wychodzi z kontrą po stracie Rosa, nie wyszło z tego jednak nic groźnego.
    38' - Wysokie podanie na lewe skrzydło do Baku, który nie zdołał opanować ciężkiej piłki.
    39' - Lechiści od dłuższego czasu są w posiadaniu piłki przy polu karnym Legii, próbują dośrodkowań w większości niecelnych.
    39' - Kubicki decyduje się na uderzenie z dystansu, zdecydowanie obok bramki. Zacznie Tobiasz.
    41' - Josue wykłada piłkę Muciemu na 16 metr, Albańczyk uderza, ale po rykoszecie futbolówka trafia w ręce Kuciaka.
    43' - Znów Lechia od dłuższego czasu w ataku pozycyjnym.
    45' - Celne dośrodkowanie z prawej strony na głowę Paixao, minął się z piłką Tobiasz, ale Portugalczyk przestrzelił.
    46' - Josue rozciągnął do Baku, który dośrodkowuje, piłka trafia do Muciego, ten próbuje się obrucić, ale nie udało mu się.
    46' - Albańczyk upadł na murawę, ale gra jest kontunuowana.
    47' - Pierwsza część zostaje przedłużona o cztery minuty.
    47' - Slisz dobrze centruje na pole karne, do piłki dopada Baku, ale zagrywa niechlujnie.
    48' - Dużo bałaganu i zamieszania w polu karnym Lechii, kilka zablokowanych strzałów.
    48' - Podanie do Rosołka na pole karne, będzie korner dla Legii.
    49' - Zmiana Lechia: Flavio Paixao Marco Terrazzino
    50' - Paixao opuszcza boisko i jest to jego pożegnanie ze stadionem w Gdańsku. Piłkarze obu drużyn robią szpaler i żegnają kończącego karierę Portugalczyka.
    51' - Po chwili przerwy legioniści rozpoczną grę z rzutu rożnego.
    52' - Krótkie rozegranie do Muciego, ten prostopadle do Celhaki i jego centra zostaje zablokowana. Będzie kolejny korner.
    53' - Josue centruje, piłkę głową zagrywa Wszołek, a Bartkowski wybija za linie kon=ńcową. Będzie rzut rożny z drugiej strony.
    53' - Centra Josue dociera na głowę Augustyniaka, ten strzela, a jeden z defensorów wybija piłkę z samej linii.
    53' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa! Legia do przerwy bezbramkowo remisuje z Lechią. Obie drużyny miały kilka sytuacji bramkowych, jednak nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Wydaje się, że to legioniści przeważają, więc w drugiej części muszą to udowodnić i wyjść na prowadzenie.

46' - Zaczynamy drugą część! Od środka Lechia.
    47' - Dobra akcja prawą stroną Lechii, ale świetnie interweniuje Slisz. Jeszcze lechiści odbierają i fauluje Muci, będzie rzut wolny na około 30. metrze.
    48' - Dośrodkowanie wybite, piłkę holuje Slisz i jest faulowany.
    48' - Długa piłka do Baku na lewą stronę, ale wahadłowy przyjmuje ją ręką.
    49' - Długie wybicie Kuciaka na pole karne Legii łapie Tobiasz.
    49' - Legioniści przyciśnięci pressingiem przy rozegraniu w obronie, próbuje wybić Augustyniak, ale jest blokowany. Piłka jednak dalej dla Legii.
    50' - Josue ograł Kałuzińskiego i jest faulowany.
    51' - Slisz traci w środku pola, z dystansu strzela Kubicki i łapie bez problemów Tobiasz.
    51' - Muci zagrywa z linii końcowej do Nawrockiego, ten oddaje bardzo dobry strzał z dystansu i z lekkimi problemami broni Kuciak.
    53' - Josue na jeden kontakt gra ze Sliszem, decyduje się na uderzenie z około 25. metra, ale bardzo bardzo niecelnie.
    56' - Baku zagrywa na pole karne do Muciego, który pokonał jednego obrońcę, ale zatrzymał się na Malocy.
    56' - Baku groźnie centruje, ale Wszołka uprzedził Pietrzak.
    58' - Dośrodkowanie Kałuzińskiego na pole karne bardzo niecelne i od bramki zacznie golkiper Legii.
    58' - Tobiasz wpędza na minę Celhake, który jednak dobrze się utrzymuje przy piłce i jest faulowany.
    60' - Ależ kanonada Muciego na bramkę Kuciaka! Albańczyk trzykrotnie mógł otworzyć wynik spotkania, jednak za każdym razem trafiał prosto w świetnie dziś dysponowanego Słowaka.
    60' - Durmus centruje, ale przerzuca całe pole karne. Aut dla gości.
    62' - Akcja drużynowa prawą stroną Lechii i świetnie w defensywie pokazuje się Baku.
    62' - Rajd Wszołka prawym skrzydłem, podanie na pole karne do Rosołka, jednak napastnik został uprzedzony. Jeszcze niepilnowany Slisz... trafia prosto w Kuciaka. To powinno być 1-0.
    63' - Golkiper Lechii leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej.
    64' - Wszystko jest ok, bramkarz może kontynuować grę.
    65' - Josue świetnie centruje na głowę Muciego, jednak Albańczyk źle trafia w piłkę i ta ląduje daleko obok bramki.
    66' - Kuciak jednak będzie musiał opuścić murawę. To duża strata dla gospodarzy, ponieważ golkiper dziś nie raz ich ratował.
    66' - Zmiana Lechia: Dusan Kuciak Michał Buchalik
    67' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Blaz Kramer
    68' - Zmiana również w barwach Legii. Więcej minut dostanie Kramer i może to on otworzy wynik dzisiejszego spotkania.
    68' - Zmiana Lechia: Dominik Piła Bassekou Diabate
    68' - Zmiana Lechia: Kacper Sezonienko Łukasz Zwoliński
    68' - W Lechii jednak potrójna roszada.
    69' - Koniec krótkiej przerwy, od bramki Buchalik.
    70' - Josue centruje w stronę Kramera, uprzedzają go jednak obrońcy i będzie jedynie wrzut z autu.
    71' - Odbiór Slisza w środku pola, Josue chciał wyjść z piłką, ale przeszkodził mu... Baku.
    73' - Diabate ograł kilku piłkarzy Legii, pograł sobie z Kubickim, ale wbiegając w pole karne nie udało opanować mu się piłki.
    74' - Zagranie w pole karne do Zwolińskiego, z problemami, ale łapie Tobiasz.
    75' - Terrazino chciał zagrać z pierwszej piłki na pole karne do Zwolińskiego, ale zrobił to za wysoko i za mocno.
    76' - Josue zagrywa ciętą piłkę w stronę Muciego, ale Albańczyk fauluje swojego przeciwnika w walce o nią.
    77' - Kibice z Gdańska na pożegnanie z Ekstraklasą odpalili fajerwerki.
    77' - Diabate wbiega w pole karne, ale dobrze wyprzedza go Baku i daje się sfaulować.
    77' - Zmiana Legia: Ernest Muci Carlitos
    78' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Patryk Sokołowski
    78' - Baku pędzi lewym skrzydłem, próbuje płasko dośrodkować, ale prosto w obrońcę gospodarzy.
    79' - Zwoliński w polu karnym próbuje ograć Nawrockiego i zagrywa wzdłuż bramki, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów. Napastnik jednak i tak był na pozycji spalonej.
    79' - 15 832 widzów ogląda dziś spotkanie z trybun.
    80' - Mecz został znów przerwany z powodu odpalonych rac.
    82' - Gra wznowiona, przy piłce Lechia.
    84' - Diabate niepilnowany przed polem karny oddaje strzał, ale świetnie blokuje go Augustyniak.
    85' - Lechia rozgrywa piłkę przy polu karnym Legii, na strzał decyduje się Kałuziński... bardzo niecelnie.
    85' - Zmiana Lechia: Ilkay Durmus Maciej Gajos
    86' - Slisz rozgląda się i próbuje centrować, blokuje Gajos.
    86' - Carlitos traci w głupi sposób w środku pola i fauluje rywala.
    87' - Zagranie do Gajosa na pole karne, jednak pomocnik Lechii nie zorientował się. Jeszcze dośrodkowanie do Zwolińskiego... napastnik jest na spalonym.
    87' - Zmiana Legia: Josue Igor Strzałek
    88' - Starcie powietrzne Kramera z Tobersem, defensor Lechii dość mocno ucierpiał.
    90' - Kilka centr legionistów na pole karne, żadna nie zagroziła bramce.
    90' - Mocne uderzenie Strzałka z dystansu, z problemami broni Buchalik, jeszcze do piłki dopada Kramer, ale zablokował go Bartkowiak.
    91' - Wszołek dłużej przy piłce na prawej stronie, podaje do Rosa, ale ten centruje niecelnie. Jeszcze sprzed pola karnego Augustyniak... niecelnie.
    92' - Druga połowa przedłużona o co najmniej osiem minut.
    93' - Baku traci na lewej stronie, Diabate próbuje się przedrzeć i jest faulowany. Lechia może mieć szansę na groźne dośrodkowanie.
    93' - Wrzutkę Kałuzińskiego wybija Rose.
    94' - Carlitos mógł wyjść z kontrą, ale zatrzymał go z łatwością jeden z defensorów.
    94' - Walka Diabate z Baku... wygrywa legionista.
    96' - Carlitos zagrywa wysoko na pole karne do Augustyniaka, obrońca przyjmuje piłkę, ale uprzedza go golkiper gospodarzy.
    97' - Dośrodkowanie Strzałka na pole karne z około 30. metra wyłapuje Buchalik.
    97' - Sokołowski odbiera piłkę w środku pola i jest faulowany.
    98' - Baku zagrywa do Carlitosa, ten wyrzuca się za pole karne i strzela prosto w nogi obrońców.
    98' - Dalekie, wysokie podanie na Zwolińskiego wyłapuje Tobiasz.
    99' - Rose próbuje z dystansu i trafia w Nawrockiego.
    99' - Wszołek zagrywa na pole karne w stronę Kramera, interweniuje Tobers.
    99' - GOL! Lechia Gdańsk
    99' - Strzelec gola: Maciej Gajos (Lechia)!
    101' - Ależ gol Macieja Gajosa! Na połowie Lechii stracił piłkę Rose, pomocnik gospodarzy zauważył, że z bramki wyszedł Tobiasz i strzałem z niewiarygodnej odległości przelobował golkipera Legii.
    101' - Koniec meczu!

Koniec meczu! Legia w ostatniej akcji meczu traci gola i niespodziewanie przegrywa 0-1 z gdańską Lechią. Legioniści przeważali przez większość spotkania, ale brakowało im skuteczności i nie udokumentowali przewagi bramką. To był szósta porażka "Wojskowych" w tym sezonie.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live, a po więcej materiałów z Gdańska zapraszamy na legionisci.com.