Warszawa - Sobota, 27 maja 2023, godz. 17:30
  • 6' Exposito
1 (1)

Sędzia: Piotr Lasyk
Widzów: 24874

16:26 - Witamy z Łazienkowskiej 3! Przed nami ostatni mecz sezonu. Dla Legii szansa na zakończenie rozgrywek bez domowej porażki, dla Śląska z kolei walka o być albo nie być w Ekstraklasie.
16:29 - W pierwszym składzie Legii nastąpiło kilka zmian. W środku pola od pierwszej minuty zobaczymy Igora Strzałka, Bartosz Slisz wrócił na swoją nominalną pozycję, a na lewą obronę Yuri Riberio.
16:33 - Dziś przy Łazienkowskiej stawi się komplet publiczności - wszystkie bilety zostały sprzedane. Można więc spodziewać się ok. 28 tys. fanów.
17:00 - Zawodnicy obu ekip przeprowadzają rozgrzewkę
Dla gospodarzy sytuacja ligowa jest jasna, natomiast dla gości to mecz o "życie"
17:17 - Zawodnicy zbiegli do szatni, to znak, że początek meczu już blisko
17:23 - "Sen o Warszawie" ostatni raz brzmi w tym sezonie
17:28 - Ruszyli.
"Mistrzem Polski jest Legia"
"Tylko Legia ukochana Legiaaaaaaaa"
Rozpoczną goście

1' - Petr Schwarz i gramy!
2' - Pierwszy starzał na bramkę Tobiasz i rzut rożny dla Śląska
3' - Legioniści wybijają głową, goście próbują kolejnego ataku i spalony
5' - Goście w natarciu, wydawało się, że Augustyniak był faulowany. Sędzia puszcza grę i kolejny korner
6' - Strzał głową bez problemów broni Tobiasz
7' - Josue w polu karnym podaje do Rosołka i blokują obrońcy
7' - GOL! Śląsk Wrocław
8' - Strzelec gola: Erik Exposito (Śląsk)!
9' - Kontratak gości, Yeboah przed polem karnym, wykłada piłkę do Exposito, a ten technicznym strzałem pod poprzeczkę, nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi Legii
12' - Zabawa defensywy gospodarzy kończy się stratą piłki, na szczęście strzał Leivy zdecydowanie mija cel
15' - Kolejne szansa przed gośćmi! Yeboah w ciągu kilkudziesięciu sekund dwa razy stanął sam na sam z Tobiaszem i dwa razy przegrał pojedynki
17' - Rzut wolny dla Legii, po brzydkim faulu na Josue
22' - Dobra akcja Legii, jednak strzał Josue z pola karnego został zablokowany, a poprawka Slisza z dystansu wysoko nad bramką
24' - Baku dośrodkowuje do Rosołka, który nie jest w stanie sięgnąć piłki i od bramki zacznie Leszczyński
27' - Bardzo niecelny strzał Nawrockiego z dystansu
30' - Josue z rożnego na głowę do Rosołka i Leszczyński pewnie łapie uderzenie napastnika
31' - Żółta kartka: Petr Schwarz (Śląsk)
32' - Schwarz za faul na kapitanie Legii został upomniany przez sędziego
34' - Josue wpada w pole karne, wydaje się, że jest faulowany, nawet słychać gwizdek arbitra. Niestety oznacza on zagranie ręką Portugalczyka w momencie przyjęcia piłki
35' - Kolejna znakomita interwencja Tobiasza w sytuacji z Yeboahem
38' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
38' - Strzelec gola: Rafał Augustyniak (Legia)!
40' - GGGOOOLLL! Znakomite uderzenie Augystyniaka z dystansu i piłka ląduje w prawym dolnym rogu bramki Śląska
41' - Goście szybko starają się ponownie objąć prowadzenie, ale tym razem Exposito trafił tylko w boczną siatkę
42' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
43' - Ribeiro zatrzymał faulem atak gości na linii środkowej i został ukarany indywidualnie
44' - Schwarz znalazł się oko w oko z Tobiaszem, golkiper wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili jednak asystent podniósł chorogiewkę, spalony
45' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
45' - Strzelec gola: Maciej Rosołek (Legia)!
46' - Wszołek zagrywa do Rosołka, który tym razem pewnie pokonuje Leszczyńskiego!
47' - Koniec pierwszej połowy

Skuteczność okazała się decydująca w pierwszej odsłonie meczu.
Goście mieli kilka znakomitych okazji, ale wykorzystali tylko jedną. W pozostałych górą był Tobiasz.
Gospodarze natomiast skutecznie wyprowadzili dwa ciosy w końcówce i objęli prowadzenie.

44' - Zmiana Legia: Maik Nawrocki Artur Jędrzejczyk
46' - Rosołek i gramy ostatnie 45 minut tego sezonu
47' - W przerwie nastąpiła jedna roszada w ekipie gospodarzy. Goście wyszli tą samą jedenastką
49' - Składna akcja Legii, Rosołek do Josue, ten wypuszcza Wszołka i mamy rzut rożny
49' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
49' - Strzelec gola: Rafał Augustyniak (Legia)!
51' - GGGGGGOOOOOOLLLLLL! Josue dośrodkowuje w punkt na głowę Augustyniaka i piłka ląduje pod poprzeczką w siatce Leszczyńskiego.
55' - Paweł Wszołek ośmieszył w narożniku boiska Garcie, zakładając mu "kanał", jednak dośrodkowanie nie trafiło tam gdzie powinno
55' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
56' - Taktyczny faul Jędrzejczyka musiał się zakończyć upomnieniem defensora żółtą kartką
61' - Yeboah na pozycji spalonej
63' - Przerwa w grze. Na murawie leży Rzuchowski
63' - Wszyscy to wykorzystują i uzupełniają płyny
64' - Gra wznowiona
65' - Dobra dwójkowa akcja Josue-Wszołek, niestety, żądne z legionistów nie dostawił dobrze nogi w polu bramkowym i wybili goście
66' - Ponownie Rzuchowski leży na murawie, będzie pewnie zmiana
66' - Zmiana Śląsk: Michał Rzuchowski Patrick Olsen
66' - Zmiana Legia: Ernest Muci Blaz Kramer
67' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Patryk Sokołowski
68' - "Żyleta" zadymiła plac gry, mamy przerwę, w której nastąpiły boiskowe roszady
69' - Gra wznowiona
73' - Olsen oddaje bardo dobry strzał z 23 metrów, Tobiasz odbija przed siebie, po czym Augustyniak będąc już w parterze zagrywa piłkę głową do Tobiasza. Sytuacja wyjaśniona
75' - Kramer pędzi prawą strona, wycofuje piłkę przed pole karne do nadbiegającego Baku, którego strzał blokują obrońcy.
76' - Znakomite uderzenie Strzałka jeszcze fantastyczniej broni Leszczyński, rzut rożny.
77' - Kontratak gości, Yeboah z prawej strony wpada w pole karne, zwodzi obrońców, po czym z 11 metrów oddaje strzał po ziemi prosto w ręce Tobiasza
77' - Żółta kartka: Josue (Legia)
78' - Rzut wolny dla Śląska po faulu na Leivie
79' - Zmiana Śląsk: Nahuel Dennis Jastrzembski
79' - Zmiana Śląsk: Piotr Samiec-Talar Patryk Szwedzik
79' - Zmiana Śląsk: Diogo Verdasca Konrad Poprawa
81' - Garcia płasko w pole karne i pewnie łapie Tobiasz
84' - Przerwa w grze. Legioniści odpalili piro w barwach
87' - Gramy dalej
87' - Josue zacznie od rzutu wolnego
87' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
88' - Zmiana Śląsk: Petr Schwarz Adrian Łyszczarz
88' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Jakub Jędrasik
88' - GOL ANULOWANY!
89' - Pozycja spalona legionisty
90' - Tymczasem mamy ekstraklasowy debiut.Na murawie zameldował się Jakub Jędrasik
90' - "Zyleta" nie odpuszcza i bawi się do końca. Kolejna przerwa. Fajerwerki i race poszły w ruch
94' - Sędzia dolicza 5 minut
95' - Tymczasem Yeboah zmarnował kolejną sytuację sam na sam
96' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
97' - Gospodarze bawią się piłką czekajac na koniec
97' - Koniec meczu!

Pewna wygrana Legii. Jedynie początek spotkania należał do Śląska.
Josue przy mikrofonie!
Dziękuje za sezon i walkę.
Jednocześnie ogłaszając, że to nie jest jego koniec i zostaje na kolejny sezon!
Za chwilę nastąpi wręczenie medali za wicemistrzostwo dla zawodników i całego sztabu