Kraków - Niedziela, 13 sierpnia 2023, godz. 17:30
  • 34' Josue
1 (1)

Sędzia: Jarosław Przybył
Widzów: 5313

16:28 - Witamy ze stadionu Cracovii, gdzie za godzinę Legia Warszawa będzie walczyła o kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Rywalem jest beniaminek z Niepomłomic, który z powodu niewystarczającej infrastruktury na swoim obiekcie musi korzystać z gościnności krakowskiego klubu.
16:37 - Główną zmianą w składzie Legii jest zmiana obsady bramki. Na ławce usiadł Kacper Tobiasz, a w jego miejsce zagra Dominik Hłądun. Czy ten ruch oznacza problemy młodego bramkarza, czy po prostu odpoczynek przed rewanżem w Wiedniu?
17:23 - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!" - pół tysiąca kibiców ze stolicy rozpoczęło doping.
Drużyny wychodzą na boisko. Legia zagra dziś w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach. Puszcza na biało.
Zmiana stron, bramkarz Legii będzie miał mocno pod słońce. Zaczynają Wojskowi.

3' - Legioniści przy piłce spokojnie konstruują atak pozycyjny.
3' - Josue postanowił spróbować sam, przedarł się środkiem i oddał strzał, ale został on zablokowany.
4' - Przy linii bocznej faulowany Ernest Muci.
4' - A teraz faul Rosołka w ataku.
6' - Strata Baku na własnej połowie, Puszcza próbuje przedostać się w pole karne Legii, ale dobrze zablokował piłkę Celhaka.
7' - Dziś Josue wyraźnie ustawiony na środku pomocy a nie na prawym skrzydle. Portugalczyk bierze się za rozgrywanie od linii środkowej.
8' - Za mocne podanie Josue w pole karne do Wszołka.
10' - Pierwszy rzut rożny w meczu wykonali niepołomiczanie, ale nie przyniósł im żadnego efektu.
10' - fot. Woytek / Legionisci.com
11' - Drugi korner dla Puszczy.
11' - Kibice Legii zdecydowanie głośniejsi od młyna Puszczy.
12' - Kolejne zablokowane uderzenie Josue.
14' - Zdecydowana przewaga Legii w pierwszych minutach. Puszcza cofnięta tuż pod swoje pole karne. Podopieczni Runjaicia szukają dziury w szczelnej obronie.
16' - Baku w narożniku pola karnego, odegrał do Muciego, ten zrobił zwód i dośrodkował, ale poradzili sobie obrońcy.
16' - Faul Zapolnika na środku boiska.
18' - Dobry odbiór Celhaki na połowie rywala, ale nie wykorzystał tego Baku, który szybko stracił piłkę.
19' - Wrzut z autu w pole karne Legii - piłka wybita daleko.
20' - Ajjjj... wycofanie piłki do bramkarza Puszczy. Komar wybijał, ale trafił prosto w szarżującego Rosołka - niestety piłka przeszła tuż obok słupka!
21' - Makana Baku lewym skrzydłem... płasko w pole karne prosto pod nogi obrońców.
24' - Piotr Mroziński dośrodkowuje w pole karne... Ribeiro blokuje na rzut rożny.
24' - Makana Baku wybija piłkę głową, a Ernest Muci wykopuje daleko na połowę rywali.
25' - Jakub Serafin uderzył z nieprzygotowanej piłki zza pola karnego - daleko od bramki Hładuna.
27' - GOL! Puszcza Niepołomice
28' - Strzelec gola: Łukasz Sołowiej (Puszcza)!
29' - Klasyczna bramka z niczego... chwila gapiostwa w polu karnym nikt nie skoczył do piłki i przypadkowo dopadł do niej na 3 metrze Sołowiej i nie dał szans Hładunowi.
31' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony pola karnego, dośrodkowanie Josue i mamy rzut rożny.
32' - Przerwa na nawodnienie.
33' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
33' - fot. Mishka / Legionisci.com
35' - Rzut wolny wykonuje Josue. Będzie dośrodkowanie.... i GOL!
35' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
36' - Strzelec gola: Josue (Legia)!
37' - Żaden legionista po drodze piłki nie dotknął choć najbliżej tego był Rosołek. Bramkarz zdołał ją musnąć, ale zbił tylko do słupka i wturlała się do siatki.
41' - Gospodarze domagają się karnego po zagraniu ręką jedneg z legionistów

42' - Sędzia po konsultacji VAR uznał, że ręka Celhaki była naturalnie ułożona i nie podyktował jedenastki.
43' - Kiks Slisza w środkowej strefie i Jędrzejczyk musiał ratować się faulem.
43' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
46' - Strzał Muciego zza pola karnego zablokowany
47' - Sędzia dolicza 3 minuty.
50' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze Legii wracają na murawę.
Będą zmiany.
Na boisku pojawią się Patryk Kun i Tomas Pekhart.

45' - Zmiana Legia: Artur Jędrzejczyk Patryk Kun
45' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Tomas Pekhart
47' - Zaczynamy drugą część, ze środka boiska gospodarze.
47' - Bartosz Slisz zajął miejsce na prawej obronie za Artura Jędrzejczyka.
48' - Baku natomiast zajął miejsce Wszołka
48' - Mamy faul i rzut wolny dla Legii z około 30. metra.
49' - Dośrodkowanie Josue wybite... jeszcze wrzutka Kuna i Baku, ale bez strzału.
49' - Baku wbiega w pole karne, oddaje mocny, lecz zablokowany strzał. Dodatkowo jest na pozycji spalonej.
50' - Wrzut z autu na pole karne Legii... lekkie zamieszanie, ale radzą sobie leioniści.
51' - Kun wychodzi z obiecującym kontratakiem... bardzo słaby przerzut wahadłowego i strata.
52' - Josue na przebój w środku pola faulowany przez Zapolnika.
52' - Żółta kartka: Kamil Zapolnik (Puszcza)
53' - Centra Josue ze stałego fragmentu gry łatwo wybita. Puszcza wychodzi z kontrą, ale przerywa ją faulem Baku.
53' - Kolejny faul w środkowej tercji boiska. Tym razem mocno ucierpiał Muci.
54' - Przerzut Josue na prawą stronę, Baku do Rosołka, a ten na pole karne... Kun oddaje strzał... zdecydowanie za wysoko.
55' - Starcie Slisza z Zapolnikiem... napastnik trafia łokciem w pomocnika Legii.
56' - Cholewiak na lewej stronie zablokowany przez Baku... jeszcze wrzut z autu... zawodnik Puszczy trafiony przy wybiciu piłki w głowę padł na murawę.
58' - Podanie Komara za linię obrońców wybite przez Augustyniaka. Teraz to Puszcza zdecydowanie dłużej przy piłce.
59' - Josue na lewą stronę, Muci w pole karne, ale piłka wybita... jeszcze raz próbuje Muci... nicelnie.
59' - Ribeiro wbiega w pole karne, centruje... będzie rzut rożny.
60' - Josue dośrodkowuje... ogromne zamieszanie, a gracze Legii sygnalizują zagranie ręką. Sędzia jednak milczy.
60' - Baku centruje, Zapolnik blokuje, będzie kolejny rożny.
60' - Zbyt lekkie dośrodkowanie Josue, łatwo wybite.
62' - Zmiana Puszcza: Michał Walski Jordan Majchrzak
62' - Zmiana Puszcza: Marcel Pięczek Artur Siemaszko
62' - Zmiana Puszcza: Kamil Zapolnik Muris Mesanović
63' - Potrójna, ofensywna zmiana w barwach gospodarzy.
63' - Muci na lewej stronie, powstrzymywany jednak przez trzech obrońców i z ataku nici.
64' - Dobra piłka na pole karne do Muciego... Albańczyk fatalnie traci.
66' - Dużo zamieszania pojawiło się na boisku. Mnóstwo wybić i strat z obu stron.
66' - Dośrodkowanie na pole karne Legii przecięte przez Augustyniaka... Kun przejmuje piłkę i jest ostro faulowany.
66' - Zmiana Legia: Ernest Muci Marc Gual
67' - Strata Guala w środku pola chwilę po wejściu... Cholewiak biegnie na bramkę, strzał zablokowany i będzie korner.
67' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
68' - Centra przeciągnięta, od autu zacznie Legia.
68' - Rosołek uruchomiony przez Baku, próbuje centrować, będzie korner.
68' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
69' - Josue na dalszy słupek, strzela Rosołek... niecelnie.
70' - Faul Augustyniaka na około 40. metrze od bramki. Natomiast żółtą kartką ukarany trener gospodarzy.
70' - Centra na pole karne wybita przez Slisza... Baku napędza kontrę, lecz Rosołek przegrywa pojedynek biegowy.
71' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
71' - Gual na prawej stronie próbuje dośrodkować, lecz znów jest zablokowany.
72' - Baku zagrywa na pole karne do Guala, Hiszpan dobrze zabiera się z piłką... świetna interwencja Komara.
72' - Legioniści mieli jeszcze szansę z rzutu rożnego, ale nic z tego nie wyniknęło.
73' - Baku na prawej stronie, kolejne zablokowane dośrodkowanie, nie wiemy już które w tym spotkaniu.
73' - Żółta kartka: Maciej Rosołek (Legia)
73' - Fatalna strata Rosołka, który musi naprawiać swój błąd faulem.
74' - Żółta kartka: Roman Jakuba (Puszcza)
74' - Teraz faul na Gualu i kolejny kartonik.
75' - Żółta kartka: Konrad Stępień (Puszcza)
75' - Mnóstwo fauli w przeciągu kilku chwil. Zaczyna nam się robić brzydko na boisku.
76' - Dośrodkowanie Josue, trafia do niepilnowanego Pekharta, ale łatwo łapie piłkę po strzale golkiper.
76' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Igor Strzałek
76' - Przerwa na nawodnienie.
78' - Wznawiamy grę, z autu Puszcza.
79' - Daleki wrzut na pole karne Legii... ogromne zamieszanie... na szczęście strzał niecelny.
79' - Zmiana Puszcza: Mateusz Cholewiak Wojciech Hajda
80' - Próba podania za plecy obrońców Augustyniaka niecelna, ale powalczył Strzałek i piłkę będzie miała Legia.
80' - Josue na 30. metrze od bramki oddaje strzał... bardzo mocno i wysoko nad bramką.
80' - Gual w pojedynku powietrznym z Sołowiejem fauluje rywala.
81' - Kolejny faul w środku pola. Bardzo ostra gra Puszczy.
82' - Żółta kartka: Wojciech Hajda (Puszcza)
82' - Zmiana Legia: Josue Juergen Elitim
83' - Próba wysokich podań w wykonaniu Legii, jednak żadne z nich nie było celne.
83' - Baku centruje, zamyka akcję Kun, lecz traci.
84' - Celhaka na przebój w środku pola, próbuje na jeden kontakt z Gualem, ale Hiszpan traci.
84' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
85' - Gual przed polem karnym, ale znowu traci. Tylko aut dla gości.
85' - A na murawie leży jeden z graczy gospodarzy, który potrzebuje pomocy medycznej.
86' - Gra zostaje wznowiona.
87' - Gual zagrywa do Augustyniaka, ale za mocno. Obrońca wracając się fauluje rywala.
88' - Ależ zamieszanie w polu karnym Legii... Wysoka piłka, zawiodła komunikacja między Sliszem, a Augustyniakiem. Było blisko samobójczej bramki.
88' - Pekhart przy piłce, faulowany na około 30. metrze od bramki.
89' - Żółta kartka: Artur Craciun (Puszcza)
89' - Centra Elitima oddalona od pola karnego.
90' - Slisz przegrywa pojedynek z Majchrzakiem, Hajda wbiega w pole karne... strzał zablokowany.
92' - Legioniści rozgrywają w środku pola, lecz ciężko im się przedrzeć wyżej. Puszcza całą "jedenastką" na swojej połowie.
93' - Sędzia Przybył doliczył sześć minut do drugiej połowy.
93' - Strzałek próbował zagrać na pole karne, ale zrobił to fatalnie.
94' - Ależ było blisko! Najpierw Gual sam na sam trafia prosto w Komara, zbiera jeszcze piłkę i próbuje zagrać na pustą bramkę do Pekharta, ale wybija piłkę obrońca.
95' - Dobra akcja Legii, Elitim zagrywa na pole karne i wybija obrońca. Będzie korner.
96' - Dośrodkowanie przedłuża Slisz i wybijają defensorzy. Jeszcze jeden stały fragment gry.
96' - Ależ strzał Guala zza pola karne, lecz broni świetnie Komar. Będzie kolejny rzut rożny.
97' - Centra wybita, ale legioniści wciąż przy piłce... dośrodkowanie... Pekhart na spalonym.
98' - Daleki wrzut z autu Puszczy wybity... jeszcze Mroziński... niecelnie.
98' - Koniec meczu!

Koniec meczu. Legia Warszawa zaskakująco remisuje 1-1 z beniaminkiem Puszczą Niepołomice i po raz pierwszy w tym sezonie Ekstraklasy traci punkty.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów z Krakowa zapraszamy na legionisci.com!
"Legio klubie ty nasz, pokaż k... jak w piłkę grasz" - śpiewają piłkarzom kibice ze stolicy.
"Tylko zwycięstwo! hej, w Wiedniu tylko zwycięstwo!" niesie się z trybun.