• 90+10' Muci
5 (2)

Sędzia: István Vad (Węgry)
Widzów: 10288

18:00 - Witamy z Wiednia, stolicy Austrii, gdzie Legia Warszawa powalczy dziś z lokalną Austrią o odrobienie start i awans do rundy play-off eliminacji Ligi Konferencji Europy! Do rozpoczęcia tego zapowiadającego się bardzo emocjonująco widowiska pozostała zaledwie godzina.
18:10 - Legioniści przed dzisiejszym spotkaniem nie stoją na straconej pozycji, ale przegrywając 1-2 pierwszym mecz w Warszawie zdecydowanie utrudnili sobie wykonanie postawionej przed nimi misji. Cieszy jednak fakt, że gracze Legii wcale nie wyglądali gorzej piłkarsko od Austriaków. Wydaje się więc, że przy poprawie skuteczności i wyeliminowaniu błędów w obronie oraz rozegraniu "Wojskowi" mają szansę odrobić straty i zagwarantować sobie awans do kolejnej rundy. Tego właśnie sobie i piłkarzom życzymy!
18:18 - Skład, który posyła dziś w bój trener Kosta Runjaić nie różni się znacząco od tego z pierwszego meczu. Kontuzjowanego Pankova zastąpi Jędrzejczyk i jest to jedyna zmiana. W drużynie gości również nastąpiła tylko pojedyncza wymiana, na tej samej pozycji i też z powodu urazu. Za Plavoticia wystąpi Handl.
18:28 - Stadion Generali Arena, na którym zagrają dziś legioniści, położony jest na południu Wiednia. Jego pojemność wynosi około 17 500 miejsc. Początkowo miało się na nim pojawić więcej kibiców z Warszawy, jednak na kilka dni przed meczem austriacki klub zmniejszył pulę biletów dla fanów "Wojskowych" i ostatecznie pojawi się ich około półtora tysiąca, choć do Wiednia dotarło zdecydowanie więcej osób. Przed spotkaniem odbył się wspólny przemarsz wszystkich kibiców pod arenę, lecz niestety pojawiły się problemy z wejściem na sektor.
18:35 - Obie ekipy już od kilku minut intensywnie się rozgrzewają. Do rozpoczęcia meczu pozostało niecałe pół godziny!
18:38 - W Wiedniu legioniści rywalizowali już dwukrotnie w 2004 i 2006 roku. Niestety oba te spotkania zakończyły się porażkami po 0-1. Mamy nadzieję, że ta "klątwa" zostanie dziś odczarowana.
18:40 - Niestety również historia nie przemawia na korzyść stołecznego zespołu. Za każdym razem, kiedy Legia przegrywała pierwszy mecz na własnym stadionie, nie dawała rady odrobić strat w rewanżu i odpadała z rozgrywek. Taka sytuacja miała miejsce aż 10 razy. W takim razie do odczarowania jest również i ta "klątwa".
18:44 - Mam nadzieję, że nie zagramy tak, jak w ostatnim meczu, ale stylu nie zmieniamy - gramy już tak od roku. Wierzę w nasz styl. Wiemy, że Austria gra wysokim pressingiem. Jak jutro wykorzystamy swoje szanse, to jestem przekonany, że wygramy, ale nie możemy brać na siebie zbyt wiele ryzyka - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej, pełny wiary trener Legii, Kosta Runjaić.
18:46 - Przez kilkadziesiąt minut kibice Legii mieli problem z wejściem na sektor, ale wszystko wskazuje na to, że uda się zająć miejsca w sektorze gości.
18:54 - Do meczu pozostały ostatnie minuty, kibice Legii pojawiają się na sektorze gości, zaraz zacznie się bój o pozostanie w Europie!
18:57 - Ruszyli!
18:58 - "Wojskowi" zagrają dziś w białych trykotach, natomiast gospodarze w kolorze fioletowym.
18:58 - Jeszcze tylko losowanie stron i zaczynamy!
18:59 - Kibice gospodarzy prezentują oprawę w kształcie przypominającą część klubowego herbu.

1' - Zaczynamy! Od środka gracze Ausstrii.
1' - Piłka od razu na prawą stronę, ale zagrana za mocno. Aut dla Legii.
2' - Próba długiego podania do Wszołka zablokowana. Jeszcze jedno podanie na prawą stronę... spalony.
3' - Dużo chaosu na początku tego spotkania z obu stron.
3' - Podanie na pole karne Legii wybite przez Augustyniaka. Jeszcze na korner wybija Ribeiro.
4' - Krótkie rozegranie zakończone wrzutką wybitą przez Kuna. Jeszcze uderzenie jednego z gospodarzy... zablokowane.
4' - Kolejna wrzutka na pole karne Legii wybita. Będzie znów rzut rożny.
5' - Dośrodkowanie na dalszy słupek i znów interwencja Kuna. Będzie kolejny stały fragment gry.
5' - Krótkie rozegranie, wrzutka zdecydowanie przeciągnięta, ale gracze Austrii dalej przy piłce.
6' - Elitim odbiera piłkę i jest faulowany. W końcu chwila spokoju i wytchnienia dla "Wojskowych".
6' - Zmiana Austria: Marvin Potzmann Manuel Polster
6' - Szybka zmiana w barwach gospodarzy spowodowana najprawdopodobniej urazem.
7' - Wszołek zagrywa w pole karne, ale dobrze wybijają przed Sliszem defensorzy.
8' - Zderzenie Guala z Martinsem, cierpi gracz Austrii.
8' - Dobry pressing legionistów i odbiór. Wszołek próbował przyśpieszyć, ale za linię boczną wybijają gospodarze.
8' - Josue z piłką w środku pola... faul.
9' - Dośrodkowanie na pole karne Austrii wybite. Będzie pierwszy korner dla Legii.
9' - Josue centruje, ale radzą sobie gospodarze, którzy wychodzą z kontrą... świetna interwencja Wszołka.
10' - Wrzutka na "szesnastkę" Legii przestrzelona. Od bramki zacznie Tobiasz.
11' - Golkiper Legii wybija niecelnie piłkę pod pressingiem. Elitim próbuje szybko odebrać, ale fauluje.
12' - Josue zagrywa na prawą stronę, Jędrzejczyk próbuje prostopadle na skrzydło, ale zdecydowanie za mocno.
13' - Ribeiro zagrywa piłkę za plecy obrońców, ale również ze zbyt dużą siłą.
14' - fot. Legionisci.com
14' - Husković próbuje dryblować na prawym skrzydle. Świetnie radzi sobie z nim Augustyniak i przy piłce Legia.
15' - Josue szybko w kierunku Wszołka. Dobrze jednak interweniuje przed wahadłowym bramkarz.
15' - Teraz gracze Austrii centrują na pole karne Legii, Slisz wybija, będzie korner.
16' - Piąstkuje Tobiasz, jeszcze lekkie zamieszanie... wybija Kun.
17' - Daleki wrzut z autu na pole karne Legii, jednak popchnięty zostaje Ribeiro. Zaczną legioniści.
17' - Gual faulowany na połowie przeciwnika.
18' - Josue centruje z daleka, wybija Galvao. Będzie tylko aut dla Legii.
19' - Josue piętą do Wszołka, ten wbiega w pole karne, ale wacha się i ostatecznie traci piłkę.
20' - Kilka górnych piłek w wykonaniu Austriaków i starta. Gospodarze jednak szybko odbierają, wrzutka na pole karne... słabiutki strzał łapie Tobiasz.
21' - Wysoki przerzut Josue do Kuna, Polak mknie skrzydłem do samej linii, ale piłka wychodzi i od bramki zaczną gospodarze.
22' - Elitim górą na Guala, spalony.
22' - Jędrzejczyk próbuje przyśpieszyć wysoką piłką do Wszołka, ale robi to bardzo niecelnie wybijając na aut.
22' - Dobry pressing legionistów i szybki odbiór piłki.
23' - Kolejna strata, wiedeńczycy wychodzili z groźną kontrą, ale przejętą przez Slisza.
24' - Teraz kontratak legionistów, Ribeiro na pole karne do Guala, Hiszpan decyduje się na strzał... niecelnie. Napastnik mógł jeszcze podać do partnerów, ale nie zdecydował się na to.
26' - Długie wybicie Tobiasza w stronę Kuna, wahadłowy wygrywa pojedynek lecz wycofuje piłkę. Gra zostaje jeszcze przerwana, ponieważ na boisku leży jeden z zawodników Austrii.
26' - Podanie Elitima na prawą stronę, lecz znów muszą wycofać legioniści.
26' - Zagranie na prawe skrzydło do Wszołka, Polak próbuje dryblować na polu karnym, będzie jedynie rzut rożny.
27' - Josue centruje na dalszy słupek do Jędrzejczyka, który zgrywa na pole karne i traci... Jeszcze Josue, wybijają gospodraze.
28' - Odbiór Ribeiro w środku pola, Elitim próbuje z pierwszej piłki do Guala, ale traci.
29' - Kibice Legii już niemal w całości wypełnili sektor, ale nie rozpoczęli jeszcze dopingu.
30' - Daleki i celny wrzut z autu na pole karne Legii... dobrze interweniuje Tobiasz.
30' - Potężne "Mistrzem Polski jest Legia" rozległo się na trybunach!
30' - Ribeiro rozgrywa szybko z Kunem i jest faulowany. Może być szansa na groźne dośrodkowanie z około 30. metrów.
31' - Centra Josue wybita... jeszcze Kun głową na pole karne... zagranie również wybite.
32' - Josue ostro potraktowany na połowie gospodarzy, stały fragment dla Legii.
33' - Josue mądrze na pole karne do Guala... strata. Jeszcze odbiór Slisza, centra, ale za wysoka.
34' - Próba akcji prawą stroną, ale tracą legioniści. Na szczęście błąd w wyprowadzeniu piłki popełniają gospodarze.
34' - Josue strzela mocno z około 25. metra po odbiorze Slisza, ale obok bramki. Dobra próba kapitana Legii.
35' - Legioniści teraz zdecydowanie przycisnęli gospodarzy, częściej utrzymują się przy piłce i prą na bramkę.
35' - Wszołek na prawym skrzydle, centruje, ale zdecydowanie za słabo.
35' - Żółta kartka: Juergen Elitim (Legia)
36' - Groźne wejście Eilitima w Braunodera zakończone kartką. Będzie groźna szansa dla Austrii.
36' - Strzał z wolnego prosto w mur "Wojskowych".
38' - Pekhart w ostrym starciu powietrznym w środku pola. Ucierpiał Holland.
38' - Daleki wyrzut z autu na pole karne Legii zdecydowanie wybity. Austriacy dalej przy piłce.
39' - Gruber na polu karnym, decyduje się na mocny strzał... minimalnie obok słupka. Duże szczęście Legii.
39' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
39' - Strzelec gola: Juergen Elitim (Legia)!
41' - Ależ strzał Elitima! Wszołek na prawym skrzydle zagrywa w pole karne do Kuna, ten zgrywa głową przed pole karne do Kolumbijczyka, który atomowym strzałem w prawy róg pokonuje golkipera.
41' - Wiedeńczycy z szybką próbą odrobienia strat, dwa dośrodkowania na pole karne wybite przez Augustyniaka, będzie korner dla gospodarzy.
42' - Poprzeczka! Dobre dośrodkowanie na głowę Hollanda zakończone strzałem, ale na szczęście trafia w metalowy pręt.
43' - Kolejna centra na pole karne Legii, w ofiarnej interwencji faulowany Wszołek.
44' - Dalekie wybicie Tobiasza w stronę Wszołka, interweniuje defensor i będzie aut dla Legii.
45' - Kun za obrońców do Guala, ten próbuje z pierwszej piłki, ale nikt nie wiedział, jakie zamiary ma Hiszpan.
45' - Ależ okazja! Fenomenalne prostopadłe podanie Elitima do Wszołka na pole karne, Polak sam na sam z golkiperem przestrzelił nad bramką. Trzeba takie coś wykorzystywać!
46' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
46' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
47' - Tak jest!!! Odbiór Josue w środku pola, Slisz mknie prawym skrzydłem i decyduje się na dośrodkowanie na dalszy słupek. Tam znajduje się Gual, który szczupakiem pakuje piłkę w siatce. Mamy dwubramkowe prowadzenie, które w tym momencie daje awans Legii!
47' - Do pierwszej połowy doliczone zostały dwie minuty.
49' - Fitz centruje na pole karne, strzela Huskovic, ale łatwo łapie Tobiasz. Jeszcze lekkie przepychanki zawodników obu drużyn.
49' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Legia)
49' - Żółta kartka: Andreas Gruber (Austria)
49' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa! Po bardzo dobrej pierwszej połowie legioniści prowadzą z Austrią Wiedeń 2-0. Początkowo "Wojskowi" mieli problem z przedarciem się przez dobrze ustawioną formacje defensywną gospodarzy, ale w końcówce byli bardzo skuteczni i uzyskali dwubramkowe prowadzenie. Choć przed meczem mało kto się tego spodziewał, to legionistów dzieli tylko 45 minut od czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy!

47' - Zaczynamy drugą część! Od środka Legia.
47' - Ależ rozpoczęcie meczu w wykonaniu "Wojskowych". Wszołek centruje na pole karne, Kun wygrywa pozycje i mocno strzela głową, ale świetnie broni bramkarz. Będzie rzut rożny.
48' - Z zagrożenia nici, ale legioniści dalej przy piłce.
48' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
49' - Szybka kontra i centra Austriaków na pole karne, ale dobrze interweniuje Augustyniak. Będzie korner.
49' - Celne dośrodkowanie na Martinsa, ale niecelny strzał głową. Od bramki Legia.
50' - Akcja gospodarzy prawą stroną, kolejna dobra reakcja Augustyniaka.
51' - Daleki wrzut z autu gospodarzy, dużo zamieszania, piłka pod nogami Martinsa... strzał zablokowany.
51' - Korener gospodarzy pewnie wybity przez Jędrzejczyka.
53' - Gospodarze chwile dłużej przy piłce, w końcu wybicie i Gruber faulowany w środku pola.
53' - Gual próbował na przebój po lewej stronie, ale defensor wybija na aut.
54' - Ribeiro faulowany po lewej stronie. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie.
55' - Dobre dośrodkowanie, ale minął się z piłką Ribeiro. Golkiper piąstkuje i będzie korner.
55' - Dośrodkowanie zbyt lekkie i łatwo wybije. Gospodarze wychodzili z szybką kontrą, ale świetnie asekuruje Wszołek.
56' - Akcja środkiem pola gospodarzy, wybija Kun pod nogi Guala, ale ten zbyt łatwo oddaje.
56' - Huskovic w polu karnym... świetny wślizg Augustyniaka. Będzie jedynie rzut rożny.
57' - Dośrodkowanie wypiąstkowane za pole karne przez Tobiasza, Gual znów na oślep i Austria przy piłce.
58' - Legioniści w świetnym pressingu i gubią się defensorzy gospodarzy. Wrzut z autu dla Legii.
58' - Ależ kolejna szansa! Kun wbiega w pole karne, wykłada piłkę do Pekharta na 2. metr od bramki, ale Czech trafia prosto w golkipera.
59' - Odbiór Slisza w środku pola, Augustyniak holuje piłkę, ale łatwo traci.
59' - Huskovic w polu karnym, zagrywa wzdłuż bramki... na szczęście nikogo tam nie było.
59' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
60' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
61' - 3-0!!! Ależ fenomenalna drużynowa akcja Legii! Kun wybił piłkę spod własnego pola karnego, Gual świetnie wygrał pozycję w środku pola i podał do Josue. Portugalczyk odegrał do Hiszpana, który pograł na jeden kontakt w polu karnym ze Wszołkiem, wyłożył na pustą bramkę do Pekharta i mamy trzecią bramkę. Fantastyczna akcja legionistów.
62' - Braunoder próbuje prostopadle na pole karne Legii, ale zdecydowanie za mocno.
62' - Zmiana Legia: Marc Gual Maciej Rosołek
63' - Zmiana Austria: James Holland Manfred Fischer
63' - Zmiana Austria: Matthias Braunoder Kenan Jusic
65' - Elitim na przebój w środku pola faulowany.
65' - Żółta kartka: Marvin Martins (Austria)
65' - Kolumbijczyk potrzebuje pomocy lekarzy.
67' - Zmiana Austria: Matthias Braunoder Aleksandar Jukic
68' - Pekhart utrzymuje się przy piłce tyłem do bramki i jest faulowany. Legioniści teraz dłużej przy futbolówce.
69' - Jukic odebrał i przyśpieszył w środku pola, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i dobrze interweniuje Augustyniak.
69' - Próba prostopadłego podania na pole karne Legii zdecydowanie za mocna. Od bramki Tobiasz.
69' - GOL! Austria Wiedeń
71' - Strzelec gola: Andreas Gruber (Austria)!
71' - Chwila dekoncentracji legionistów i tracimy bramkę. Akcja Grubera z Fitzem, ten drugi wykłada piłkę przed pole karne i Gruber mocnym strzałem pokonuje bramkarza.
72' - Ribeiro na skrzydło do Kuna, ten centruje i w polu karnym upada Pekhart, ale bez konsekwencji dla gospodarzy. Jeszcze Elitim sprzed pola karnego... zbyt mocno.
72' - Ribeiro na przebój, ale zagrywa za szybko i za plecy Rosołka, niestety strata.
73' - Akcja Austrii w środku pola przejęta przez Elitima, który jest faulowany.
74' - Żółta kartka: Manfred Fischer (Austria)
74' - Bardzo ostro potraktowany Kolumbijczyk potrzebuje pomocy medycznej.
75' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Jurgen Celhaka
75' - Z pomocnikiem wszystko ok, ale i tak zostaje zmieniony.
76' - Długie wybicie Tobiasza i niepotrzebna strata.
76' - Atak lewą stroną gospodarzy, dobrze przerwana przez legionistów.
77' - Fitz centruje na pole karne, dobrze radzi sobie Tobiasz.
78' - Dalekie wybicie Tobiasz na Pekharta, Czech dobrze pressuje i aut dla Legii.
79' - Legionistom się nie spieszy, przetrzymują piłkę na prawej stronie.
79' - Głupia strata Josue, ale nie poszli szybko gospodarze.
80' - Odbiór Slisza, wychodził z piłką Josue, ale ogromne zamieszanie i Portugalczyk fauluje.
81' - Wrzutka na pole karne Legii, ogromne zamieszanie, pada na murawę Tobiasz i jeden z graczy Austrii. Ogromne protesty, ale będzie jedynie korener.
82' - Celne dośrodkowanie na Jukicia, dziwny strzał i piąstkuje Tobiasz.
82' - Teraz mocno przycisnęli legionistów gospodarze, dużo nerwowości.
83' - Zmiana Austria: Muharem Huskovic Alexander Schmidt
83' - Prostopadłe zagranie w stronę Schmidta odbiera Augustyniak, ale tracą jeszcze legioniści.
84' - GOL! Austria Wiedeń
85' - Niestety tracimy drugą bramkę. Dośrodkowanie na pole karne do niepilnowanego Grubera, który pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Tobiasza.
85' - Strzelec gola: Andreas Gruber (Austria)!
86' - Rosołek na prawym skrzydle próbuje centrować, ale blokuje Martins. Będzie rzut rożny.
87' - Centra Josue wybita, jedynie aut dla Legii.
87' - Kun z Rosołkiem na lewej stronie... głupia strata.
88' - Rosołek odbiera, ale wybija na oślep. Kolejna strata.
88' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
88' - Strzelec gola: Maciej Rosołek (Legia)!
89' - Mamy to! Akcja Legii środkiem pola, podanie na prawo do Wszołka, który przetrzymuje piłkę. Ostatecznie decyduje się na zagranie po linii do Rosołka, który celnym strzałem w lewy róg pakuje piłkę w siatce.
90' - Czerwona kartka: Aleksandar Jukic (Austria)
90' - W sektorze gości szał. "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się!"
90' - fot. Wpytek / Legionisci.com
91' - Mamy czerwoną kartkę dla Jukicia. Został on faulowany przez Slisza, ale sprowokowany i zdenerwowany zdecydował się na wpadnięcie z "byka" w pomocnika. Żegnamy pana!
92' - Do drugiej połowy doliczone zostało dziewięć minut.
92' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
93' - Odbiór Slisza w środku pola i wysokie podanie Josue do Wszołka. Polak próbuje wygrać pozycję, ale przegrywa i będzie tylko aut.
93' - Pekhart przy piłce w polu karny, obraca się... będzie rzut rożny.
94' - Ależ ciekawe rozegranie. Kun na krótko do Josue, ten od razu odgrywa, a Polak zgrywa w pole karne. Szkoda, że z tego nic nie wyszło.
94' - Żółta kartka: Josue (Legia)
95' - Zmiana Legia: Josue Ernest Muci
95' - Zmiana Legia: Patryk Kun Lindsay Rose
96' - Dalekie podanie i dobra interwencja Rosea i wybicie Celhaki.
97' - Centra Fischera zbyt mocna i odbiera piłkę Wszołek.
97' - GOL! Austria Wiedeń
98' - Cóż tu się stało. Mnóstwo miejsca mieli gracze Austrii. Dośrodkowanie z prawej strony, niepilnowany przez Rosea Ranflt trafia do siatki. Walczyć Legio!
99' - Strzelec gola: Reinhold Ranftl (Austria)!
99' - Centra na pole karne wybita przez Rosea.
100' - Kolejna wrzutka wybita przez Augustyniaka. Gospodarze mimo jednego gracza mniej wciąż prą do przodu.
101' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
102' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
102' - Co tu się dzieje!!! Ależ to jest mecz. Wrzutka na pole karne wybita przez obrońców i zebrana przez Muciego. Albańczyk przekłada piłkę i świetnym strzałem pokonuje golkipera. Teraz już chyba nic nie może się wydarzyć!
102' - Żółta kartka: Ernest Muci (Legia)
102' - Jeszcze zaczęli gospodarze, daleka wrzutka... wybita.
103' - Jeszcze centra, wybicie, faul na Mucim!
103' - Koniec meczu!

Koniec meczu, mamy to! Legia Warszawa wygrywa z Austrią Wiedeń 5-3 i awansuje do fazy play-off Ligi Konferencji Europy! To było spotkanie pełne wzlotów i upadków. Gdy już wydawało się, że legioniści mają pewne zwycięstwo, wszystko się potrafiło odmienić. Mnóstwo bramek, czerwona kartka - w tym spotkaniu po prostu działo się wszystko. Najważniejsze, że to "Wojskowi" wychodzą z niego górą i awansują do kolejnej rundy wygrywając dwumecz 6-5!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów z tego zwycięskiego dreszczowca w Wiedniu zapraszamy na legionisci.com!