• 84' Kapuadi
4 (1)

Sędzia: Tomasz Musiał
Widzów: 19551

19:00 - Witamy ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie gdzie zostanie rozegrane zaległe spotkanie 6. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią, a miejscową Pogonią. Do rozpoczęcia spotkania pozostała dokładnie godzina!
19:02 - Znamy już składy wyjściowe obu drużyn na dzisiejszy mecz. W Legii aż pięć zmian podług ostatniego ligowego spotkania z Górnikiem Zabrze. W zamian za Pankova, Guala, Baku, Celhakę i Rosołka do "jedenastki" wskakują Kapuadi, Muci, Wszołek, Elitim oraz kapitan "Wojskowych", Josue.
19:10 - "Portowcy" w zeszłym sezonie, pod wodzą nowego szkoleniowca Jensa Gustafssona, borykali się z wieloma problemami, momentami z brakiem skuteczności czy dużą liczbą traconych bramek. Ostatecznie zespół ze Szczecina zakończył sezon na 4. miejscu w tabeli, a więc nie udało się po raz trzeci z rzędu zająć lokaty na podium.
19:15 - W obecnym sezonie szczecinianie wzięli udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy, lecz międzynarodowe granie zakończyli sromotną porażką z Gent (0-5, 2-1). Blamaż z Belgami rozpoczął kryzys szczecinian. Przed spotkaniem z klubem z Gandawy Pogoń wygrała wszystkie ligowe mecze, choć były ich tylko dwa (1-0 Warta Poznań, 2-1 Widzew Łódź), później zanotowali cztery porażki. Wzrost formy można odnotować dopiero w przedostatniej potyczce z Koroną Kielce 3-1 oraz w miniony weekend z Cracovią 5-1. Dzięki tym rezultatom Pogoń zajmuje aktualnie 8. miejsce w tabeli z 12 punktami na koncie.
19:18 - Pogoń to dla Legii bardzo niewygodny przeciwnik. Ciężko w to uwierzyć, ale w ostatnich latach "Wojskowi" tylko raz wyszli zwycięsko ze starcia z "Portowcami" - miało to miejsce 3 kwietnia 2021 roku, kiedy na Łazienkowskiej gospodarze wygrali 4-2. To było jedyne zwycięstwo stołecznego zespołu w ostatnich 10 meczach z tym przeciwnikiem. Oprócz tego padły trzy remisy i aż sześciokrotnie górą była Pogoń. Aktualnie seria niewygranych spotkań z Pogonią wynosi cztery.
19:20 - Jeszcze gorzej statystyka wygląda, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko starcia wyjazdowe. Ze Szczecina z tarczą Legia ostatni raz wróciła w 2017 roku. Od tamtej pory cztery razy wygrała na swoim stadionie Pogoń i padł jeden remis. Miejmy nadzieję, że specjalista od przełamywania klątw, trener Kosta Runjaić, zdoła przełamać dziś kolejną.
19:21 - Ogólnie w historii zespoły rywalizowały ze sobą 118 razy, a legioniści górą byli w 71 z takich starć. Pogoń wygrywała 22-krotnie, a remis padał 25-krotnie. Bilans bramkowy to 229 - 110 na korzyść warszawiaków.
19:22 - Jeśli chodzi o dzisiejsze spotkanie, to na murawie rozpoczęły się właśnie ostatnie przygotowania do niego. Na rozgrzewkę wyszli golkiperzy obu drużyn, teraz czekamy na resztę piłkarzy.
19:26 - Dzisiaj, późnym popołudniem odbyło się już jedno spotkanie związane z Legią Warszawa. Trzecioligowe rezerwy stołecznego klubu rywalizowały z ekstraklasowym Ruchem Chorzów w ramach I rundy rozgrywek Pucharu Polski. Legionistom udało się pokonać teoretycznego faworyta 3-2 po bramkach Maksymiliana Stangreta, Aleksandra Wańka oraz Adama Ryczkowskiego i awansować do dalszej fazy rozgrywek. Wielkie gratulacje dla ekipy trenera Piotra Jacka.
19:30 - Do bramkarzy dołączyła już kilka minut temu reszta drużyny, a do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny!
19:35 - - Legia to doskonały zespół, świetnie prezentujący się na boisku. Drużyna kompletna, mógłbym powiedzieć. Na każdym etapie gry będziemy musieli dawać z siebie wszystko. Zarówno w ataku, obronie, jak i strefach przejściowych będziemy musieli być dobrzy (...) Musimy pokazać wszystko, co mamy, dać z siebie sto procent, aby jutro wygrać. To jest dobry moment, abyśmy pokazali się z jeszcze lepszej strony. Musimy być dobrzy w każdym elemencie gry. Musimy być tak dobrzy, jak powinna być dobra Pogoń. Musimy być dobrzy dla naszych kibiców, pozwolić im się ponieść. Musimy też pamiętać o naszej mentalności, a wtedy powinno być jak należy - mówił na konferencji prasowej przed dzisiejszym spotkaniem pełen nadziei trener szczecińskiej Pogoni, Jens Gustafsson.
19:38 - Czeka nas dziś całkiem sympatyczny wieczór w Szczecinie. Oprócz dobrego widowiska na boisku możemy spodziewać się również przyjemnej atmosfery na trybunach, ponieważ kilka godzin przed spotkaniem Pogoń ogłosiła sold out. Trybuna gości również powinna być wypełniona.
19:50 - Piłkarze opuścili już murawę i udali się do szatni, by wykonać ostatnie szlify. Zostało już tylko 10 minut!
19:58 - Ruszyli! Legioniści zagrają dziś na biało, "Portowcy" klasycznie w bordowo-granatowych trykotach.
19:59 - Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Tomasz Musiał.
19:59 - Przywitanie kapitanów, losowanie stron i zaczynamy.

1' - Zaczynamy! Od środka gospodarze.
2' - Pierwsza akcja "Portowców", dośrodkowanie z prawej strony zablokowane. Będzie pierwszy korner.
2' - Kurzawa centruje przed pole karne do Biczachczjana, ale fatalnie kiksuje. Legia ma wrzut z autu.
4' - Legia przetrzymuje piłkę na własnej połowie, dalekie wybicie Tobiasz wprost pod nogi bramkarza Pogoni.
4' - Gorgon na lewej stronie do Grosickiego, spalony.
5' - Ależ akcja Legii. Elitim wysoko, prostopadle podaje do Muciego, Albańczyk rozpędza się, próbuje odegrać na pole karne do Wszołka, ale podanie przeciął Koutris. Będzie tylko korner.
5' - Dobra centra Josue dochodzi na głowę Slisza, strzał, lekko i obok bramki.
6' - Wysoki pressing Legii i błąd gospodarzy. Szybki obiór piłki przez "Wojskowych".
7' - Kun do Muciego na lewej flance, Albańczyk próbuje wykiwać rywala, ale pogubił się i fauluje.
9' - Próba prostopadłego podania po linii w wykonaniu Gorgona niedokładna i wyszła poza boisko.
10' - Odbiór Wszołka na prawej stronie, podanie do Slisza, który przedryblował jednego z rywali, ale niecelnie zagrał na lewą flankę. Pogoń wychodziła z kontrą, lecz świetnie zdołał wrócić właśnie Slisz.
11' - Pogoń w akcji pozycyjnej, Biczachczjan faulowany na własnej połowie.
12' - Dobry odbiór Jędrzejczyka, Josue uruchomił Wszołka na prawym skrzydle, ten odegrał do Muciego, który uderza z pierwszej piłki, ale prosto w golkipera.
14' - Gospodarze w posiadaniu piłki, próbują przedrzeć się na połowę Legii, ale źle podaje Malec i traci.
14' - Zech próbuje wysokiego podania za linię obrony, Wszołek odprowadza jedynie piłkę wzrokiem za linie boczną.
15' - Elitim również próbuje wysoko na lewą stronę, niecelnie.
16' - Koutris na lewą flankę do Grosickiego, skrzydłowy zgrywa na pole karne do niepilnowanego Ulvestada, strzał zablokowany, będzie korner.
16' - Dośrodkowanie przeciągnięte, ale Pogoń wciąż w posiadaniu.
17' - Daleka wrzutka Biczachczjana w pole karne wyszła za linie końcową. Od bramki Tobiasz.
18' - Josue do Wszołka na prawą stronę, ten odgrywa do Slisza, dośrodkowanie wprost w ręce golkipera.
18' - Muci drybluje na połowie Pogoni i jest faulowany.
19' - Josue centruje w kierunku Jędrzejczyka, ale dobrze wybijają defensorzy. Aut dla Legii.
20' - Elitim przyspiesza akcję do Muciego, ten zgrywa do Josue, który odgrywa mu na pole karne, ale Albańczyk traci.
21' - Legioniści konstruują atak na własnej połowie.
21' - Josue górą do Muciego, ten jednak łatwo traci na rzecz Kurzawy. Jeszcze Pekhart naciska pressingiem golkipera, a z dużym impetem wpada w niego.
22' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" - niesie się głośno z trybuny gości.
22' - Kurzawa faulowany przy linii środkowej boiska przez Muciego.
23' - Grosicki mknie lewą stroną, próbuje prostopadłego podania do Koutrisa, ale bardzo niecelnie.
24' - Elitim rozprowadza akcję do Muciego, Josue centruje zewnętrzną częścią stopy na pole karne w stronę Wszołka, który z trudnej pozycji uderza bardzo źle.
25' - Kurzawa, który wcześniej ucierpiał potrzebował pomocy medycznej, ale wszystko jest już dobrze.
26' - Jędrzejczyk za linie obrony w kierunku Pekharta, piłka odbija się od pięty Czecha.
26' - Dalekie wybicie Pogoni, starcie Koulourisa z Jędrzejczykiem, Polak jest faulowany.
27' - Legia wychodziła z kontratakiem, Josue przytomnie do Muciego, który może wbiec w pole karne, jednak traci.
27' - Teraz Pogoń w kontrze, Grosicki decyduje się na strzał, bardzo bardzo niecelnie.
28' - Tobiasz próbuje dalekiego podania, ale znów nie ma ono adresata.
29' - Elitim do Josue, ten odgrywa w okolice 20. metra do Slisza, pomocnik decyduje się na strzał z pierwszej piłki po ziemi, przestrzelił.
29' - Grosicki na przedpole do Biczachczjana, Ormianin uderza, ale strzał zostaje zablokowany.
30' - GOL! Pogoń Szczecin
30' - Strzelec gola: Kamil Grosicki (Pogoń)!
31' - Ależ kontratak gospodarzy i Legia przegrywa 0-1. Świetnie uruchomiony na lewej stronie został Wahlqvist, pomknął lewą flanką i wyłożył piłkę w pole karne do niepilnowanego Grosickiego, który z zimną krwią pokonał Tobiasza.
33' - Josue przerzuca na lewą stronę do Kuna, wahadłowy zastanawia się i w końcu centruje, ale dobrze interweniują defensorzy.
34' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
34' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
35' - I mamy szybką odpowiedź Legii! Cóż to była za świetna drużynowa akcja. Piłka przechodziła przez wszystkich zawodników ze środkowej tercji Legii, ostatecznie trafiła na prawe skrzydło do Wszołka, który zacentrował ją wprost na głowę Pekharta. Czech nie mógł zrobić nic innego, niż skierować ją do siatki. Firmowa akcja Legii dająca wyrównanie.
36' - Mogło być szybkie prowadzenie Legii! Elitim zagrywa płasko na pole karne do Pekharta, Czech główkuje, ale tym razem świetnie interweniuje golkiper. Będzie rzut rożny.
37' - Korner rozegrany na krótko, ostatecznie Josue do Elitima na pole karne, Kolumbijczyk markuje strzał, w końcu uderza, ale jest zablokowany.
37' - Kolejna groźna centra Legii. Tym razem Josue, oczywiście na głowę Pekharta, a napastnik uderza minimalnie niecelnie. Czech jednak i tak był na pozycji spalonej.
39' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
39' - Josue do Wszołka na prawą stronę, wahadłowy mknie w stronę pola karnego, ma trochę miejsca, strzela, ale lekko i dość niecelnie.
40' - Slisz przytomnie, prostopadle do Wszołka, piłka jednak odbija się od murawy i wahadłowy nie jest w stanie jej opanować. Będzie jednak aut blisko pola karnego dla Legii.
41' - Josue wycofuje do Elitima, pomocnik składa się do strzału, który leci wysoko ponad bramką.
42' - Pekhart faulowany w kole środkowym boiska, wcześniej ucierpiał również Elitim.
43' - Mocno potraktowany Ulvestad przez Kapuadiego na połowie rywala.
43' - Żółta kartka: Steve Kapuadi (Legia)
44' - Gorgon w świetnej akcji na lewej stronie z Koutrisem, Grek centruje, ale dobrze w polu karnym wybija piłkę Kapuadi. Będzie korner dla "Portowców".
44' - Grosicki nieźle wrzuca, uderza Ulvestad, który uprzedził Kapuadiego, ale przestrzelił.
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
46' - Grosicki w indywidualnej akcji zagrywa na jeden kontakt z kolegą drużyny, odgrywa na pole karne do Biczachczjana, który szybko obraca się, mocno uderza... dobra interwencja Tobiasza.
46' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
48' - Starcie Kuolourisa z Jędrzejczykiem w środku boiska. "Jędza" napomniany kartonikiem, a Grek potrzebuje wsparcia medycznego.
48' - Żółtą kartką ukarany również jeden z członków sztabu Pogoni.
48' - Ale chwila chwila, będzie wideoweryfikacja VAR.
50' - Czerwona kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
51' - I niestety zmiana decyzji... czerwona kartka dla Artura Jędrzejczyka. Legia będzie grała całą drugą połowę w dziesiątkę. Dodatkowo jest to kolejna kontrowersyjna decyzja.
51' - Na boisku mocne przepychanki, Jędrzejczyk nie może pogodzić się z tą decyjzą.
52' - Pierwsza połowa miała być przedłużona o trzy minuty, ale ten czas już dawno minął.
53' - Jędrzejczyk wzburzony opuszcza murawę, wznawiamy grę.
55' - Dalekie wybicie Tobiasza niecelne, Pogoń przy piłce.
55' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy legioniści remisują w Szczecinie 1-1. Większość spotkania nie było ekscytujące, ale końcówka zapewniła masę emocji. Niestety znów tych negatywnych i kontrowersyjnych ze strony arbitrów. "Wojskowi" będą musieli to spotkanie dokończyć w osłabieniu, ale znając ich nie poddadzą się i będą walczyć do końca.

45' - Zmiana Legia: Ernest Muci Marco Burch
46' - Zaczynamy drugą część. Od środka Legia.
47' - Na murawie w barwach Legii pojawił się Burch, dla którego jest to debiut w barwach Legii.
47' - Grosicki z rożnego, Gorgon strzela i jest zablokowany. Jeszcze jeden korner.
48' - Tym razem wrzutka Biczachczjana, uprzedzony został Zech, będzie jeszcze jeden stały fragment.
48' - Grosicki miękko wrzuca na pole w stronę Wahlqvista, Szwed uderza głową i świetnie interweniuje Tobiasz.
49' - Grosicki przed pole karne do Biczachczjana, strzał zdecydowanie ponad bramką. W końcu Legia w posiadaniu piłki.
50' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
50' - Grosicki z Kourisem na lewej stronie, Polak wychodzi dobrze na pozycję, ale świetnie przecina akcję Wszołek.
51' - GOL! Pogoń Szczecin
51' - Strzelec gola: Efthymis Koulouris (Pogoń)!
53' - Niestety Pogoń ponownie wychodzi na prowadzenie. Fatalną stratą na własnej połowie popisał się Josue, Koulouris pomknął w stronę pola karnego, nieatakowany oddał płaski strzał przy prawym słupku i pokonał Tobiasza.
53' - Wszołek na prawym skrzydle odgrywa do Slisza, ale ten musi wycofać.
55' - Legioniści mogli szybko odpowiedzieć. Wszołek pograł ze Sliszem, pomocnik zgrał do wahadłowego wysoko na pole karne, ten przełożył sobie obrońcę, oddał strzał, jednak minimalnie obok słupka. Było naprawdę blisko.
56' - Ribeiro centruje w kierunku Pekharta, ale zdecydowanie za płasko. Pogoń wychodzi z kontrą, którą faulem przerywa Kapuadi.
57' - Biczachczjan na prawym skrzydle dobrze powstrzymany w sytuacji 1vs1 przez Kuna.
58' - Biczachczjan do Gorgona, ten schodzi do środka, uderza z około 20. metra, ale bardzo niecelnie.
59' - Elitim mknie na połowie rywala i jest nieprzepisowo, od tyłu powstrzymywany przez Gorgona.
59' - Żółta kartka: Alexander Gorgon (Pogoń)
59' - Żółty kartonik, po dyskusji z arbitrem, otrzymał również Arkadiusz Malarz.
60' - Centra Josue, bardzo mocne zderzenie Ribeiro z Cojocaru, oboje potrzebują pomocy medycznej.
61' - Bramkarz Pogoni pozbierał się, gorzej jest z Ribeiro.
61' - Portugalczyk będzie mógł kontynuować grę. Z rzutu wolnego gospodarze.
63' - Legioniści w ataku pozycyjnym.
64' - Josue na prawo do Wszołka, ten centruje na pole karne, ale Pekhart nie zdołał doskoczyć do piłki.
64' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Marc Gual
65' - Slisz na pole karne do Guala, Hiszpan obraca się z piłką, uderza, ale strzał jest zablokowany. Będzie korner dla Legii.
65' - Josue na bliższy słupek, ale tracą legioniści. Pogoń wychodzi z kontrą, Grosicki na prawej stronie próbuje centry, bardzo niecelnie.
66' - Elitim faulowany w kole środkowym boiska.
67' - Kun z Ribeiro na lewej stronie, Portugalczyk wycofuje piłkę na pole karne do Guala, który dotknął piłki, ale nie skierował jej do bramki. Jeszcze Slisz ma szansę na groźny strzał... obok bramki.
67' - Zmiana Pogoń: Alexander Gorgon Luka Zahović
68' - Biczachczjan schodzi z prawego skrzydła do środka, uderza mocno lewą nogą, ale dobrze blokuje to Burch.
69' - Indywidualna akcja Guala przeciwko czwórce defensorów i strata. Jeszcze szybki doskok legionistów, Wszołek uderza z dużego kąta... boczna siatka. Będzie jednak korener.
69' - Centrostrzał Josue ze stałego fragmentu gry wybroniony przez golkipera. To było ciekawe.
69' - Kun na lewej stronie, dośrodkowuje, nie sięgnął piłki Wsozłek.
69' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
70' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
71' - Co się nie udało chwilę temu, udało się teraz. Kun centruje na dalszy słupek w kierunku Wszołka, wahadłowy wywalczył pozycję, uderzył głową, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Do końca Legio!
72' - Kuolouris na połowie Legii, zagrywa na pole karne w stronę Grosickiego... świetna interwencja Burcha.
72' - GOL! Pogoń Szczecin
72' - Strzelec gola: Wahan Biczachczjan (Pogoń)!
73' - Niestety znów przegrywamy. Dośrodkowanie Grosickiego z rożnego wybite przez Guala, ale trafia wprost pod nogi Biczachczjana, Ormianin uderza sprzed pola karnego tuż przy lewym słupku, Tobiasz był bez szans.
73' - Zmiana Pogoń: Kamil Grosicki Kacper Smoliński
74' - Zmiana Pogoń: Linus Wahlqvist Paweł Stolarski
75' - Legioniści w posiadaniu piłki na własnej połowie, ale są przyciskani wysokim pressingiem.
76' - Josue do Wszołka na prawe skrzydło, wahadłowy pogubił się i pozwala wyjść piłce za linie końcową.
77' - Drużynowa akcja Legii, Ribeiro zgrywa do Josue, ten centruje na pole karne, piłka odbita od Malca leci w światło bramki, ale łatwo wyłapuje ją golkiper.
77' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Jurgen Celhaka
78' - Zmiana Legia: Patryk Kun Gil Dias
78' - Zmiana Legia: Josue Maciej Rosołek
78' - Potrójna zmiana w barwach Legii.
78' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
78' - Strzelec gola: Juergen Elitim (Legia)!
79' - Cóż za determinacja Legii i Elitima. Kolumbijczyk odbiera piłkę na połowie rywala, mknie w stronę bramki, decyduje się na strzał z około 18. metra, piłka odbija się jeszcze od Malca i wpada do siatki. Walczymy Legio!
80' - Akcja Pogoni, prostopadłe podanie, ale napastnik jest na pozycji spalonej.
81' - Strata Rosołka na połowie rywala, kontra Pogoni celnie przecięta przez Kapuadiego.
82' - Prostopadłe podanie Koulourisa w stronę Biczachczjana, ale zdecydowanie na mocne i wyłapuje je Tobiasz.
83' - Zmiana Pogoń: Wahan Biczachczjan Mariusz Fornalczyk
83' - Zmiana Pogoń: Rafał Kurzawa Joao Gamboa
83' - Kolejne prostopadłe, wysokie podanie na pole karne Legii przecięte przez golkipera "Wojskowych".
84' - Elitim przy piłce, prowokuje rywala i jest faulowany przy linii bocznej na połowie rywala.
85' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
85' - Strzelec gola: Steve Kapuadi (Legia)!
86' - Mamy to, mamy prowadzenie! Świetne dośrodkowanie Elitima ze stałego fragmentu gry na dalszy słupek, wprost na głowę Kapuadiego, który wyskoczył najwyżej i umieścił piłkę w bramce. Utrzymajmy to!
87' - Świetny odbiór Diasa na lewej flance, ale Legia szybko traci.
88' - Wysokie podanie na pole karne Legii, napastnik na pozycji spalonej.
89' - Stolarski centruje płasko z prawej strony, dobre interweniuje Tobiasz.
91' - Rzut rożny dla Pogoni.
91' - Druga część przedłużona o cztery minuty.
92' - Koutris dośrodkowuje na dalszy słupek, główkuje jeden z "Portowców", ale łapie Tobiasz.
93' - Ależ indywidualna akcja Guala, która mogła zamknąć mecz! Hiszpan pomknął lewym skrzydłem, wbiegł w pole karne, oddał strzał na dalszy słupek, ale minimalnie niecelnie.
93' - Żółta kartka: Paweł Stolarski (Pogoń)
95' - Dias odbiera piłkę Stolarskiemu, podanie do Elitima na pole karne, ten wycofuje do Guala, ale podaje zostaje przecięte.
95' - Koniec meczu!

Tak jest - Legia walcząca, Legia walcząca do końca! Legioniści wygrywają na bardzo ciężkim, nieleżącym im terenie w Szczecinie 4-3. Mimo gry w osłabieniu, straty trzech goli "Wojskowi" walczyli do końca, zdobyli jedną bramkę więcej i wracają do Warszawy z trzema punktami i pozycją lidera. Taką Legię chcemy oglądać!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live z tego szalonego, ale zakończonego happy endem meczu w Szczecinie, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com.