Wrocław - Sobota, 21 października 2023, godz. 17:30
4 (0)
    0 (0)

Sędzia: Piotr Lasyk
    Widzów: 39583

16:28 - Witamy z Tarczyński Arena we Wrocławiu! Za trochę ponad godzinę na tym obiekcie legioniści powalczą o kolejne ligowe punkty ze Śląskiem.
    16:45 - Na rozgrzewce pojawili się właśnie bramkarze Legii. Od kilku minut rozgrzewają się również golkiperzy Śląska.
    16:50 - Znamy składy obu drużyn na dzisiejsze widowisko. W wyjściowej jedenastce "Wojskowych" cztery zmiany podług ostatniego ligowego spotkania z Rakowem. W obronie za Burcha i Kapuadiego zagrają Augustyniak oraz Pankov. Zmiana nastąpiła również w ofensywie, gdzie w miejsce Muciego wskoczył Rosołek. Z powodu pauzy za żółte kartki nie zagra dziś również Josue, którego zastąpi Elitim.
    16:53 - Do bramkarzy dołączyli pozostali piłkarze Legii, którzy przed rozpoczęciem przygotowań podbiegli do sektora gości, by przywitać się z kibicami.
    16:55 - Wrocławianie w tym sezonie radzą sobie zaskakująco dobrze. Pod wodzą Jacka Magiery Śląsk zdobył w tym sezonie 23 punkty, wygrywając siedem spotkań na 11. Jedyne porażki, które ponieśli miały miejsce w rywalizacji z Zagłębiem Lubin i Stalą Mielec, czyli kolejno w 2. i 3. kolejce ligowej. Są także zespołem, który w tym sezonie wraz z Piastem Gliwice stracił najmniej goli (10 - średnio ok. 0,9 bramki na spotkanie).
    17:00 - Kluby ogólnie mierzyły się ze sobą 101 razy, a legioniści zwyciężali 56 razy. Śląsk lepszy okazywał się 19-krotnie, za to remisów padło 26. Bilans bramkowy to 159-70 na korzyść warszawiaków. Jak pokazują powyższe wyniki, w ostatnich trzech spotkaniach we Wrocławiu padała maksymalnie jedna bramka. Warto dodać, że w tym wieku Legia tylko czterokrotnie przegrywała ze Śląskiem, występując w roli gościa, a takich spotkań odbyło się aż 24.
    17:05 - Dzisiejszy mecz na szczycie ligowej tabeli cieszy się również ogromnym zainteresowaniem kibiców. Śląsk już na około tydzień przed spotkaniem ogłosił sold out biletów. Ogromna mobilizacja pojawiła się także w szeregach Legii, gdyż nasi kibice wykupili pełną pulę biletów przyznanych im na to spotkanie i pojawią się dziś we Wrocławiu w liczbie około 3500 fanów. Czeka nas nie tylko dobre widowisko sportowe, ale również kibicowskie.
    17:12 - - Mieliśmy w środę trening na głównej płycie i już było czuć tę atmosferę, że coś jest innego, wyjątkowego, widać było przygotowania do oprawy. To jest fajne, tak powinna wyglądać Ekstraklasa, piłka nożna, gdzie kibice są na stadionie. Sam fakt, że bilety zostały wykupione tydzień wcześniej świadczy o tym, jak duży jest ciężar gatunkowy tego spotkania - mówił przed dzisiejszym meczem obecny trener Śląska i wieloletni gracz oraz szkoleniowiec Legii, Jacek Magiera.
    17:14 - - Cieszymy się na konfrontację z liderem. We Wrocławiu gra przy pełnych trybunach nie zdarza się co kolejkę. Ważne, by dobrze zaprezentować się przed naszymi kibicami, którzy licznie stawią się na stadionie. Chcemy osiągnąć pozytywny wynik i zagrać skutecznie, a nie tylko ładnie dla oka - powiedział równie pozytywnie nastawiony trener "Wojskowych", Kosta Runjaić.
    17:15 - Zawodnicy Śląska opuścili już murawę, do szatni powoli zmierzają również piłkarze Legii.
    17:20 - Trwa prezentacja składów. Zostało już tylko 10 minut!
    17:21 - "Legio, Legio..." ryknęli głośno kibice z Warszawy!
    17:26 - Piłkarze już są ustawieni w tunelu.
    17:27 - Ruszyli!
    17:28 - Statuetkę piłkarza miesiąca, drugi raz z rzędu, odbiera właśnie napastnik Śląska, Erik Exposito.
    17:29 - Jeszcze przywitanie kapitanów, losowanie stron i zaczynamy! Pod nieobecność Josue, drużynę w roli kapitana prowadzić będzie Paweł Wszołek.
    17:30 - Piłkarze Legii jeszcze raz podbiegli pod sektor gości i zostali przywitani głośnym "Legia Warszawa"!

2' - Zaczynamy! Od środka legioniści.
    2' - Rosołek zgrywa z lewej flanki do środka, piłka jednak szybko do niego wraca i musi wycofać do tyłu.
    3' - Strata Kuna na połowie rywala, ale szybko naprawiona przez Elitima.
    3' - Exposito ograł Augustyniaka, popędził prawym skrzydłem, ale wycofał.
    4' - Centra na skraj pola karnego Legii, wybita przez Slisza przewrotką.
    4' - Przerzut gospodarzy na lewą flankę zbyt mocny, Legia wraca do posiadania.
    5' - Ribeiro rozpędzał atak Legii i został ostro potraktowany przez Olsena.
    5' - Żółta kartka: Patrick Olsen (Śląsk)
    6' - Ribeiro centruje na pole karne, ale nie zdołał opanować piłki Gual.
    7' - Dalekie wybicie Leszczyńskiego, ale zbyt mocno i z autu zacznie Legia.
    7' - Wszołek rozpędza się na prawej stronie, ale jest powstrzymany.
    8' - Dalekie podanie Augustyniaka w kierunku Kuna przecięte przez obrońców. Śląsk wychodzi z kontrą, ale zdołali szybko wrócić legioniści.
    9' - Wysokie zagranie na pole karne do Pekharta, Czech przyjmuje, ale wycofuje. Jeszcze jedna wrzutka Wszołka... zablokowana. Będzie pierwszy korner.
    10' - Centra Elitima na bliższy słupek dociera na głowę Ribeiro, ale Portugalczyk minimalnie przestrzelił.
    11' - Kun próbuje dośrodkować na pole karne do Pekharta, główkuje Bejger.
    12' - Wszołek górą na pole karne do Guala, Hiszpan przyjmuje i uderza, ale jego strzał jest blokowany.
    12' - Przerzut na lewo do Kuna, ten schodzi do środka, lecz traci.
    13' - Kontra gospodarzy, świetny powrót Slisza z odbiorem. Przyciskany Tobiasz wybija jednak na aut.
    13' - Problemy Wszołka, który leży na boisku i potrzebuje pomocy medycznej.
    14' - Z wahadłowym Legii wszystko dobrze, wracamy do gry.
    15' - Faul Pankova na lewej stronie przy linii bocznej, około 25. metrów od bramki Legii.
    16' - Centra na dalszy słupek w kierunku Exposito zdecydowanie przeciągnięta, od bramki Tobiasz.
    17' - Rosołek rozpędza się na prawym skrzydle i jest nieprzepisowo powstrzymywany.
    18' - Augustyniak na przebój w środku pola, podaje do Wszołka, ten centruje, ale wybijają obrońcy. Piłka trafia jeszcze pod nogi Guala, który uderza bez problemu dla golkipera.
    19' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" - niesie się głośno z trybuny gości.
    19' - Ribeiro próbował wysoko ze środka pola na pole karne, ale dobrze reagują defensorzy.
    20' - Odbiór Śląska na własnej połowie, ale fatalnie zagrywa Exposito i łatwo traci.
    20' - Kun odbiera na połowie Śląska, Elitim jednak źle przyjmuje i naprawia swój błąd faulem.
    21' - Exposito pograł piłką z Nahuelem, ale dobrze poradził sobie z nimi Slisz.
    22' - Rozpędzony Macenko wbiega z piłką w pole karne, świetna reakcja Pankova, który wybija za linie boczną.
    23' - Janasik rozpędza się na prawym skrzydle, dobrze zabezpiecza tą strefę Kun.
    24' - Schwarz z łatwością mija Pankova przy polu karnym Legii, centruje na głowę Samca-Talara, ale skrzydłowy przestrzelił.
    25' - Kun prostopadle w kierunku Guala, Hiszpan upada, wydaje się, że był popychany w polu karnym przez obrońcę, ale gwizdek arbitra milczy.
    25' - Szybki kontratak Śląska, rozpędzony Schwarz zagrywa przed pole karne do Samca-Talara, zawodnik składa się do strzału... obok słupka.
    26' - Pankov wysoko na pole karne do Guala, Hiszpan znów upada po jakimś kontakcie, ale po raz kolejny bez reakcji sędziego.
    27' - Gual świetnie z dryblingiem wbiega z lewej strony pola karnego, lecz pogubił się.
    28' - Kontra gospodarzy, prostopadłe podanie w kierunku niepilnowanego Nahuela świetnie przecięte przez Pankova.
    28' - Wszołek faulowany na połowie rywala.
    29' - Centra Elitima doszła na głowę Pankova, lecz obrońca jedynie ją musnął.
    30' - Kun zagrywa do Elitima, ten rozpędza się w środku pola i jest faulowany około 25. metrów od bramki Śląska.
    31' - Centra Elitima na dalszy słupek wybita przez jednego z defensorów, będzie rzut rożny.
    32' - Elitim na bliższy słupek, nie trafił w piłkę Slisz i wybijają ją jak najdalej obrońcy.
    33' - Żółta kartka: Peter Pokorny (Śląsk)
    33' - Pokorny ostro wślizgiem potraktował Slisza w środku pola.
    34' - Kun centruje na pole karne, ale przeciągnął swoje zagranie.
    35' - Akcja Śląska prawą stroną dobrze powstrzymana przez Kuna.
    35' - Odbiór Pankova na własnej połowie, ale z faulem.
    36' - Stały fragment rozegrany na krótko, ostatecznie dośrodkowanie wybite przez Augustyniaka.
    37' - Przy walce o pozycję w polu karnym ucierpiał jeden z zawodników Śląska, który potrzebuje pomocy medycznej.
    38' - Trwa chyba jeszcze analiza tej sytuacji na wozie VAR.
    38' - Gramy dalej, piłka dla Legii.
    39' - Przerzut na prawą stronę do Wszołka, ale dobrze radzą sobie z nim obrońcy. Jeszcze centra Slisza na pole karne... po raz kolejny górą defensywa Śląska.
    39' - Płaska centra Kuna na pole karne trafia do Rosołka, napastnik uderza z woleja, ale pudłuje.
    40' - Gospodarze w rozegraniu, przyciśnięci pressingiem wybijają na aut.
    41' - Wszołek wypuszcza Rosołka na prawej stronie, ale do piłki pierwszy doszedł jeden z obrońców i nabił jeszcze legionistę.
    42' - Ribeiro z Kunem na lewej stronie, zagranie do Augustyniaka, który przyśpiesza i odgrywa do Rosołka, ale napastnik traci.
    43' - Gual ładnie pograł z Rosołkiem w polu karnym Śląska, zagranie prostopadłe do Wszołka, który próbuje dośrodkować zewnętrzną częścią stopy, lecz jest wyblokowany.
    44' - Ribeiro ze środka wysoko na pole karne do Pekharta, ale Czech nie dosięgnął piłki.
    45' - Olsen dostaje piłkę na prawym skrzydle, ale jest na pozycji spalonej.
    46' - Pekhart zbiera wysoką piłkę, podaje do Rosołka, który z pierwszej piłki zagrywa do Guala, Hiszpan rozpędza się, uderza, ale prosto w obrońcę.
    47' - Kun centruje z lewej strony prosto w rękę rywala, lecz sędzia podejmuje błędną decyzję i nie wstrzymuje gry.
    47' - Pierwsza połowa przedłużona o minimum trzy minuty.
    48' - Olsen zagrywa na pole karne w kierunku Samca-Talara, ale ten jest świetnie blokowany przez Augustyniaka, a piłkę wyłapuje Tobiasz.
    48' - Pankov zagrywa wysoko na pole karne do Pekharta, Czech przyjmuje na klatkę piersiową, ale wycofuje i z dobrej akcji nici.
    49' - Dwójkowa akcja Rosołka z Wszołkiem na prawej stronie, ten drugi centruje, główką do Guala zgrywa Pekhart, Hiszpan zwleka ze strzałem, w końcu uderza... poprzeczka!
    50' - Kontra Śląska, strzał z dużej odległości wpada wprost w ręce Tobiasza.
    50' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy we Wrocławiu bezbramkowy remis. Pierwsza część hitu mogła lekko zawieść oglądających, brakowało w niej większych sytuacji bramkowych. Legioniści jednak kontrolowali większą część tego widowiska i miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zwiększą swoją skuteczność i otworzą wynik spotkania. Z pierwszej połowy szczególnie szkoda ostatniej akcji i strzału Guala w poprzeczkę, ale co się odwlecze, to nie uciecze.

46' - Wracamy do gry. Obie ekipy bez zmian, od środka gospodarze.
    46' - GOL! Śląsk Wrocław
    47' - I niestety szybkie otwarcie tej drugiej części w wykonaniu Śląska. Prostopadłą piłką w pole karne między obrońców obsłużony Schwarz, który pokonuje bezradnego Tobiasza. Legio walcz!
    47' - Strzelec gola: Petr Schwarz (Śląsk)!
    48' - Dalekie podanie w kierunku Exposito, Hiszpan fauluje w walce Augustyniaka.
    49' - Gual z dryblingiem przy polu karnym Śląska traci piłkę.
    49' - Podanie górą na pole karne w wykonaniu gospodarzy przejęte przez Tobiasza.
    50' - Odbiór Śląska na własnej połowie, z piłką biegnie Samiec-Talar, który próbuje dograć na pole karne do Exposito, ale świetnie wyprzedził go Ribeiro.
    51' - Na boisku leży jeden z legionistów, który ucierpiał przy tym odbiorze.
    52' - Sytuacja Slisza nie wygląda dobrze, kuleje i nie wiadomo czy będzie w stanie wrócić do gry.
    52' - Pomocnik podejmuje próbę powrotu.
    54' - Wszołek na pole karne do Rosołka, napastnik próbuje zagrać w głąb, będzie rzut rożny.
    54' - Celna centra Elitima na głowę Pekharta, ale Czech przestrzelił.
    54' - Zmiana Legia: Patryk Kun Gil Dias
    55' - Tym razem jeden z gospodarzy cierpi w kole środkowym, ale nie będzie potrzebował pomocy medycznej.
    56' - Odbiór Śląska na połowie Legii, wysokie podanie w kierunku Exposito, ale dobrze radzi sobie z tym Tobiasz.
    57' - Dias zagrywa do Guala, Hiszpan uruchamia na lewej flance Ribeiro, który centruje na głowę Pekharta... strzał obok bramki.
    58' - Ribeiro fauluje Exposito w walce na własnej połowie.
    59' - Centra dochodzi na głowę Petkova, ale defensor uderzył nad bramką.
    59' - Dalekie podanie w kierunku Pekharta, Czech w walce o górną piłkę fauluje rywala.
    59' - Żółta kartka: Tomas Pekhart (Legia)
    61' - Slisz rozpędza się w środku pola, zagrywa do Guala, ale Hiszpan musiał wycofać.
    62' - Dias uruchomiony na lewym skrzydle, płasko centruje na pole karne, gdzie nie zdołał przeciąć piłki Gual i złapał ją golkiper.
    62' - Elitim z niecelnym przerzutem na prawą stronę. Próbował naprawić to Wszołek, ale faulował.
    64' - Nahuel odbiera na połowie Legii, podanie do Exposito na skraj "szesnastki", ten centruje, ale niecelnie. Jeszcze Dias fauluje rywala i będzie rzut wolny dla Śląska.
    64' - Groźny centrostrzał z trudem wypiąstkowany przez Tobiasza.
    65' - Strata Slisza w środku pola, Śląsk jednak z poszanowaniem przetrzymuje piłkę.
    66' - Wszołek centruje na skraj pola karnego, ale nie ma tam nikogo z legionistów.
    66' - Kontra gospodarzy, centra na pole karne, Exposito wyprzedza Diasa, ale naprawia jego błąd Ribeiro.
    67' - Gra zostaje przerwana przez zbyt małą widoczność. Racowisko w wykonaniu kibiców Legii.
    69' - Dym nie ustępuje, wznowienie gry wciąż niemożliwe.
    70' - Gramy dalej, z autu Śląsk.
    70' - Daleki wyrzut na pole karne Legii wybity przez jednego z defensorów.
    71' - GOL! Śląsk Wrocław
    71' - Strzelec gola: Erik Exposito (Śląsk)!
    72' - Niestety przegrywamy już 0-2, kopia pierwszej akcji bramkowej. Tym razem prostopadła piłka zagrana do Exposito, Hiszpana nie udało złapać się w pułapkę ofsajdową, popędził w stronę bramki i pewnie pokonał Tobiasza. Nie wygląda to dobrze.
    73' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Marco Burch
    73' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Igor Strzałek
    73' - GOL! Śląsk Wrocław
    74' - Posypała się gra defensywna Legii. Nahuel popędził lewym skrzydłem, z łatwością minął Augustyniaka, zgrał w głąb pola karnego, na pustą bramkę do Samca-Talara i mamy już 0-3. Jest fatalnie.
    74' - Strzelec gola: Piotr Samiec-Talar (Śląsk)!
    75' - Pekhart w walce siłowej faulowany na połowie rywala.
    76' - "Nie poddawaj się ukochana ma..." - wzmagają swój doping fani Legii.
    76' - Rozegranie Legii, Slisz do Rosołka, który popełnia błąd przy przyjęciu i traci.
    77' - Gual zagrywa w środku pola do Diasa, ten łatwo traci.
    77' - GOL! Śląsk Wrocław
    77' - Strzelec gola: Erik Exposito (Śląsk)!
    79' - Strata, kontra, prostopadłe podanie między obrońców - powtarzalny dziś schemat w wykonaniu gospodarzy. Niestety znów legioniści nabierają się na niego i tracą kolejną bramkę. 0-4.
    80' - 39 583 to liczba kibiców obecnych na dzisiejszym spotkaniu.
    80' - Zmiana Legia: Maciej Rosołek Ernest Muci
    80' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Blaz Kramer
    81' - Strzał Schwarza z bardzo dużej odległości daleko obok bramki.
    82' - Muci na przebój w środku pola, ale traci. Jeszcze dośrodkowanie na pole karne w kierunku Kramera... strzał łapie Leszczyński.
    83' - Muci próbuje uderzenia z około 25. metra... po ziemi i bardzo niecelnie.
    84' - Rozegranie Legii lewą stroną, Dias próbuje przedłużyć z pierwszej piłki i wybija na aut.
    85' - Zmiana Śląsk: Piotr Samiec-Talar Mateusz Żukowski
    85' - Zmiana Śląsk: Patrick Olsen Michał Rzuchowski
    86' - Centra Ribeiro przed pole karne, przejmuje ją Muci, ale piłka podskakuje i traci.
    87' - Ribeiro próbuje wysoko na pole karne, ale do nikogo.
    88' - Dias odbiera na lewej stronie, ale wychodzi z piłką za linie boczną.
    89' - Dias świetnie zagrywa płasko w pole karne do Wszołka, który pakuje z pełną mocą piłkę w siatce, ale jest na pozycji spalonej.
    90' - Slisz próbuje uruchomić Wszołka na prawej stronie, bardzo niecelnie.
    91' - Zmiana Śląsk: Peter Pokorny Daniel Łukasik
    91' - Zmiana Śląsk: Nahuel Burak Ince
    92' - Jeden z graczy gospodarzy leży na boisku i potrzebuje pomocy medycznej.
    93' - Druga połowa przedłużona o sześć minut.
    94' - Exposito podnosi się z murawy wznawiamy grę.
    94' - Burch odbiera na połowie rywala, dobrze przyśpiesza do Strzałka, ale młodzieżowiec łatwo traci.
    95' - Wszołek centruje na dalszy słupek w kierunku Kramera, ale napastnik nie doskoczył do piłki.
    95' - Zmiana Śląsk: Erik Exposito Kenneth Zohore
    96' - Strzałek dobrze zagrywa na lewo do Diasa, Portugalczyk centruje, ale wybijają obrońcy.
    97' - Starcie bark w bark Kramera z Petkowem, Słoweniec fauluje.
    98' - Kramer przytomnie, prostopadle uruchamia Diasa, Portugalczyk płasko centruje i za linie końcową wybija defensor.
    98' - Gual zbiera się do strzału na skraju "szesnastki"... zablokowany.
    98' - Koniec meczu!

Niestety legioniści wyraźnie przegrywają we Wrocławiu 0-4. Fatalne błędy w obronie, oddanie środka pola i brak skuteczności w ofensywie... właściwie, szczególnie w drugiej połowie, nie funkcjonowało dziś nic. Legioniści notują więc czwartą porażkę z rzędu i chyba można już mówić o lekkim kryzysie.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej z Wrocławia, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com.