Birmingham - Czwartek, 30 listopada 2023, godz. 21:00
  • 20' Muci
1 (1)

Sędzia: Marco Di Bello (Włochy)
Widzów: 37866

11:30 - Witamy z Birmingham, gdzie dziś Legia Warszawa zagra piąty mecz fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.
W czwartek "Wojskowi" trenowali na obiekcie Villa Park, który został otwarty w 1897 roku. Stadion może pomieścić ponad 42 tysiące kibiców.
Gospodarze przyznali fanom z Warszawy jedynie 890 wejściówek, a wiadomo, że do Birmingham dwa razy tyle legionistów. Sektor gości zlokalizowany jest w dolnej części z lewej strony trybuny prostej naprzeciwko ławek rezerwowych. Widzicie go na zdjęciu powyżej.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z przedmeczowego treningu Legii.
16:50 - W centrum Birmingham widać zwiększoną liczbę patroli policyjnych, ale jest spokojnie. Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy wszyscy kibice Legii wejdą na stadion - miejscowy klub jest na tak, ale problemy stwarza policja.
Zapraszamy do obejrzenia przedmeczowej wycieczki po Birmingham
Fotoreportaż z Birmingham
19:30 Spora grupa kibiców Legii jest już pod stadionem, są pierwsze śpiewy, ale nie zanosi się na to by legionisci weszli na stadion, bo organizatorzy nie chcą się ugiąć.
19:31 - Legioniści są oddzieleni szczelnym kordonem policji. Panuje spokój.
19:56 - Do rozpoczęcia meczu pozostała godzina, ale nic w temacie wejścia kibiców nie ruszyło.

19:58 - Zarząd Legii zdecydował, że w tej sytuacji nie jedzie na stadion i obejrzy mecz w hotelu.
Pod stadionem doszło do awantury z policją.
20:56 - Ruszyli! Piłkarze obu drużyn opuszczają już tunel.

2' - Zaczynamy! Przy piłce legioniści.
2' - Prostopadłe podanie Slisz do Wszołka, Polak zgrywa na pole karne do Josue, Portugalczyk uderza... niestety prosto w obrońce.
3' - Ależ ofensywnie nastawiona Legia wyszła na to spotkanie.
3' - Wszołek faulowany przy linii bocznej blisko pola karnego.
4' - Josue na krótko do Muciego, ten miękko w pole karne, wybija Lenglet.
4' - Zagranie do Muciego za linie obrony, spalony.
5' - GOL! Aston Villa FC
5' - Strzelec gola: Moussa Diaby (AVFC)!
6' - Niestety szybkie prowadzenie gospodarzy. Fatalna strata Kapuadiego w środku pola, świetnym prostopadłym podaniem na prawej flance uruchomiony Diaby, wykiwał Jędrzejczyka, uderzył na dalszy słupek i nie dał szans Tobiaszowi.
7' - Wysokie podanie na połowę Legii, poza polem karnym główkuje Tobiasz i przerywa tę akcję.
7' - Odbiór Elitima w środku pola, akcja przeszła na lewą stronę, ale dobrze ustawiona jest defensywa gospodarzy.
8' - Wszołek w pojedynku z Moreno na prawej stronie, będzie pierwszy rzut rożny dla Legii.
8' - Rozegranie na krótko z Mucim, dośrodkowanie Albańczyka wybite poza pole karne, do piłki dopada rozpędzony Wszołek... fatalne pudło.
9' - Prostopadłe podanie między obrońców do Durana, napastnik popędził w kierunku bramki... świetna interwencja Tobiasza. Korner dla gospodarzy,
10' - Dośrodkowanie na bliższy słupek, tam jest Lenglet, ale przestrzelił głową.
10' - Podanie górą do Wszołka, biegnie lewym skrzydłem, zgranie w pole karne zablokowane.
11' - Daleka wrzutka z autu w pole karne Pankova, przegrywa pojedynek z obrońcą Gual.
11' - Legioniści pograli między sobą na prawym skrzydle, ale traci piłkę Gual.
12' - Szybki odbiór legionistów, Josue wrzuca w pole karne w kierunku Elitima, wybija piłkę Lenglet.
13' - Aston Villa w posiadaniu piłki na własnej połowie.
14' - Kapuadi odbiera i teraz to legioniści konstruują atak pozycyjny.
14' - Wysokie podanie Jędrzejczyka na prawe skrzydło zdecydowanie za mocne, od bramki Olsen.
15' - Diaby na prawej stronie, podaje prostopadle w pole karne, ale do nikogo.
16' - Kolejne wysokie podanie legionistów na połowę gospodarzy, znów przejęte przez defensorów.
16' - Legia w wysokim pressingu, Gual nabity przez obrońcę.
17' - Legioniści wciąż pressują, Dias fauluje.
17' - Górna piłka na pole karne Legii przejęta przez Kapuadiego z pomocą Jędrzejczyka.
18' - Pankov próbował prostopadle do Wszołka, ale zrobił to bardzo źle, szybko odbiera jednak Slisz
18' - Rajd Muciego w środku pola, wydawało się, że Albańczyk był faulowany, ale gwizdek sędziego milczy.
20' - Odbiór Guala na połowie Aston Villi, Muci faulowany przez Tielemansa.
20' - Rzut wolny jednak oddalony daleko od pola karnego.
21' - Rozegranie na krótko, ostatecznie centruje Josue za linie obrońców... nikt nie przeciął tej świetnie dogranej piłki.
21' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
21' - Strzelec gola: Ernest Muci (Legia)!
22' - ALEŻ GOL ERNESTA MUCIEGO!!! Kamara chciał prosto rozegrać piłkę i podał wprost pod nogi Muciego, ten wbiegł w pole karne, przymierzył technicznym strzałem i zdjął pajęczynę z okienka bramki gospodarzy. Mamy remis!
23' - Wysokie podanie do Diasa na lewe skrzydło, Portugalczyk przegrywa pojedynek z Cashem.
24' - Aston Villa w akcji, świetna interwencja w środku pola Elitima na współkę z Diasem.
24' - Podanie na prawą stronę przecięte i wybite przez Wszołka.
25' - Legia w wysokim pressingu, ale dobrze radzą sobie z wyprowadzeniem obrońcy.
25' - Podanie na połowę Legii, McGinn faulowany przez Jędrzejczyka.
26' - Wysokie podanie na pole karne Legii do Durana, ma problemy z napastnikiem Jędrzejczyk, Kolumbijczyk strzela... świetnie Tobiasz!.
27' - Znów wysokie zagranie w kierunku Durana, tym razem świetnie główkuje Jędza.
28' - Gospodarze w posiadaniu piłki na połowie Legii, powoli zbliżają się w kierunku bramki, ale jedno z podań przecina Slisz.
28' - Szybki odbiór gospodarzy i znów starannie konstruują atak.
29' - Nagłe przyśpieszenie gry, Lenglet wbiega w pole karne, blokuje zgranie w głąb Jędrzejczyk. Rzut rożny dla AV.
29' - Mocno wbita piłka leci w światło bramki, zabezpiecza pierwszy słupek Gual. Będzie szansa na powtórkę.
30' - Zagranie w ten sam sposób, tym razem legioniści usuwają piłkę za pole karne.
30' - Luiz próbuje dośrodkować z lewej strony, blokuje to zagranie Gual. Mocno przycisnęli teraz gospodarze.
31' - Kolejne ryzykowne zagranie defensywy AV, bliski odbioru piłki Gual po podaniu golkipera.
32' - Atak Legii, Josue na lewą stronę do Wszołka, ale trzeba zwolnić tę akcję.
32' - Wszołek centruje z lewej strony na pole karne, dobrze znalazł się w nim Gual, ale za lekko uderza głową.
33' - Legia świetnie w pressingu, znów bliski odbioru Gual.
34' - Lenglet prostopadle na lewą stronę do Moreno, centra po ziemi zablokowana przez Pankova. Będzie korner.
34' - Dośrodkowanie na dalszy słupek dochodzi ostatecznie do Luiza, jego zagranie blokuje i wybija Elitim.
36' - Rozegranie gospodarzy w obronie, znów z problemami przyciśnięci przez legionistów.
37' - Tielemans prostopadle na pole karne do Diabyego, Francuz próbował wyprzedzić Wszołka, ale wahadłowy świetnie interweniował.
37' - Slisz wyprowadza akcję środkiem pola i jest faulowany od tyłu przez Diabyego.
37' - Żółta kartka: Moussa Diaby (AVFC)
38' - Żółta kartka: Moussa Diaby (AVFC)
38' - Teraz to legioniści zaatakowani pressingiem w rozegraniu, ale ostatecznie wyszli z akcją, dośrodkowanie Wszołka na pole karne po rykoszecie trafia w ręce golkipera.
38' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
39' - Nieporozumienie w ataku legionistów, Josue zagrywa do Muciego, który wie, że znajduje się na pozycji spalonej.
40' - Prostopadłe podanie z własnej połowy do Casha, dobrze rozczytane przez Tobiasza, który interweniował na przedpolu.
40' - Cash schodzi do środka i próbuje oddać strzał, ale dobrze pilnuje go Kapuadi.
41' - Kontratak Legii, Gual próbuje prostopadle do Diasa, ale Portugalczyk przegrał pojedynek z Lenglet.
41' - Żółta kartka: Marc Gual (Legia)
42' - Moreno na lewej stronie zgrywa na skraj "szesnastki", dobra interwencja Pankova.
42' - Żółta kartka: Paweł Wszołek (Legia)
42' - Żółta kartka: Douglas Luiz (AVFC)
43' - Pojedynek Wszołka z Luizem na prawej stronie, fauluje Polak. Między zawodnikami wywołała się jeszcze walka, prawie jak z MMA.
43' - Moreno mknie lewą stroną, ograł Elitima, dośrodkowanie dobrze wybija Jędrzejczyk.
44' - Szybka kontra Legii, Muci przy polu karnym odgrywa piętą do Josue, kapitan centruje, ale zabrakło paru centymetrów Elitimowi by trafić głową.
45' - Szybkie wyprowadzanie piłki Konsy, defensor faulowany w środku pola.
46' - Akcja gospodarzy prawą stroną, Kamara próbuje uruchomić Casha, ale podaje fatalnie, za linie boczną.
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy 1:1! Gospodarze są częściej przy piłce, grają nią szybciej, ale legioniści naprawdę świetnie ustawiają się w defensywie i przytomnie próbują wykorzystać kontrataki oraz błędy. W drugiej połowie może wydarzyć się dosłownie wszystko, ale miejmy nadzieję, że "Wojskowym" uda utrzymać się pozytywny wynik, a może nawet powalczą o pełną pulę.

47' - Gramy dalej! Aston Villa przy piłce.
48' - Lenglet wysoko do Diabyego, ten w pojedynku z Diasem nabija wahadłowego. Piłka nadal dla gospodarzy.
48' - Cash uruchomiony na prawej stronie, wyprzedza Diasa i zagrywa w pole karne, ale dobrze reaguje Jędrzejczyk.
49' - Elitim w środku pola faulowany przez Diabyego.
50' - Josue zagrywa na prawą stronę do Wszołka, ten pograł ze Sliszem i zagrał na pole karne, Dias zdecydował się na strzał szczupakiem... poprzeczka!
51' - Cash prostopadle do Diabyego, ten urywa się Kapuadiemu, przekłada jeszcze Jędrzejczyka w polu karnym... Tobiasz świetnie broni!
52' - Duran strzela z daleka, piłka po rykoszecie wychodzi za linie końcową. Będzie korner dla AV.
53' - Rozegranie przed pole karne do Tielemansa, ten odgrywa do Casha, który składa się do strzału... mocno, ale prosto w plecy Pankova.
53' - Płaskie dośrodkowanie z prawej strony Casha opanowane w polu karnym przez Slisza.
54' - Prostopadłe podanie na lewą stronę pola karnego Legii przejęte przez Tobiasza.
54' - Pojedynek o górną piłkę Tielemansa ze Sliszem, zawodnik AV uderza Polaka łokciem.
55' - Żółta kartka: Youri Tielemans (AVFC)
56' - Zmiana Legia: Marc Gual Blaz Kramer
56' - Zmiana Legia: Gil Dias Patryk Kun
57' - Josue próbuje sprytnie na prawą stronę do Wszołka, ale wygrywa z nim pojedynek Moreno.
58' - McGinn w posiadaniu przed polem karnym Legii, dobrze wybija mu piłkę spod nóg Kapuadi.
58' - Zagranie górą na za linie obrony Legii za mocne i przejmuje je Tobiasz.
59' - Kapuadi świetnie wślizgiem blokuje akcję Kamary prawą stroną, po chwili Kun fauluje McGinna około 30. metrów od bramki Legii.
59' - GOL! Aston Villa FC
60' - Strzelec gola: Alex Moreno (AVFC)!
61' - Obrona Legii zaspała i tracimy drugą bramkę. Dośrodkowanie Luiza przeszło przez całą linię defensywy na dalszy słupek do Moreno, który wyprzedził w ostatnim momencie Wszołka i wpakował piłkę pod poprzeczkę.
61' - Tobiasz pod pressingiem wybija piłkę za linie boczną.
62' - Jędrzejczyk fauluje Diabyego na połowie rywala.
62' - Pressing Kramera, Słoweniec fauluje Konsę.
63' - Pojedynek Durana z Jędrzejczykiem przy linii bocznej, defensor ostro potraktował napastnika.
64' - Moreno wykiwał Pankova, który go sfaulował około 25 metrów od bramki.
65' - Dośrodkowanie dokręcało się w światło bramki, ale nikt jej nie strącił i wyszła poza linie końcową.
66' - Prostopadłe podanie do Diabyego na prawą stronę, zgranie w pole karne do Durana, który jest faulowany przez Pankova. Na szczęście wcześniej pozycja spalona i karnego nie będzie. Coraz więcej chaosu w poczynaniach Legii.
67' - Josue próbował uruchomić Kuna na lewej stronie, ale zagrał za mocno i wahadłowy nie miał szans dojścia do piłki.
68' - Prostopadłe podanie do Durana, ten ma szansę wyjść sam na sam z Tobiaszem, ale w ostatnim momencie wybija piłkę Pankov.
68' - Muci w polu karny w pojedynku z Cashem upada, ale nie ma mowy o karnym. Jeszcze centruje Kun... będzie rzut rożny.
69' - Josue centruje na dalszy słupek do Kapuadiego, ale obrońca wszedł pod piłkę i bardzo źle strzelił.
69' - Szybka akcja gospodarzy, Diaby wszedł przed Kramera i został sfaulowany około 20. metrów na wprost od bramki Legii.
69' - Żółta kartka: Blaz Kramer (Legia)
70' - Dośrodkowanie Luiza wybite przez Kramera. Jeszcze Diaby uruchomiony na prawej stronie, wyszedł z piłką za linie końcową.
70' - Josue fatalnie zagrywa daleko na lewą stronę, od bramki Olsen.
72' - Zagranie do Kramera przed pole karne, napastnik obraca się z piłką i uderzył minimalnie obok bramki. Słoweniec jednak i tak był na pozycji spalonej.
72' - Zmiana AVFC: John McGinn Leon Bailey
72' - Zmiana AVFC: Youri Tielemans Jacob Ramsey
73' - Moreno na lewej stronie centruje... z zagrania wyszedł bardzo niecelny centrostrzał.
74' - Rozegranie Legii w obronie, Pankov zagrywa na prawą stronę, ale bardzo źle.
75' - Gospodarze spokojnie przytrzymują piłkę na własnej połowie, nie spieszą się z wyprowadzeniem ataku.
76' - Bailey drybluje na prawym skrzydle, zagrywa mocno w pole karne... na szczęście do nikogo.
76' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
77' - Zmiana Legia: Josue Bartosz Kapustka
77' - Zmiana Legia: Bartosz Slisz Jurgen Celhaka
79' - Kapustka od razu po wejściu wyszedł wysokim pressingiem, ale nie udało mu się ostatecznie odebrać piłki.
80' - Diaby prostopadle do Durana, Kolumbijczyk poślizgnął się, ale zdołał jeszcze odegrać piłkę do Ramseya, ten uderzył technicznie, ale obok bramki.
80' - Zmiana AVFC: Alex Moreno Nicolo Zaniolo
80' - Zmiana AVFC: Moussa Diaby Lucas Digne
81' - Odbiór Kramera na połowie rywala, podanie do Muciego na lewą stronę, który minął zwodem Casha, ale wywalczył tylko rzut rożny.
82' - Dośrodkowanie Elitima wybite. Ma jeszcze jedną szansę Kolumbijczyk... piłka znów wybita przed defensorów.
82' - Faul Jędrzejczyka na Duranie w kole środkowym.
83' - Muci odbiera na połowie rywala, Kapustka zagrywa celnie na pole karne do Kramera, ale Słoweniec bardzo źle główkuje. Do tego był na pozycji spalonej.
84' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Maciej Rosołek
85' - Prostopadłe podanie do Zaniolo na prawym skrzydle przecięte wślizgiem przez Kapuadiego.
86' - Rosołek ryzykownie zagrywa do Jędrzejczyka, ale poradził sobie z tą piłką defensor i był jeszcze faulowany.
88' - Bailey wykiwał Kapuadiego, ale jego zagranie blokuje Elitim. Z kontrą wychodzi Kun i jest ostro potraktowany. Gra toczy się jednak dalej.
89' - Olsen zagrywa wysoką piłkę na połowę Legii, która dotarła aż na pole karne do Baileya, ten lobuje Tobiasza, piłka odbija się od poprzeczki w dół, ale nie wpada za linie bramkową.
91' - Prostopadłe zadanie do Ramseya na lewe skrzydło, dobrze pokrył go Jędrzejczyk i piłka dla Legii.
91' - Zmiana AVFC: Douglas Luiz Leander Dendoncker
92' - Sędzia doliczył co najmniej 5 minut do drugiej połowy.
92' - Gospodarze spokojnie podają sobie piłkę na własnej połowie.
93' - Przyśpieszenie, wysokie podanie do Baileya na pole karne, ale skrzydłowemu nie udało się wykiwać obrońców Legii.
93' - Żółta kartka: Jhon Duran (AVFC)
94' - Jędrzejczyk zagrywa daleką piłkę do Kuna, ten poradził sobie z Cashem, wbiegł w pole karne i po kontakcie upada, ale chyba nie ma mowy o "jedenastce".
94' - Digne ma dużo miejsca na lewej stronie, zgrywa w głąb pola karnego, ale nikt nie przecina tej piłki.
95' - Ramsey faulowany na połowie Legii przez Pankova.
96' - Kolejna szybka akcja AV i faul Pankova.
96' - Bailey przed polem karnym Legii, schodzi na lewą nogę, ale jest powstrzymany.
96' - Koniec meczu!

Niestety legionistom nie udało się utrzymać dobrego wyniku i przegrywają w Birmingham 1-2. W drugiej części było widać zdecydowaną różnicę klas pomiędzy obiema drużynami w każdym aspekcie i końcowy wynik to pokazuje, choć mógł być zdecydowanie wyższy. Aston Villa zapewnia sobie awans z pierwszego miejsca, a legioniści powalczą o niego za dwa tygodnie na własnym stadionie z AZ Alkmaar.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów, wypowiedzi pomeczowych i zdjęć z Birmingham zapraszamy na legionisci.com.