Lubin - Niedziela, 3 grudnia 2023, godz. 15:00
    • 64' Josue (k)
    3 (2)

Sędzia: Piotr Lasyk
    Widzów: 6235

14:30 - Witamy z Lubina. Lubina zaśnieżonego, ale murawa jest w dość dobrej kondycji i spotkanie nie jest zagrożone. Do jego rozpoczęcia pozostało już tylko pół godziny!
    14:32 - W składzie Legii trzy zmiany podłóg ostatniego, czwartkowego spotkania z Aston Villą. Szefem defensywy będzie dziś Rafał Augustyniak, który zastępuje Artura Jędrzejczyka. Na lewym wahadle zagra Patryk Kun w miejsce Gila Diasa. Za wykończenie akcji będzie odpowiadać Blaz Kramer, który wskakuje do "jedenastki" w miejsce Marca Guala.
    14:36 - Aktualne rozgrywki dla dzisiejszego rywala "Wojskowych", Zagłębia, to niemały rollercoaster. Lubinianie nie uniknęli niechlubnych porażek. W październiku ulegli aż 0-3 Jagiellonii, natomiast na początku listopada skompromitowali się przeciwko Rakowowi, który ograł ich na własnym stadionie 5-0. Ogólnie w 16 rozegranych jak na razie spotkaniach "Miedziowi" zanotowali bilans 7-3-6, który pozwala im na zajmowanie siódmej pozycji w tabeli, tylko punkt za Legią. Statystycznie lepiej grają u siebie, gdzie jak na razie przegrali tylko raz, 2-3 z Radomiakiem Radom.
    14:42 - Legioniści w Lubinie jednak grać umieją. Na ostatnie dziesięć spotkań rozgrywanych na KGHM Arenie gracze Legii zwyciężyli w siedmiu spotkaniach, w jednym padł podział punktów, a tylko dwukrotnie zwyciężyli gospodarze. Większość z tych spotkań kończyło się również dość okazałą ilością bramek i miejmy nadzieję, że dziś będzie podobnie.
    14:45 - Łącznie drużyny rywalizowały ze sobą 75 razy. Legia górą w tych starciach była 40-krotnie, a Zagłębie 14-krotnie. Remis padał 21 razy. Bilans bramkowy to 116 - 64 na korzyść warszawiaków. Legioniści wygrali również sześć ostatnich spotkań z rzędu z "Miedziowymi".
    14:46 - Obie ekipy kończą już rozgrzewkę i opuszczają murawę. Już za niecały kwadrans wybrzmi pierwszy gwizdek arbitra.
    14:55- Na trybunach w Lubinie widać wiele pustych krzesełek, a całkowicie pusty jest sektor gości, który na kilka dzień przed spotkaniem został zamknięty przez wojewodę dolnośląskiego. To drugie wyjazdowe spotkanie w tym tygodniu, którego kibice Legii nie będą mogli obejrzeć z trybun.
    14:58 - W akompaniamencie orkiestry, grającej z okazji barbórki, piłkarze opuszczają tunel!
    14:59 - Śnieg zaczyna sypać niestety coraz mocniej, ale miejmy nadzieję, że to nie przyniesie legionistom większych problemów w drodze po zwycięstwo.
    15:00 - Legioniści dziś w klasycznych, wyjazdowych trykotach o kolorze zielonym, a gospodarze cali na pomarańczowo.

1' - Zaczynamy! Od środka Legia.
    2' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    2' - Strzelec gola: Rafał Augustyniak (Legia)!
    4' - Ależ początek w wykonaniu Legii i śnieg, który mógł Legii przeszkodzić zdecydowanie jej pomaga. Augustyniak zdecydował się na mocny strzał z około 30 metra, leciał on w środek bramki, ale mokra piłka wyślizgnęła się z rękawic golkipera i jakimś cudem wpadła do siatki. To była świetna decyzja obrońcy i mamy szybkie prowadzenie!
    4' - Kun faulowany przez Makowskiego na lewej stronie boiska.
    4' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    4' - Strzelec gola: Radovan Pankov (Legia)!
    5' - Proszę państwa co tu się dzieje, ale początek Legii! Josue zagrywa z rzutu wolnego do Muciego na pole karne, ten centruje w głąb, wybija jeden z obrońców, ale piłka spada pod nogi Pankova, który ładuje piłkę pod poprzeczkę i zdobywa pierwszego gola w barwach Legii!
    6' - Dośrodkowanie Kłudki w pole karne Legii, wybija piłke Augustyniak.
    7' - Kolejna centra z prawej strony i znów przytomnie Augustyniak.
    7' - Josue czaruje w środku pola, ale trzeba zwolnić tą akcje i wycofać do tyłu.
    8' - Kun przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony, jest jeszcze Wszołek na drugiej stronie, ale przez podwojone krycie traci piłkę.
    9' - Zagłębie w ataku, dośrodkowanie z prawej strony padło łupem Tobiasza.
    9' - Pieńko faulowany przez Wszołka na połowie rywala.
    10' - Gospodarze chcieli szybko rozgerać stały fragment gry, podanie do Pieńki na pole karne, który nabija Augustyniaka. Pierwszy korner dla Zagłębia.
    10' - Dośrodkowanie pewnie wybite przez Wszołka, jeszcze jedna centra, strzał tyłem głowy... świetna interwencja Tobiasza!
    11' - Legia rozgrywa piłkę w obronie, Tobiasz przyciśnięty pressingiem gubi się i wybija na aut.
    12' - Strata Elitima na własnej połowie, szybko uderza Makowski, ale strzał jest zablokowany. Piłka dalej w posiadaniu gospodarzy.
    12' - Zagranie Pieńki w pole karne łatwo wyłapane przez Tobiasza. Bramkarz jednak znów pressowany i łatwo traci.
    13' - Płaskie dośrodkowanie Kurminowskiego na głowę Wdowiaka, strzał powędrował minimalnie obok prawego słupka.
    14' - Świetne dośrodkowanie Wszołka z prawej strona pomiędzy linią obrony, a bramkarzem, ale nie zdążył do piłki Kramer, choć brakowało bardzo niewiele.
    15' - Josue na prawą stronę do Wszołka, wbiega w pole karne, lekkie zamieszanie, piłka trafia na 5. metr od bramki do Muciego... jak Albańczyk tego nie trafił! Był jednak i tak na pozycji spalonej.
    17' - Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.
    18' - Gol dla Zagłębia, ale na szczęście pozycja spalona. Fatalną stratą popisał się Tobiasz z Kapuadim, wykorzystali to ofensywni gracze Zagłębia, lecz gol nie może być uznany.
    20' - Legia w akcji, odskakuje piłka Sliszowi i fauluje on Dąbrowskiego.
    20' - Kombinacyjna akcja Muciego z Kramerem, ale świetnie przecina ją Ławniczak.
    21' - Zagłębie wciąż wychodzi do Legii wysokim pressingiem, ciężko jest legionistom wydostać się z własnej połowy.
    23' - Muci pędzie lewą stroną, zagrywa w pole karne, ale robi to za mocno. Do piłki dobiegł jednak Wszołek, zgrał w głąb do Kramera, napastnik strzela, ale prosto w golkipera.
    25' - Muci zagrywa na lewą stronę pola karnego do Kuna, ale robi to bardzo źle. Kontra Zagłębia, dośrodkowanie Wdowiaka z prawej strony zablokowane przez Kuna. Będzie rzut rożny.
    25' - Dobre dośrodkowanie, ale dobrze reagują defensorzy Legii i wybijają daleko piłkę.]
    26' - Zagranie na pole karne do Kurminowskiego, ale dobrze pilnuje Pankov. Jeszcze Pieńko na prawej stronie, dobrze reaguje Slisz i będzie aut dla Legii.
    28' - Strata Slisza na własnej połowie, na szczęście szybko naprawia jego błąd Josue.
    28' - Legia wychodzi z kontrą, Josue zagrywa w stronę Kramera, ale robi to niedokładnie.
    30' - Kapuadi napędza Kuna na lewej stronie, wahadłowy mija dryblingiem jednego z rywali, centruje na pole karne, ale piłka nieznacznie mija głowę Kramera.
    31' - Muci uderza sprzed pola karnego, ale piłka przyblokowana przez jednego z defensorów, trafia do rąk golkipera.
    32' - Kun odbiera piłkę na połowie rywala, kilkukrotnie centruje na pole karne, ale jakość tych podań zostawia wiele do życzenia.
    34' - Pankov chciał uruchomić Wszołka na prawej stronie, ale dobrze przewidział to Mata.
    35' - Dośrodkowanie na pole karne Legii z prawej strony dobrze wybija Wszołek. Jeszcze jedna próba centry z drugiej flanki i znów dobrze wahadłowy.
    35' - Pieńko w polu karnym, źle interweniuje Pankov, młody Polak uderza, ale blokuje Serb i będzie korner.
    36' - Centra wybita. Jeszcze uderza Dąbrowski... blokuje Pankov.
    36' - Kłudka centruje z głębi pola na pole karne, ale do nikogo i łapie Tobiasz.
    37' - Muci potknął się i traci piłkę, prostopadłym podaniem uruchomiony Kurminowski, ale dobrze przed niego wchodzi Augustyniak i zostaje zahaczony przez napastnika.
    39' - Ależ szansa dla gospodarzy! Dąbrowski zagrywa górą ponad linią obrony do rozpędzonego Kłudki na prawej stronie, boczny obrońca wychodzi sam na sam z Tobiaszem, ale fatalnie przestrzelił. Było bardzo groźnie.
    40' - Strata Legii na własnej połowie, podanie na pole karne, Pieńko ma świetną okazję... ależ blok Pankova! Jeszcze zamieszanie w polu karnym... wybija piłkę Elitim.
    41' - Coraz groźniejsze ataki gospodarzy i rozprężenie w poczynaniach Legii.
    43' - Josue zagrywa do Wszołka na pole karne, wahadłowy wysoko centruje, ale za wysoko.
    44' - Zagranie do Kurminowskiego na pole karne, ale napastnikowi nie udało się zabrać z piłką i ta pada łupem Tobiasza.
    45' - Szybsza, drużynowa akcja Legii. Josue zagrywa na pole karne do Slisza, ale minimalnie za mocno.
    46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy legioniści prowadzą w Lubinie 0-2, a prowadzenie wypracowali już w pierwszych pięciu minutach spotkania. Późniejsza część meczu była równie otwarta, ale już w obie strony i zasadniczo to Zagłębie tworzyło zdecydowanie lepsze okazje na powrót do meczu. Jak mawia klasyk - 2-0 to bardzo niebezpieczny wynik, więc legioniści będą musieli utrzymać koncentrację na drugą część.

47' - Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Zagłębie.
    48' - Legioniści szybko przejęli futbolówkę i spokojnie rozgrywają w defensywie.
    49' - Pressing zastosowany na Pankovie i Serb popełnia błąd. Zagłębie wraca do posiadania.
    49' - Wysokie podanie w kierunku Kłudki, zwycięsko w pojedynku z defensorem wychodzi Kun.
    50' - Wdowiak na około 20 metrze od bramki Legii faulowany przez Kramera. Może być zaraz groźnie.
    51' - Uderza Buletsa... trafia prosto w mur. Będzie tylko korner.
    51' - Rozegranie na krótko, ostatecznie centruje Makowski... jeszcze jeden korner.
    52' - Znów na krótko, centra Pieńki, uderza Ławniczak, ale bardzo niecelnie.
    52' - Szybka kontra Legii, Kramer zaskakująco wychodzi sam na sam z bramkarzem... przegrywa ten pojedynek.
    53' - Pieńko do Makowskiego na lewe skrzydło, blokuje podanie Augustyniak, kolejny rzut rożny dla Zagłębia.
    54' - Wrzutka Dąbrowskiego po rozegraniu na krótko na dalszy słupek, wybija Wszołek za linie końcową.
    54' - Buletsa centruje na bliższy słupek, wybijają defensorzy Legii.
    56' - Odbiór Kramera na połowie rywala, napastnik biegnie w kierunku pola karnego, ale łatwo traci. Zagłębie wychodzi z akcją i Elitim fauluje Makowskiego.
    57' - Makowski centruje z prawego skrzydła zbyt głęboko i wyłapuje piłkę Tobiasz.
    58' - Slisz próbuje zagrać do Kramera na pole karne, ale zdecydowanie za lekko.
    58' - Kramer faulowany w środkowej strefie boiska przez Ławniczaka.
    59' - Zagłębie wychodzi z kontrą, nie może jej przeciąć Elitim, ale świetnym wślizgiem ratuje sytuację Pankov.
    60' - Akcja gospodarzy lewą stroną, rozpędzony Kurminowski goni piłkę, ale dobrze ubezpieczał tę akcję w defensywie Augustyniak.
    61' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
    61' - Pieńko przedziera się z lewej strony w pole karne, decyduje się na uderzenie... bardzo niecelnie.
    61' - Zmiana Zagłębie: Tomasz Makowski Marko Poletanović
    62' - Buletsa centruje miękko w pole karne, dobra interwencja Kapuadiego głową.
    63' - Slisz zagrywa przed pole karne do Josue, ten przytomnie odgrywa na lewą stronę do Kuna, który wysoko centruje i trafia w Kłudkę. Była ręka, arbiter odgwizduje rzut karny.
    64' - Josue już trzyma piłkę w rękach i szykuje się do oddania strzału.
    65' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    65' - Strzelec gola: Josue (Legia) z karnego!
    66' - Kapitan uderza wysoko w lewą stronę, wyczuł jego intencję golkiper, a piłka poszła jeszcze po jego ręce, ale była na tyle mocno uderzona, że nie miał on z nią najmniejszych szans. Mamy 3-0!
    66' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Artur Jędrzejczyk
    68' - Legia w natarciu, Slisz zagrywa do Muciego, ten z pierwszej piłki na lewo do Kuna, ale wahadłowy nie opanował piłki.
    70' - Muci świetnie drybluje na lewej stronie i schodzi do środka, zagrywa na prawą stronę do Josue, który z pierwszej piłki uruchamia Wszołka na polu karnym, wahadłowy stoi oko w oko z golkiperem, ale ten popisuje się świetną interwencją.
    71' - Josue podaje do Kramera na pole karne, napastnik obraca się i zagrywa w głąb, ale podanie jest zablokowane i będzie korner.
    72' - Josue centruje po rozegraniu na krótko, wybija obrońca prosto pod nogi Kramera, napastnik uderza... tylko wyblok i będzie jeszcze jeden korner.
    73' - Dośrodkowanie za miękkie i łatwo wybite.
    73' - fot. Piotr Kucza / FotoPyK fot. Piotr Kucza / FotoPyK
    73' - Josue zagrywa do Kuna na pole karne, ale za mocno i wybijają obrońcy. Jeszcze powracający Jędrzejczyk fauluje rywala.
    74' - Zmiana Zagłębie: Dawid Kurminowski Juan Munoz
    74' - Zmiana Zagłębie: Tomasz Pieńko Kacper Chodyna
    74' - Josue faulowany około 30 metrów od bramki gospodarzy.
    75' - Legioniści przez chwilę w dziesiątkę, pomocy medycznej potrzebuje Kun.
    75' - Centra Josue mocna, ale zbyt krótka, dobrze interweniuje Kopacz. Jeszcze jedno dośrodkowanie Wszołka, tym razem dobrze Kłudka.
    76' - Bułeca na lewej stronie łatwo zatrzymany przez Wszołka.
    77' - Zagłębie w ataku pozycyjnym, Kłudka wychodzi z piłką za linie boczną.
    77' - 6 235 widzów dziś zgromadzonych na KGHM Zagłębie Arena.
    78' - Dalekie podanie za linie obrony Legii, dobrze reaguje przed polem karnym Tobiasz. I tak była jeszcze pozycja spalona.
    78' - Zmiana Legia: Josue Igor Strzałek
    78' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Gil Dias
    79' - Strzałek otrzymał piłkę od razu po wejściu i jest faulowany w kole środkowym.
    80' - Strata Kapuadiego, dośrodkowanie Kłudki na pole karne, ale świetnie interweniuje Augustyniak.
    80' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przed defensorów. Jeszcze Bułeca centruje płasko na pole karne... Munoz minimalnie przestrzelił głową.
    81' - Ależ kolejna szansa Munoza! Złe zagranie Kuna wykorzystali pomocnicy, szybkie zagranie na pole karne do Munoza, ten mija Augustyniaka, ale fatalnie przestrzelił.
    82' - Wdowiak faulowany około 30-35 metrów od bramki Legii przez Elitima.
    83' - Żółta kartka: Juergen Elitim (Legia)
    83' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez Kramera. Zagłębie nadal w posiadaniu.
    84' - Zmiana Zagłębie: Mateusz Wdowiak Damjan Bohar
    84' - Zmiana Zagłębie: Serhij Bułeca Marek Mróz
    86' - Tobiasz przyciskany pressingiem wybija na aut. Golkiper Legii ma dziś z tym ogromne problemy.
    86' - Dośrodkowanie Kłudki zablokowane, piłka odbija się jeszcze od defensora i od bramki zacznie Legia.
    87' - Prostopadłe podanie na pole karne w kierunku Bohara łatwo przejęte przez Tobiasza.
    87' - Poletanović zagrywa na pole karne do Munoza, dobrze interweniuje Kapuadi.
    89' - Strzałek w pojedynku biegowym z Ławniczakiem, ostatecznie wszystko wyjaśnia golkiper "Miedziowych".
    90' - Muci drybluje na lewej stronie, zagrywa w pole karne, ale do nikogo.
    90' - Munoz dostaje podanie na pole karne, świetnie pilnuje go i wypycha Kapuadi na współkę z Jędrzjeczykiem.
    90' - Zmiana Legia: Ernest Muci Maciej Rosołek
    90' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Filip Rejczyk
    91' - Bohar wykłada piłkę Dąbrowskiemu na pole karne, świetnie interweniuje Augustyniak.
    92' - Trzy minuty doliczone do drugiej części.
    93' - Kontratak Legii i dwa strzały, najpierw Diasa, potem Strzałek, oba zablokowane.
    94' - Wysokie podanie w kierunku Chodyny, spokojnie interweniuje Kapuadi.
    94' - Koniec meczu!

Legia Warszawa pewnie pokonuje w Lubinie Zagłębie Lubin i po ostatnich dwóch remisach z drużynami z Poznania wraca na zwycięską ścieżkę. Legioniści grali dziś bardzo pewnie w defensywie, a w ofensywie wykorzystali wszystko co mogli, ponieważ wszystkie strzały celne zatrzepotały w siatce. To było bardzo przyjemne zwycięstwo w niedzielne popołudnie!
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów z KGHM Zagłębie Arena zapraszamy na stronę legionisci.com!