Łódź - Niedziela, 10 grudnia 2023, godz. 15:00
  • 51' Wszołek
1 (0)

Sędzia: Tomasz Musiał
Widzów: 10087

14:05 - Witamy ze Stadionu Króla w Łodzi. Już na niecałą godzinę Legia zacznie bój o kolejne ligowe punkty i odrobienie straty do lidera z ostatnim w tabeli ŁKS-em.
14:15 - Na rozgrzewkę wybiegli właśnie bramkarze warszawskiej Legii - Kacper Tobiasz i Dominik Hładun.
14:20 - W składzie "Wojskowych" znów wiele zmian podłóg ostatniego spotkania w Pucharze Polski. Do linii defensywy wskakują Pankov oraz Ribeiro w miejsce Jędrzejczyka i Kapuadiego. W pomocy mecz w zamian za Celhakę rozpocznie Slisz, a na lewym wahadle za Diasa, Kun. Wymieniona została również cała formacja ofensywna, w której zagrają dziś Josue, Kramer oraz Muci.
14:23 - Na murawę do golkiperów dołączyli również pozostali legioniści głośno przywitani przez przyjezdnych z Warszawy.
14:28 - Legia miała już okazję zagrać z ŁKS-em w tym sezonie. Na rozpoczęcie ligowych rozgrywek stołeczni piłkarze pewnie 3-0 ograli przyjezdnych na swoim stadionie, a niekwestionowanym bohaterem tamtego spotkania został Tomas Pekhart, który ustrzelił hat-tricka.
14:35 - Ogólnie zespoły rywalizowały ze sobą aż 149 razy, a legioniści górą byli 78 razy. Łodzianie wygrywali 41 razy, za to remis padał 30-krotnie. Bilans bramkowy to 276-163 na korzyść warszawiaków. Ostatni raz w Łodzi legioniści z ŁKS-em przegrali ponad 18 lat temu.
14:40 - ŁKS jest zdecydowanie najgorszą drużyną w lidze i najpoważniejszym kandydatem do spadku. Po rozegranych 16 kolejkach łodzianie są jedynym klubem, który nie przebił jeszcze bariery dziesięciu zdobytych punktów. Oprócz tego uchodzi za zdecydowanie najmniej efektywnie grający klub na wyjazdach. Na osiem rozegranych spotkań na obiektach przeciwników przegrywał za każdym razem. Tylko minimalnie lepiej wyglądają statystyki, kiedy spojrzymy na mecze u siebie. ŁKS-owi udało się dwa razy wygrać, tyle samo razy zremisować, a czterokrotnie przegrywał.
14:42 - - Mogę zapewnić, że każdy zawodnik daje z siebie wszystko, próbuje grać najlepiej jak potrafi. (...) Mamy w sobie zwycięską mentalność i z tym założeniem chcemy iść dalej. To jest czas, kiedy trzeba wykazać się zaufaniem i cierpliwością. Wszyscy zawodnicy zasługują na to - próbował uspokoić wszystkich przed dzisiejszym meczem i po ostatnich niepowodzeniach trener Kosta Runjaić.
14:48 - Piłkarze udają się już do szatni, spiker przedstawia wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Do meczu rozpoczęcia meczu pozostały już ostatnie minuty.
14:53 - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!" - ryknęli głośno kibice Legii.
14:55 - "Mistrzem Polski jest Legia..."!
14:58 - Ruszyli! Piłkarze już na boisku. Jeszcze tylko losowanie stron i zaczynamy!
14:59 - Legioniści zagrają dziś w zielonych koszulkach i białych spodenkach. Gospodarze natomiast ubrani w białe trykoty i czerwone spodenki.

1' - Zaczynamy! Od środka Legia.
2' - Legioniści spokojnie konstruują atak pozycyjny, dalekie podanie przyspieszające na lewą flankę, ale za mocne.
2' - Slisz na prawej stronie powstrzymywany przez trzech rywali.
3' - Slisz faulowany na własnej połowie.
4' - Wysokie podanie na pole karne w kierunku Muciego, ale dobrze radzą sobie z nim defensorzy.
5' - Wysokie podanie na lewą stronę do Kuna, wahadłowy zderzył się głową z jednym z defensorów, oboje potrzebują pomocy medycznej.
7' - Opatrunki założone na głowach obu zawodników, możemy powrócić do gry w piłkę.
8' - Ribeiro zagrywa wysoko na lewą flankę, ale za mocno. Legia nadal w posiadaniu.
12' - Dośrodkowanie Kuna łatwo wyłapane przez golkipera.
13' - Strata Ribeiro, który był przyciskany przez Tejana, ale szybko błąd Portugalczyka naprawił Augustyniak.
15' - Kun uruchamia Muciego na lewej flance, ten centruje, ale zagrana piłka jest zdecydowanie za wysoka. Jeszcze jedna centra Kuna, strzela głową Wszołek... obok bramki.
15' - Wysokie podanie do Kramera, napastnik zdołał opanować piłkę, jest sam na sam z golkiperem... trafia prosto w niego!
16' - Josue nie porozumiał się z Wszołkiem na prawej stronie i od bramki zacznie ŁKS.
17' - Kun na bok pola karnego do Muciego, Albańczyk próbuje dryblingiem oszukać rywala, ale potyka się i traci.
19' - Prostopadłe podanie do Tejana, napastnik zdołał wyprzedzić Augustyniaka, ale pomógł mu Pankov.
19' - Josue zdecydował się na strzał z około 20 metra, ale zdecydowanie za słabo i obok bramki.
20' - Prostopadłe podanie na pole karne Legii, dobrze ubezpiecza je Pankov i wyłapuje Tobiasz.
21' - Wysokie zagranie do Muciego na pole karne, napastnik uderza... zablokowany strzał.
21' - Coraz mocniej zaczyna padać śnieg, miejmy nadzieję, że nie będzie przez to większych problemów.
22' - Elitim próbuj dryblować w środku pola i ostro traktuje go jeden z rywali.
23' - Odbiór Muciego na połowie ŁKS-u, podanie na lewo do Slisza, ten z pierwszej piłki odgrywa na pole karne do Kuna, ale dobrze przewidział to obrońca.
23' - Dośrodkowanie Josue z lewej strony na Kramera, ale napastnik nie dosięgnął futbolówki.
24' - Tejan na prawej stronie, zbiega do środka... dobrze powstrzymuje go przed strzałem Augustyniak. Jeszcze z dystansu uderza Ramirez... okropny kiks.
26' - Wszołek wygrał pojedynek na prawej stronie, zagrywa płasko w pole karne, ale doszedł do tej piłki jedynie defensor ŁKS-u.
26' - Spotkanie zostało chwilowo przerwane, kibice gospodarzy odpalili pirotechnikę i jest dość duże zadymienie.
27' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
28' - Gra wznowiona.
30' - Głowacki mknie lewą flanką, centra zablokowana przez Slisza, będzie pierwszy korner w tym spotkaniu.
31' - Dośrodkowanie przeciągnięte i wybite przez Ribeiro. Wcześniej faulowany był jeszcze Josue.
31' - Ribeiro wyprowadza piłkę, ostro wlatuje w niego Tejan.
32' - Kolejny faul tym razem na połowie ŁKS-u, ostro grają dziś gospodarze.
33' - Josue na pole karne do Muciego, Albańczyk przetrzymuje piłkę i musi wycofać... ostatecznie traci Kun.
34' - Legia w ataku pozycyjnym, Wszołek w pojedynku z Głowackim na prawej stronie fauluje.
35' - ŁKS gubi się w wyprowadzeniu piłki, do piłki dochodzi Muci, uderza sprzed pola karnego... zdecydowanie nad bramką.
37' - Jeden z legionistów faulowany na połowie ŁKS-u około 30 metrów od bramki.
38' - Josue cetruje, ale łatwo wybijają defensorzy. Jeszcze Tobiasz wysoko zagrywa na pole karne, walczy Augustyniak, dużo zamieszania, ale ostatecznie nici z gola.
38' - Wysokie podanie do Kramera, napastnik fauluje w ataku.
40' - Jeden z zawodników ŁKS-u upada na murawę i ewidentnie cierpi. Chyba będzie potrzebna wymuszona zmiana.
42' - Muci sam przed polem karnym, nagle wyrasta przed nim trzech defensorów i traci.
42' - Zmiana ŁKS: Ignacio Monsalve Levent Gülen
43' - Wysokie podanie do Kuna, wahadłowy centruje na pole karne, ale wybijają obrońcy. Piłka trafia jednak wprost do Elitima, Kolumbijczyk uderza... strzał zablokowany.
44' - Żółta kartka: Juergen Elitim (Legia)
45' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
45' - ŁKS wychodzi z kontrą, Elitim odbiera piłkę wślizgiem, ale arbiter jakimś cudem zauważył w tej sytuacji przewinienie.
45' - GOL! ŁKS Łódź
46' - Strzelec gola: Jędrzej Zając (ŁKS)!
47' - Dośrodkowanie z prawej strony na pole karne Legii, jeden z napastników dochodzi do futbolówki i mocno uderza, ale kiksuje. Piłka odpija się jednak od ustawionego w polu karnym Zająca i wpada do bramki strzeżonej przez zaskoczonego Tobiasza. Problemy Legii w Łodzi.
47' - Siedem minut doliczone zostało do pierwszej połowy.
48' - Wysokie podanie do Kramera, napastnik przyjmuje piłkę i od tyłu fauluje go Gulen.
49' - Slisz na lewej stronie centruje, centra zablokowana i będzie rzut rożny.
50' - Rozegranie przed pole karne do Muciego, Albańczyk uderza, ale udaje się jednemu z defensorów wybić ten strzał głową.
50' - Augustyniak z piłką w środku pola, mija jednego rywala zakładając mu siatkę, mocno uderza... minimalnie obok bramki.
51' - Głowacki wyprowadza piłkę, ostro potraktował go Josue.
51' - Kun rozpędza się na lewym skrzydle, schodzi do środka i podaje do przodu, ale nikt nie zdołał przejąć tego podania.
52' - Żółta kartka: Yuri Ribeiro (Legia)
52' - ŁKS wychodzi z kontrą, Ribeiro powalił Tejana niczym zapaśnik.
53' - Elitim zagrywa do Kuna, wahadłowy decyduje się na kolejne dośrodkowanie i znów nic z tego nie wynika.
53' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy legioniści przegrywają z ostatnim w tabeli ŁKS-em 0-1 po mocno szczęśliwym trafieniu gospodarzy. Legii ewidentnie nie klei się gra, znów nie widać pomysłu na cokolwiek i mimo przewagi w posiadaniu piłki, nie umieją nic z tym zrobić. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy odmienioną Legię.

46' - Zaczynamy drugą część. Walczyć Legio!
46' - Slisz faulowany w środku pola.
47' - Pankov próbuje górą zagrać do Wszołka, ale robi to zdecydowanie zbyt mocno.
48' - Muci w głupim dryblingu na połowie rywala traci futbolówkę.
49' - Dośrodkowanie Ribeiro w kierunku Kramera, ale napastnika uprzedził defensor.
50' - Atomowy strzał Slisza z dużego dystansu... zdołał obronić Bobek. Będzie korner.
50' - Rzut rożny rozegrany na krótko, ale ostateczne dośrodkowanie wybite przez defensorów.
51' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
51' - Strzelec gola: Paweł Wszołek (Legia)!
52' - Legia szybko odrabia straty i wraca do gry. Podanie na prawą stronę dostał Pankov, zagrał do wyżej ustawionego Wszołka, który zawinął jednego z defensorów i uderzył z ostrego kąta prosto do siatki między nogami golkipera.
52' - 10 087 fanów dziś na trybunach w Łodzi.
52' - Strzał z lewej strony łatwo wyłapuje Tobiasz.
53' - Kun wygrywa przebitkę w środku pola, Josue z pierwszej piłki do Wszołka na skrzydło, dośrodkowanie wahadłowego blokuje obrońca i będzie korner.
54' - Zagranie Josue na bliższy słupek do Slisza, pomocnik uderza głową, ale blokuje to uderzenie defensor.
55' - ŁKS wychodzi z szybką kontrą, jednak przytomnie do defensywy wrócili legioniści. Jeszcze w afekcie faulowany jeden z "Wojskowych".
56' - Legia gra prawą stroną, zgranie do Ribeiro przed pole karne, obrońca składa się do strzału... SŁUPEK!
56' - Muci na lewej stronie wywalczył rzut rożny.
57' - Znów dośrodkowanie na bliższy słupek, zgrywa głową Slisz, ale nikogo więcej nie ma. Jeszcze Augustyniak próbuje z dystansu... obok bramki.
58' - Legioniści teraz mocno przycisnęli gospodarzy, zaczęli uderzać więcej z dystansu i powoli zaczyna przynosić to efekty.
58' - Znów legioniści na prawej flance, dośrodkowanie Wszołka wprost na głowę niepilnowanego Muciego... zbija Bobek na poprzeczkę!
59' - Josue faulowany na wysokości pola karnego, przy prawej linii bocznej.
59' - Dośrodkowanie dokręca się do bramki, jeden z defensorów wybija na rzut rożny.
60' - Centra wybita, ale jeszcze Josue ma szansę na powtórkę... piłka doszła na głowę Ribeiro, ale strzał powędrował nad bramką.
61' - Zgranie po ziemi na pole karne Legii, Augustyniak nabija napastnika, ale łapie piłkę Tobiasz.
61' - Centra legionistów z lewej strony, uderza głową Kramer... obok bramki. Napastnik faulował jeszcze swojego rywala.
62' - Josue najpierw traci w środku pola, ale poszedł za akcją i odebrał piłkę, podanie do Wszołka na prawe skrzydło, dośrodkowanie wahadłowego wybite przez obrońców.
63' - Akcja Legii lewą stroną, Ribeiro zagrywa jednak zbyt mocno do Kuna, który próbował jeszcze uratować futbolówkę, ale bez sukcesu.
65' - Kontra ŁKS-u, Ramirez schodzi z piłką do środka, ale przeszkodził mu w akcji Tejan i odbiera piłkę Augustyniak.
66' - Wszołek na prawej stronie miesz obrońcę, odgrywa do tyłu, Josue uderza... słupek! Jeszcze dobija Kramer... nad bramką!
66' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Marc Gual
66' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Bartosz Kapustka
67' - Akcja Legii lewą stroną, Muci płasko centruje... będzie rzut rożny.
67' - Żółta kartka: Bartosz Szeliga (ŁKS)
68' - Rozegranie na krótko, centra Josue, zgrywa głową Ribeiro... piłka jedynie odbija się od Guala, który niepilnowany nie zdołał jej opanować.
68' - ŁKS wychodzi z kontrą, Josue fauluje około 30 metrów od bramki.
68' - Kolejne racowisko, kolejna przerwa w grze.
71' - Wznawiamy grę, ŁKS z rzutu wolnego.
71' - Szybkie dośrodkowanie, ogromne zamieszanie, na szczęście bez konsekwencji.
72' - Zmiana ŁKS: Dani Ramirez Pirulo
72' - Zmiana ŁKS: Jędrzej Zając Antoni Młynarczyk
73' - Gra jednak jest chwilowo wstrzymana, chyba trwają jakieś konsultacje z wozem VAR.
73' - Sędzia wznawia grę, wszystko było okej.
74' - Kapustka zagrywa na pole karne do Guala, ale Hiszpan łatwo traci. Jeszcze Josue decyduje się na uderzenie z dużego dystansu... zdecydowanie obok bramki.
75' - Josue do Guala na pole karne, napastnik ostro zgrywa w głąb, ale do nikogo. Jeszcze składa się do strzału Slisz, lecz uprzedził go defensor.
76' - Kun traci piłkę na własnej połowie i fauluje rywala.
76' - Zmiana Legia: Patryk Kun Gil Dias
77' - Centra na dalszy słupek, uderza głową jeden z gospodarzy, ale łapie łatwo Tobiasz.
78' - Dias do Muciego na lewej flance, napastnik zagrywa w pole karne, ale wślizgiem blokuje to zagranie defensor.
79' - Znów Dias na lewej stronie, zbiega do środka w pole karne, ale łatwo traci. ŁKS wychodzi z akcją i fauluje Slisz.
80' - Błędy techniczne Legii i prosta strata na własnej połowie. Na szczęście Legia szybko odbiera.
81' - Wszołek faulowany przy linii pola karnego z prawej strony, będzie szansa na groźne dośrodkowanie.
82' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
82' - Josue centruje, wyszedł centrostrzał... Bobek zbija na poprzeczkę!
83' - Rzut rożny rozegrany na krótko, ostatecznie Kapustka uderza, ale jest blokowany. Jeszcze Wszołek centruje z prawej strony, Bobek nabija jednego z defensorów, piłka leci w bramkę... zdołał wybić Gulen!
84' - Kapustka napędza akcję podaniem na prawą stronę, Wszołek biegnie i zgrywa w pole karne, tam jest niepilnowany Dias, uderza... nad bramką. Jak on tego nie trafił?!
85' - ŁKS wychodzi z kontrą, nieprzepisowo przerywa to w środku pola Pankov.
85' - Legia wychodzi z kontrą, podanie do Guala na prawą stronę, ale łatwo traci.
86' - Zmiana ŁKS: Engjëll Hoti Adrian Małachowski
86' - Zmiana ŁKS: Michał Mokrzycki Mieszko Lorenc
87' - Podwójna zmiana w barwach ŁKS-u, wchodzi dwóch zawodników z przeszłością w warszawskiej drużynie.
88' - Legia wychodzi z akcją, Josue zagrywa do Guala, ale ten fatalnie odgrywa na skrzydło.
88' - Zmiana Legia: Josue Igor Strzałek
89' - Legia w posiadaniu piłki na połowie ŁKS-u, Ribeiro próbuje zagrać do Pankova na pole karne, ale nie zrozumiał się z defensorem.
90' - Legia wychodzi z kontrą, Augustyniak faulowany w środku pola.
90' - Żółta kartka: Kay Tejan (ŁKS)
90' - Sędzia doliczył 5 minut do drugiej połowy.
91' - Dias centruje na dalszy słupek, tam jedynie defensor z Łodzi, który wybija piłkę na rzut rożny.
92' - Strzałek dośrodkowuje na dalszy słupek, Augustyniak uderza głową wysoko nad bramką.
92' - Jeden z łódzkich graczy potrzebuje pomocy medycznej.
92' - Gra wznowiona, Legia przy piłce.
93' - Łatwa strata Pankova, uderzenie sprzed pola karnego zablokowane przez Serba i łapie piłkę Tobiasz.
94' - Legia wychodzi z kontrą, Muci ostro potraktowany na połowie Legii.
94' - Wszołek na prawej stronie, schodzi do środka, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.
95' - Ogromna awantura na boisku, Pankov rzucił piłką w jeden z sektorów kibiców.
95' - Żółta kartka: Radovan Pankov (Legia)
95' - Żółta kartka: Marcin Flis (ŁKS)
96' - Sytuacja już opanowana, wznawiamy grę w piłkę.
96' - Koniec meczu!

Koniec spotkania w Łodzi Legia remisuje z ŁKS-em 1-1. Legioniści nie wykorzystali swojej szansy na odrobienie strat do lidera i poznańskiego Lecha, zdobywając zaledwie punkt z ostatnią drużyną w tabeli. W drugiej połowie gra "Wojskowych" funkcjonowała zdecydowanie lepiej, ale nieskuteczność zdecydowała, że udało im się zdobyć tylko jedną bramkę i uratować remis.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów, zdjęć i wideo ze Stadionu Króla zapraszamy na legionisci.com.