Chorzów, Stadion Śląski - Piątek, 9 lutego 2024, godz. 20:30
    • 56' Gual
    1 (0)

Sędzia: Damian Sylwestrzak
    Widzów: 37223

19:16 - Witamy ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie! Za nieco ponad godzinę zaczynamy rundę wiosenną.
    19:34 Sektor gości jeszcze świeci pustkami...
    19:44 - Golkiperzy warszawskiej Legii pojawili się już na rozgrzewce, zostali "gorąco" przywitani przez kibiców gospodarzy.
    19:51 - Na rozgrzewkę udali się również piłkarze gospodarzy, czekamy na "Wojskowych".
    19:54 - Aż półtora miesiąca czekaliśmy na powrót ligowych zmagań. Przypomnijmy więc sobie jak wyglądały przygotowania legionistów do rundy wiosennej, które rozpoczęli 10 stycznia. Kilka dni potem w Legia Training Center podopieczni Kosty Runjaicia rozegrali pierwszy sparing. Przeciwnikiem była Olimpia Elbląg, która nie postawiła "Wojskowym" poprzeczki zbyt wysoko. Gospodarze wygrali pewnie 6-0. Następnie Legia trenowała w tureckim Belek. Tam zmierzyła się z Ordabasami Szymkent (1-0), a także Rapidem Wiedeń (1-1) i Dynamem Kijów (3-1). Po powrocie do Polski, na zakończenie przygotowań, Legia zmierzyła się jeszcze ze Stalą Rzeszów, którą pokonała 3-1.
    20:00 - Chorzowski Ruch przed zaczynającą się rundą jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Ruch zajmuje obecnie 17., przedostatnią pozycję w tabeli, a do bezpiecznego miejsca dzieli go sześć punktów. Zrobi więc wszystko, również w dzisiejszym meczu, by utrzymać się w lidze.
    20:02 - Szansę na oficjalny debiut w stołecznej drużynie ma dziś dwóch zawodników sprowadzonych zimą - Ryoya Morishita i Quendrim Zyba, którzy spotkanie rozpoczynają na ławce rezerwowych. Niestety nie zobaczymy w nim Ernesta Muciego, który kilka chwil temu oficjalnie podpisał kontrakt z tureckim Besiktasem, do którego trafił za rekordowe 10 milionów euro.
    20:05 - Piątkowe spotkanie będzie 173. rywalizacją obu drużyn. Oznacza to, że po zakończeniu meczu chorzowianie (wraz z Wisłą Kraków) będą najczęstszym rywalem Legii w historii. 72 spotkania zakończyły się zwycięstwem Legii, a Ruch górą był 53 razy. 48 razy padał remis. Minione lata to dominacja warszawiaków. Ostatni raz w Chorzowie legioniści przegrali ponad 10 lat temu, a od tego momentu ogólnie Ruchowi udało się wygrać z Legią tylko raz.
    20:08 - Pierwsi kibice Legii powoli pojawiają się na sektorze gości. Nie ma jednak najmniejszych szans, by wszyscy weszli na stadion przed pierwszym gwizdkiem.
    20:12 - W rundzie jesiennej podczas spotkania obu ekip mogliśmy zobaczyć pełną dominację warszawiaków. Legia pokonała Ruch przy Łazienkowskiej 3-0 po bramkach Marca Guala, Tomasa Pekharta i Josue, a goście w całym meczu oddali tylko jeden celny strzał.
    20:15 - Piłkarze obu drużyn kończą już rozgrzewkę i udają się do szatni. Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostało 15 minut!
    20:27 - Ruszyli!
    20:28 - Legioniści zagrają dziś w białych trykotach i czarnych spodenkach. Gospodarze niebieskie koszulki i białe spodenki.
    20:29 - Przed pierwszym gwizdkiem odbędzie się jeszcze minuta ciszy.

1' - Rozpoczęli! Od środka gracze gospodarzy.
    2' - Legioniści szybko przejmują posiadanie, głupia strata Augustyniaka i pomocnik musi ratować się faulem.
    2' - Żółta kartka: Rafał Augustyniak (Legia)
    3' - Dośrodkowanie na pole karne Legii z prawej strony... brak zagrożenia.
    4' - Próba zagrania górnej piłki od Josue przecięta przez defensorów.
    4' - Tym razem górą piłkę w kierunku pola karnego warszawiaków przecina Pankov.
    5' - Legia w ataku pozycyjnym, Kramer traci na połowie rywala.
    7' - Josue zagrywa na prawą stronę pola karnego do Wszołka, wahadłowy próbuje zagrać w głąb, ale wślizgiem blokuje to podanie jeden z defensorów i nabija jeszcze legionistę.
    8' - Wysokie podanie Tobiasza na połowę rywala, Kramer wygrywa główkę i podaje do Wszołka, ten zagrywa prostopadle w kierunku Guala, Hiszpan wychodzi sam na sam... zdołał powstrzymać go defensor.
    8' - Kolejna szansa dla Guala, napastnik uderza sprzed pola karnego... strzał zablokowany.
    10' - Legia wychodzi wysokim pressingiem do przeciwnika, któremu ciężko jest wyjść z własnej połowy.
    11' - Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Ruchu, szukają możliwości do przyśpieszenia ataku, ale ostatecznie prosto tracą.
    12' - Prosta strata Josue na własnej połowie, Ruch rozgrywa akcję środkiem, ale dobrze radzi sobie Kapuadi. Jeszcze faulowany zostaje Elitim.
    12' - Josue na prawą stronę do Wszołka, ten wycofuje na 11. metr, ale Kramera uprzedza defensor.
    13' - Augustyniak fauluje rywala wychodzącego z kontrą.
    13' - Nieudany przerzut jednego z graczy Ruchu na prawą stronę, Legia znów przy piłce.
    14' - Strata Legii, Moneta rozpędza się na lewej flance, decyduje się na centrę... łapie piłkę Tobiasz.
    14' - Gual walczy o piłkę przy linii końcowej, arbiter dopatrzył się faulu Hiszpana, który zdecydowanie nie zgadza się z tą decyzją.
    16' - Legioniści na połowie rywala, ale potrzebna będzie zmiana piłki.
    16' - Strata Elitima, Ruch napędza kontratak lewą stroną, ale dośrodkowanie po ziemi z łatwością niweluje Kapuadi.
    17' - Centra Kuna na lewej stronie pola karnego zablokowana, będzie pierwszy rzut rożny dla Legii.
    17' - Niskie dośrodkowanie Josue wybite przez obrońcę, jeszcze jeden korner.
    18' - Tym razem na krótko, ostatecznie centra Josue na dalszy słupek, ale bez zagrożenia.
    19' - Ruch w posiadaniu piłki na własnej połowie, Kramer fauluje jednego z rywali.
    20' - Tym razem to Słoweniec jest faulowany w środkowej strefie boiska.
    21' - Pankov do Wszołka na prawe skrzydło, fatalne podanie.
    21' - Jak na razie ciężko ogląda się ten mecz, jest dużo szarpanej gry, mało pomysłu.
    23' - Atak Legii prawą stroną, Josue próbował zagrać wysoką piłkę w kierunku wbiegającego Elitima, ale czujny jest jeden z obrońców.
    24' - Prostopadłe podanie na pole karne w kierunku Vlkanowa, ściga się z nim Kapuadi, który pierwszy dochodzi do piłki i jest ostro potraktowany wślizgiem przez napastnika.
    25' - Josue faulowany od tyłu na środku boiska.
    26' - Josue zagrywa z rzutu wolnego w pole karne, ale robi to fatalnie, bez pomysłu i prosto w ręce Stipicy.
    27' - Augustyniak odbiera piłkę w środku pola, Josue zagrywa prostopadle do Wszołka, ten przekłada obrońcę, centruje na pole karne... będzie tylko rzut rożny.
    27' - Centra w kierunku Kapuadiego wybita. Jeszcze Augustyniak uderza sprzed pola karnego... strzał zablokowany, będzie drugi korner.
    28' - Tym razem na krótko, ale nieporadnie i udało się wywalczyć jeszcze jeden korner. Może do trzech razy sztuka.
    29' - Centra przeciągnięta. Ruch wychodzi z kontrą, ale świetnie odbiera Josue, który jest faulowany.
    29' - Żółta kartka: Michał Feliks (Ruch)
    30' - Rzut wolny rozegrany na krótko, Josue wycofuje do Kuna, ten oddaje świetnym podaniem do Portugalczyka, ale centra na pole karne jest zablokowana.
    31' - Pankov próbuje dośrodkowania, ale zdecydowanie za płasko. Ruch wychodzi z akcją, którą faulem przerywa Kapuadi.
    32' - Dadok świetnie podaje między obrońców do napastnika, ale ten niekryty pogubił się i nie opanował piłki
    32' - Wszołek na prawej stronie, ale wygrywa walkę z nim Stępiński.
    33' - Vlkanowa mknie lewym skrzydłem, świetnie wślizgiem zabiera mu piłkę spod nóg Pankov.
    33' - Josue znów faulowany.
    34' - Kolejny faul, tym razem na Kunie po lewej stronie, niedaleko pola karnego.
    34' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    34' - Wszyscy kibice Legii już na sektorze, rozpoczynamy doping!
    35' - Centra z rzutu wolnego wypiąstkowana przez Stipicę. Jeszcze jedno dośrodkowanie z drugiej strony... znów dobrze golkiper gospodarzy.
    36' - Elitim odbiera piłkę na połowie rywala i jest faulowany około 30. metrów od bramki Ruchu.
    37' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!" - wybrzmiało głośno z sektora gości!
    37' - A dośrodkowanie z rzutu wolnego łatwo opanowane przez chorzowską defensywę.
    39' - Miasto moje a w nim... LEGIA WARSZAWA! Taka sektorówka wjechała właśnie na trybunę gości.
    39' - Podanie na pole karne Legii wybite przez jednego z defensorów. Korner dla Ruchu.
    40' - Dośrodkowanie wprost pod nogi Elitima, który biegnie przez całe boisko, Wszołek centruje z prawej strony, ale Kramer w pojedynku fauluje rywala.
    43' - Wszołek centruje z prawej strony, ale przetarł korkiem po murawie i dośrodkowanie powędrowało w trybuny.
    44' - Moneta pędzi lewą stroną, przetrzymuje chwilę piłkę i decyduje się na centrę na dalszy słupek, tam dobrze ustawiony jest Kun.
    45' - Kolejne nieporozumienie w szeregach Legii, tym razem błąd w rozegraniu popełnili Augustyniak z Wszołkiem.
    46' - fot. Wpytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    46' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy na Stadionie Śląskim bezbramkowy i nudny remis. Na trybunach gorąca atmosfera, szczególnie od momentu rozpoczęcia dopingu przez legionistów, ale wszystko chłodzi boisko. Szczególnie gra Legii nie napawa optymizmem, ponieważ nie widać w niej większego pomysłu, składu i ładu. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie wyglądało to lepiej i legioniści nie stracą kolejnych punktów.

45' - Zmiana Legia: Rafał Augustyniak Bartosz Kapustka
    46' - Zaczynamy drugą połowę! Od środka legioniści.
    47' - Josue traci na lewej stronie, ale szybko reaguje Ribeiro i wybija na aut.
    49' - Strata Kapustki w środku pola, Ruch wychodzi z akcją, ale pomocnik dobrze wraca się i stopuje Letniowskiego.
    49' - Płaskie zagranie w pole karne Legii, będzie rzut rożny dla Ruchu.
    50' - Dośrodkowanie celne, ale Letniowski wszedł pod piłkę i uderzył do góry.
    50' - Legioniści przyciśnięci wysokim pressingiem gubią się i Pankov wybija na aut.
    51' - Elitim wyprowadza piłkę, ale fauluje rywala, który go przycisnął. Rzut wolny dla Ruchu blisko pola karnego Legii.
    53' - Kozak zdecydował się na bezpośredni strzał, ale zdecydowanie obok bramki Tobiasza.
    53' - Wysokie wybicie Tobiasza, Kramer zderzył się głowami z jednym z zawodników gospodarzy, który ucierpiał.
    55' - Podanie na pole karne Legii, Dadok upada w pojedynku z Kunem... nie mam mowy o karnym!
    56' - Josue traci piłkę w kole środkowym boiska, Moneta rozpędza się i zbiega do środka... Świetny odbiór Pankova.
    56' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    56' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
    58' - Świetny kontratak warszawiaków i mamy prowadzenie! Wszołek fenomenalnym prostopadłym podaniem uruchomił Kramera, ten przebiegł przez całą połowę i dograł do Guala, dla którego tylko formalnością było wpakować piłkę do siatki.
    59' - Legioniści w ataku pozycyjnym na własnej połowie.
    61' - Josue do Wszołka na prawą flankę, wahadłowy rozpędza się i centruje prosto na głowę Kramera, ale napastnik zdecydowanie nad bramką. Szkoda takiej okazji!
    62' - Ależ fatalne zachowanie Pankova, który wbiegł w gąszcz rywali na własnej połowie i stracił piłkę. Na szczęście defensor zablokował strzał sprzed pola karnego i będzie tylko korner.
    64' - Josue przy polu karnym Ruchu, Portugalczyk faulowany.
    64' - Zmiana Legia: Patryk Kun Ryoya Morishita
    64' - Zmiana Legia: Marc Gual Maciej Rosołek
    64' - I mamy debiut uśmiechniętego Japończyka w Legii.
    65' - fot. Woytek / Legionisci.com
    65' - Josue bezpośrednio z rzutu wolnego... tylko w mur.
    67' - Wysokie podanie na prawe skrzydło do Dadoka przecięte przez Kapuadiego.
    68' - Rosołek do Kapustki w środku boiska, pomocnik próbował zagrać wysoko bliżej pola karnego Ruchu, ale totalnie mu to nie wyszło.
    68' - Centra na dalszy słupek pola karnego Legii, Kozak próbuje przełożyć Morishitę, ale ten nie daje mu się.
    70' -
    70' - Kozak centruje z prawej strony boiska, ale w polu karny dobrze główkuje Kapustka.
    70' - Morishita wyprzedza z piłką Kozaka i jest przez niego faulowany.
    72' - Pankov centruje z prawego skrzydła, lecz wprost w ręce Stipicy.
    74' - Pankov próbował uruchomić Wszołka na prawym skrzydle, ale uprzedził wahadłowego Stipica. Golkiper popełnił jednak błąd w wybiciu, Kapustka prostopadle do Wszołka, ten zagrywa po chwili namysłu na pole karne, piłka przeszła całą "szesnastkę", na dalszym słupku jest Rosołek... strzał obok bramki.
    74' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Tomas Pekhart
    75' - 37 223 kibiców zgromadzonych dziś na Stadionie Śląskim.
    76' - Zmiana Ruch: Miłosz Kozak Wiktor Długosz
    76' - Zmiana Ruch: Adam Vlkanova Filip Wilak
    77' - Ależ to była okazja! Wszołek uruchomiony na prawym skrzydle świetnym podaniem od Josue, wbiega w pole karne i zbiera się do strzału... fenomenalna interwencja Stipcy! Będzie tylko korner.
    78' - Rozegranie na krótko, ale gracze Ruchu podeszli wysoko i udało się wywalczyć aut.
    79' - Josue próbuje zagrać zewnętrzną częścią stopy na pole karne, ale czujnie w nim zachowuje się Stipica.
    79' - Josue świetnie zagrywa górą do Wszołka, wahadłowy rozpędza się i zgrywa w pole karne, ale robi to po ziemi i bardzo źle.
    80' - Ribeiro minął się z piłką co wykorzystał Długosz, poędził w kierunku pola karnego Legii, ale świetnie interweniował Pankov.
    80' - Zmiana Ruch: Łukasz Moneta Josema
    81' - Celne dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale strzał głową ponad bramką Tobiasza.
    81' - Zmiana Legia: Josue Filip Rejczyk
    82' - Rejczyk chwilę po wejściu faulowany w środku pola.
    83' - Kolejny faul w środkowej strefie, tym razem na Rosołku.
    84' - Kapustka prostopadle na pole karne do Pekharta, ten odgrywa do Morishity, Japończyk z linii końcowej zgrywa w głąb, ale świetnie interweniuje Stipica.
    84' - Szybki kontratak Ruchu, Letniowski z piłką przed polem karnym, decyduje się na strzał z prostego podbicia... obok bramki.
    84' - Zmiana Ruch: Juliusz Letniowski Filip Starzyński
    85' - Zmiana Ruch: Michał Feliks Przemysław Szur
    86' - Rosołek uruchamia prostopadłym podaniem Morishitę na lewej stronie, Japończyk zgrywa w głąb, ale obrońca wybija wślizgiem na rzut rożny.
    87' - Centra Kapustki na dalszy słupek wybita. Jeszcze Morishita składa się do strzału... wydawało się, że był popchnięty, ale gwizdek arbitra milczy.
    88' - Rosołek fauluje rywala przy chorągiewce na połowie Ruchu.
    89' - Morishita zauważył wbiegającego w pole karne Pekharta, zagrywa szybko po ziemi, ale Czech nie zdążył dobiec do tego podania.
    89' - "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się..." - płynie głośno z trybuny gości.
    90' - Długosz wygrał walkę sprinterską z Kapustką, centruje nisko na pole karne i wybija na rzut rożny Ribeiro.
    91' - Dośrodkowanie na dalszy słupek dotarło na głowę Dadoka, a ten minimalnie przestrzelił.
    92' - Spotkanie przedłużone o cztery minuty.
    93' - Wysokie podanie w kierunku Pekharta, Czech na pozycji spalonej.
    94' - Centra Ruchu z prawej strony boiska wybita głową przez Kapuadiego.
    94' - Wysokie podanie w kierunku Szura, zawodnik gospodarzy na pozycji spalonej.
    95' - Szur centruje z prawej strony boiska, ale dobrze wybija Pankov. Jeszcze do piłki przed polem karny dochodzi Sikora, decyduje się na mocny strzał... wysoko nad bramką!
    96' - Koniec meczu!

Legia Warszawa wygrywa z Ruchem na wypełnionym Stadionie Śląskim 1-0 i przywozi do stolicy bardzo cenne trzy punkty. Gra legionistów nie wyglądała idealnie, a nawet dobrze, choć w drugiej połowie pojawił się już jakiś pomysł, który poskutkował golem. Cieszy również przełamanie Marca Guala, który na bramkę czekał bardzo długo.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live, a po więcej materiałów tekstowych i zdjęciowych ze zwycięstwa Legii na Stadionie Śląskim zapraszamy na legionisci.com!