Łódź - Niedziela, 10 marca 2024, godz. 17:30
1 (0)
    0 (0)

Sędzia: Szymon Marciniak
    Widzów: 17481

17:00 - Witamy ze stadionu Widzewa w Łodzi! Przed nami prawdziwe derby Polski, do których pozostało już tylko pół godziny.
    17:02 - W składzie Legii tylko dwie zmiany podług ostatniego spotkania z Pogonią. Na obronie Marco Burcha zastąpi dziś Radovan Pankov, a za kontuzjowanego Patryka Kuna na lewym wahadle zagra Ryoya Morishita.
    PIERWSZE ZDJĘCIA Z ŁODZI
    17:05 - Los daje "Wojskowym" kolejną szansę, gdyż znów punkty potraciły zespoły z czołówki. Remisem zakończyły się spotkania Rakowa i Lecha, natomiast Pogoń i Śląsk przegrały swoje mecze, choć podopieczni Jacka Magiery ulegli Jagielloni, która zrównała się z nim na pozycji lidera. Te wyniki oznaczają, że jeśli Legia dziś zwycięży, to wskoczy do czołowej czwórki i do lidera będzie tracić tylko 4 punkty. W podobnej sytuacji legioniści byli w trzech ostatnich kolejkach i żadnej z nich nie wykorzystali. Liczymy dziś na przełamanie.
    17:10 - Widzew rundę wiosenną rozpoczął grą w kratkę. Na początku przyszła porażka z Jagiellonią, potem dwa zwycięstwa w derbach z ŁKS-em i Górnikiem. Przed tygodniem najbliższy rywal Legii przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1-2, strzelając honorowego gola już w doliczonym czasie spotkania. Ten mecz Widzew rozegrał kilka dni po swoim meczu w Pucharze Polski, w którym w dramatycznych okolicznościach odpadł z Wisłą Kraków, tracąc gole w doliczonych minutach regulaminowego czasu gry oraz na krótko przed końcem dogrywki. Obecnie daje to łodzianom 11. miejsce w tabeli.
    17:14 - Widzewiacy drużyny z Warszawy nie pokonali od blisko 24 lat. Ostatni raz do taka sytuacja miała miejsce 15 kwietnia 2000 roku, gdy ówcześni podopieczni Franciszka Smudy na wyjeździe stracili gola w ostatnich minutach, dzięki czemu łodzianie wygrali 3-2. Od tamtej pory oba zespoły rywalizowały 24-krotnie, z czego 19-krotnie lepsi byli legioniści. W rundzie jesiennej przy Łazienkowskiej Legia pewnie 3-1 ograła gości z Łodzi po dublecie Ernesta Muciego i wykorzystanej "jedenastce" przez Josue.
    17:15 - Sektor gości zapełnia się dość powoli. Legioniści rozwiesili na razie dwie flagi i jeszcze wielu nie weszło.
    17:16 -Josue zaprezentował na rozgrzewce nową fryzurę, a raczej nowy kolor włosów - biały.
    17:17 - Ogólnie w historii zespoły mierzyły się ze sobą 81 razy, a legioniści górą w tych starciach byli 42 razy. Widzew zwyciężał 19-krotnie, remis padał 20-krotnie. Bilans bramkowy to 127 - 72.
    17:18 - - Z każdą kolejką poziom trudności będzie rósł. W dalszym ciągu próbujemy znaleźć moment zwrotny, wygraną, która by poniosła drużynę do przodu. Mecz z Widzewem przy pełnym stadionie będzie idealną okazją, aby się przełamać i odwrócić trend z minionych tygodni (...) Uważam, że w tym meczu lepsza drużyna na boisku powinna wygrać. Dla nas jest to obowiązkowy mecz do wygrania - mówił na konferencji przedmeczowej trener "Wojskowych", Kosta Runjaić.
    17:28 - Ruszyli!
    17:28 - Piłkarze Legii zagrają dziś w zielonych koszulkach i białych spodenkach, Widzew natomiast w biało-czerwonych strojach wzorowanych na dawnych trykotach łódzkiej drużyny.
    17:30 - Po losowaniu zmiana stron, ostatnie rozmowy i od środka rozpoczną legioniści.

2' - Ależ to spotkanie mogło się rozpocząć! Legioniści od środka szybko przenieśli piłkę na połowę Widzewa, Wszołek zacentrował na dalszy słupek gdzie głową uderzył Morishita, ale w ostatnim momencie udało się obronić ten strzał Gikiewiczowi.
    3' - Z rzutu rożnego nic nie wyniknęło. Jeszcze Gual wstrzela piłkę w pole karne... nie zdołał dojść do piłki Wszołek.
    4' - Akcja Widzewa środkiem pola przecięta przez Elitima. Gospodarze jednak nadal są przy piłce.
    4' - Próba podania z lewej strony na pole karne Legii, Pankov wybija na rzut rożny.
    4' - Dośrodkowanie na bliższy słupek dobrze wybijają legioniści.
    5' - Gikiewicz wysoko do Kilimka na lewe skrzydło, ale skrzydłowy Widzewa nie zdołał opanować piłki.
    6' - Kolejny raz zawodnicy Widzewa próbują wyprowadzić akcję lewą stroną i wychodzą z piłką za linie boczną.
    6' - Augustyniak faulowany przy wyprowadzeniu piłki przy własnym polu karnym.
    7' - Strata Guala w środku pola, Żyro próbuje przyśpieszyć akcję prostopadłym podaniem na prawe skrzydło, ale piłka wychodzi na aut.
    7' - Legioniści przyciśnięci wysokim pressingiem mają duże problemy z rozegraniem piłki.
    8' - Dobra akcja legionistów środkiem pola, na lewe skrzydło do Morishity zgrywa Josue, Japończyk centruje na pole karne, lecz wprost w ręce golkipera.
    10' - Josue faulowany przez Silvę w środku pola.
    10' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    10' - GOL ANULOWANY!
    11' - Po nieuznanej bramce dla Legii w stronę ławki rezerwowych stołecznej drużyny poleciały jakieś przedmioty z trybun.
    11' - Świetne podanie Guala między obrońcami, w pole karne wbiega Morishita i z zimną krwią pokonuje Gikiewicza. Niestety Japończyk był na pozycji spalonej, ale warto pochwalić legionistów za tą świetną, drużynową akcję.
    12' - Kontra Widzewa lewą stroną przerwana przez Augustyniaka. Od razu z akcją wychodzą legioniści, prawą stroną mknie Wszołek, podaje po ziemi na pole karne do Kramera, Słoweniec mocno strzela... Szota blokuje strzał na linii bramkowej! Będzie korner.
    13' - Dośrodkowanie Josue wybite za linie końcową. Rzut rożny dla Legii, tylko z drugiej strony.
    14' - Tym razem centruje Kapustka, ale również wybijają piłkę obrońcy. Piłka spada jednak do Morishity, wahadłowy centruje z prawej strony na dalszy słupek, Wszołek uderza głową... prosto w Gikiewicza.
    14' - Gikiewicz wybija piłkę wprost pod nogi Morishity, ten centruje na pole karne, ale zdecydowanie za mocno.
    15' - Klimek biegnie prawym skrzydłem, centruje w pełnym biegu na pole karne, ale Rondicia uprzedził Augustyniak.
    15' - "Wpuście kibiców" - skandują fani ze stolicy, którzy nie rozpoczęli jeszcze dopingu i nie wypełnili całego sektora.
    16' - Rzut rożny rozegrany na krótko przez widzewiaków, Klimek jednak zdecydowanie przestrzelił z dośrodkowaniem.
    17' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    17' - Świetna akcja Klimka z Alvarezem, Hiszpan zagrywa do Polaka na pole karne, ten uderza, a świetną interwencją popisał się Hładun! Kolejny korner.
    17' - Dośrodkowanie na dalszy słupek wybija Josue. Wcześniej faulowany był jeszcze Ribeiro.
    18' - Pawłowski biegnie lewą stroną, zagrywa na pole karne do Rondicia, który kryty przez Ribeiro przestrzelił obok bramki.
    19' - Po dobrym pierwszym kwadransie w wykonaniu Legii to gospodarze zaczynają przejmować kontrolę nad spotkaniem.
    19' - Faul w ataku widzewiaków, ostro potraktowany Ribeiro.
    20' - Portugalczyk będzie potrzebował pomocy sztabu medycznego.
    21' - Gra wznowiona. Ribeiro raczej będzie w stanie kontynuować grę.
    21' - Dalekie zagranie do Kapustki, pomocnik pomaga sobie jednak w przyjęciu ręką.
    23' - Widzew na połowie Legii, ale świetnie odbiera piłkę Kapustka. Później Josue faulowany przy wyprowadzeniu piłki.
    23' - Prostopadłe podanie Kapustki do Kramera, Słoweniec w pojedynku biegowym z Szotą. Defensor Widzewa interweniuje czysto wślizgiem.
    24' - Wszołek kombinacyjnie z Kapustką, wahadłowy centruje, ale jest to zbyt prosta piłka dla defensorów. Jeszcze piłkę zbiera Josue, decyduje się na uderzenie z dystansu... wysoko ponad bramką.
    27' - Kolejna fantastyczna akcja Legii lewą stroną. Josue zagrywa górą nad obrońcami do Morishity, Japończyk wyminął rywala i zagrał na pole karne do Guala, Hiszpan uderza około 6. metrów od bramki, ale tylko nad bramką.
    28' - Starta Kapustki na własnej połowie, Kun zagrywa na prawą stronę pola karnego do Rondicia, napastnik wykonuje centrostrzał... piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Hładuna.
    29' - fot. Mishka / Legionisci.com
    29' - Widzewiacy pogubili się w wyprowadzeniu akcji na własnej połowie, legioniści rozpoczęli z autu, ale Josue zagrywa zdecydowanie za mocno do Morishity, choć Japończyk miał jeszcze szansę, by opanować futbolówkę i walczył do końca.
    30' - Pankov centruje z prawej strony, Kastrati wybija piłkę głową wysoko w górę i wyłapuje ją Gikiewicz.
    31' - Nunes centruje na pole karne, a piłkę głową wybija Wszołek. Ta spada prosto pod nogi Pawłowskiego, pomocnik uderza sprzed pola karnego... blokuje piłkę Pankov. Rzut rożny dla Widzewa.
    32' - Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry wybite przez Augustyniaka. Po chwili obrońca kolejny raz interweniuje, gdy w pole karne wbiegał Kastrati.
    32' - Coraz więcej nerwowości wkrada się w poczynania legionistów. W ostatnich minutach wiele prostych strat, szczególnie na własnej połowie.
    33' - Dobra akcja Legii środkiem pola, ale kompletnie nieporozumieli się ze sobą Gual z Josue, nikt nie wiedział kto ma oddać strzał i ostatecznie stracili piłkę.
    34' - "Mistrzem Polski jest Legia" - rozległo się z sektora gości. Legioniści rozpoczęli doping!
    35' - Pawłowski zagrywa z własnej połowy prostopadle do Rondicia, świetnie interweniuje Augustyniak.
    35' - Kolejne zagranie na pole karne Legii, tym razem napastnika uprzedził Hładun.
    37' - Akcja Kapustki z Wszołkiem na prawej stronie, wahadłowy nieco pogubił się, ale pomocnik zdecydował się na centrę. Będzie korner dla Legii.
    37' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    37' - Płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego wybija Kun. Kolejny stały fragment gry dla legionistów.
    38' - Kapustka centruje na głowę Pankova, ale Serb źle złożył się do strzału i przestrzelił. Od bramki Widzew.
    38' - Legia wychodzi wysokim pressingiem i zmusza Gikiewicza do wybicia na aut.
    39' - Zdecydowanie za mocne podanie na lewą stronę do Morishity.
    40' - Dobry odbiór Kapustki na połowie Widzewa, ale Pankov źle zagrywa do Wszołka i piłka wychodzi za linie boczną.
    41' - Podanie górą do Rondicia, dobrze asekuruje piłkę Ribeiro, który zastawia się plecami i jest faulowany.
    42' - Ribeiro świetnie odbiera piłkę wślizgiem, Josue od razu próbuje przerzucić piłkę na prawą stronę, ale zagrywa za plecy Wszołka.
    43' - Dośrodkowanie z prawej strony na pole karne Legii dobrze kontroluje Hładun i wyłapuje piłkę tuż przed linią końcową.
    44' - Josue po raz kolejny bardzo niecelnie podaje w kierunku wahadłowych. Nie jest to dobry dzień kapitana Legii.
    45' - Klimek świetnie z dryblingiem na lewej stronie, centruje wysoko na pole karne wprost na głowę Rondicia, ale dobrą interwencją popisuje się Hładun.
    46' - Widzew świetnie wyszedł spod wysokiego pressingu Legii, ale akcję świetnie przeciął Ribeiro, który jest bardzo ostro faulowany przez Kastratiego.
    46' - Żółta kartka: Lirim Kastrati (Widzew)
    47' - Pierwsza połowa przedłużona o minutę.
    47' - Josue próbuje wysokiego zagrania na pole karne, ale przecinają piłkę defensorzy.
    48' - Jeszcze faul w bocznej tercji boiska na połowie Widzewa, Josue stanie przed szansą na dobre dośrodkowanie.
    48' - Zdecydowanie przeciągnięta centra kapitana Legii.
    48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy w derbach Polski bez bramek. Pierwszy kwadrans spotkania mógł zwiastować piękny, ofensywny mecz, szczególnie w wykonaniu legionistów. Później jednak to gospodarze byli konkretniejsi, a warszawiacy zaczęli popełniać mnóstwo niewymuszonych błędów, które mogły się bardzo źle skończyć. Miejmy nadzieję, że w drugiej części ujrzymy tylko taką Legię, jak w tych pierwszych 15. minutach.

44' - Zmiana Widzew: Lirim Kastrati Paweł Zieliński
    46' - Gramy dalej! Przy piłce gospodarze.
    47' - Ribeiro przecina wysokie podanie głową, zagrywa w stronę Guala, ale Hiszpan nie zdołał opanować już piłki.
    47' - Nunes faulowany przez Ribeiro przy linii środkowej.
    48' - Legia próbuje przedrzeć się prawą stroną, dobrze ustawiony jest Silva.
    48' - Josue zagrywa do Guala na pole karne, napastnik pogubił się i dał sobie łatwo odebrać futbolówkę.
    49' - Widzew wychodzi z kontrą, którą zdecydowanie, ale czysto wślizgiem przecina Elitim.
    50' - Josue zagrywa mocno po ziemi na pole karne, ale kompletnie do nikogo.
    50' - Klimek w rywalizacji z Pankovem na prawej stronie, świetnie radzi sobie z młodym zawodnikiem Serb.
    51' - Wszołek zagrywa do Kapustki na skraj pola karnego, ale nieco za mocno i piłka wychodzi za linie końcową.
    52' - Morishita próbuje wyprzedzić Nunesa na lewej stronie, udaje mu się to i zostaje faulowany. Rzut wolny dla Legii na lewej stronie boiska.
    53' - Kapustka centruje na dalszy słupek, a wybijający piłkę obrońca nabija nią Ribeiro.
    55' - Wszołek centruje z prawej strony, do przewrotki składa się Kramer, ale nie trafił w piłkę. Jeszcze zbiera ją Gual, składa się do uderzenia w krótki róg... dobrze radzi sobie z tym strzałem Gikiewicz. Rzut rożny dla Legii.
    55' - Josue wprost w ręce Gikiewicza, fatalne zagranie.
    56' - Wszołek na prawej stronie w prosty sposób traci piłkę, jest Klimek na lewym skrzydle Widzewa, ale świetnie odbiera mu futbolówkę Augustyniak.
    56' - Josue decyduje się na kolejną centrę i po raz kolejny bez większego pomysłu i z fatalną celnością.
    57' - Kapustka na przebój w polu karnym, minął dwóch rywali... w ostatnim momencie interweniuje Szota.
    58' - Elitim przerzuca piłkę na lewą stronę do Guala, ale Hiszpan prosto traci. Jeszcze równie szybki odbiór, centra Morishity z lewej strony zablokowana przez defensora. Kolejny korner dla Legii.
    58' - Słabe dośrodkowanie Josue, ale legioniści nadal przy piłce.
    58' - Morishita zagrywa do Wszołka na prawą stronę pola karnego, ale zdecydowanie za mocno.
    59' - Tymczasem problemy zdrowotne ma Kramer, który bez kontaktu usiadł na murawie i poprosił o pomoc sztabu medycznego.
    59' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Wojciech Urbański
    60' - I mamy niespodziewany debiut. Kramer nie będzie kontynuował gry, a za niego pojawił się Urbański.
    60' - Gual centruje z prawej strony, ale zdecydowanie za mocno.
    63' - Rzut wolny dla Widzewa, Pawłowski jednak centruje bardzo słabo.
    64' - Duże zadymienie na stadionie, sędzia Marciniak przerywa grę.
    68' - Po dłuższej przerwie wracamy do gry.
    69' - Akcja Widzewa prawą stroną, Rondić nie zdołał opanować piłki i wychodzi z nią za linie końcową.
    70' - Indywidualna akcja Wszołka, który przejął piłkę, wahadłowy wbiega w pole karne, zagrywa w głąb, ale za linie końcową wybija Szota.
    70' - Kapustka centruje prosto pod nogi jednego z widzewiaków i gospodarze ruszają z kontrą, którą świetnie przecina Pankov.
    71' - Serb jednak odczuwa skutki tej interwencji, potrzebna pomoc medyczna.
    72' - Serb na razie wraca na murawę i wracamy do gry.
    73' - Urbański w próbie dryblingu, ale łatwo traci.
    73' - Josue centruje, ale głową wybija obrońca. Jeszcze piłkę lecącą za linie końcową wybija... Gual i nie będzie nawet rzutu rożnego.
    75' - Nunes z indywidualną akcją prawą stroną, łatwo ograł Kapustkę, decyduje się na techniczny strzał, ale wprost w ręce Hładuna.
    76' - Atak Legii środkiem pola, Kapustka na przebój i podaje do Morishity, ten odgrywa na pole karne do Guala, lecz Hiszpan bardzo łatwo traci.
    76' - Zmiana Widzew: Dominik Kun Matej Hanousek
    76' - Zmiana Widzew: Luis Silva Andrejs Ciganiks
    77' - Szybka akcja Widzewa prawą stroną, ale dośrodkowanie Nunesa zdecydowanie przeciągnięte.
    78' - Zmiana Legia: Marc Gual Maciej Rosołek
    79' - Strata Wszołka na własnej połowie, Klimek zagrywa górą na pole karne do Pawłowskiego, ale świetnie ubezpiecza tę pozycję, bardzo dobrze dysponowany dziś Augustyniak.
    80' - Rondić rozpędza się na połowie Legii, kolejna świetna interwencja Augustyniaka.
    81' - Składna akcja Alvareza z Pawłowskim, podanie Hiszpana na pole karne przecina Augustyniak.
    82' - Przedziera się Urbański na lewe stronie, ale młodzieżowiec zachował się jak jeździec bez głowy i oddał piłkę w prosty sposób.
    83' - Josue faulowany przez Ciganiksa w środku pola.
    83' - Centra Josue z rzutu wolnego, ale wcześniej Rosołek fauluje Szotę.
    84' - Ciganiks zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale dobrze blokuje piłkę Pankov.
    85' - Fatalna strata Pankova na własnej połowie, ale naprawia ogromny błąd Serba Elitim, który świetnie odebrał piłkę rozpędzonemu Pawłowskiemu.
    86' - Żółta kartka: Juergen Elitim (Legia)
    87' - Pawłowski niepilnowany przed polem karnym, zwleka ze strzałem, w końcu uderza, ale jest zablokowany.
    88' - Ciganiks dośrodkowuje z lewe strony, Łotysz zdecydowanie przeciągnął swoją próbę.
    89' - fot. Mishka / Legionisci.com
    89' - Nunes próbował uruchomić Zielińskiego na prawym skrzydle, lecz zrobił to zdecydowanie za mocno.
    90' - Josue górą do Wszołka, w ostatnim momencie interweniuje przed rozpędzonym Wszołkiem Szota.
    91' - Pankov górą do Urbańskiego, ale ten pilnowany blisko przez Szotę.
    92' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Gil Dias
    92' - Zmiana Legia: Juergen Elitim Qendrim Zyba
    92' - Siedem minut doliczone do drugiej połowy.
    93' - Świetne zachowanie Urbańskiego, który przedryblował jednego z rywali, zgrał w pole karne idealnie do niepilnowanego Kapustki, ale pomocnik trafia prosto w golkipera. To mogła być akcja meczu.
    94' - GOL! Widzew Łódź
    94' - Strzelec gola: Fran Alvarez (Widzew)!
    95' - Chwilę temu piłkę meczową miał Kapustka i zmarnował ją, terał w podobnej sytuacji znalazł się Alvarez i z zimną krwią trafił do siatki. Zgranie na pole karne z lewej strony, ale piłka w zamieszaniu trafia do niepilnowanego na skraju pola karnego pomocnika, który mocnym strzałem pokonuje Hładuna.
    96' - Żółta kartka: Radovan Pankov (Legia)
    97' - Zmiana Widzew: Antoni Klimek Dawid Tkacz
    98' - Zmiana Widzew: Fabio Nunes Mato Milos
    99' - Legioniści próbują wyprowadzić jeszcze jakąś akcję, ale jest im o to ciężko.
    100' - Rondić przy linii końcowej nabija Morishitę, korner dla Widzewa.
    100' - Rozegranie na krótko, Tkacz zastawia piłkę.
    101' - Strata Pawłowskiego, ale Zyba wybija piłkę do nikogo.
    101' - Ribeiro próbujący wybić piłkę trafia mocno w twarz Milosa.
    101' - Koniec meczu!

Kolejny wstydliwy mecz w wykonaniu Legii i pierwsza porażka legionistów w rundzie wiosennej. Poza pierwszym kwadransem "Wojskowi" grali bez żadnego pomysłu i praktycznie nie zagrozili bramce Widzewa, który pokonuję warszawiaków po raz pierwszy od 24 lat. Ale przecież dyrektor Jacek Zieliński i tak powie, że nasze statystyki wyglądają świetnie :).
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej prosto z Łodzi, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com.