Warszawa - Niedziela, 7 kwietnia 2024, godz. 17:30
  • 83' Imaz
1 (0)

Sędzia: Szymon Marciniak
Widzów: 27354

16:30 - Witamy z Łazienkowskiej, gdzie dziś prawdziwy mecz sezonu dla Legii. Do Warszawy przyjeżdża lider tabeli, Jagiellonia Białystok i w razie zwycięstwa legioniści zbliżą się do białostoczan na cztery punkty. Przy braku wygranej "Wojskowi" praktycznie stracą szansę na tytuł mistrzowski oraz znacznie utrudnią sobie sytuację w walce o eliminacje europejskich pucharów. Pogoda fantastyczna, świecie piękne słońce, nic tylko grać i kibicować. Do rozpoczęcia pozostała tylko godzina!
16:38 - Znamy składy obu drużyn. Trener Kosta Runajić desygnował do boju praktycznie taką samą "jedenastkę" co w ostatnim pojedynku w Zabrzu. Nastąpiła tylko jedna zmiana - za Ribeiro na lewe wahadło wskakuje Kun.
16:38 - Na rozgrzewkę wybiegli golkiperzy Jagiellonii, głośno przywitani przez licznie przybyłych fanów z Białegostoku, którzy prawie całkowicie zapełnili trybunę gości.
16:43 - Dominik Hładun i Kacper Tobiasz wraz ze sztabem trenerskim również ruszają na rozgrzewkę.
16:49 - Dzisiejszy rywal Legii wydaje się być najbliżej spośród wszystkich ekstraklasowych drużyn do zdobycia najważniejszego trofeum w kraju. "Jaga" od początku rozgrywek jest bardzo pewnym zespołem. Potknęła się pięciokrotnie, choć warto zaznaczyć, że ani razu nie przegrała z drużyną, która teraz zajmuje gorsze miejsce w tabeli niż 7. Aż cztery z tych spotkań przegrała na wyjazdach. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca prezentują ofensywny futbol, dzięki czemu strzelają średnio ok. 2,4 gola na spotkanie (w sumie 62).
16:50 - Na korzyść Legii w dzisiejszym niezwykle trudnym spotkaniu może grać to, że białostoczanie w środku tygodnia stoczyli zaciętą batalię w półfinale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Jagiellonia rozegrała 120. minut, a na domiar, przegrała ten mecz 1-2. Goście więc na pewno nie będą dziś w pełni wypoczęci.
16:55 - Obie ekipy w pełnych składach ruszyły do ostatnich przygotowań. Do meczu trochę ponad pół godziny, "Żyleta" zapełniona, reszta sektorów powoli się wypełnia, sektor gości również pełny - szykuje się świetne widowisko!
16:56 - W historii zespoły rywalizowały ze sobą 52 razy. Legioniści górą w tych starciach byli 22 razy, a ich rywale 12-krotnie. Remis padał 18-krotnie. Bilans bramkowy to 74 - 45 na korzyść warszawiaków. Pomimo że w Białymstoku stołecznej drużynie gra się bardzo trudno, bo w 2022 roku przełamała passę spotkań bez zwycięstwa, która trwała blisko pięć lat, to w stolicy jest inaczej. Tylko pięciokrotnie w całej historii białostoczanie pokonywali Legię przy Łazienkowskiej, a każdy z tych triumfów odnotowali po roku 2010. Ostatnie starcie obu ekip zakończyło się zwycięstwem klubu z Podlasia 2-0, choć warto wspomnieć, że przyjezdni zagrali wtedy fatalnie.
16:58 - "Bo "Jagi" nikt nie lubi, bo "Jaga" nie ma zgód..." niesie się głośno z "Żylety".
17:07 - Z kadry meczowej Legii (i prawdopodobnie z pierwszego składu) wypadł w ostatniej chwili Yuri Ribeiro, który nabawił się urazu.
17:08 - "Ceeeeeeeeee..." do pracy rusza spiker Legii - "Juras".
17:15 - Obie drużyny opuściły już murawę, na której pojawia się teraz liczna grupa dzieciaków z flagami. A na trybunach trwa wymiana uprzejmości.
17:18 - Czas na przedstawienie wyjściowych składów.
17:20 - Na pytanie "Kto dziś wygra!?" głośna, jasna odpowiedź - Legia!
17:24 - Wszyscy wstają, barwy wysoko w górę - "Sen o Warszawie"!
17:28 - Ruszyli. Do boju Legio!
17:29 - "Warriors" - wielki napis na "Żylecie" razem z kartoniadą.
17:30 - Legia zagra dziś klasycznie na biało-czarno, goście w żółto-czerwonych trykotach.
17:31 - Od środka rozpoczną legioniści.

1' - Wysoka piłka na połowę Jagiellonii, Kapuadi fauluje w walce o górną piłkę.
2' - Kolejny faul legionistów, tym razem w pressingu przewinił Pekhart.
3' - Atak Jagiellonii lewą flanką, zgranie na pole karne do Marczuka, mocne uderzenie... piłkę lecącą w światło bramki blokuje Kun. Jeszcze raz Marczuk... znów świetnie ustawiony Kun. Będzie tylko korner dla gości.
3' - Rozegranie na krótko, ostatecznie centra Hansena zablokowana. Jeszcze jeden stały fragment gry.
4' - Tym razem wrzutka na pole karne, główkuje Romańczuk nad bramką.
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
4' -
5' - Wrzutka na pole karne Legii w stronę niepilnowanego Pululu, napastnik jednak nie doszedł do piłki. Po chwili podobna próba zagrania do Imaza, lecz Hiszpan również nie zdołał opanować futbolówki.
5' - Jagiellonia niezwykle ofensywnie zaczyna to spotkanie, naciera na pole karne Legii, a po straci wychodzi bardzo wysokim pressingiem.
6' - Morishita z dryblingiem na prawej stronie, centra Japończyka zablokowana.
7' - Elitim wyskakuje do górnej piłki, fauluje go Nene. Legia będzie miała rzut wolny około 30. metrów od bramki "Jagi".
8' - Zaskakująca decyzja Josue, który bezpośrednio uderza... dobry strzał, również interwencja Alomerovicia, będzie korner dla Legii.
9' - Co tu się wydarzyło!? Rozegranie na krótko, centruje Elitim z głębi na dalszy słupek, główką zgrywa piłkę Augustyniak, Pankov strzela z najbliższej odległości... nad bramką! Była jednak pozycja spalona.
10' - Niezwykle efektowny pokaz pirotechniczny kibiców Legii i przymusowa przerwa w grze.
13' - Mgła jeszcze całkowicie nie opadła, ale można już grać.
13' - Znów indywidualny popis Morishity na prawej flance, ale wahadłowy wypuścił piłkę za daleko i wyszedł z nią za linie końcową.
14' - Legioniści w ataku pozycyjnym, Jagiellonia nadal wychodzi bardzo wysoko do pressingu.
15' - Ależ dwie setki Pekharta, to powinno być 1-0! Fenomenalnie podał Josue górą do Czecha, ten dobrze przyjął piłkę, uderzył podcinką, ale trafił w poprzeczkę. Napastnik zebrał się jeszcze do dobitki, uderzył górą, ale na linii bramkowej stał jeden z defensorów i wybił piłkę.
16' - Centra Elitima na pole karne z głębi pola, zbyt niska i wybita przez obrońcę.
17' - Fenomenalna akcja na klepkę Wdowika z Pululu, Polak wbiega w pole karne i uderza, ale w ostatnim momencie świetnie wślizgiem wyjaśnia akcję Pankov.
17' - Stały fragment gry dla gości niewykorzystany, daleko wybijają legioniści.
19' - Akcja gości środkiem pola, Augustyniak fauluje Pululu około 35. metrów od bramki Legii.
20' - Wdowik na krótko do Diegueza, uderzenie gracza Jagiellonii blokuje Kun.
21' - Świetna górna piłka ELitima na skrzydło do Guala, Hiszpan zgrywa do środka do Josue, ten pograł z Morishitą, składa się do strzału sprzed pola karnego... niecelnie.
23' - Augustyniak górą do Morishity, ale nieco za mocno. Rozpędzony Japończyk poślizgnął się i wpadł kolanem w bramki reklamowe, chwilę poleżał na boisku, ale wstał o własnych siłach oklaskiwany przez trybuny.
23' - Podanie na pole karne Legii, dobrze uprzedził Pululu Kapuadi. Napastnik Jagiellonii i tak był na spalonym.
24' - Morishita do nóg Josue, który przepuszcza piłkę i jest faulowany przez Diegueza.
25' - Świetnie gra dziś Morishita, tym razem świetnie prostopadle między rywalami uruchomił na prawym skrzydle Pankova, Serb jednak niecelnie przy swoim zagraniu.
27' - "Jaga" próbuje wykreować akcję na własnej połowie, ale legioniści znacznie utrudniają im to zadanie.
28' - Zagranie górą na walkę do Kuna, lecz wahadłowy fauluje.
28' - Dośrodkowanie z głębi Nene wyłapuje Hładun.
28' -
30' - Przerzut Josue na lewe skrzydło, centra Kuna nieco za wysoka i wybita. Do piłki dopada jeszcze Josue, który uderza z powietrza, piłka trafia do Guala, który w sytuacji sam na sam trafia tylko w bramkarza.
30' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
30' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
31' - fot. Woytek / Legionisci.com
32' - I szybko odpowiedział Gual na wcześniej zmarnowaną szansę! Fenomenalnie górą na pole karne zagrał Josue, Hiszpan opanował piłkę w ekwilibrystyczny sposób, zamieszał Skrzypczakiem tak, że obrońca nie odkręci się chyba do końca spotkania i uderzył nie do obrony!
32' - P.S. Gual cieszył się z gola przeciwko swojej byłej drużynie ;)
34' - Josue do rozpędzonego Morishity na prawą flankę, Japończyk zgrywa po ziemi w głąb pola karnego, piłkę przecina Dieguez, którego przed bramką samobójczą ratuje obrona Alomerovicia.
34' - Podanie górą na pole karne Legii, spokojnie do piłki dopada Hładun.
35' - Kilka prób ataków Jagiellonii, za każdym razem ostatnie podanie blokują świetnie ustawieni defensorzy Legii.
37' - Kontratak Legii po świetnym odbiorze Augustyniaka, wysokie podanie do Guala na lewe skrzydło, napastnik wbiega w pole karne i zbiega do środka, techniczne uderzenie Hiszpana... prosto w Alomerovicia.
37' - Blok jednego z defensorów Legii, rzut rożny dla Jagiellonii.
37' - Dośrodkowanie na spokojnie wybite przez legionistów.
40' - Kolejna kontra Legii, Gual rozpędza się środkiem pola, zagrywa do Pekharta, ale za plecy i traci.
40' - Akcja Jagiellonii, fenomenalnie gasi ją w zarodku Pankov.
41' -
42' - Dalekie wybicie Augustyniaka, wydawało się że na stratę, ale powalczył szybki Morishita, który jednak według sędziego Marciniaka faulował rywala.
44' - Ewidentnie podwójnie zmotywowany jest dziś Marc Gual, który cały czas zgłasza się do gry, podejmuje wiele udanych prób dryblingu, a również zdecydowanie utrudnia Jagiellonii wyjście z własnej połowy wysokim pressingiem.
45' - Dośrodkowanie Hansena na dalszy słupek, świetnie poradził sobie z Marczukiem Kun, który odprowadza piłkę za linie końcową.
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 4 minuty.
47' - Dośrodkowanie Marczuka z prawej strony wybite głową przez Pankova. Jeszcze poprawka gości z drugiej flanki wyłapana przez Hładuna.
48' - Walka Pekharta z obrońcą o piłkę, Czech fauluje rywala.
49' - Jagiellonia atakuje środkiem, jednak świetnie interweniuje Augustyniak, który wybija piłkę jak najdalej.
50' - Podanie na pole karne do Pululu, z silnym napastnikiem świetnie radzi sobie Kapuadi, który odprowadza piłkę za linie końcową.
50' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia prowadzi 1-0 z Jagiellonią! Chyba można śmiało stwierdzić, że było to najlepsze 45. minut w wykonaniu graczy Legii w 2024 roku, a być może nawet w całym sezonie. Legioniści grają odważnie w ofensywie, z pomysłem, a w defensywie są nie do przejścia i przede wszystkim nie popełniają żadnych błędów. Miejmy nadzieję, że po przerwie nic się nie zmieni i będziemy mogli zapisać na swoje konto bardzo cenne zwycięstwo i trzy punkty. Warto docenić również kibiców, którzy jak zawsze, tworzą dziś fenomenalną atmosferę!

46' - Zaczynamy drugą część, od środka "Jaga".
47' - Strata Pekharta na własnej połowie, Jagiellonia schodzi z atakiem na lewe skrzydło, gdzie dobrze interweniuje Morishita.
48' - Podanie do Nene na pole karne, po profesorsku zastawił go Pankov i dał piłce opuścić granicę boiska.
50' - Wdowik pędzi przez całe boisko lewą stroną, zbiega do środka i wbiega w pole karne, interweniuje Celhaka czysto i przed polem karnym.
50' - Dośrodkowanie z głębi pola na dalszy słupek, tam dochodzi do piłki Hansen, ale przestrzelił.
51' - Marczuk na prawej stronie próbował ograć Kuna, ale wahadłowy świetnie interweniuje.
52' - Odbiór Elitima na połowie rywala, Josue zwleka z oddaniem piłki, ale ostatecznie zagrywa przed pole karne do Guala, Hiszpan uderza z pierwszej piłki wysoko nad bramką.
53' - Popis Nene w środku pola, na klepkę grają między sobą Hansen z Marczukiem, ale wmieszał się w to wszystko Morishita.
55' - Nene rozpędza się w środku pola, podaje do Wdowika, który fatalnie zagrywa na pole karne.
55' - Zmiana Jagiellonia: Kristoffer Hansen Jose Naranjo
56' - Ależ kontra legionistów! Gual rozpędził się na połowie Jagiellonii, wbiegł w pole karne gdzie położył na ziemi Sacka, ale techniczne uderzenie blokuje jeden z defensorów. Będzie tylko korner.
57' - Dośrodkowanie na bliższy słupek głową zgrywa Pekhart, ale Czech przy zagraniu faulował.
58' - Podanie górą na pole karne w kierunku Naranjo przechwycone przez Hładuna. Golkiper Legii szybko wyrzutem uruchamia Morisihitę, który jest faulowany.
58' - Rozpędzał się na lewej stronie Kun, ale Josue nie udało się celnie przerzucić.
59' - Pululu wbiega z lewej strony na pole karne, ale fenomenalnie radzi sobie z nim Pankov. Będzie rzut rożny.
59' - Dośrodkowanie na dalszy słupek i wybicie Pekharta.
59' - Podanie na lewą stronę pola karnego do Imaza, Hiszpan uderza z ostrego kąta prosto w ręce Hładuna.
61' - 27 354 kibiców tworzy dziś świetną atmosferę przy Łazienkowskiej.
62' - Wdowik rozpędza się na własnej połowie z prawej strony, ale dobrze wysoko ustawiony jest Kapuadi.
63' - Jagiellonia w ataku, Pululu zagrywa prostopadle na pole karne do Imaza, z którym świetnie radzi sobie Augustyniak.
64' - Górne podanie w kierunku Josue, przekroczył przepisy Dieguez.
65' - Pankov świetnie przewidział zagranie jednego z graczy gości, piłka doszła doszła jeszcze do Guala, ale ten niewykorzystał swojej okazji.
65' - Josue uderza sprzed pola karnego nieco nad ziemią na dalszy słupek... świetna interwencja Alomerovicia.
66' - Rozegranie rzutu rożnego na krótko, Josue centruje zewnętrzną częścią stopy, ale piłka wychodzi za linie końcową.
67' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Bartosz Kapustka
67' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Artur Jędrzejczyk
68' - Dziwna zmiana Pankova, który grał dziś naprawdę dobrze.
68' - Wysokie podanie w stronę Guala, Hiszpan na spalonym.
69' - Prostopadłe podanie do Nene między obrońców Legii, pomocnik zgrywa niebezpiecznie po ziemi w pole karne, ale na szczęście nie ma tam żadnego z jego kolegów. Będzie jednak rzut rożny.
69' - Dośrodkowanie na bliższy słupek za linie końcową wybija Kun, będzie powtórka.
69' - Tym razem na krótko, a ostateczną centrę po ziemi wybija Gual.
70' - Strata Jagiellonii na rzecz Josue, Portugalczyk zagrywa prostopadle do Guala, który jednak w prosty sposób traci piłkę.
72' - Dłuższa akcja Jagielloni, jednak w pewnym momencie dobrze interweniuje Morishita, który został jeszcze sfaulowany.
72' - Gual indywidualnie na połowie Jagiellonii, znów poradził sobie ze Skrzypczakiem jak z dzieckiem, jednak strzał ląduje prosto w ręce Alomerovicia.
73' - Marczuk na prawej stronie, centruje z samej linii końcowej wprost do Hładuna.
75' - Podanie do Kapustki na pole karne, pomocnik wywalczył rzut rożny.
75' - Dośrodkowanie Josue pada łupem golkipera gości.
75' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
76' - Jagiellonia atakuje środkiem pola, sprzed pola karnego uderza Naranjo... zdecydowanie obok bramki.
78' - Kolejny atak gości środkiem boiska, dobrze blokuje podanie wślizgiem Celhaka. Jagiellonia jednak nadal w posiadaniu, choć niedługo, bo dobrze interweniuje Morishita, który jest faulowany.
79' - Akcja Legii prawą stroną, podanie w kierunku Morishity zbyt lekkie, ale będzie rzut rożny.
80' - Rozegranie na krótko, centruje na dalszy słupek Elitim, uderza głową Augustyniak, ale za bardzo w ziemię i piłka ląduje tylko na górnej siatce.
80' - Zmiana Jagiellonia: Michal Sacek Jarosław Kubicki
80' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
80' - Zmiana Jagiellonia: Afimico Pululu Kaan Calıskaner
80' - Zmiana Legia: Jurgen Celhaka Qendrim Zyba
81' - Zmiana Legia: Marc Gual Maciej Rosołek
83' - Szybka akcja lewym skrzydłem, ale spowolnili ją Kun z Josue i wycofali do obrony.
83' - GOL! Jagiellonia Białystok
83' - Strzelec gola: Jesus Imaz (Jagiellonia)!
85' - Choć wydawało się, że dziś do tego nie dojdzie, Jagiellonia niestety wyrównuje. Prawą stroną pomknął Marczuk, który wbiegł w pole karne i ograł Kuna, następnie znalazł na drugiej stronie kompletnie niepilnowanego Imaza, dla którego formalnością było wykończenie tego ataku.
86' - Uderzenie Zyby z dystansu zablokowane.
86' - Josue na pole karne do Morishity, Japończyk centruje na dalszy słupek, ale zbyt mocno.
87' - Kontra Jagiellonii, Marczuk mknie prawą stroną, centruje na dalszy słupek do Imaza, który uderza z powietrza wysoko nad poprzeczką.
87' - Zmiana Legia: Ryoya Morishita Gil Dias
88' - Dias na prawej stronie w próbie dryblingu łatwo traci piłkę. Potem jeszcze Josue fauluje rywala chcąc szybko odebrać piłkę.
89' - Żółta kartka: Adrian Dieguez (Jagiellonia)
89' - Żółta kartka dla zawodnika gości za grę na czas
89' - Podanie górą Kapustki w kierunku Kuna, ale zdecydowanie za mocne.
90' - Zmiana Jagiellonia: Nene Tomasz Kupisz
90' - Zmiana Jagiellonia: Dominik Marczuk Dusan Stojinović
91' - Do drugiej połowy doliczone zostały cztery minuty.
92' - Elitim dopada do bezpańskiej piłki przed polem karnym i uderza z powietrza, ale jest zablokowany.
93' - Najpierw uderzał Josue, ale został zablokowany. Potem Elitim próbował z dryblingiem wbiec w pole karne, udało mu się wykiwać jednego rywala, ale z drugim już sobie nie poradził.
93' - Kapustka prostopadle na pole karne do Kuna, wahadłowy na pozycji spalonej.
94' - Dalekie wybicie golkipera gości i również pozycja spalona.
95' - Zyba centruje z głębi na pole karne, ale przeciągnął swoje podanie i z "piątki" zacznie Alomerović.
95' - Koniec meczu!

Remis, tylko remis... Z przebiegu gry wydawało się, że legioniści, którzy cofnęli się w drugiej części do defensywy, utrzymają prowadzenie zdobyte w pierwszej połowie i zostawią w Warszawie trzy punkty i jakieś szanse na tytuł mistrzowski. Niestety Jagiellonii udało się w jednym momencie zaskoczyć "Wojskowych" i zachować cenny dla siebie punkt, który zdecydowanie przybliża ich do pierwszego mistrzostwa w historii klubu. W szeregach Legii pozostaje więc tylko ogromne rozgoryczenie i żal. Szanse na mistrzostwo są marne, pozostaje więc walczyć o podium i europejskie puchary na przyszły sezon.
Mimo wielkiego niedosytu, dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej, a po więcej materiałów z Łazienkowskiej zapraszamy na legionisci.com.