Częstochowa - Sobota, 13 kwietnia 2024, godz. 20:00
  • 17' Pekhart
1 (1)

Sędzia: Piotr Lasyk
Widzów: 5500

19:15 - Witamy bardzo serdecznie w ten sobotni wieczór z Częstochowy. Dziś Legia pod wodzą debiutującego na ławce trenerskiej "Wojskowych" Goncalo Feio zmierzy się z Rakowem. Dla obu drużyn będzie to ważne spotkanie w kontekście uratowania sezonu i zakończenia go na podium. Do rozpoczęcia zostało już tylko 45 minut.
19:20 - Na swój pierwszy mecz trener Feio wystawił praktycznie taką samą "jedenastkę", która wystąpiła w spotkaniu z Jagiellonią. Do składu powraca po zawieszeniu za czerwoną kartkę Paweł Wszołek, który zastąpi Ryoye Morishitę. Jurgena Celhakę zastąpi natomiast Bartosz Kapustka. Zwiastuje to nieco bardziej ofensywne nastawienie Legii.
19:25 - Dzisiejszy rywal Legii gra ostatnio w kratkę i również przechodzi kryzys. Od listopada Raków wygrał tylko 4 spotkania, a drużyna zaczęła powoli doganiać gliwickiego Piasta w walce o miano króla remisów. W rundzie wiosennej częstochowski klub zanotował bilans 2-4-2, co daje mu w tym momencie 4. miejsce w tabeli, z taką samą liczbą punktów co Legia. W ostatniej kolejce "Medaliki" przegrały w Radomiu z Radomiakiem 1-2.
19:31 - Trwa rozgrzewka. Trenerzy obu drużyn przez kilka minut rozmawiali ze sobą na murawie.
19:30 - - Jestem w pełni świadomy tego, jakie wyniki uzyskiwaliśmy w ostatnich meczach i że nie są one satysfakcjonujące. W pierwszej kolejności nie cieszą one nas, natomiast każda dobra drużyna wie, że najlepszym możliwym sposobem na poprawę sytuacji jest reakcja. Musimy odpowiedzieć na sytuację, w jakiej się znajdujemy. Naszą odpowiedzią ma być podejście do tego meczu - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec częstochowian, Dawid Szwarga, dla którego dzisiejsze spotkanie może być meczem o utrzymanie posady.
19:31 - Dobre wieści nadchodzą z Krakowa. Lech Poznań przegrał na stadionie Cracovii z niepołomicką Puszczą 1-2. Taki wynik oznacza, że jeśli Legia zwycięży dziś z Rakowem, podopieczni trenera Feio awansują z 6. na 3. pozycję w tabeli. Tym razem legioniści muszą to wykorzystać!
19:35 - Od 2019 w ligowych potyczkach Legia pokonywała Raków 4 razy, podział punktów padł dwukrotnie, a częstochowski klub wygrał 3 razy. Szczególnie w wyjazdowych potyczkach z Rakowem Legii nie idzie najlepiej, bo w ostatnich latach, poza wygraną w serii rzutów karnych w Superpucharze, wygrała w Częstochowie tylko raz. W rundzie jesiennej drużyny rozegrały między sobą dość wyrównane spotkanie przy Łazienkowskiej, ale samobójcza bramka Rafała Augustyniaka przechyliła szalę zwycięstwa na stronę gości, którzy wygrali 2-1.
19:36 - Ogółem w historii zespoły rywalizowały ze sobą 25-krotnie. Legioniści wygrali 12 z tych spotkań, 8 meczów zakończyło się remisem, a 5-krotnie górą wychodzili częstochowianie. Bilans bramkowy to 42-26 na korzyść Legii.
19:49 - Kibice Legii zajmują miejsca w sektorze gości. Wywiesili jedną dużą flagę "Centralny Wojskowy Klub Sportowy"
19:58 - Ruszyli!
19:59 - Legioniści zagrają dziś w biało-czarnych strojach, gospodarze natomiast w czerwono-niebieskich trykotach.
20:00 - Drużyny zebrane w kółkach na swoich połowach, przeprowadzają ostatnie rozmowy, motywują się. Zaraz zaczynamy!
"Legia to my, Legia to my" - śpiewają kibice Legii z sektora gości w w kierunku piłkarzy.

1' - Zaczynamy! Od środka legioniści.
1' - Dalekie podanie, Pekhart w walce o piłkę z Racovitanem fauluje rywala.
3' - Podanie górą za linie obrony Legii, Pankov główkuje do Hładuna.
4' - Kolejne długie podanie na pole karne Legii, tym razem wprost do golkipera.
5' - Kapustka uruchamia Kuna na lewym skrzydle, wahadłowy zgrywa w głąb pola karnego po ziemi, ale minął się z piłką Gual.
6' - Raków w ataku pozycyjnym, legioniści coraz wyżej podchodzą pressingiem.
7' - Dużo szarpanej gry w środku pola, obie drużyny nie umieją ustabilizować swoich ataków.
9' - Kolejna górna piłka za linie obrony Legii, przegrał rywalizację z Drachalem Pankov, ale zdążył wyjść do piłki Hładun.
10' - Raków rozgrywa piłkę w linii obrony, wysoko wychodzi Pekhart i z impetem wpada w Svarnasa.
11' - Raków w wysokim pressingu, gubi się Kapuadi i znów w posiadaniu gospodarze. Na razie to oni prowadzą grę.
12' - Josue uderza z dystansu, ale jest zablokowany. Raków wychodzi z kontrą, pojedynek szybkościowy Kapuadiego z Yeboahem wygrywa legionista.
13' - Jean Carlos faulowany przez Josue w środkowej tercji boiska.
15' - Yeboah przyjmuje piłkę na polu karnym, zagrywa prostopadle piętą w kierunku Crnaca, ale znów dobrze uprzedza napastnika Hładun, który odważnie wyszedł do piłki.
15' - Gra Legii do tej pory wygląda naprawdę słabo. Legioniści są nisko zepchnięci do obrony, ofiarnie bronią się i nie mogą wyjść z kontratakami.
16' - Yeboah wbiega z prawej strony na pole karne, decyduje się na uderzenie, które blokuje Augustyniak.
17' - Pankov próbuje długiego podania, ale do nikogo.
17' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
17' - Strzelec gola: Tomas Pekhart (Legia)!
18' - Choć to gospodarze dominowali, to legionistom udaje się wyjść na prowadzenie. Z autu do Pankova zagrał Wszołek, Serb świetnie dośrodkował na pole karne, a główką pewnie pokonał golkipera Pekhart.
20' - Legioniści szybko odebrali piłkę graczom Rakowa rozpoczynającym od środka boiska i od dłuższego czasu utrzymują się przy niej w ataku pozycyjnym.
21' - Wszołek do Kapustki na pole karne, ale przeciął piłkę Drachal. Raków wychodzi z piłką, a Jean Carlos zostaje ostro potraktowany przez Pankova.
21' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
22' - Josue fenomenalnie podaje prostopadle po ziemi na pole karne w kierunku Pekharta, ale Czecha uprzedził golkiper.
23' - Kun na przebój w środku pola, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i stracił.
24' - Wysokie zagranie w kierunku Yeboaha, skrzydłowy zgrywa piłkę głową, ale w polu karnym nie ma nikogo.
25' - Legioniści imponują teraz wysokim pressingiem, widać w nich ogromną motywację.
26' - Koczerhin w narożniku boiska zagrywa na pole karne, ale dobrze reagują zawodnicy Legii.
27' - Josue faulowany około 30. metrów od bramki Rakowa.
27' - Zmiana Raków: Zoran Arsenić Matej Rodin
29' - Josue miękko centruje na pole karne, ale lekko za wysoko dla atakujących legionistów.
29' - GOL! Raków Częstochowa
29' - GOL ANULOWANY!
30' - fot. Mishka / Legionisci.com
30' - Jest bramka dla Rakowa. Fenomenalną górną piłkę z własnej połowy za linie obrony Legii zagrał Rodin, podanie odebrał Yeboah, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Hładuna. Skrzydłowy był jednak na pozycji spalonej, co jest jeszcze sprawdzane.
31' - Decyzja potwierdzona przez wóz VAR.
31' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
32' - Kapustka zagrywa na pole karne do Guala, ale za mocno. Hiszpan zdołał jeszcze zgrać piłkę do tyłu, ale walczący o piłkę Kun fauluje rywala.
33' - Drachal w pressingu ostro fauluje Pankova.
33' - Żółta kartka: Dawid Drachal (Raków)
35' - Raków w ataku pozycyjnym, ciężko przedrzeć mu się wyżej.
36' - Yeboah górą do Jeana Carlosa na pole karne, Brazylijczyk w pojedynku siłowym z Augustyniakiem upada na polu karnym, ale arbiter jasno ogłasza, że nie ma mowy o rzucie karnym.
38' - Kapustka wyprowadza piłkę w środku pola i jest ostro potraktowany przez jednego z pomocników.
39' - Dośrodkowanie na pole karne Josue, Pankov fauluje w walce o piłkę.
40' - Dośrodkowanie na pole karne Legii pewnie wybite przez Augustyniaka, piłkę zbiera Pekhart i zostaje sfaulowany.
41' - Wysokie podanie na pole karne Legii prosto w ręce Hładuna.
43' - Jean Carlos zbiega z lewej strony do środka, ale dobrze powstrzymuje go Wszołek.
43' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
44' - Raków w końcu stracił posiadanie i faulowany jest Elitim.
45' - Legia w ataku pozycyjnym, Pankov jednak zdecydował się na dalekie podanie i zanotował stratę.
46' - Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.
46' - Yeboah faulowany przez Kapustkę na prawym skrzydle.
47' - Żółta kartka: Bartosz Kapustka (Legia)
48' - Tudor zdecydowanie przeciągnął centrę. Jeszcze Koczerhin zagrywa na pole karne, ale świetnie wybija Gual.
48' - Koniec pierwszej połowy

1-0 i ważne prowadzenie Legii po pierwszej połowie spotkania w Częstochowie. Raków nieco dominuje w posiadaniu piłki, ale Legia jest świetnie ustawiona w obronie i nie pozwala gospodarzom na praktycznie nic. Oby taki stan rzeczy utrzymał się również w drugiej części.

43' - Zmiana Raków: Dawid Drachal Bartosz Nowak
46' - Zaczynamy drugą część, od środka Raków.
46' - Racovitan centruje płasko na pole karne, wybija piłkę Kapuadi.
47' - Nowak wbiega w pole karne, ale świetnie powstrzymuje go Pankov.
48' - Legia świetnie wyszła spod pressingu dzięki Elitimowi, Kapustka podaje na skrzydło do Kun, w którego bardzo ostro wślizgiem wjeżdża Tudor.
48' - Żółta kartka: Fran Tudor (Raków)
49' - Do piłki podchodzi Josue, centruje na pole karne, ogromne zamieszanie... łapie ostatecznie piłkę golkiper.
51' - Wysokie podanie na Pekharta, Czech zgrywa piłkę do rozpędzonego Guala, Hiszpan walczy z Racovitanem, wbiega w pole karne i uderza...tylko boczna siatka.
51' - Pekhart w polu karny, świetnie interweniuje Racovitan. Będzie pierwszy rzut rożny dla Legii.
52' - Legia bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę, w powietrzu wisi podwyższenie prowadzenia.
53' - Tudor świetnie zagrywa na pole karne do Koczerhina, wślizgiem interweniuje Augustyniak... niestety rzut karny.
55' - Sytuacja jest jeszcze sprawdzana, sędzia Lasyk sam idzie zobaczyć ją do monitora.
55' - Mamy decyzję... nie ma rzutu karnego!
56' - Augustyniak zagrał wślizgiem, ale nie trafił w rywala, który podskoczył i upadł mu na nogę. Gdyby arbiter zdecydował się podyktować "jedenastkę", byłby to ogromny błąd.
57' - Dośrodkowanie na pole karne Legii z prawej strony, wybija głową Augustyniak.
59' - Centrostrzał z lewej strony na pole karne Legii... przed siebie odbija Hładun. Bliski dopadnięcia do piłki jest Tudor, ale Hładunowi udało się wybić do boku. Była jeszcze pozycja spalona.
59' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Jurgen Celhaka
59' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Maciej Rosołek
61' - Nowak zagrywa na pole karne do Crnaca, ale muszą wycofać zawodnicy Rakowa. Tudor decyduje się na centrę, którą blokuje Pankov. Będzie korner.
62' - Dośrodkowanie Yeboaha na bliższy słupek wybite przez Rosołka.
62' - Wszołek traci piłkę przy własnym polu karnym, wahadłowy jednak wybija późniejsze dośrodkowanie.
64' - Przerzut na lewą stronę przecięty przez Wszołka. Jeszcze centruje na pole karne Svarnas, ale za głęboko i łapie Hładun.
64' - Josue fauluje rywala w środku pola.
65' - Centra Jeana Carlosa z lewej strony na dalszy słupek, uderza głową Tudor, ale z łatwością łapie piłkę Hładun.
65' - Mocny napór Rakowa w ostatnich minutach. Legioniści jednak dzielnie bronią się przed stratą gola.
67' - Svarnas decyduje się na mocne uderzenie z dość dużej odległości.. łapie do koszyczka Hładun.
68' - Josue zagrywa na pole karne do Guala, ale zgranie Hiszpana w głąb pola karnego jest zablokowane.
69' - Pankov zagrywa górą na pole karne, Crnac wybija za linie końcową. Rzut rożny dla Legii.
69' - Josue centruje na środek pola karnego, piąstkuje piłkę golkiper, który jest jeszcze atakowany przez Kapuadiego.
70' - Yeboah biegnie prawym skrzydłem, ale przy podwojonym kryciu traci piłkę.
71' - Wysoka piłka na pole karne w kierunku Tudora, dobrze poradził sobie z nim Kun.
71' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
71' - Górna piłka w kierunku Rosołka, ale napastnik... potyka się.
72' - Pojedynek Crnaca z Augustyniakiem. Obrońca odebrał piłkę napastnikowi i został sfaulowany.
72' - Przerzut na lewą stronę do Kuna, ale zbyt mocny i wahadłowy nie utrzymał piłki w boisku.
73' - Elitim zgrywa piłkę do Rosołka, ale napastnik łatwo ją traci.
73' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
73' - Koczerhin mocno uderza sprzed pola karnego... fenomenalna obrona Hładuna.
74' - Dośrodkowanie Rakowa z rzutu wolnego na bliższy słupek, bliski bramki samobójczej był... Maciej Rosołek.
75' - Dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego wybite przed defensorów.
75' - Tudor zagrywa górą na pole karne, ale z łatwością wyłapuje piłkę Hładun.
76' - Strzał Elitima z pierwszej piłki sprzed pola karnego... wysoko nad bramką.
76' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Artur Jędrzejczyk
76' - Zmiana Legia: Patryk Kun Gil Dias
77' - Tudor rozpędza się na prawej stronie, centruje na pole karne, ale Crnaca w ostatnim momencie uprzedza Augustyniak.
78' - Elitim świetnie próbował zagrać za linie obrony do Guala, ale bardzo dobrym wyjście daleko za pole karne popisał się golkiper gospodarzy.
78' - Zmiana Raków: Ioannis Papanikolaou Ben Lederman
79' - Nowak radzi sobie na lewym skrzydle z Wszołkiem, zgrywa w pole karne, gdzie dobrze radzi sobie Celhaka.
81' - Koczerhin przerzuca piłkę na prawą stronę do Tudora, ale dobrze główkuje Dias.
81' - Tudor wrzuca piłkę z autu na pole karne, dobrze główkuje Kapuadi.
82' - Koczerhin uderza z woleja sprzed pola karnego... fenomenalna interwencja Hładuna! Piłka odbiła się jeszcze chwilę przed golkiperem.
82' - GOL! Raków Częstochowa
82' - Strzelec gola: Ante Crnac (Raków)!
84' - Niestety, obrona w końcu nie wytrzymała. Przerzut na prawą stronę do Tudora, mógł przerwać to Dias, ale nie doskoczył do piłki, wahadłowy zacentrował idealnie na głowę Crnaca, który nie dał szans Hładunowi.
85' - Raków nadal w natarciu. Na szczęście chwila przerwy, bo faulowany jest Rosołek.
85' - Zmiana Raków: Władysław Koczerhin Gustav Berggren
86' - Gual wbiega z lewej strony na pole karne, będzie rzut rożny, bo dobrze interweniuje Tudor.
87' - Centra Josue na bliższy słupek gdzie wchodził Jędrzejczyk, ale wybijają obrońcy.
87' - Dias rozpędza się, próbuje zagrać prostopadle do Guala, ale robi to fatalnie.
88' - Prostopadłe zagranie do Rosołka na prawe skrzydło, ale napastnik nie dość, że nie zdołał opanować piłki, to sfaulował jeszcze rywala.
89' - Nowak na skrzydle, schodzi do środka i decyduje się na mocne uderzenie, ale wysoko nad bramką.
90' - Akcja Legii środkiem pola, Berggren fauluje Elitima.
91' - Elitim odbiera piłkę przy polu karny Rakowa, ale wyrzucił się i dośrodkował prosto na głowę defensora.
91' - Ależ akcja Legii, Elitim zagrywa prostopadle do Guala, Hiszpan uderza z ostrego kąta, ale prosto w golkipera.
92' - Druga połowa przedłużona o cztery minuty.
92' - Żółta kartka: Steve Kapuadi (Legia)
93' - Josue próbuje uruchomić Wszołka, ale dobrze przewidział to zagranie Jean Carlos.
94' - Elitim wychodził z kontratakiem i został ostro potraktowany przez Svarnasa.
95' - Dalekie wybicie Kapuadiego prosto do rąk bramkarza.
95' - Celhaka fauluje rywala w środku pola.
95' - Tudor centruje z głębi prosto do rąk Hładuna.
95' - Koniec meczu!

Tylko 1-1 w Częstochowie. Przez praktycznie całą drugą połowę legioniści zostali całkowicie zepchnięci do defensywy i mimo że bronili się skutecznie przez większość czasu, to nie wytrzymali do końca. Kolejny arcyważny mecz Legii i kolejna strata punktów. Niezbyt udany debiut Goncalo Feio na ławce trenerskiej, a podium na koniec sezonu i eliminacje do europejskich pucharów oddalają się.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej z Częstochowy, a po więcej materiałów zapraszamy na legionisci.com.