Warszawa - Sobota, 20 lipca 2024, godz. 20:15
Herb Zagłębie Lubin Zagłębie Lubin
    0 (0)

Sędzia: Piotr Lasyk
    Widzów: 25542

19:30 - Witamy z Łazienkowskiej 3! Pogoda jest słoneczna, warunki idealne by Legia powróciła do gry w rozgrywkach Ekstraklasy. Pierwszym przeciwnikiem "Wojskowych" w sezonie 2024/25 będzie Zagłębie Lubin.
    19:35 - Skład Legii na premierowy mecz nowego sezonu wygląda obiecująco i bez większych zaskoczeń. Od pierwszych minut w barwach Legii zadebiutuje dziś Claude Goncalves, a powrót do gry w warszawskim klubie zanotuje Luquinhas. Rolę kapitana będzie pełnić Bartosz Kapustka, a młodzieżowca Jan Ziółkowski.
    19:36 - Piłkarze Legii udają się na rozgrzewkę. Z trybun słychać gromkie - "chodźcie do nas".
    19:37 - "Do boju Legio marsz, mistrzostwo czeka nas"! Przekaz od kibiców jasny, teraz wszystko w nogach piłkarzy.
    19:43 - Kibice na Żylecie powoli przygotowują się do przedstawienia oprawy. "Refugees welcome", czyli uchodźcy mile widziani - taki napis ukazał się u dołu trybuny.
    19:48 - Zagłębie ostatni sezon zakończyło na 8. pozycji w tabeli. Mimo że progres był nieznaczny, władze klubu zdecydowały się na kontynuowanie współpracy z trenerem Waldemarem Fornalikiem. Podczas przygotowań do rozgrywek "Miedziowi" rozegrali 4 spotkania kontrolne, a ich przeciwnikiem byli - Buducnost Podgorica (4-3), Rapid Bukareszt (0-1), NK Nafta Lendava (1-0) i GKS Katowice (1-1).
    20:01 - "Ceeeeeeeeeee..."! Do rozpoczęcia meczu już tylko niecały kwadrans.
    20:10 - "Sen o Warszawie" po raz pierwszy w tym sezonie!
    20:12 - Ruszyli! Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę w akompaniamencie "Mistrzem Polski jest Legia...".
    20:13 - Patriotyczna oprawa, a wraz z nią przyśpiewka - "Cała Polska śpiewa z nami, wypi***alać z uchodźcami".
    20:14 - Strony wylosowane, ostatnie rozmowy wśród drużyn, zaraz zaczynamy!
    20:15 - Na środku ustawiony jest już Tomas Pekhart, rozpoczną legioniści.

1' - Rozpoczynamy sezon 2024/25!
    1' - Legioniści szybko zgubili piłkę po rozpoczęciu gry, Zagłębie w ataku pozycyjnym.
    2' - Nieudana próba długiego podania, z autu rozpocznie Legia.
    4' - Wysokie podanie Kapudiego w stronę Guala, Hiszpan zgrywa głową przed pole karne gdzie jest Kapustka, Polak uderza z pierwszej piłki... wysoko nad bramką.
    5' - Goście w posiadaniu na własnej połowie, legioniści naciskają ich wysokim pressingiem i zmuszają do wybicia, które przecina Pankov.
    6' - Wysokie podanie na pole karne przejmuje Gual, mija rywala przełożeniem piłki, wykłada piłkę Luquinhasowi, ale strzał Brazylijczyka blokuje jeden z defensorów.
    7' - Strzał gości sprzed pola karnego blokuje Kapuadi.
    8' - Płaskie zagranie na pole karne Legii, ale nie zdążył przeciąć go Kurminowski.
    10' - Wszołek zagrywa po ziemi na pole karne, ale Kapustka traci w prosty sposób. Goście wychodzą z kontrą, którą podaniem do Tobiasza w zarodku niszczy Pankov.
    10' - Kapuadi mija rywala, zagrywa prostopadle górą do Luquinhasa, ale Brazylijczyk przegrywa w pojedynku biegowym.
    11' - Goncalves w pojedynku w środku pola odpycha rywala.
    13' - Mróz próbował zagrać prostopadle między linie obrony, ale świetnie przecina to zagranie Kapuadi.
    14' - Akcja Legii prawą stroną, wysoka centra Wszołka, podbija ją jeden z defensorów i piłka szybuje do Pekharta, ale w ostatnim momencie zdołał ją przeciąć głową zawodnik Zagłębia.
    14' - "Tylko mistrzostwo, hej Legio tylko mistrzostwo" niesie się z trybun przy Łazienkowskiej.
    17' - Zagłębie w ataku na połowie Legii, ale gubi się i w prosty sposób traci piłkę.
    18' - Legioniści w kontrze, wyprowadza ją Kapustka, ale podaje w najgorszy możliwy sposób. Jeszcze Pekhart fauluje rywala.
    19' - Lekko mówiąc, widowisko, jak na razie, zdecydowanie nie porywa.
    19' - Morishita na lewej flance, zagrywa po ziemi na pole karne w stronę Guala, ale zbyt głęboko i łapie piłkę Burić.
    21' - Kapustka faulowany na prawym skrzydle, pomocnik szykuje się do wykonania stałego fragmentu gry.
    22' - Centra na bliższy słupek, ale nikt jej nie przeciął.
    22' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    22' - GOL ANULOWANY!
    22' - Bramka dla Legii, zdobywcą gola Marc Gual. Ale chwila... pozycja spalona.
    22' - Sędziowie jeszcze czekają na potwierdzenie z wozu VAR.
    23' - Spalony rzeczywiście był, grę wznowi Burić.
    25' - Luquinhas na przebój w środku pola, centruje Kapustka, lecz niecelnie. Jeszcze przed polem karnym piłkę zbiera Gual, przekłada rywala i uderza mocno, ale wysoko nad bramką.
    26' - Legia w wysokim pressingu zmusza rywala do wybicia piłki. Przejmuje ją Kapustka, podprowadza pod pole karne i uderza, ale strzał zdecydowanie zbyt lekki i zablokowany przez rywali.
    27' - Teraz z drugiej strony uderza sprzed "szesnastki" Dąbrowski, ale także niecelnie.
    28' -
    28' - Goncalves ostro potraktował Mroza na połowie Zagłębia.
    29' - Pieńko łatwo poradził sobie z Kapuadi, pomknął prawym skrzydłem i wyłożył piłkę na 11. metr do Kurminowskiego, który posłał ją wysoko w Żyletę.
    31' - Pankov fauluje rywala w środku pola.
    32' - Kurminowski na polu karnym, próbuje ograć dryblingiem Ziółkowskiego, ale młody defensor świetnie sobie z nim poradził.
    32' - Dąbrowski uderza z okolic 20. metra, piłka odbija się przed samym Tobiaszem, ale golkiper radzi sobie z interwencją.
    34' - Wszołek na prawym skrzydle, centruje na pole karne, ale nie doskoczył do piłki Pekhart.
    35' - Pankov traci piłkę w środku pola, górna piłka na prawą flankę w wykonaniu Zagłębia, ale wygrywa pojedynek szybkościowym z rywalem Morishita.
    35' - Kapustka centruje z prawej strony lewą nogą, Gual uderza głową bardzo lekko i obok bramki.
    36' - Luquinhas na przebój w środku pola, mija jednego rywala, a drugi zatrzymuje go faulem. Będzie rzut wolny na około 25. metrze od bramki.
    37' - Do uderzenia podchodzi Gual... zaskakujący strzał po ziemi nad murem, ale przytomnie w bramce Burić.
    38' - Luquinhas niebezpiecznie traci piłkę na własnej połowie, Kurminowski uderza z daleka po ziemi, ale kilometry od bramki Legii.
    41' - Kolejna wysoka piłką pod pole karne od Kapuadiego, tym razem nie poradził sobie z przeciwnikiem Gual.
    41' - Jeszcze legioniści na połowie rywala, Gual z prawej flanki wbiega na pole karne, centruje na głowę Pekharta, a Czech uderza minimalnie obok słupka.
    41' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
    42' - Gual zgrywa do Luquinhasa, Brazylijczyk wbiega środkiem na pole karne i upada w kontakcie z rywalem, ale gwizdek sędziego milczy.
    44' - Morishita na przebój na lewym skrzydle, ale dośrodkowanie Japończyka zdecydowanie za mocne.
    45' - fot. Woytek / Legionisci.com
    45' - Luquinhas przed polem karnym po stracie Dąbrowskiego, nie decyduje się na strzał tylko podaje prostopadle w kierunku Wszołka, ale niecelnie.
    46' - Koniec pierwszej połowy

Brak doliczonych minut pokazuje poziom i intensywność dzisiejszego meczu. Pierwsza połowa bez bramek, nie działo się w niej zbytnio nic, a drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale. Legioniści posiadają optyczną przewagę, ale jak przychodzi co do czego, to nie potrafią jej wykorzystać. W drugiej części musi być zdecydowanie lepiej.

46' - Wracamy do gry, od środka goście.
    47' - Płaska centra Kopacza wybita przez Goncalvesa.
    47' - Kapustka na prawym skrzydle, centruje, ale niedokładnie.
    47' - Kolejna centra, znów dobrze interweniuje Goncalves.
    48' - Luquinhas na przebój w środku pola, Brazylijczyk znów faulowany.
    50' - Zagłębie na połowie Legii, Dąbrowski próbuje zagrać prostopadle na pole karne, ale dobrze reaguje Pankov.
    51' - Legioniści wychodzą z kontrą, Gual faulowany w środkowej tercji boiska.
    51' - Żółta kartka: Michał Nalepa (Zagłębie)
    51' - Ostry faul Nalepy na Luquinhasie w walce o piłkę. Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej.
    52' - Sytuacja będzie jeszcze sprawdzana, sędzia Lasyk pobiegł do monitora.
    52' - Czerwona kartka: Michał Nalepa (Zagłębie)
    53' - Zmiana decyzji - czerwona kartka! Legia, przez praktycznie całą drugą połowę, będzie grała w przewadze.
    53' - Drugą dobrą informacją jest to, że z Luquinhasem jest wszystko dobrze, będzie mógł kontynuować grę.
    55' - Ależ rozwiązanie stałego fragmentu gry w wykonaniu Legii. Kapuadi przytomnie zauważył wbiegającego q pole karne Luquinhasa, zagrał do niego prostopadle, ale Brazylijczykowi kompletnie nie wyszedł strzał.
    55' - Luquinhas prostopadle do Morishity, ale Japończyk pogubił się i stracił piłkę.
    56' - Zmiana Zagłębie: Marek Mróz Igor Orlikowski
    57' - Wszołek na prawej flance, biegnie do samej linii, ale wrzutka zdecydowanie za mocna.
    57' - Legioniści teraz bardzo wysoko na połowie Zagłębia, chcą jak najszybciej odebrać piłkę.
    58' - Z kontratakiem wychodzi Zagłębie. Pieńko radzi sobie z Pankovem, ale fenomenalnie ubezpiecza go Ziółkowski, który przecina akcję wślizgiem.
    58' - Zmiana Legia: Ryoya Morishita Ruben Vinagre
    61' - Żółta kartka: Jan Ziółkowski (Legia)
    61' - Prostopadłe podanie w kierunku Guala, ale Hiszpan nie przedarł się przez defensywę.
    62' - Centra debiutującego w Legii Vinagre zdecydowanie za niska.
    62' - Wszołek centruje, ale piąstkuje piłkę Burić. Legioniści nadal na połowie rywala.
    62' - Kolejna centra, tym razem wybita na rzut rożny, który egzekwować będzie Vinagre.
    63' - Płaska centra na bliższy słupek wybita przez defensorów.
    63' - Napór Legii trwa, centra Wszołka z głębi pola wybita głową przez Kopacza.
    64' - Zagłębie wychodzi z kontrą, ale świetnie w defensywie pomógł Luquinhas i odebrał rywalowi piłkę.
    65' - Luquinhas podaje do Guala przed polem karnym, Hiszpan wykiwał rywala i uderzył, piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów i z trudem, ale zdołał interweniować Burić. Do dobitki z ogromnego kąta doszedł jeszcze Wszołek i wywalczył rzut rożny.
    65' - Zmiana Legia: Jan Ziółkowski Rafał Augustyniak
    65' - Zmiana Legia: Tomas Pekhart Blaz Kramer
    67' - Wysoka centra Vinagre z kornera, świetnie w pole karne wbiegł Kramer i uderzył głową minimalnie obok słupka.
    67' - Zmiana Zagłębie: Mateusz Wdowiak Mateusz Grzybek
    67' - Zmiana Zagłębie: Dawid Kurminowski Vaclav Sejk
    70' - Vinagre z Luquinhasem na lewym skrzydle, Brazylijczyk zgrywa do środka do Kapustki, Polak przekłada piłkę na drugą nogę i uderza... niestety nad bramką.
    71' - Vinagre zbiega do środka i dośrodkowuje wysoko, ale wprost do koszyczka Buricia.
    72' - Augustyniak bardzo prosto traci w rozegraniu piłki. Zagłębie będzie miało chwilę na zabranie cennego czasu.
    73' - Szybkie odzyskanie piłki, Vinagre świetnie centruje z lewej strony, ale nie zdołał przeciąć piłki Gual. Jeszcze centra Kapuadiego, do główki doszedł Luquinhas, ale przestrzelił.
    74' - Centra na pole karne Legii, piąstkuje Tobiasz.
    74' - Legia wychodzi z kontratakiem, prawą flanką rozprowadza go Wszołek, ale jego dośrodkowanie wyłapuje Burić.
    75' - Kolejny kontratak gospodarzy, przez całą połowę mknie Kramer, zgubił rywala na zamach, ale techniczne uderzenie daleko obok bramki.
    76' -
    77' - 25 542 kibiców ogląda pierwszy mecz sezonu 2024/25 przy Łazienkowskiej z poziomu trybun.
    78' - Wszołek próbuje kolejnej centry i fatalnie traci. Dobrą interwencją naprawił jego błąd Pankov, który teraz cierpi.
    78' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Igor Strzałek
    78' - Zmiana Legia: Radovan Pankov Artur Jędrzejczyk
    79' - Serb opuszcza boisko nieco utykając.
    80' - Kolejna prosta strata, tym razem Guala. Akcje Legii wyglądają coraz bardziej rozpaczliwie.
    81' - Kramer traci na rzecz Dąbrowskiego, Vinagre w pressingu fauluje rywala.
    82' - Luquinhas świetnie w środku pola, podaje do Kramera, który przegrywa pojedynek z Orlikowskim.
    83' - Goncalves wbiega w pole karne, uderza, ale jest zablokowany. Będzie tylko rzut rożny.
    84' - Vinagre do nikogo. Jeszcze Strzałek... wprost do rąk golkipera gości...
    86' - Strzałek do Wszołka na prawe skrzydło, ale ten zablokowany przez rywala. Legia nadal w posiadaniu.
    86' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    86' - Strzelec gola: Rafał Augustyniak (Legia)!
    87' - W końcu!!! Po mozolnej akcji Wszołek zgrał piłkę przed pole karne do niepilnowanego Augustyniaka, ten kropnął ile sił po ziemi i nie dał szans Buriciowi.
    88' - Zmiana Zagłębie: Tomasz Pieńko Adam Radwański
    89' - Kapaudi próbuje uruchomić prostopadle Guala, ale robi to bardzo źle.
    90' - Radwański łatwo poradził sobie z kilkoma zawodnikami Legii, ale goście kompletnie się pogubili i wycofali do bramkarza.
    91' - Druga połowa przedłużona o 6 minut.
    91' - fot. Woytek / Legionisci.com
    92' - Legioniści rozgrywają na połowie Zagłębia, nie spieszy im się zbytnio, by przesunąć akcję pod samo pole karne.
    93' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    93' - Strzelec gola: Luquinhas (Legia)!
    94' - Rozkręcili się nieco legioniści na koniec. Bardzo dobry kontratak w ich wykonaniu, choć wydawało się w pewnym momencie, że już nic z niego nie będzie. Piłkę wyłuskał jeszcze Vinagre, zgrał do Luquinhasa, który na zamach minął rywala i umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości.
    95' - Brazylijczyk ciesząc się bramki, w geście solidarności, pokazał koszulkę kontuzjowanego Juergena Elitima.
    96' - "Śpiewajmy hej sialala, Legia dziś trzy punkty ma...!"
    97' - Znalazł się na polu karnym Legii Radwański, oddał strzał z dość ostrego kąta i chybił naprawdę minimalnie.
    97' - Koniec meczu!

Legioniści udanie inaugurują sezon 2024/24 cennym zwycięstwem 2-0 z Zagłębiem Lubin. Choć spotkanie było naprawdę nudne, a "Wojskowi", mimo gry w przewadze przez znaczną część drugiej połowy, nie potrafili wykorzystać żadnej z sytuacji i z uporem maniaka decydowali się na dośrodkowania, to końcówka meczu w ich wykonaniu nieco wynagrodziła wysiłek kibicom i przyczyniła się do zdobycia 3. punktów.
    "Do boju Legio marsz, mistrzostwo czeka nas..." i "Tylko mistrzostwo, hej Legio tylko mistrzostwo" śpiewają kibice Legii żegnając piłkarzy.