Warszawa - Czwartek, 25 lipca 2024, godz. 20:45
Liga Konferencji - 2. runda eliminacyjna
  • 22' Gual
  • 44' McMullan (sam.)
  • 48' Gual
  • 53' Gual
  • 71' Kramer
  • 90+3' Claude Goncalves
6 (2)
Herb Caernarfon Town FC Caernarfon Town FC
    0 (0)

Sędzia: Juri Frischer (Estonia)

19:45 - Witamy! Cichosza, szaro i buro dziś przy Łazienkowskiej. Legioniści wracają do walki o europejskie puchary, ale aura dzisiejszego meczu jest nijaka. Puste trybuny, rywal półamatorską drużyną, pora późna - oby wynagrodził nam ten wieczór grad bramek.
    19:50 - Znane są już składy obu drużyn. W obozie Legii 3 zmiany podług ostatniego ligowego meczu z Zagłębiem Lubin. W obronie zamiast Radovana Pankova i Jana Ziółkowskiego zagrają Artur Jędrzejczyk i Rafał Augustyniak. Linia pomocy pozostaje bez roszad, natomiast w ataku za Tomasa Pekharta wystąpi Blaz Kramer.
    19:52 - Na murawie pojawiają się goście z Walii.
    20:00 - Eliminacje do Ligi Konferencji legioniści rozpoczną z rywalem zdecydowanie niżej notowanym. Do Warszawy przyjechał dziś walijski Caernarfon Town FC, drużyna półamatorska, której zawodnicy na co dzień mają normalne prace i trenują tylko dwa razy w tygodniu. Dla Walijczyków dzisiejszy mecz to wielkie wydarzenie i najprawdopodobniej największy mecz w historii klubu.
    20:00 - Na murawie są już również bramkarze warszawskiej Legii w składzie - Kacper Tobiasz, Gabriel Kobylak i Marcel Mendes-Dudziński.
    20:06 - Piłkarze Legii, w akompaniamencie ciszy, udają się na rozgrzewkę.
    20:15 - Swoją przygodę z Europą Caernforn Town FC rozpoczęło od I rundy eliminacyjnej, gdzie rywalizowało z drużyną z Irlandii Północnej - Crusaders FC i sprawiło niemałą sensację, gdyż klub z Belfastu był zdecydowanym faworytem. W pierwszym, domowym spotkaniu drużyna z Caernarfon pewnie ograła rywali 2-0, a obie bramki padły już w pierwszej połowie. Rewanż był zdecydowanie bardziej szalony. Caernarfon Town FC w 24. minucie wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że kwestia awansu jest już przesądzona. Zawodnicy z Belfastu w drugiej połowie wrócili jednak do gry i zdobywając trzy gole, doprowadzili do dogrywki, a ostatecznie do konkursu rzutów karnych. W niej odbyło się aż 9 serii, a Walijczycy wygrali 8-7.
    20:35 - Przedstawienie składów obu drużyn przez spikerów Legii. Do rozpoczęcia meczu pozostało już tylko 10 minut.
    20:41 - Ruszyli, a w tle "Sen o Warszawie"!
    20:43 - Legia zagra dziś w białych trykotach, goście natomiast na żółto-zielono.
    20:44 - Strony wylosowane, od środka rozpoczną Walijczycy.

2' - Legioniści od razu w wysokim pressingu, Gual łatwo przełożony przez golkipera.
    2' - Odbiór legionistów, ale łatwo traci Kramer.
    3' - Morishita mknie lewą flanką, zagrywa po ziemi na pole karne, ale nie zdążył do tej piłki Gual.
    4' - Legia w ataku pozycyjnym, ale znów kłopoty ma Kramer.
    4' - Dośrodkowanie gości z prawej strony, ale zdecydowanie przeciągnięte.
    5' - Wszołek na prawej stronie, przyciskany przez rywala wychodzi z piłką za linie boczną.
    6' - Kapustka przyciśnięty bliski straty, ale ostatecznie legioniści zaczną z autu.
    6' - Morishita przekłada piłkę na prawą nogę, uderza mocno... minimalnie nad poprzeczką.
    8' - Gual wbiega z prawej strony w pole karne, przekłada rywala, ale strzał ląduje w nogi jednego z defensorów.
    8' - Dośrodkowanie na pole karne, Gual uderza szczupakiem, lecz jest na pozycji spalonej.
    9' - Uderzenie jednego z graczy gości z około 30. metra, piłka szła nieźle, ale na szczęście nad bramką.
    10' - Prosta strata Augustyniaka w rozegraniu, jednak dobrze wrócił się Kapuadi i odebrał szybko piłkę.
    11' - Znów akcja Morishity, Japończyk próbuje zgrać po ziemi, ale wywalczył tylko rzut rożny.
    11' - Centra Kapustki nie doszła do nikogo. Jeszcze z drugiej strony Wszołek... wprost do rąk golkipera.
    12' - Fatalne zagranie Wszołka w defensywie, zawodnik gości wbiega w pole karne i mocno uderza... boczna siatka!
    12' - Legionistom zdecydowanie brakuje koncentracji, goście z Walii próbują to wykorzystać i byli naprawdę blisko.
    12' - Błąd defensorów, będzie rzut rożny dla Legii.
    13' - Zawieszona piłka od Kapustki, zgrywa głową Kapuadi, ale nie doszła ona do nikogo.
    14' - Kolejna groźna kontra gości lewą stroną i strzał w stronę bramki Legii, tym razem zdecydowanie obok celu.
    14' - Luquinhas próbuje zagrać prostopadle do Morishity, ale robi to zdecydowanie za mocno.
    15' - Kolejne fatalne zachowanie Wszołka, który w środku pola zagrywa bezpańską piłkę głową wprost do przeciwnika.
    16' - Legia dziś kompletnie nie potrafi celnie wyprowadzić akcji. Legioniści przez pierwszy kwadrans nie potrafili oddać celnego strzału grając z amatorami.
    16' - Kapustka na prawej flance zablokowany. Trzeci korner dla legionistów.
    17' - Kapustka centruje na dalszy słupek, Gual składa się do strzału z trudnej pozycji i uderza wysoko nad bramką.
    18' - Długie zagranie na pole karne Legii, spalony.
    18' - Morishita prostopadle do Luqinhasa, Brazylijczyk nie zdołał opanować piłki wychodzącej za linie boczną.
    20' - Zagranie na prawą stronę do Kapustki i kolejna strata. Legia nadal nie potrafi skonstruować żadnej dogodnej okazji.
    20' - Luquinhas odbiera piłkę przed polem karnym rywali, zagrywa prostopadle do Guala który wpada na pole karne, przekłada jednego z rywali, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i stracił futbolówkę.
    23' - Wszołek z autu zagrywa na pole karne do Guala, Hiszpan zgrywa w głąb i będzie kolejny rzut rożny.
    23' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    23' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
    25' - Zaczynamy strzelanie, choć w bardzo dziwny sposób. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Kapuadiego, tor lotu piłki przeciął jeszcze Gual i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Blisko obrony był golkiper, początkowo sędziowie myśleli nawet, że zdołał utrzymać piłkę w grze, ale sędzia liniowy zasugerował, że futbolówka wpadła do bramki.
    26' - Kolejny strzał gości z dystansu, po raz kolejny nad bramką.
    27' - Legia w ataku pozycyjnym, Kapuadi napędza atak prostopadłym podaniem do Guala, ale napastnik gubi się w przyjęciu piłki.
    28' - Kramer ostro potraktowany przez rywala w środku pola.
    30' - Legioniści przy piłce, ale zdecydowanie nie spieszy im się z rozegraniem tego ataku.
    31' - Świetne górne podanie Jędrzejczyka do Kramera, Słoweniec przyjmuje piłkę, przekłada rywala i uderza sprzed pola karnego, ale prosto w środek bramki.
    32' - Morishita na lewym skrzydle, zagrywa prostopadle na pole karne do Kramera, Słoweniec próbuje jeszcze zgrać w głąb i wydawało się, że trafił w rękę rywala, ale gwizdek sędziego milczy.
    32' - fot. Woytek / Legionisci.com
    32' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    32' - Problemy zdrowotne dwóch graczy gości, którzy potrzebują teraz pomocy medycznej.
    33' - Wracamy do gry.
    34' - Żółta kartka: Paulo Mendes (Caernarfon)
    34' - Luquinhas na przebój, zbiega do środka i jest faulowany na około 20. metrze od bramki.
    35' - Do strzału podchodzi Kramer... znacznie nad bramką.
    36' - Strata Guala w środku pola, ale dobrze ustawiony jest Augustyniak.
    36' - Górna piłka do Morishity zdecydowanie za mocna.
    37' - Dośrodkowanie Wszołka, Gual próbuje uderzyć głową, ale piłka jest nieco za mocna. Jeszcze Morishita zagrywa do Kapustki... prosta strata pomocnika.
    38' - Gual w kombinacyjnej akcji z Wszołkiem, napastnik zagrywa prostopadle na pole karne do wahadłowego, ale ten ruszył zdecydowanie za późno.
    39' - Kapuadi zagrywa prostopadle do Morishity, ale rozpędzony Japończyk przyłapany na pozycji spalonej.
    40' - Legia wychodzi z kontrą, Gual nieprzepisowo powstrzymany w środku pola.
    41' - Gual zagrywa górą na pole karne, ale Kramer fauluje rywala w walce o piłkę.
    42' - Augustyniak w głupi sposób traci piłkę i naprawia błąd faulem.
    43' - Dośrodkowanie na pole karne Legii, zgranie głową, które wybija Jędrzejczyk. Legia próbuje wyjść z kontrą, ale Kapuadi zdecydowanie za mocno do Morishity.
    44' - Kolejna prosta strata Wszołka, napastnik gości wbiega pole karne, ale strzał blokuje Jędrzejczyk.
    44' - Kontra Legii, Kramer na polu karnym uderza, ale po nogach rywala i łatwo interweniuje golkiper.
    45' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    45' - Strzelec gola: Ryoya Morishita (Legia)!
    45' - Cóż za sytuacja. Morishita centruje z lewej strony, dośrodkowanie zmienia się w centrostrzał, z którym nie poradził sobie golkiper.
    47' - Druga połowa przedłużona o minutę.
    47' - Centra Wszołka wybita przez defensorów.
    47' - Koniec pierwszej połowy

Legia Warszawa prowadzi do przerwy 2-0 w pierwszym meczy eliminacyjnym do Ligi Konferencji. Bramki padły przedziwne, niespotykane na co dzień w futbolu. Legionistom zresztą ciężko było przebić się przez defensywę rywali, trzeba powiedzieć wprost, mimo prowadzenia grają bardzo słabo. Oby po przerwie coś się zmieniło.

47' - Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka legioniści.
    48' - Augustyniak próbuje prostopadle do Wszołka, ale przecinają te zagranie obrońcy. Jeszcze piłka trafia do Kramera, lecz Słoweniec znajduje się na pozycji spalonej.
    49' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    49' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
    50' - W końcu bramka po ładnej drużynowej akcji. Luquinhas poczarował na lewym skrzydle, zbiegł do środka i zagrał na pole karne do Kramera, napastnik zauważył niepilnowanego Guala, a Hiszpan dopełnił formalności. Oby to był dopiero początek strzelania w tej części.
    50' - Kapustka odbiera piłkę w środku pola, ale podanie do Guala ląduje pod nogami jednego z defensorów.
    51' - Augustyniak na przebój w środku pola, zagrywa do Wszołka, ale z centrą radzą sobie defensorzy.
    51' - Augustyniak uderza z dystansu... uderzenie zablokowane.
    53' - Goście w ataku pozycyjnym, przyciśnięci pressingiem szybko tracą posiadanie.
    53' - Jędrzejczyk świetnie zagrywa górą do Luquinhasa, ale Brazylijczyk pogubił się w przyjęciu piłki.
    54' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    54' - Strzelec gola: Marc Gual (Legia)!
    55' - Kolejna świetna drużynowa akcja. Kapustka zagrał między obrońców do Morishity, Japończyk po ziemi mocno zgrał w pole karne, gdzie znajdował się niepilnowany Gual i wpakował piłkę do siatki kompletując hat-tricka.
    55' - Zmiana Caernarfon: Ryan Sears Josef Faux
    56' - Zmiana Caernarfon: Darren Thomas Adam Davies
    57' - Kramer faulowany w środkowej tercji.
    57' - Zmiana Legia: Luquinhas Mateusz Szczepaniak
    61' - Legioniści w ataku pozycyjnym, starają przedrzeć się na pole karne, ale dobrze w ustawieni w defensywie są goście.
    62' - Rzut rożny dla Walijczyków, dobrze w obronie legioniści.
    63' - Podanie na pole karne Legii, Augustyniak blokuje przeciwnika i odprowadza piłkę wzrokiem za linie końcową.
    64' - Gual na polu karnym, zgrywa do środka, ale było na tyle ciasno, że nie zdołał do tej piłki dość żaden z graczy Legii.
    64' - Jędrzejczyk fauluje rywala w środku pola.
    64' - Zmiana Legia: Bartosz Kapustka Igor Strzałek
    65' - Zmiana Legia: Paweł Wszołek Kacper Chodyna
    66' - Akcja rezerwowych, pogubił się nieco Strzałek, ale rzut rożny wywalczył Chodyna.
    68' - Strzałek do Kramera na pole karne, Słoweniec prostopadle do Guala, który jest faulowany przez rywala. Będzie rzut karny!
    68' - Żółta kartka: Phillip Mooney (Caernarfon)
    68' - Do "jedenastki" podejdzie Blaz Kramer, któremu piłkę oddał Gual.
    69' - NIEWYKORZYSTANY KARNY! Blaz Kramer (Legia)
    69' - Kramer... obok bramki. I to zdecydowanie obok bramki. Fatalny strzał Słoweńca.
    69' - Zmiana Caernarfon: Zack Clarke Matthew Hill
    70' - Prostopadła górna piłka do Chodyny, ale wahadłowego uprzedził golkiper.
    72' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    72' - Strzelec gola: Blaz Kramer (Legia)!
    73' - Odpłacił się Słoweniec za zmarnowanego karnego, może tamta sytuacja była dla niego zbyt prosta. Kramer po podaniu świetnie obrócił się z piłką wykonując ruletę, i pewnym technicznym strzałem pokonał rywala.
    73' - Zmiana Legia: Marc Gual Jordan Majchrzak
    73' - Zmiana Legia: Blaz Kramer Tomas Pekhart
    75' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    75' - Strzałek na prawej flance, zagrywa po ziemi, ale dobrze orientują się w tym zagraniu defensorzy.
    78' - Akcja dwóch napastników, Pekhart zagrywa na pole karne do Majchrzaka, ale młody napastnik przy strzale nieczysto trafił w piłkę i uderzył łatwo do obrony dla bramkarza. Będzie jednak jeszcze rzut rożny.
    78' - Centra Strzałka, walczy o piłkę Jędrzejczyk, ale uprzedził go defensor. Będzie jeszcze jeden korner.
    79' - Zmiana Caernarfon: Louis Lloyd Marc Williams
    79' - Zmiana Caernarfon: Paulo Mendes Sam Downey
    81' - Rzut rożny dla gości po bloku Augustyniaka.
    81' - Centra na dalszy słupek, ale strzał zdecydowanie obok celu.
    83' - Strzałek na prawej stronie przerzuca ciężar gry na drugą stronę, Morishita centruje płasko na "szesnastkę", ale Pekhart w walce o piłkę fauluje obrońcę.
    84' - Chodyna fauluje rywala na linii środkowej boiska.
    84' - Szczepaniak ostro potraktowany na połowie rywala.
    85' - Składna akcja debiutantów Chodyny, Majchrzaka i Strzałka, ale ten ostatni przyłapany na pozycji spalonej.
    85' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
    86' - Centra Chodyny z prawego skrzydła. Na raty, ale radzą sobie z tą piłkę defensorzy.
    87' - Walka o piłkę w rogu boiska, Strzałek fauluje w niej swojego rywala.
    88' - Augustyniak do Majchrzaka a napastnik zagrywa... za linie boczną.
    89' - Ależ było niebezpiecznie. Centra z prawej strony, poszła jeszcze po nodze jednego z legionistów i skierowała się w kierunku bramki, ale na szczęście przeszła tylko obok.
    90' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego celne, ale strzał głową zdecydowanie nie. Od bramki Tobiasz.
    91' - Szczepaniak po raz kolejny ostro potraktowany przez rywala, ale tym razem gwizdek arbitra milczy.
    91' - Młody pomocnik potrzebuje pomocy medyków.
    92' - Druga połowa przedłużona o 3 minuty.
    92' - Szczepaniak nieco kuleje, ale będzie w stanie wznowić grę.
    93' - Jędrzejczyk celnie przerzuca piłkę do Morishity, ale Japończyk fatalnie zagrywa na pole karne.
    94' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
    94' - Strzelec gola: Claude Goncalves (Legia)!
    95' - Ależ petarda Goncalves! Dobrym odbiorem przed polem karnym wykazał się Szczepaniak, Chodyna zgrał z prawego skrzydła przed pole karne do Portugalczyka, który technicznie uderzył prosto w okienko. Świetne pierwsze trafienie pomocnika w barwach Legii.
    95' - Koniec meczu!

Pewne i wysokie zwycięstwo legionistów! Dziękujemy za śledzenie naszej tekstowej relacji LIVE! i zapraszamy na kolejne.
    Pewne zwycięstwo legionistów na otwarcie walki o Ligę Konferencji, choć gra podopiecznych Goncalo Feio w wielu momentach nie powalała na kolana. Najważniejsze jest wysokie zwycięstwo i praktycznie zapewniony awans do następnej rundy.
    Dziękujemy za śledzenie naszej relacji prosto z pustego stadionu przy Łazienkowskiej, a po więcej materiałów z tego meczu zapraszamy na legionisci.com!